Skocz do zawartości

Rocksmith


LUDY1559

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...
  • Odpowiedzi 7
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Odkopuję, bo wczoraj kupiłem rocksmith i szukałem tematu o tej grze. No i znalazłem. No i umarłem! ??? Jak to czy gitary innych marek też będa kompatybilne ??? Ale ooo sssooo cchhhoozzziiii? Co miałeś na myśli? Jesli to, jakie gitary (wirtualne) będą w grze, to tak, są epipony i gibole. Bo jeśli pytasz jakie gitary (rzeczywiste) bedą kompatybilne, to trafiasz do działu "humor" na wszystkich forach gitarowych...

 

Ale może ode mnie o samej grze parę słów.

Opóźnienie dźwięku instrumentu z głośników jest masakryczne. Nie da sie grać. "Pacze" jakieś może (jeśli oczywiście jest to wina softu, a nie sprzętu, bo chyba kabli wszystkim którzy kupili grę nie dadzą rady wymienić) to poprawią? Na dzień dzisiejszy gra jest do zwrotu. Jest gorsza niż "gitarhiroł" (nie jestem graczem w gitarhiroł - bo nie umiem, bo gram na "prawdziwej" gitarze, jednakże wiem na czym polega i na tym poległem jak spróbowałem wink.png ). W gitarhiroł wystarczyło klepać w odpowiednim momencie odpowiednie klawisze i już - BEZ OPÓŹNIEŃ. Ci którzy nie grają na gitarze i myslą, że się za pomocą rocksmitha nauczą - niech sobie odpuszczą. NIE DA RADY, albo nauczą sie i będą muzycznie upośledzeni. Dlaczego? Bo nie będą grali w rytmie, tylko będą starali się aby nuta "weszła" lub inaczej została zaliczona przez program.

Może teraz trochę plusów? Owszem, jest to najfajniejszy pomysł na grę muzyczną - można sie nawet pokusić o określenie, ze to swego rodzaju interaktywny (BARDZO) program edukacyjny. Prawdziwy instrument, a nie kilogramy plastyku. Wszystko fajnie: najpierw gramy sobie pojedyncze nutki w utworze, jak dobrze zagramy to trzeba grać coraz "gęściej". Oceniane jest wybrzmiewanie, wibrato, hammer-on'y i pull-off'y. Super, świetnie i SUPER EXTRA, tylko wracam do początku: wszystko to fajnie, ale NIE DO RYTMU!!! I cały misterny plan w p...!!! Nie da się grać!!! Przez wczorajszy wieczór (i kawałek nocy oczywiście) dobiłem do 4 poziomu na basie (nie emulowanym, mam "prawdziwy" bas) i 3 na gitarze i na tym chyba koniec, bo część kawałków z gry grałem już wcześniej i nie są one zbyt skomplikowane, jednakże do zagrania są "gęściej upakowane" nuty i jesli gra sie z rytmem tak jak powinno być - jest d... blada - wg rocksmith - wszystko zagrałeś źle! Bo (wg rocksmith) nie trafiasz w rytm. Nosz w mordę czekolada! Na wieśle gram ponad piętnaście lat. Kilkanaście różnych składów (z których tak na marginesie z mojej inicjatywy wylatywali ludzie nie grający w tempie) ślęczenie nad nutami, opuchnięte paluchy, zakwasy w dłoniach i jeszcze inne różne aspekty pracy nad techniką gry i co? Kilkanaście lat pracy zmarnowane biggrin.png bo wczorajszego wieczora dowiedziałem się od rocksmith że NIE UMIEM GRAĆ NA GITARZE banana.gifrofl.giflaugh.png .

No a teraz na spokojnie: tylko ja mam opóźnienie? Ktoś "odczuwa" ten sam "mały" problemik? Może ktos ze (zG)redakcji ma wiedze o nadejściu jakiejś poprawki?

To moim zdaniem ładny kawałek softu, świetny pomysł, tylko (ach takie maleńkie tylko) wykonanie do d...

 

Grzebnąłem na forum ubisoft. No i znów chyba padnę ze śmiechu!

http://forums.ubi.com/showthread.php/282374-Got-Lag-Got-Latency-READ-THIS-FIRST-Forums

Wg nich opóźnienie 30 ms jest nieodczuwalne niemożliwe do wychwycenia... Przy montażu utworu muzycznego, gdy chcemy aby 2 gitary grały unisono i nie chcemy nagrywać drugiego śladu, robi się prosty trik: kopiujemy ślad gitary i przesuwamy go na osi czasu o kilkanaście ms. Jeden ślad skrajnie na prawy kanał, drugi, ten przesuniety w czasie, na lewy i już mamy 2 gitary grajace unisono!

Muszą w ubi mieć jakiegoś pokaźnego słonia, który im po uszach depcze. Konkluzja z ich wypowiedzi jest taka, że to oczywiście wina TWOJEGO, Drogi Graczu, sprzętu, a nie ich kolejnego "cudownego" produktu...

Edytowane przez DarthJoe666
Odnośnik do komentarza

Właśnie próbuję się przełaczyć na bezposrednie wyjście analogowe audio z PS3 do wzmacniacza. Może tu tkwi problem? HDMI jednak jest dekodowane, to fakt. Jak bedzie lepiej - odszczekam na 4 strony świata, to co napisałem wyżej :). Tylko muszę moją Panią na chwilke od konsoli odgonić ;).

 

EDIT:

No dobra, Panie i Panowie. Odszczekowywuję to co napisałem wczesniej. Nigdy nie zwracałem uwagi na lagi dźwięku i obrazu z konsoli. Druga sprawa, ze nie spoddziewałem sie po swoim tv, że może mieć przez HDMI aż takie lagi (soniacz z górnej półki). Ulotkę w pudełku z grą potraktowałem jako proponozycję, a nie konieczność. Lepiej by zrobili, jakby narysowali JEDYNY SŁUSZNY sposób podłaczenia i napisali, że inaczej jak podłaczysz to se nie pograsz... Od ostatniego postu dobiłem w gitarce jeden poziom - grając kawałki po prostu po kolei... Więc może tak: Teraz szczerze z całego serca każdemu gierkę polecam! Normalnie mam cały czas banana na gębie i dziś chyba nie będzie ze mnie pozytku w chałupie...

 

Czyli krótko i na temat: dźwiek tylko i wyłącznie po kablu analogowym bezpośrednio z PS3 do wzmacniacza, inaczej się robi jedna wielka kupa i żadne korekcje w samej grze nie pomogą...

Edytowane przez DarthJoe666
Odnośnik do komentarza

Właśnie próbuję się przełaczyć na bezposrednie wyjście analogowe audio z PS3 do wzmacniacza. Może tu tkwi problem? HDMI jednak jest dekodowane, to fakt. Jak bedzie lepiej - odszczekam na 4 strony świata, to co napisałem wyżej :). Tylko muszę moją Panią na chwilke od konsoli odgonić ;).

U mnie HDMI generowało ponad 100ms opóźnienia. Po podłaczeniu audio bezpośrednio pod wzmacniacz, lag jest minimalny, na pewno nie przeszkadzający w grze.

Edytowane przez jarken
Odnośnik do komentarza

Czy ktoś mógłby napiać w jaki sposób podłączyć w ten analogowy sposób? Trzeba jakieś dodatkowe kable, czy coś w ten deseń? Zastanawiam się nad kupnem, mam gitarę i wzmaka, ale nie chce potem żałować kupna, bo czegoś będzie mi brakowało czy cos i będę miał opóźnienia.... A 300 złociszy piechotą nie chodzi.

Edytowane przez wiecek3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...