Skocz do zawartości

Problem z napędem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od kilku dni mam pewien problem. Konsola czyta płytki tylko w pozycji w poziomej. W pionie napęd się nie otwiera. Poza tym nawet w pozycji poziomej mam wrażenie, że dźwiek przy odczycie się zmienił. Przedtem występowały problemy przy odczycie w pionie (w poziomie nie sprawdzałem) tzn. w Dashboardzie widziałem polecenie "otwórz napęd", wtedy gdy płytka była w środku, ale po kilku próbach udało się ją odczytać. Gwarancja się już dawno skończyła, więc pewnie czeka mnie naprawa, ale chciałbym się Was poradzić, może można coś zrobić we własnym zakresie, zwłaszcza, że mam zamiar kupić parę nowych gier i wolałbym, żeby było to załatwione szybko (w miarę możliwości), poza tym boję się, że napęd w tym stanie może je uszkodzić.

Edytowane przez w07t3k
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 7
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

co mozna Ci doradzic, najrozsądniejsze rozwiązanie to to najprostsze a to po prostu wymaina napedu na nowy...

 

tylko trzeba zwrocic uwage, jesli masz konsole nieprzerabiana to musisz miec wymeiniony na identyczny model jak miales, jak ktos sie nie zna to Ci wymieni naped na inny model i firmware w napedzie zmeini tak by emulowalo nowy naped czyli bedzie podszywalo sie pod oryginalny, to MS moze uznac za przerobke napedu i zbanowac konsole...

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

co mozna Ci doradzic, najrozsądniejsze rozwiązanie to to najprostsze a to po prostu wymaina napedu na nowy...

 

tylko trzeba zwrocic uwage, jesli masz konsole nieprzerabiana to musisz miec wymeiniony na identyczny model jak miales, jak ktos sie nie zna to Ci wymieni naped na inny model i firmware w napedzie zmeini tak by emulowalo nowy naped czyli bedzie podszywalo sie pod oryginalny, to MS moze uznac za przerobke napedu i zbanowac konsole...

 

Mam również ten sam problem z otwieraniem się napędu co autor.

Posiadam LiteOn, czy jak kupię taki sam napęd to nie muszę go flashować i ban mi nie grozi?

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

A ja mam pytanie. Niektóre gry u mnie bardzo ciężko się bootują - potrzeba kilku prób (Soulcalibur V, Dead Space 2) a niektóre jak Dark Souls konsola łapie za każdym razem. O co chodzi? Mam Elite, chyba ostatni model przed slimką (2latek).

 

Oryginały ??? Zależy w jakim stanie są do tego dochodzi jeszcze to że starsze gry są nagrane starym systemem a nowe nowym XDG2 i XDG3 więc przyczyn może być sporo

Edytowane przez Milo
Odnośnik do komentarza

Tak, oryginały. Stan gier idealny, ale fakt, że te nowsze jakoś słabiej wchodzą.

 

Może laser jest zakurzony bo w sumie nigdy nie była czyszczona w środku, a ma ponad 2 lata już? Jak czyścić? Płyta czyszcząca pomoże? Sprężone powietrze? Bo nie chcę jej rozkręcać bo słyszałem, że ma strasznie parszywe śrubki w środku...

 

EDIT: Wszystkie gry były zgrywane zawsze na HDD...

Edytowane przez Aramis
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...