Jump to content

Wywiad ze Ścierą !


Guest LoganOldschool

Recommended Posts

Guest LoganOldschool

Witajcie !

 

Na wstępie krótka geneza wywiadu. Kiedy w 2008, gdy działało jeszcze nScene pracowaliśmy nad magiem (recenzje filmów, kiążek i gier, publicystyka itp.) który miał być wydany na DS'a. W ramach "mocnego uderzenia" do pierwszego numeru maga postanowiłem przeprowadzić wywiad ze Ścierą (jak później sam powiedział - pierwszy od 8 lat !). Ściera poświęcił na to chwilkę cennego czasu więc się udało. Niestety w międzyczasie nScene padło, mag się nie ukazał a wywiad nie został nigdzie opublikowany. Wrzucam go więc tutaj ! Żadna rewelacja, weźcie poprawkę na to iż na więcej pytań nie było czasu, przypominam też rok przeprowadzenia - 2008.

 

Enjoy!

 

[L] - [Mateusz 'Logan' Smoter]

[Ś] - [Przemysław 'Ściera' Ścierski]

 

1.

[L] - Może na początek opowiedz, jak zaczęła się Twoja przygoda z grami.

[Ś] - Na poważnie zaczęła się od zobaczenia Druida, Ghost Chaser i Draconusa na Atari 65XE. To był chyba rok 1988. Wcześniej grywałem w salonach gier, głównie w Space Invaders.

 

 

2.

[L] - Mógłbyś przedstawić jakąś krótką, zabawną historię z Twojego życia związaną z grami?

[Ś] - We wspomnianym salonie gier (który mieścił się w katowickim Spodku) przegrałem pewnego dnia 100zł, które tato zostawił mi na chleb. Pamiętam, że po przyjściu do domu do wieczora bałem się, że w końcu ktoś zapyta mnie o chleb, który miałem kupić. No ale nie zapytał. Mało tego, tato zapomniał też o 100 złotych :).

 

 

3.

[L] - Zapytam wprost - jak to jest być redaktorem naczelnym największego magazynu o konsolach w Polsce? No wiesz, sława, miliony fanek itp.

[Ś] - Kiedyś pewnie sam bym się nad tym zastanawiał "Jak to jest?" i tak jak Ty, wyobrażał sobie, że ta funkcja wiąże się z czymś ekstra. Rozczaruję Cię - to fajna robota i nic poza tym. Żadnych "fanek" i sławy. Może dlatego, że rzadko wychodzę z domu lub redakcji. Może. Pewnie w przeciwnym wypadku nie mógłbym się odgonić od owych fanek błagających o autografy. Na pewno. Tymczasem wolę siedzieć w domu i ćwiczyć szybkie rozdawanie autografów.

 

 

4.

[L] - Wielu czytelników PE marzy o tym aby zostać redaktorem swojego ulubionego pisma. Zdradź nam, jak duże mają szanse?

[Ś] - To zależy od ich samych. Jakie ja miałem szanse? Pewnie takie same, ale cały czas robiłem coś w tym kierunku. Działanie poparte marzeniami i dużą siła samozaparcia - to czynniki decydujące o sukcesie, obojętnie w jakiej dziedzinie.

 

 

5.

[L] - OK, wróćmy do gier i konsol. Gdybyś miał kupić tylko jednego handhelda (z jedną grą w zestawie,) - która konsola by to była ( i z jaką grą)?

[Ś] - Na ten czas DS z nową Zeldą.

 

 

6.

[L] - Jakieś niemiłe doświadczenia z konsolami?

[Ś] - Tak - kable i kurz. Nienawidzę ich. Na szczęście kabli jest coraz mniej. A tak poza tym to nie znoszę loadingów :). Kocham kieszonsolki, choć muszę przyznać, że niektóre gry się nie nadają na mały ekran.

 

 

7.

[L] - Czy zdarza Ci się śnić, że grasz? A może jesteś w tej grze?

[Ś] - Tak, jeżeli gram w jakąś grę przed spaniem, to potem mam we śnie "zapętlony ciąg dalszy". Koszmar.

 

 

8.

[L] - Konsole konsolami, ale może jakiś ulubiony tytuł gry na PC?

[Ś] - Nie gram na PC. Ostatni raz włączyłem Hitmana, to było... chyba 6 lat temu. Wtenczas Hitman był tylko na PC i bardzo mi się podobał.

 

 

9.

[L] - Porównując magazyn z tego miesiąca, a któregoś z pierwszych numerów, jak widzisz przyszłe wydania PE?

[Ś] - Nie widzę. Jakbym widział, to bym je zrealizował w przyszłym miesiącu. Pismo ewoluuje powoli.

 

 

10.

[L] - Jak to jest, że recenzujecie jako pierwsi niektóre gry i skąd ta pewność?

[Ś] - Tak to jest, że prasa często dostaje niektóre tytuły przed serwisami www a dodatkowo naszym oddziałom udaje się załatwić niektóre tytuły bardzo szybko.

 

 

11.

[L] - Bez czego PE nie mogłoby istnieć?

[Ś] - Na pewno bez gier :P

 

 

12.

[L] - Jak często zdarza się "najbardziej stresujący dzień w redakcji"?

[Ś] - Co miesiąc jest kilka takich dni. Najczęściej w okolicach deadline'u. Wtenczas cały świat jest przeciwko PE :). Ale my nie dajemy się.

 

Jeszcze raz dziękuje Ścierze za poświęcony wtedy czas.

Edited by LoganOldschool
Link to comment
  • Replies 5
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Hej Logan, mi chyba coś się obił o uszy ten wywaid? Chyba że miał wyjść pierwszy numer tego maga na DSa i było w zapowiedzi wywaid ze Ścierą. A tak BTW, nie możecie wydać wersji niedokończonej tego maga? Pamiętam, że na PSP wychodziło sporo magów, nawet nasz rodzimy PSP-Team był znany na całym świecie:). A na DSie to zupełna nowość.

Link to comment
Guest LoganOldschool

Nie ma takiej możliwości, jest tylko skromne demko techniczne które mam gdzieś na płycie, do tego wszystkie teksty które miały się znaleźć w pierwszym numerze HANDHELD'a (tak miał się zwać MAG). Mam też chyba większość grafiki którą stworzył niezastąpiony Ar. Nie ma "niedokończonej" wersji...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.