Skocz do zawartości

Gran Turismo 5


Rekomendowane odpowiedzi

Ten czas jest na złoto czy na brąz?

 

2:07 jest na złoto. W Vettelu mam same brązowe pucharki. Fure dostałem, ale chciałbym mieć złote...

To na padzie nie dasz rady, chyba że jesteś nadczłowiekiem. Sam chyba za jakiś czas zainwestuję DFGT, bo granie na padzie jednak ma za dużo ograniczeń, których niestety nie da się czasem przełamać.

Odnośnik do komentarza

czego nie da rady? amg academy? jest ze spokojem do zrobienia na dualshocku. trzeci sektor nur należy zacząć od przejechania szybkiej sekcji 4 czy 5 łuków NA PEŁNYM GAZIE. ustawienia wszystko na off , jeśli masz słaby manual to włącz wspomaganie kierowania. oczywiście gaz i hamulec na L2 R2 inaczej sam sobie utrudniasz. czułośc sterowania na min 6. na ds3 można zrobić imho wszystko oprócz vettela. nawet alfę na grand tour można od biedy ogarnąć.

Edytowane przez POSNANIAK
Odnośnik do komentarza

czego nie da rady? amg academy? jest ze spokojem do zrobienia na dualshocku. trzeci sektor nur należy zacząć od przejechania szybkiej sekcji 4 czy 5 łuków NA PEŁNYM GAZIE. ustawienia wszystko na off , jeśli masz słaby manual to włącz wspomaganie kierowania. oczywiście gaz i hamulec na L2 R2 inaczej sam sobie utrudniasz. czułośc sterowania na min 6. na ds3 można zrobić imho wszystko oprócz vettela. nawet alfę na grand tour można od biedy ogarnąć.

 

Dokładnie, sam przejechałem na padzie większość eventów (jeszcze jak nie było możliwości ustawiania czułości sterowania kontrolera) i udało się ogarnąć na padzie wszystko na złoto, oczywiście oprócz Vettel challenge.

Szczerze powiedziawszy to nie jest to jakiś wielki wyczyn.

Edytowane przez rydziu87
Odnośnik do komentarza

No to mamy nowość: zlikwidowali time triale (nowych nie dodali).

Nie dość, że brak rankingów w grze wyścigowej to obłęd (każda gra to ma!), to nawet zlikwidowali namiastkę. To już chyba koniec GT5, niesamowite że GT5 było dużo gorsze niż GT5 Prologue.

 

Też zauważyłem że chyba ostatnio PD zaniechało przedłużania żywotności GT5 i pozwala mu powoli umierać śmiercią naturalną... a może to skutki ataku na PSN (w końcy to pododdział Sony)... może straty po trzęsieniu ziemi w Japonii póki co są większe niż podawało PD... Mam nadzieję że jeszcze nas zaskoczą... w końcu zapowiadano chyba jakiś DLC?

Oby zaniedbanie GT5 było tylko chwilowe...

Odnośnik do komentarza

No to mamy nowość: zlikwidowali time triale (nowych nie dodali).

Nie dość, że brak rankingów w grze wyścigowej to obłęd (każda gra to ma!), to nawet zlikwidowali namiastkę. To już chyba koniec GT5, niesamowite że GT5 było dużo gorsze niż GT5 Prologue.

 

Spokojnie...:) Zainteresuj się jazdą w ligach i eventach oline, których jest całkiem sporo i gwarantuję Ci, że do offline będziesz siadał tylko po to, by zarobić trochę kasy na kupno nowych aut i ich tuning. Ilość adrenaliny we krwi jaką mam przy starcie takiego wyścigu uzależnia...:)

 

Co nie zmienia faktu, że rankingi i wiele innych rzeczy powinny być poprawione.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Historic - FORD MARK IV/ Toyota 7(z tego co pamietam wygrywa się za coś w B-spec)/ Chaparral 2J/JaguarXJ13/Ferrari 330 P4

Like the wind - cokolwiek z Race Carów, nawet któryś z powyższych

Deutshe Tourenwagen - Z dostepnych od reki, to Calibra/ Alfa 155 które obecnie jest w salonie sieciowym bądz Lexus ISF Concept w nówkach

Formula GT - salon sieciowy

Dream Car championship - cokolwiek z Race Carów

Edytowane przez Gawlick
Odnośnik do komentarza

Są jakies ligi online ?:)

 

Są też polskie fora, poza pierwszym linki do konkretnego eventu i ligi, do której zapisało się ok. 50 osób.:

http://www.ps3fun.home.pl

http://www.ps3site.pl/forum/topic/60069-g-t-by-night/

http://ps3liga.pl/board/viewtopic.php?f=216&t=2489

 

Do ligi na tym forum także prowadzone były zapisy. Jest też event prowadzony przez SUMO, który jak na razie czeka na wznowienie po awarii PSN.

Odnośnik do komentarza

Potrzebuje waszych porad, musze wygrac takie wyscigi jak:

-Historic Racing Cup (podejrzewam ze tu trzeba Toyote 7 ale jak ją zdobyc...?)

-

tu wystarczy zwykłe camaro z salonu rochnik 69 lub 67 jeśli dobrze pamiętam. wystarczy racing mod i reszta części i można bez problemu wygrać.

 

http://www.youtube.com/user/posnaniak?feature=mhee#p/a/u/2/fMSjDW1KyXY

Odnośnik do komentarza

Potrzebuje waszych porad, musze wygrac takie wyscigi jak:

-Historic Racing Cup (podejrzewam ze tu trzeba Toyote 7 ale jak ją zdobyc...?)

-

tu wystarczy zwykłe camaro z salonu rochnik 69 lub 67 jeśli dobrze pamiętam. wystarczy racing mod i reszta części i można bez problemu wygrać.

 

http://www.youtube.com/user/posnaniak?feature=mhee#p/a/u/2/fMSjDW1KyXY

 

ta i wchodzić i wychodzić aż 2J daleko startuje a Toyota 7 wcale, komu się chce w to bawić

Odnośnik do komentarza
<br />
<br />
<br />Potrzebuje waszych porad, musze wygrac takie wyscigi jak:<br />-Historic Racing Cup (podejrzewam ze tu trzeba Toyote 7 ale jak ją zdobyc...?)<br />-<br />
<br />tu wystarczy zwykłe camaro z salonu rochnik 69 lub 67 jeśli dobrze pamiętam. wystarczy racing mod i reszta części i można bez problemu wygrać.  <br /><br /><a href='http://www.youtube.com/user/posnaniak?feature=mhee#p/a/u/2/fMSjDW1KyXY' class='bbc_url' title='Zewnętrzny odnośnik' rel='nofollow external'>http://www.youtube.c...u/2/fMSjDW1KyXY</a><br />
<br /><br />ta i wchodzić i wychodzić aż 2J daleko startuje a Toyota 7 wcale, komu się chce w to bawić<br />
bzdura, można wygrać przy dowolnej kolejności na starcie. wystarczy troche umiejętności.
Odnośnik do komentarza

Po graniu w GT5 już jakąś chwilę mogę wystawić jakąś obiektywną opinię.

 

GT5 jest zje.bane.

 

Oczywiście nie mogę się przyczepić do modelu jazdy i feelingu z śmigania na G27. Bo to jest mistrzostwo. Jeszcze jak mam auto premium to można nawet replaya zobaczyć :)

Ale do czego dążę i co jest zrypane.

 

1. Auta standard - niestety ale zaczęło mnie to irytować. Niektóre są tak brzydkie, że szkoda gadać. Do tego brakuje mi wielu fur. Dali jakieś kubełwagony sprzed 100 lat a nie ma Supry :/ Gdzie starsze Evo? Gdzie Audi S3? A rajdowe klasyki typu Audi Quattro? Do tego dochodzą możliwości tuningu standardów. Żenada..... właśnie. Tjunink.

2. Tuning - no nie oszukujmy się ale dali ciała. I to na maksa. Zaczynając od głupiego systemu farb !!! kończąc .... no właśnie na czym jak tam więcej nic nie ma :/ 12 Felg na krzyż? Nawet wielkości nie można wybrać. Tak, wiem w poprzednich też nie można było wybrać. Ale po pierwsze było to 6 lat temu, po drugie było więcej felg, po trzecie ... .premium?standard? Nikt nie wiedział co to za CHUJOWY podział.

3. Tryb "kariery" - jest nudny. Licencje.... nie wiadomo po co one są? Zrobiłem B, A, IB i juz mi się nie chce:P Problem z kasą? Chyba nie w tej części. Ja pamiętam jak męczyłem GT2 i musiałem ciosać Sunday Cup moją Prelude wiele razy, żeby uzbierać na części.

Do tego dochodzą restrykcje co do wyścigów. Przykład : Szwarcliga :P - biorę 500 konne S4 i rucham wszystkich jak chcę :/ Czemu nie dali ograniczeń co do mocy, opon pojemności czy też nawet tych nowych PO. Takie restrykcję są tylko w sezonowych. W poprzednich GT było np ograniczenie mocy do 200 kucy i nagle się okazywało, że waga, moment, dobra zawiecha decydują tu o wygranej. To jest MEGA chu.jnia tej odsłony !!! Bo nudzi mi się "odhaczanie" kolejnych wyścigów bez żadnej walki. A nie będę brał słabszego auta bo trudno się wstrzelić. Po za tym nie po to ładuję kasę w dany samochód, żebym potem musiał przygotowywać inny słabszy na wyścig !

 

4. Licencje - NASCAR, WRC, Top Gear i inne badziewie. Niewykorzystane. W poprzednich GT był dział wyścigów szutrowych i tam tego było od zasrania. Top Gear ... nic nam nie dał. 3 wyścigi. Myślałem, że przynajmniej replay'e będą odwzorowane jak w programie. Ale nie. Albo opcja wyreżyserowania swojego przejazdu z filtrami i w stylu TG. Też nie.

5. Crash'e - tu nie trzeba nic pisać bo ich nie ma. Nie spodziewałem się czegoś w stylu GRID'a czy Dirt'a. Ale półka fm3 byłaby ok.

 

Cały problem tkwi w tym, że oczekując na GT5 przerabiałem parę samochodówek. I żadna nie miała takiego modelu jazdy. Ale każda miała coś co zapadało w pamięć a w GT5 tego nie zrobili ale spier.dolili.

Łyknąłem Forze3. Średnio się jeździło, długie loadingi, kariera jeszcze bardziej z dupy. Ale cały tuning.... bajka. Swapy!!!, gleby, ogólna opcja zrobienia jedynego niepowtarzalnego bolida. Myślę sobie. GT5 pozamiata..... Taaaa jasne.

Dobrze, że kupiłem G27 i zmontowałem cały ten stojak z fotelem bo tak to by mi się nie chciało grać na padzie w gt5.

Ale jestem zły. A następna część dopiero na next genach.

Jak FM4 poprawi błędy poprzedniczki to mamy nowego króla.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

1. Auta standard - niestety ale zaczęło mnie to irytować. Niektóre są tak brzydkie, że szkoda gadać. Do tego brakuje mi wielu fur. Dali jakieś kubełwagony sprzed 100 lat a nie ma Supry :/ Gdzie starsze Evo? Gdzie Audi S3? A rajdowe klasyki typu Audi Quattro....

 

 

http://www.gtplanet.net/forum/showthread.php?t=132309

może nie ograłeś gry za bardzo, bo wszystkie wymienione przez Ciebie brakujące fury są do kupienia:)

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...