Skocz do zawartości

Gość Orzeszek87

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Orzeszek87

Witam, za kilka tygodni premiera a tu cisza, planuje zakup tego zestawu z gitarą, ceny oscylują w cenach 699-799zł mam pytanie czy ta gitara sie do czegoś nadaje? czy lepiej kupić odzielnie gre z kablem i jakąs gitarkę, chodzi mi o najbardziej o to czy przypadkiem gitara nie jest dostępna taniej niz bym kupil w zestawie z grą. jestem totalnym noobem w kwestii gitar (prawdziwych) guitar hero wymasturbowałem 3 gitary i sie przeżarło, a Wy sie jaracie?

 

Odnośnik do komentarza

Z tego co zobaczyłem to dają Epiphona w zestawie. Jeżeli masz zamiar grać też na prawdę, nie tylko w grze, to na pewno po jakimś czasie zrozumiesz, że potrzebujesz czegoś nowego, lepszego. Ze swojego doświadczenia wiem jednak, że lepiej na początku wziąć coś taniego i później ewentualnie pakować się w coś droższego. Chyba nikt nie jest na tyle głupi żeby dać za pierwszą gitarę 2000-2500 zł i później tego żałować. Za pierwszą swoją gitarę dałem 300 zł. Po roku oddałem ją koledze i kupiłem już coś właśnie w okolicach 2000 zł. Także myślę, że nie powinieneś od razu pakować kupy kasy. Ta w zupełności wystarczy.

Odnośnik do komentarza

Zupełnie inne doświadczenie. O ile ogarnia się podstawy gitary to Rocksmith nie ma problemu z nauczeniem gracza kawałków z setlisty. Do tego dochodzi całkiem niezłe dlc (jak na start), zabawa z wzmacniaczami i minigierki. Grałem w wer. na PS3 i będę się mocno starał żeby sprawić sobie to cudeńko na X360 w okolicach premiery. Jeżeli masz elektryka (akustyk też zresztą się nada po paru dodatkach) to gierka jest dla ciebie.

Odnośnik do komentarza

U mnie to tak powolutku rośnie. Jako gówniarz chciałem grać na gitarze, ale mi przeszło. Później Guitar Hero na PS2 i to wciskanie przycisków się podobało no i niespełnione marzenia o gitarze wróciły. Nawet pożyczyłem akustyka od kuzyna. Ale po paru dniach dałem sobie spokój. A wczoraj na ognisku u znajomych spotkałem mojego starego wuefistę, który zaproponował darmową naukę. Uderzę chyba w to. A Rocksmitha może tak rekreacyjnie, choćby dla przerwania znużenia, bo na początku pewnie nauki przez jakiś czas będą ogniskowe hiciory z "czarny chleb" na czele hehe

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Gość Orzeszek87

okej, pograłem chwile i pierwsze wrażenia niesamowite, zawsze chciałem nauczyć sie grać na gitarce i bum mam okazje, gitarka fajna i dobrze wykonana, jestem totalnym noobem w prawdziwych gitarach i narazie sobie kiepsko radze z gitarką, ale ćwiczenie czyni mistrza :P ogólnie jestem zachwycony. jutro kumpel, pro basista przychodzi do mnie, więc ogarne temat :)

Odnośnik do komentarza

Cena to 249zł, bass jest już w zestawie.

 

zmylił mnie ten obrazek z ich fejsa

 

376945_400996429958039_947769010_n.jpg

 

a co do ceny, no cóż - popatrzyłem po necie i w takiej cenie nie widziałem, najtaniej 259 za nówkę w wersji x360

 

@ Redmitsu, IMO ten bundle się nie opłaca - tam nie ma chyba żadnego upustu za bardzo, także płacisz cenę retail gry + cenę tego Les Paula Juniora, pewnie jest warty ze 400 zł (nigdzie go w PL nie sprzedają), sęk w tym że za 400 zł zawsze nabędziesz LEPSZĄ używaną gitarę niż nową... ale na początek się nada, Epi raczej nie robi chały która nie będzie stroić etc. chyba że w tych bundlach cisną jakiś wyjątkowo ciulowy wypust od azjatów

Edytowane przez TheAceOfSpades
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

zmylił mnie ten obrazek z ich fejsa

 

376945_400996429958039_947769010_n.jpg

 

a co do ceny, no cóż - popatrzyłem po necie i w takiej cenie nie widziałem, najtaniej 259 za nówkę w wersji x360

 

Miesiąc temu wyszło DLC, ale to dotyczy tylko USA, u nas od razu jest on na płycie. Kupiłem w 3kropki.pl za 249zł, ale z tego co widzę, co wersji na PS3 w tej chwili nie ma.

Odnośnik do komentarza

Pomysł na grę genialny, bo jak twierdzi mój kolega - gitarzysta " Ja to se Slayera mogę zagrać dowolny utwór, a tu mi nie idzie" - grając w GH:Metallice.

No właśnie, wreszcie coś dla grających... sam mam ochotę na to, ale mam sporo wydatków - kupuję sobie nowy keyboard :), poza tym boję się że będzie się kurzyło, jak gitara z GuitarHero, czy klaiwsze z RockBanda, czy buzzery z Buzz Quiz, czy move'y z PS Move, czy PS Vita... ot, kolejny gadzet.

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Dzisiaj zakupilem bundle packa na ps3. Gitara jest bardzo fajnie wykonana ale jezeli chodzi o sama gre jeszcze duzo przede mna. Bylem przyzwyczajony do interfejsu rb2 i na filmikach ten z rs mnie nie przekonwywal ale podczas grania jest znosny a i tak jest lepszy niz ten co byl w gh. Generalnie pierwszy raz gram na gitarze i jestem calkowitym noobem jezeli chodzi o granie. Dzisiaj byl ciezki dzien by przyzwyczaic sie do 6 strun i do ulozenia reki by nie grac jednym palcem.

Jakies porady na poczatek? Mam grac wszystkie treningi czy napierdalac caly czas jedna piosenke by przyzwyczajac sie do ukladania palcow na danych strunach?

Odnośnik do komentarza

Ja kupilem w komputroniku ale ze tam pracuje to zrobilem bardzo atrakcyjna cene ;) Jak bys chcial kupic z komputronika to musisz isc do salonu i ci sprawdza czy moga sciagnac bo na stronie pisze tak a na stronie gdzie zamawiamy jest czasami calkiem inaczej.

Swoja droga dzisiaj zauwazylem ze struna bassowa mi brzeczy na kilku progach pomimo tego ze niby jest dobrze wystrojona. Chyba sie wkurze i pojde do sklepu muzycznego jakiegos ale narazie wole zapytac tutaj zeby sobie ewentualnego wstydu nie narobic.

Ciekawe jak z gwarancja wysylka do ubisoftu czy co?

Edytowane przez Redmitsu
Odnośnik do komentarza

Ja kupilem w komputroniku ale ze tam pracuje to zrobilem bardzo atrakcyjna cene ;) Jak bys chcial kupic z komputronika to musisz isc do salonu i ci sprawdza czy moga sciagnac bo na stronie pisze tak a na stronie gdzie zamawiamy jest czasami calkiem inaczej.

Swoja droga dzisiaj zauwazylem ze struna bassowa mi brzeczy na kilku progach pomimo tego ze niby jest dobrze wystrojona. Chyba sie wkurze i pojde do sklepu muzycznego jakiegos ale narazie wole zapytac tutaj zeby sobie ewentualnego wstydu nie narobic.

Ciekawe jak z gwarancja wysylka do ubisoftu czy co?

 

nie masz po co wymieniać struny bo to nie pomoże

 

jeśli struna napyerdala po progach, to może być kilka rzeczy:

a) za nisko ustawiona akcja strun

b) zbyt prosty gryf

c) chuiowo nabite progi i tu nic nie zrobisz

 

pkty a i b można załatwić samemu albo zanieść gitarę do lutnika (w większym mieście żaden problem), poszukaj sobie tutoriali w necie jak regulować kąt gryfu prętem (z tym trzeba uważać) albo poczytaj sobie o regulacji akcji strun (ich wysokości w stosunku do podstrunnicy), to drugie jest całkowicie bezpieczne

 

(rozumiem, że brzęczy ci struna E w tym les paulu z zestawu?)

 

@marekjw2523

 

po prostu musisz szukać leworęcznego wariantu gitary, czyli ten bundle nie jest raczej dla ciebie

Edytowane przez TheAceOfSpades
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...