Skocz do zawartości

Dragon's Dogma


Zwyrodnialec

Rekomendowane odpowiedzi

taka prawdziwa kopalnia jest tylko jedna, chociaz jaskin jest wiecej

 

tu masz zaznaczone na mapie, przed wejsciem sa wielkie kwadratowe kamienie (ociosane) i stoi tam facet ktory da questa zeby ją oczyscic)

468px-Q_MErchantsMonsters.jpg

 

 

 

a czemu grasz offline?

 

bo mój dostawca neta ostatnio gra w konia i co chwile mam przerwy w dostawie neta więc gram off przynajmniej na razie

 

Trochę mi działa na nerwy system misji mimo, że biorę nowe z tablicy to są czasem w takiej odległości, że dojść do nich długo zajmuje to raz ale po drugie czasem po drodze spotykam wrogów, którzy mnie leją :)

Dużo jest misji zabij tyle i tyle stworzeń lub eskortuj tego i tego, więc po prostu chodzę i eksploruję świat. Byłem już u tego Maximiliana ale od niego nie wziąłem jeszcze misji bo one chyba kasują te zaczęte, więc troszkę się kręce z misjami.

 

Kręcę się też z misją o odnalezieniu jakiejść księgi od bandytów doszedłem do zioma a on mi, że jej nie ma ale wcześniej gdzieś widziałem pisaliście o tej misji :)

 

Gra jest nadal kozacka i myślę, że jeszcze trochę godzin mi zejdzie przy niej :)

 

Chyba tę kopalnie już wyczyściłem ale nikogo tam nie spotkałem więc pewnie nie wziąłem odpowiedniej misji z tablicy

Odnośnik do komentarza

Haha. To jest częsty błąd. Tzn. gra nie jest w tym aspekcie zbyt jasna dla gracza i wszyscy myślą, że jak spotkają się z Dukiem to wszystkie ich questy znikają. Otóż nie jest tak. Ten ziomek przed zamkiem, chyba właśnie Maxymillian, daje ci questy z zakresu Wyrm Hunt. Musisz wypełnić chyba tylko 1 albo 2, żeby móc spotkać się z Dukiem, a nie wszystkie 4. I właśnie do tych questów nie będziesz miał dostępu po audiencji.

 

Czyli wypełnij wszystkie questy z Wyrm Hunt i idź spokojnie na spotkanie. Niektórych misji z tablicy i tak nie będziesz mógł wypełnić przed audiencją. Ja tak latałem chyba z 5h po świecie starając się wypełnić wszystkie side-questy totalnie bez sensu ;)

Odnośnik do komentarza
bo mój dostawca neta ostatnio gra w konia i co chwile mam przerwy w dostawie neta więc gram off przynajmniej na razie

jesli cie rozłacza co jakis czas to nie az taki problem, poprostu włacz online i odrazu wejdz do rift sone'a i zwerbuj fajne pawny, nawet jak cie potem rozłączy to one będą, a jesli w tym czasie ktos wezmie twojego to wroci on przy nastepnym połączeniu z punktami RC (wroci w sensie powie ci o tym jak bedziesz nocował, ale jak ktos go wezmie to on nadal przy tobie jest caly czas)

 

Dużo jest misji zabij tyle i tyle stworzeń

tego typu misjie zwykle sie robi przy okazji łażac i robiac inne sprawy i jak sie widzi dany typ wroga to mozna zabic

 

 

 

yłem już u tego Maximiliana ale od niego nie wziąłem jeszcze misji bo one chyba kasują te zaczęte

tak jak moil estel tylko misje "wyrm hunt" ktore daje maxymilian mogą sie skasowac gdy postanowisz spotkac sie z dukiem, zadne inne misje sie nie kasują, u niego z listy mozesz wybrac 4 albo 5 misji "wyrm hunt" i spokojnie je robic, a jak wszystkie wykonasz to zostanie u maxymiliana tylko "quest" spotkania sie z księciem i wtedy go wykonaj a fabula ruszy dalej

 

 

 

Kręcę się też z misją o odnalezieniu jakiejść księgi od bandytów doszedłem do zioma a on mi, że jej nie ma

księga jest w ruinach zamku do ktorego mozna dojsc idąc wąską ścieżką do góry zaraz niedaleko obozu z hydrą, jak wyjdziesz z obozu w strone stolicy to po paru metrach miniesz występek skalny i w lewo masz tą ścieżke, a na wprost idziesz do stolicy.

po wejsciu na szczyt scieżki powinienes juz widziec zamek w oddali, troche po lewej nad morzem

na okolo zamku sa silni bandyci, a w srodku są bandyci ktorzy nie atakują dopoki ty ich nie zaatakujesz, polecam jednak ich nie bić bo ich szef (gosc z rogami na glowie) moze dac questa

księga jest na szczycie wieży w skrzyni

tą księge możesz użyc sam zeby puscic czar, ale o wiele lepiej jest ją oddać gosciowi w stolicy ktory o nią prosil

 

 

 

Chyba tę kopalnie już wyczyściłem ale nikogo tam nie spotkałem więc pewnie nie wziąłem odpowiedniej misji z tablicy

tego questa nie bierze sie z tablicy tylko od faceta w żółtym ubraniu ktory stoi przed wejsciem w okolicy kwadratowych kamieni

jesli go nie spotkales to być może umarł on wcześniej (z tego co kojarze mozna go wczesniej spotkac gdzieś indziej i jak sie go nie uratuje przed smiercia to pewnie sie juz nie pojawi)

ale w sumie to dziwne, ja zawsze go mialem , czy mowisz o kopalni gdzie były 3 trolle i krata otwierana wielkim guzikiem?

jak sie idzie od strony stolicy to mniejwiecej w polowie drogi trafisz na oswietlony fragmen, i po prawej są wykute drzwi ktore prowadzą do strefy "mieszkalnej" (stoły palenisko itp) i gdy kopalnia jest oczyszona z potworow ten typek powinien stać wlasnie za stołem i ma ciekawe rzeczy jak na ten okres gry

Odnośnik do komentarza

a widziecie jak to dobrze posłuchać rad ludzi, którzy już przeszli grę

 

Właśnie ja już byłem w tym zamku z tym gościem z rogami na głowie bo ten zamek mi pokazuje na mapie jak wybiorę tego queta ale własnie jak z nim pogadałem to mi gadał coś że jej nie ma :) na szczyt pójdę i zobaczę co i jak :)

 

he he spoko to wszystko :) ale jak się trochę człowiek pokręci to przynajmniej lvl będzie wyższy :)

 

Powiem Wam, że ciężko na razie wyhaczyć fajny mieć już 3 super bronie znalazłem dla warriora dwie maczugi i miecz a dla assayna sztylety jedne podrasowałem to są spoko i miecz mam taki w miare ale bez szału :)

 

miałeś rację był tam ziomek co prawda szału nie ma ale kupiłem lepszy miecz jak się go podrasuje będzie lepszy od tego co mam do tej pory :) dzieki bo nie trafiłbym do niego

Edytowane przez mario4
Odnośnik do komentarza

Dzisiaj ubilem finalnego bossa. Mam 54lv a walka byla bardzo emocjonujaca. Gra automatycznie rozpoczela sie od nowa, czy jeszcze nie skonczylem "starej" wersji, bo dostalem od razu questa ze mam udac sie do stolicy?

Co oznacza ten czerwony krzyzyk zamiast gwiazdek na itemach?

Trzeba bedzie kontynuowac podroz w DD, bo mase rzeczy ominalem ( wnosze po trofeach, ktorych mam zaledwie ponad 30%).

Odnośnik do komentarza

spoko jeszcze nie ukończyłeś gry, idz do stolicy to dostaniesz jeszcze questy

 

czerwony znaczek (nie krzyzyk tylko smok) oznacza "dragon forged" czyli 4 stopień ulepszenia broni/zbroi, normalnie masz 3 gwiazdki do ulepszenia w sklepie, ale to wlasnie ejst taka czwarta "gwiazdka" możliwa do zdobycia tylko dzieki zabijaniu smoków, akurat ten smok automatycznie ulepsza caly ekwipunek jaki masz na sobie, mniejsze poboczne smoki mają tylko kilka % szans na zrobienie dragon forged

Odnośnik do komentarza

Ok, teraz to juz naprawde przeszedlem gre, ale...czy moze mi ktos powiedziec jak przejsc do new game+ ? Bo z tego co zobaczylem na ekranie to otrzymalem kilka mozliwosci - wczytanie ostatniego sejwa, wczytanie sejwa w easy mode, wczytanie ostatniego checkpointu i przejscie do glownego menu. Po wybraniu ostatniej opcji, w menu glownym daje new game i otrzymuje napis - ze zostanie rozpoczeta nowa gra oraz nowy sejw nadpisze stary. i...dupa.

 

PS. "New game +" to ja rozumiem jako rozpoczecie rozgrywki od poczatku z postacia ktora posiada level w momencie zakonczenia starej rozgrywki i zachowuje caly swoj ekwipunek. Czy DD takie cos wogole posiada?

Odnośnik do komentarza

Kiedy walczylem z tym kolesiem, to zabilem jego pawna, on zabil mojego i na koncu zjechalem mu hp do zera, ale on nie umieral tylko powtarzal ze walka nie ma konca. Pomyslalem wtedy ze moze trzeba samemu zginac. Wiec tak zrobilem. Kiedy zginalem rozpoczela sie nowa animacja, moja postac zaczela spadac z "nieba", po czym zamienila sie w smoka i rozpoczela sie animacja z intra. Kiedy smok dolecial do wyspy ,pojawil sie napic capcom i napisy koncowe. Raczej wtedy nie da sie zrobic ng+ ( nie probowalem, szkoda mi bylo ryzykowac sejwem), ale jest to jakby alternatywne zakonczenie sugerujace ze historia nie ma konca bo arisen ktory pokonal smoka sam sie nim staje i z nim bedzie walczyl kolejny wybraniec.

Odnośnik do komentarza

genjuro - o tym to wiedzialem,

 

sporo jest takich zakończeń , ale jednak tylko jedno jest całowicie koncowe (chociaz dziwne ze miales napisy koncowe (książka?) zwykle po tych pobocznych zakonczeniach jest taki ekran jak by sie umarlo i jest "retry"

 

 

 

mario - nie wiem czy nie trzeba tego wyszukać w inventory i użyć żeby pojawilo sie w menu głownym, albo cos sie zwaliło z savem i nie zapisalo ze to masz, ja to kupowalem 3 razy i zawsze bylo ok

na wiki piszą że nie trzeba używac i po kupnie opcja powinna sie pojawić w menu głónym, (tym z po(pipi)ana muzyką)

wziąłeś "save and exit" wychodząc do menu?

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

dokladnie tak zrobiłem i lipa nie mam możliwości zmiany a szkoda bo teraz nie mam dojścia do neta poza play i długo zbieralem te 5k

 

Mam pytanie mieliście problem z misją the Conspirators? mam zaznaczone miejsce w the soulfrayer canyon i nie mogę znaleźć właściwego miejsca w kanionie jakby na skale się pojawia miejsce docelowe i za nic niemogę do niego dojść :(

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ehh a juz myslalem ze dzis listonosz przyniesie mi DD, ale niestety ... moze jutro.

 

Chcialem jednak za wczasu zapytac o roznice pomiedzu zwyklym lucznikiem, a lucznikiem magicznym.

Oczywiscie moge sobie obejrzec na youtube skille obu klas, ale chcialbym znac wasze odczucia.

 

Jak sie ma taki Ranger do Mystic Archera?

 

Rangera moge zrobic oczywiscie ze Stridera - czyli tak naprawde rozgrywka by mi sie nie zmienila.

Mystic Archera chyba najlepiej "robic" z jakiegos maga - no i tu po zmiane profesji beda znaczne roznice.

Nie za bardzo lubie magow (a kiedys nimi zawsze zaczynalem rozgrywke), wiec zapytam:

 

Jak dlugo musialbym sie "meczyc" magiem (czy szybko sie zmienia profesje?), do momentu zmiany profesji na magicznego lucznika?

Jesli musialbym grac kilka godzin magiem, to nie wiem czy poprostu "pojde po lini prostej" i zrobie Rangera (ze Stridera).

No chyba ze gra magiem nie jest na poczatku upierdliwa (ale zawsze w grach - mag ma na poczatku "pod gorke")

Odnośnik do komentarza

Magic Archera możesz zrobić z czegokolwiek, bo on się i tak odblokowuje po uzyskaniu chyba 10 lvla. Problem jest tylko taki, że jego główne ataki czerpią z atrybutu magii, który nabijasz grając magiem albo sorkiem, więc w sumie inaczej się nie opłaca.

 

Różnica między tymi MA a Rangerem jest znaczna. Po pierwsze MA może lockować się na przeciwniku, a strzała sama znajdzie drogę do celu. Dodatkowo prawie każdy z jego ataków ma jakiś żywioł do siebie przypisany, więc fajnie może wykorzystywać słabości przeciwników. Ranger to po prostu taki Strider tylko, że z lepszym łukiem. Dla mnie nic ciekawego, nie grałem tą klasą za dużo bo była imo niezbyt ciekawa.

 

Aha, i magiem gra jest nudna, ale jak przekwalifikujesz się na sorca i dojdziesz do mocniejszych czarów to wrażenie po odpalenia mega tornada, które wsysa w siebie mniejszych przeciwników jest piekielnie satysfakcjonujące ;)

Edytowane przez estel
Odnośnik do komentarza

Z Twoich slow wywnioskowalem, ze bardziej polecasz gre magiem, ktorego ewentualnie mozna pozniej przerobic na mystic archera.

 

Ja osobiscie lubie w grach grac wszelkimi rodzaju lucznikami.

Dlatego teraz mam ciezki wybor - czy ranger czy mystic archer.

 

Po obejrzeniu skilli obu profesji na youtube bardziej sklaniam sie wlasnie do mystic archera - tylko wlasnie ... zeby zrobic sensownego MA to musze te 10 leveli wbic jako mag?

Oczywiscie moglbym zaczac Striderem, ale skoro MA bierze swoja sile z magi to ten nieszczesny mag na poczatku chyba jest nieodzowny.

 

Teraz pytanie.

Biore maga, wbijam mu 10 leveli i wtedy moge juz go zmienic na MA czy musze jeszcze grac sorcem?

Edytowane przez mierniczek
Odnośnik do komentarza

Możesz jak tylko się odblokuje i kupisz tę profesję. Kosztuje 1000 DP.

 

W graniu magiem chodzi o to, że każda klasa ma inny przyrost określonych statystyk. Tak jak napisałeś - MA czerpie swoją siłę z magii, więc żeby zadawać jakieś konkretne obrażenia wypadałoby grać wcześniej klasą magiczną.

 

Grę sorkiem polecam tylko dlatego, że jest ciekawsza niż gra magiem, a poza tym sorc ma najwyższy przyrost do magii ze wszystkich klas.

 

Sprawdź sobie jeszcze Assassina. On chyba też może latać z łukiem.

 

No i inna sprawa jest taka, że każda klasa ma swoje własne skille pasywne, które po nabyciu możesz wyekwipować nawet jak grasz inną klasą. Nie pamiętam już dokładnie czy mag, czy sork ale jedna z tych 2 klas ma fajnego skilla, który zmniejsza zużycie staminy przy korzystaniu z broni magicznych, do których zaliczają się łuki MA.

 

Musisz to sobie przekminić ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...