Skocz do zawartości

N64 jaki kabel do TV ?


gieroy22

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie otóż kupiłem sobie konsolkę, ale po podłączeniu jej przez kabel S-video do plazmy 42' Panasonic'a obraz jest bardzo rozmyty, czcionka praktycznie mało widoczna że aż ciężko się gra :/ Wiem że to jest już leciwa konsolka ale obraz nie powinien tak wyglądać, dla przykładu obraz w PSX którego też dzisiaj kupiłem podłączony przez kabel RGB prezentuje się wyśmienicie jak na szaraka i wszystko jest wyraziste i ostre. N64 podłączałem też z przejściówką na RGB ale dalej to samo :( Czy obraz powinien tak wyglądać na plazmie czy może to wina kabla ?

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 7
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

@up

No nie wiem, zobacz jak prezentuje się MK na 46 calach:

http://www.youtube.com/watch?v=cDhr1WjxMCw

A autor napisał, że w ogóle nic nie widać... Obraz oczywiście nie będzie wyśmienity ze względu, że konsole są już od lat na rynku i były tworzone w zupełnie innym kierunku niż te teraz, to fakt. Swego czasu tak samo było z PSX'em- w zależności od kabla jakość można było poprawić. Tak czy siak:

Composite:

RGB

www.youtube.com/watch?v=SWYfii_AHQ8&feature=related

 

Ewentualnie możesz zobaczyć czy będzie jakaś różnica podłączając przez DVD, tak jak tutaj:

www.youtube.com/watch?v=7vlfYpWmPQI&feature=related

 

PS. Przejściówki nie zmieniają jakości.

Odnośnik do komentarza

Problem z N64 jest taki że ta konsola ( w przeciwieństwie do np. PSXa) NIE WYSYŁA sygnału RGB ani S-vhs !

Najlepszym wyjściem jest przerobienie konsoli aby wysyłała sygnał

S-vhs (było to opisane jakieś 10 lat temu w Neo Plus) i / lub też

dokupić ( np. ja kupiłem taki na ebay) kabel S-video ;

z samego kabla (bez przeróbki N64) poprawa jest mała ale że kabel tani to i tak warto go kupić .

Najlepi oczywiście zrobić przeróbkę i podłączyć S-Video .

 

PATRZ KABLE :

http://cgi.ebay.co.uk/NEW-S-VIDEO-AV-CABLE-GAMECUBE-GAME-CUBE-N64-SNES-/110635107486?pt=Video_Games_Accessories&hash=item19c25dc49e

http://shop.ebay.co.uk/i.html?_nkw=s-video+n64&_sacat=0&_odkw=s-vhs+n64&_osacat=0&_trksid=p3286.c0.m270.l1313

 

Poza tym sygnały (np. z PSXa czy N64) 480i/576i (szczególnie wysyłane przez composite) wyglądają na PDP/LCD MARNIE !

Edytowane przez Paweł Dziuba
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...