Skocz do zawartości

Gran Turismo 5


Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam patentu na Nascar. Ten (pipi)y ABS tak spowalnia, że szok. Jak ma ktoś jakieś rady jak zrobić zawody ADVANCE z wyzwaniu Jeffa Gordona, to chętnie posłucham :) oczywiście wyłącz ABS nie gra tutaj roli, bo nie da się tego zrobić. Top Gear Lotusem to pikuś przy tym ;/

 

Wykasuj game data (nie save data lol) i wrocisz do wersji 1.0

to wtedy mozesz wylaczyc ABS...i robic takie glupoty jak

Odnośnik do komentarza

Szczególnie chodzi mi o ten z pitstoptem właśnie. Bezsensem jest brak możliwości pominięcia procedury przy którymś restarcie z kolei. Zanim się przystąpi do kolejnej próby trzeba odczekać około 40 sekund. Mega frustrujące. Mam jeszcze tyle do roboty, że nie będę sobie psuł głowy jakimś NASCAR jak na razie :)

@Emet jak już będę mógł grać w HD, dam znać i pykniemy sobie Nurburgring nocą, bo na SD nic nie widziałem :(

Edytowane przez orion50
Odnośnik do komentarza

Też mam ogromny problem z tym Nascarem na najwyższym poziomie. Jeszcze pierwszy wyścig jakoś zaliczyłem, reszta to jakaś porażka. Taki sam zresztą problem w tej grze mam z wszelakimi wyścigami rajdowymi, które najzwyczajniej w świecie mi nie leżą i nie potrafię wyczuć samochodu. Lotus na Top Gear Test Track to był pryszcz. Z kartami na ostatnim poziomie wstyd przyznać, ale poradziłem sobie dopiero z kierownicą :)

Odnośnik do komentarza

Ma tu ktoś G27 i jeździ w GT5? Jak się sprawuje ta kierownica ogólnie we wszystkich grach wyścigowych (F1, Shift 2, WRC)? Prosiłbym o opinię posiadaczy.

 

Jak w innych grach to nie wiem, bo nie posiadam innych gier wyscigowych, ale w GT5 sprawuje sie swietnie.

Nie mam zadnego porownania do innych kierownic, ale G27 sama w sobie jest na prawde dobra - FF na 10 daje popalic (ludzie podobno jezdza na 7, ale ja wole pelnie "wrazen"), pedaly maja duzy opor - spodziewalem sie duzo, duzo slabszego oporu i pozytywnie sie rozczarowalem, lopatki dzialaja idealnie, sterowanie jest precyzyjne do bolu, prawie idealnie - napisalem prawie bo albo uszkodzilem swoj egzemplarz udezajac w nia kilkukrotnie kolanami (przy wstawaniu itp) albo kazdy ma tak, ze jest okolo 1mm luzu na kierownicy - czyli nim zlapie opor mozna obrocic kiere od srodka o okolo 0,5mm w kazda strone... :)

Czasami jest problem z H sfhifterem z biegiem nr 2,ale nie wiem czy to nie wina GT5, drugim i ostanim minimalnym minusem jest to, ze gdy wjedzie sie na trawe lub wyraznie wystajaca tarke to kierownica symulujac jazde po nierownosciach "stuka" jakby ktos w jej wnetrzu walil mlotiem w kawalek plastiku/metalu - w pierwszym kmomencie wystraszylem sie, ze trafilem jakas wadliwa sztuke, ale ostatnio dowiedzialem sie, ze "ten typ tak ma".

 

Gram od wrzesnia/pazdziernika? zeszlego roku z czestymi dlugimi przerwami i aktualnie nadal na padzie mam czasy lepsze niz na kierze, ale - poprawilem ostatnio swoj czas na Eiger Alfa 8c o 0,2s wzgledem zrobinego w chwile po premierze GT5, wiec jest minimalnie, ale lepiej - troche czasu minie nim sie przestawisz z PADa, ale na pewno warto :) (chyba, ze juz grasz na jakiejs innej kierze)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ok... nie wiem co mam napisać, bo nie mogę się pozbierać. Doszedł mi kabel, odpaliłem GT i ciągle szukam szczęki. Wszystko ostre, piękne kolory, cienie na niektórych trasach gorsze, ale odbicia, refleksy, oświetlenie, no po prostu zostałem zmiażdżony. Kapitalne oświetlenie, że auta standard podczas wyścigu wyglądają nieźle, a PREMIUM koszą beret przy samej (pipi)e. Potem napisze coś więcej, ale masakra.

Odnośnik do komentarza

Ja mam wrażenie, że gra była robiona mocno pod 1080p. Mam 1080i i grafika mnie lekko mówiąc nie przekonuje - aliasing jest nieznośny, na 720p jest nieco lepiej (albo to tylko moje wrażenie). Za to sporo grałem na zwykłym TV bez hd i graficznie wyglądało nieźle. Nie mam jak porównać pod 1080p, więc w niedługim czasie kupuję odpowiedni monitor - GT5 jest moją ulubioną grą na tą konsolę. :)

Odnośnik do komentarza

Pamietacie jeszcze organizowane w zeszlym roku Gran Turismo 5 Road Show? Tak sie sklada, ze bylem jednym ze zwyciezcow. A przy okazji ze dostalem niedawno paczke z fotami z firmy ktora organizowala wyjazd postanowilem zrobic relacje z wypadu na lengendarny Nurburgring :) Jak macie ochote poczytac to zapraszam: http://www.kapar.pl/?p=166 .

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim systematycznosc ;) Na nic sie nie zdalo 40 godzin w ciagu 5 dni przed wlasnym TV i konsola. Jak przyszedlem do galerii handlowej gdzie trwal konkurs to praktycznie calkiem od nowa jezdzilem. Dobrze pamietam, czas ktory mi gwarantowal zwyciestwo robilem na swoim sprzecie raz na kilkanascie-kilkadziesiat kolek na 2 dni przed konkursem juz regularnie. Na miejscu przez 3 dni zrobilem raz i to pierwszego dnia, gdy moglem spokojnie pojezdzic bez stresu, bez kilkunastu oczu zwroconych w kierunku mojej jazdy i komentujacych kazdy zakret wrecz czasem z tekstami ze jezdzilem na granicy oszustwa, tym bardziej ze przez 2 kolejne dni nie bylem w stanie pobic swojego wlasnego czasu ;)

Ale to wszystko oplacilo sie dla tych dwoch dni wlasnie tam w Niemczech :)

Edytowane przez BoryzPL
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Brawo stary. Mam nadzieje, że kiedyś uda nam się zagrać. Podziwiam ludzi, którzy oddają się pasji (gry) i motoryzacja. Ja mam jako takie pojęcie, ale w GT5 na razie raczkuje. Czekam na DFGT lub G27. Zależy na co uzbieram. Możesz popatrzeć w temat o F1, tam się głównie ścigaliśmy. No i w Forze 3 mam spore doświadczenie. Ziomka o którym mówisz, nie kojarzę, dziwi mnie jego pycha :)

Pozdro

Odnośnik do komentarza

Z checia tez zagram jak bedzie mozliwosc. Ale przyznam szczerze, ze od czasu grudnia nie wyzbylem sie niektorych zlych nawykow podczas przygotowywan do tego konkursu :) Do dzisiaj grajac juz bez wszystkich helpow z konkursow popelniam takie elementarne bledy ze bije sie mocno po glowie zawsze po takich bledach. Mowisz o f1 2010? Moze przy 2011 bedzie sie okazja poscigac najpozniej. Co do typka z Forzy, to wiem tylko ze to jakis koles z czolowki z USA, nie wiem czy moze tez nie wygral jakiegos podobnego wyjazdu ale nie chce sklamac. Ale koles odcisnal dobre pietno dla przyszlych graczy ktorzy beda chcieli sie zjawic na nurburgringu, bo w kilku rozmowach prywatnych z pracownikami uslyszalem ta historie ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Forza świetna gra, bardzo sobie cenię. Jednak jeśli chodzi o fizykę i przyczepność to GT bije na głowę Forzę. Mówię o trzeciej odsłonie, może 4 będzie inna. FM3 jest zbyt łatwa, więc pewnie dlatego poszedł w buraki :) w USA jeżdżą na automatach i z TCS, to nie przyzwyczajony do nierównej nawierzchni zielonego piekła zwłaszcza, że w Forzie jest ono gładkie jak stół ;)

Edytowane przez orion50
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...