Skocz do zawartości

Walka Shounenów


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

I tak One Piece jest lepsze od Fairy Tail, którego czytasz (obiektywnie, nie znam osoby które czytając te dwie mangi wskazałaby wyższość FT). FT ogólnie jest traktowane jako słabsza wersja One Piece, co dziwne nie jest, bo robi ją uczeń Ody(twórcy łan pis), a uczeń mistrza nie przerośnie, chociaż trzeba przyznać, że FT staje się coraz lepsze (OP też więc i tak go nie dogoni :potter: ) Ogólnie nie wiesz co tracisz ;) To nie Naruto, że poziom tylko spada z czasem, tu jest odwrotnie :D

[/fanboy mode off]

Odnośnik do komentarza

http://www.animetake.com/forums/fairy-tail/6317-fairy-tail-versus-one-piece.html

http://forums.mangafox.com/showthread.php?t=41714&page=2

http://www.animevice.com/news/question-of-the-week-fairy-tail-vs-one-piece/3182/

Pierwsze z brzegu ankiety FT vs OP :whistling:

No ale ok, każdy ma swoje zdanie. Tylko nigdy nie mów, że OP jest słabe, chyba, że obejrzysz/przeczytasz więcej ;)

Odnośnik do komentarza

Obejrzałem 1 ep Fairy Tail i kuuurde - co za kopia OP. Główny bohater niech tylko zmieni kolor włosów i mamy Luffyego, Happy wku.rwia, wszystko jest takie różowe i kolorowe... Anime będzie trwać pewnie latami, więc dam szansę i obejrzę jeszcze drugi odcinek. Ale kiepsko to widzę. Po co marnować czas na średnie imitacje.

Odnośnik do komentarza

Nawet by mi przez głowę nie przeszło porównywanie tych dwóch anime. To prawie tak jak zestawić razem Rodzinę Soprano i W11.

 

Nie no, żartuję sobie. Oczywiście, że Fairy Tail to klasa niżej w stosunku do OP, ale i tak jest to całkiem przyjemny kawał shounena. Ma ładną graficzkę, dobry humor i efekciarskie walki. A że przy okazji uderza mega schematami i nawet przez chwilę nie sili się na oryginalność? To już swoją drogą.

Odnośnik do komentarza
Nie, bo po walce z Peinem. Mam na myśli anime.

A ja mam na mysli mange : d

 

 

Mowic po jednym odc ze FT to kopia OP? :ninja: No ale zgadzam sie anime ssie, ze bardzo kolorowe i irytujace glosy, dlatego czytam mange :0

 

Tak swoja droga to zaden shounen nie jest orginalny od czasow DB, heh :}

Edytowane przez jorrdqn
Odnośnik do komentarza

Po jednym odcinku, czy po 50, co za różnica jeśli to prawda. Kilka pierwszych z brzegu podobieństw:

1.Natsu jest cholernie podobny do Luffiego, ten sam głupi uśmieszek, głodomor, lekkomyślny, momentami głupi, książki są mu obce i wiele innych. Oni różnią się chyba tylko mocami, włosami, ciuchami i chorobą lokomocyjną...

2. Fairy Tail to banda idiotów, a "madzy z FT noszą ze sobą rany, ból i cierpienie"itd. - cała ta gildia jest IDENTYCZNA jak załoga Luffiego

3. Siedziba rady z FT = Marineford z OP

4. Gray i Natsu są do siebie nastawieniu identycznie jak Zoro i Sanji

5. Loki przypomina Sanjiego (kobieciarze)

i na pewno sie znajdzie więcej

Odnośnik do komentarza
Po jednym odcinku, czy po 50, co za różnica jeśli to prawda. Kilka pierwszych z brzegu podobieństw:

1.Natsu jest cholernie podobny do Luffiego, ten sam głupi uśmieszek, głodomor, lekkomyślny, momentami głupi, książki są mu obce i wiele innych. Oni różnią się chyba tylko mocami, włosami, ciuchami i chorobą lokomocyjną...

2. Fairy Tail to banda idiotów, a "madzy z FT noszą ze sobą rany, ból i cierpienie"itd. - cała ta gildia jest IDENTYCZNA jak załoga Luffiego

3. Siedziba rady z FT = Marineford z OP

4. Gray i Natsu są do siebie nastawieniu identycznie jak Zoro i Sanji

5. Loki przypomina Sanjiego (kobieciarze)

i na pewno sie znajdzie więcej

Te wszystkie punkty pasuja da Naruto D:

 

Jeszcze czytam Berserka tylko nie wiem czy sie zalicza do shounenow ;d

Odnośnik do komentarza

No dobra, 4 i 5 punkt i po trochu 1(jednak luffy i natsu sa bardziej do siebie podobni, niz goku i luffy/natsu) faktycznie takie na siłe, ale 2 to już jest imo wyraźne wzorowanie się one piece(szczególnie pod względem smutnych historii), tak samo 3. God Palace nie pełni funkcji epickiego budynku w którym zbierają się ludzie rządzący pewną częścią świata, tylko jest rezydencją Boga ;)

 

I od Toriyamy "rypie" więcej osób niż nam się wydaje :P Kto by w końcu nie chcial kopiować serii, która odniosła taki sukces :P

Odnośnik do komentarza

Jestem na 3 odcinku Fair Tail i wrażenia o wiele lepsze. Nawet śmieszna chińska bajka, są jakieś plotki o końcu?

Irytuje mnie ten Happy i ogólna cukierkowatość tego tasiemca... Twórcy wychodzą z założenia "im więcej różowego, tym lepsza jakość!". Zobaczymy co dalej.

 

PS. Te kręgi ognia tandetne są do bólu :? Mogliby nie używać komputerowych efektów.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...