Skocz do zawartości

Fifa 12


Lipa

Rekomendowane odpowiedzi

zagrałem sobie kilka meczy z kumplem w PES'a na komputerku :) o samej grze nie mam zamiaru się tu wypowiadać bo to nie ten temat ale chciałbym zwrócić uwagę na jedną rzecz: strzałeczki formy piłkarzy. No jakie to genialne w swej prostocie!

 

Gramy o flotę? ok, ustawiamy nam obydwu strzałki zielone= wszyscy piłkarze mają średnią forme, nikt nie biega jak szalony, itd itp.

 

 

gram na zupełnym luzie po fajii ? dajemy randomowe strzałeczki , konsola losuje formę ale i tak widzę po strzałeczce kogo posadzić na ławę a kogo wpuścić. Ewentualnie zaryzykować i da grac lepszemu zawodnikowi ale w złej formie niż słabszemu ale w wyśmienitej dyspozycji.

 

 

Chcę to w Fifie :)

Odnośnik do komentarza

Jestem pedantem. Dbam o swój sprzęt, chucham na niego i dmucham.

 

Dzisiaj fifa 12 sprawiła, ze ROZKU.RWIŁEM swojego SIXAXIS'a. Ciśnięty o ziemie przyjął MOMENTUM ku.rwa uderzenia na lewy trigger. Ma ktoś na sprzedaż sam trigger od pada PS3? Bo mój się rozpadł na ku.rwa 4 kawałki. Jeden przycisk - kumacie to?

 

aha. i niech ktos mi odpowie - czy jestem zje.bem ze probuje cos wtej grze ugrac ManU? Zje.bem, masochista, debilem, naiwniakiem?

Edytowane przez Ekansik
Odnośnik do komentarza
Gość Kazuma

Man United ma mega słaby środek, ale skrzydłami sobie można fajnie pograć. No i linia obrony bardzo przyzwoita. Powinno być spoko online, ale w pojedynkach z dobrymi graczami City i Realu trochę ciężko coś ugrać :F

Odnośnik do komentarza

No ja wlasnie spadłem z trzeciej do czwartej. Pad rozkur.wiony. Najlepsze jest to, ze grajac normalnie i broniac, gosc wje.bal mi 3 bramki. Pad po spotkaniu z ziemią stracił przyciski L1 i L2. Postanowilem ze dokoncze mecz mimo wszystko. Nie mogac bronic bez tych przyciskow, w ogole odpusciem gre w obronie. Po prostu caly czas galka przelaczalem zebym kierowal napastnikiem. Jak to sie skonczylo? Gosc nie mogl nic zrobic, a moi obroncy w koncu sami mu zabierali pilke. Nie strzelil juz nic, a ja trafiem mu dwa gole. I prawie z remisowalem, bo oczywiscie byla poprzeczka, ktora odebrala mi mozliwosc dalszej gry o utrzymanie.

 

Wnioski?

 

TA GRA JEST ZJE.BANA.

 

- nie licza się Twoje umiejetnosci.

- dlaczego forma jest losowana? dlaczego nie moze byc cos na ksztalt zielonych strzalek, zeby o wygranej decydowal skill a nie random. To tak jakby grac w tekken'a i podczas turnieju raz bys mial handicap 140%, a raz 70%.

- po co ten caly cyrk z obnizeniem morale po stracie bramki? Dlaczego nie wystarczy ze w naszej glowie spada morale. A tak dwa "doły" się nakładają i powstaje mega dół z którym często jest bardzo cieżko cokolwiek ugrać

- dlaczego w obronie jest pewniej gdy nie robisz nic samemu i pozwalasz by komputer bronil. No do chu.ja. To gra, czy ogladanie jak komputer gra?

 

Smutne to wszystko.

Odnośnik do komentarza

- dlaczego forma jest losowana? dlaczego nie moze byc cos na ksztalt zielonych strzalek, zeby o wygranej decydowal skill a nie random. To tak jakby grac w tekken'a i podczas turnieju raz bys mial handicap 140%, a raz 70%.

 

 

to jest zje.bane , zgoda w 100 %, przez to odpuściłem multi zupełnie

 

 

 

w MU daj Carricka na środek z Andersonem, Clevrleya posadź na ławę.

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

Wnioski?

 

TA GRA JEST ZJE.BANA.

 

- nie licza się Twoje umiejetnosci.

- dlaczego forma jest losowana? dlaczego nie moze byc cos na ksztalt zielonych strzalek, zeby o wygranej decydowal skill a nie random. To tak jakby grac w tekken'a i podczas turnieju raz bys mial handicap 140%, a raz 70%.

- po co ten caly cyrk z obnizeniem morale po stracie bramki? Dlaczego nie wystarczy ze w naszej glowie spada morale. A tak dwa "doły" się nakładają i powstaje mega dół z którym często jest bardzo cieżko cokolwiek ugrać

- dlaczego w obronie jest pewniej gdy nie robisz nic samemu i pozwalasz by komputer bronil. No do chu.ja. To gra, czy ogladanie jak komputer gra?

 

Smutne to wszystko.

 

W pelni sie zgadzam. Dodalbym jeszcze kilka podpunktow pod online i kilkanascie pod offline (kariera). A najlepsze jest to, ze wszystkie niedociagniecia (a raczej MEGA BLEDY) wychodza po ograniu kilkudziesieciu/kilkuset meczow. A wiec wszyscy recenzenci zgodnie wystawili 9 co by jak najszybciej oddac recenzje do druku (usprawiedliwiam ich, na poczatku sam bym dal 9).

Moj najwiekszy argument przeciwko tej FIFIE: oszustwo, oszustwo i jeszcze raz OSZUSTWO gry wobec Twoich umiejetnosci. Dla mnie niewypal roku.

Odnośnik do komentarza

A nie zastanawialiście się nad tym , że być może wasze umiejętności nie pozwalają Wam zagrać wyżej jak 3 liga ? Nie którzy już tak mają , że nie są w stanie przeskoczyć pewnego poziomu, bo założę się , że jak graliście w tej powiedzmy 5-6 lidze i wygrywaliście ze słabszymi to gra była fajna i super !

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

A nie zastanawialiście się nad tym , że być może wasze umiejętności nie pozwalają Wam zagrać wyżej jak 3 liga ? Nie którzy już tak mają , że nie są w stanie przeskoczyć pewnego poziomu, bo założę się , że jak graliście w tej powiedzmy 5-6 lidze i wygrywaliście ze słabszymi to gra była fajna i super !

 

 

Nie, tak nie jest. Przyjmiesz w końcu do wiadomości, że jest coś takiego jak momentum?

Odnośnik do komentarza

ten 1 koleś w rankingu to Carl_Luis. Jest Włochem ma bilans (z pamięci pisze) 400 -50 -40 . Gra porównała moje 90 zwycięstw z jego bilansem, uznała,że trzeba mi pomóc i...pomogła :)  super tylko że ten Włoch tećż zapłacił za grę , do tego poświęcił 3 razy więcej czasu niż ja na grę . Nagrodą dla niego od EA za przywiązanie do marki jest...oszukanie go :)

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

A nie zastanawialiście się nad tym , że być może wasze umiejętności nie pozwalają Wam zagrać wyżej jak 3 liga ? Nie którzy już tak mają , że nie są w stanie przeskoczyć pewnego poziomu, bo założę się , że jak graliście w tej powiedzmy 5-6 lidze i wygrywaliście ze słabszymi to gra była fajna i super !

Niestety tak nie jest. Chodzi o to, ze ja naleze do ludzi, ktorzy potrafia oddac komus to ze jest lepszy. Niestety. W fifie obecnej w multi jest tak, ze ja potrafie typa cisnac CAŁY KU.RWA mecz, gosc, nieogarnia, kiwam go jak chce, jego podania przecinam, wyczuwam, ale co chwile jego HART albo casillas wyciaga pilke, albo mam słupek, poprzeczke i atak wiazki gwiazdy smierci z kosmosu, ktora sciaga 100% piłę na centymetry obok słubka. A on mi w ostatniej minucie z kontry strzeli gola, bo jego benzema przepchnie mojego obronce, ktory niby bez problemu powinien przyjac pilke podana na wolne pole. I mozna mnozyc wpip takich sytuacji. Ponadto sam mam mecze, gdzie konsola pomaga mi. Widze ze gosc gra mega dobrze, ze jest lepszy. A ja mam po prostu farta i jest remis, albo mu wewale jakiegos gola z kontry z fuksa. Uspie go po prostu swoim lamerstwem i niespodziewanie mu wewale gola. I co? W ogole nawet nie czuje satysfakcji z takiej wygranej. Wolalbym przegac z lepszym, a wygrywac z gorszymi - mimo wszystko.

 

Sam ManU ustawić potrafie. Niestety DeGea jest taka ku.rwa pizdą na bramce, ze rece opadaja. On mnie najbardziej dobija w tej grze, bo formacje mam słuszną.

 

Prawego obronce daje fletchera, prawe skrzydło valencja, środek Giggs/Carrick/Nani/Anderson (w zależności od formy), atak Rooney, Nani/Czikorito (w zależności od formy. Ale bramki potrafi z pupy puscic kompletną.

Odnośnik do komentarza

Orson to jest piłka nożna i niespodzianki się zdarzają ! Jestem pewny , że w następnych 10 meczach dostałbyś 9x w pałę !

Kiedyś Hiszpania już nie pamiętam z kim miała bilans strzałów 23-2 i nie wygrała tego meczu! To jest tzw piękno futbolu. Polacy z Anglikami na Wembley w 73' też oddali jeden strzał !

 

Tak jak pisałem, zagraj z nim następne 10 meczy i zobaczymy czy gra Ci znowu pomoże hehe.

 

ZUS PL ja na scenie PESa jestem prawie 15 lat i słyszałem zawsze z ust graczy takie same głosy i właśnie tak było, że wszyscy pierdzielili i jakichś momentumach a tak naprawdę zawsze Ci sami ludzie wygrywali turnieje.

Co świadczy o tym, że reszta nie była w stanie przeskoczyć pewnego poziomu i zwykle zwalała na to , ze coś się wczytało.

Owszem zgadzam się , że czasami są takie mecze , że nie jesteś w stanie nic zrobić, ale bez przesady , że cały czas.

Suma szczęścia zawsze równa się zeru.

Odnośnik do komentarza

arboos ja mam typa wśród znajomych i zagraliśmy kilka razy, faktycznie pozostałe razy przegrałem :)

 

jednak dzieli nas zbyt duża różnica , żebym mógł go pokonać to już musiały dziać się czary - no i się działy :)

 

no ale jeśli grają osoby na mniej lub bardziej wyrównanym poziomie to takie coś wypacza mecz. Czekaj , nie zrozum mnie źle. Tu nie chodzi o pewną losowość bo ta jest wręcz wskazana ale o EWIDENTNE przekręty, które zdarzają sie często.

 

Nie porównuj prosze tego do piłki w realu bo po pierwsze to gra i ma byc w miarę sprawiedliwie a dwa- w realu nie ma uproszczeń, tu są ich dziesiątki

 

 

___________

 

weź na przykład takiego Figlarza. Koles jest na 34 miejscu (gdzieś tak, zresztą niech sam powie :) ) . rozmawialiśmy o tym kilka razy no i twierdzi , że momentum jest i jest skur,wysyństwem. cytuje "ta gra to skur.wiel" ;)

 

 

w manualu jest mniej graczy, dopiszmy wiec jedno zero- dojdź na 340 (zamiast 34 ) pozycji u siebie w rankingu na swiecie i wtedy powiedz, że każdy kto tak mówi jest lamą :)

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

Sam ManU ustawić potrafie. Niestety DeGea jest taka ku.rwa pizdą na bramce, ze rece opadaja. On mnie najbardziej dobija w tej grze, bo formacje mam słuszną.

Poważnie mówisz? Ja zawsze mam ten problem, że DeGea, razem z Vidiciem i Rio są najlepszymi zawodnikami w ManUtd. Oczywiście kiedy gram przeciwko nim, bo nigdy jakoś w FIFIE nie mogłem się przekonać do United. David broni 90% strzałów w niemożliwy sposób, prawie jak Casillas. Pewnie to przez wzrost.

 

@Orson - ale ja już nie jestem nr34, tylko 40 coś :D Wczoraj miałem przeje.bany dzień i CPU mnie ruchało na wszystkie możliwe sposoby. Na 4 mecze zdobyłem 1pkt, bo tak po prostu musiało być. Ja 17 strzałów, typ 2 i wynik 2-1 dla niego. Fifa ch.uj.

Edytowane przez Figlarz
Odnośnik do komentarza

Ja nie neguje , że nie ma czegoś takiego jak momentum, tylko chodzi mi o to , że raz Tobie się coś wczytuje, raz przeciwnikowi i jak to mówią suma szczęścia zawsze się równa zeru. A jeśli ktoś uważa, że tylko on ma nieszczęścia w meczach tzn , że nie umie grać hehe.

 

Wszystko spoko z tym rankingiem, ale jak on jest liczony to do dzisiaj nie wiem ? Ja za dużo czasu nie mam na granie... Ale widzę , że trzeba mieć chyba dużo meczy żeby być wysoko no chyba , że się mylę ?

Odnośnik do komentarza

Orson, nie sądzę, by pozycja w rankingu była dobrym argumentem w tej dyskusji. Każdy gra tyle ile może i na ile pozwalają mu umiejętności. Każdy ma indywidualne odczucia co do FIFY. Wiadomo, że taki Józek, który gra raz na miesiąc z kolegą przy piwie, będzie widział mniej niedociągnięć gry niż Zenek, który ciśnie online po 2-3h dziennie od początku premiery, a w gry sportowe grał od gnoja. Ja jednak bym nie używał argumentu "jestem 25 w rankingu, a ty 26, więc się znam lepiej!", bo to po prostu bezsensowne :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...