Skocz do zawartości

Dragon's Dogma


Zwyrodnialec

Rekomendowane odpowiedzi

Eee, że co? Modele przyzwoite, tekstury ponadprzeciętne (niestety w dość niskiej rozdziałce), efektów niewiele, ale na szczególną uwagę zasługuje light sourcing (zwłaszcza w nocy, nawet na sprite'ach). Dobry lv design. Nie wiem co ty chcesz o tej grafiki.

 

Mnie się Dogma na tyle spodobała, że spędziłem przy niej ponad 150 godzin. W ogóle to grasz w jakieś cRPG? Tak pytam z ciekawości bo &"ślamazarne tempo" dziwnie zabrzmiało. ;)

 

w koncu kto przeszedł ten wie że to nie są calkowcie dobre postacie)

 

 

Ja zrozumiałem to tak:

1. Jeśli Arisen nie walczy ze smokiem - to żyje tak długo jak smok (dlatego ten z jaskini się rozsypał, a księciu zestarzał)

2. Jeśli Arisen wycofa się na końcu to staje się smokiem.

3. Jeśli się nie wycofa to staje się "szynszylem" (Seneschalem czy jak go tam nazwali) dopóki mu się nie znudzi.

 

To gdzie tutaj miejsce na innych, żywych Arisenów jak smok już w glebie?

 

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Nie spojrzę bo nie chce mi się puszczać wodze AdBlockowi. ;)

 

Nie wiem jak wygląda demo, co w nim jest. Po ograniu całości mogę Ci tę grę śmiało polecić, o ile oczywiście cRPG (cjRPG?) lubisz. Urzekło mnie w niej kilka elementów:

1. Gra jest stosunkowo trudna (albo dla mnie była, zaczynałem magiem, na szczęście to nie jest Demons's Souls, choć momentami w tym względzie niewiele jej ustępuje).

2. Kapitalnie zrealizowana noc, najlepiej jak do tej pory ze wszystkich gier w jakie w życiu grałem.

3. Gwóźdź programu wspinanie na maszkary, które jest wręcz obowiązkowe i daje mnóstwo frajdy (odcinanie łbów Hydrom mhmmm ;]).

4. Ponad 400 elementów ekwipunku, który widać na bohaterze.

5. Elastyczność w kreowaniu postaci, czyli cały system klas ich zmiany i wyglądu.

6. Lubię jak ktoś mówi do mnie master. XD

 

Dla mnie główne wady to mała ilość lokacji, dosyć krótki tryb fabularny i to co mnie arcy irytowało (sztuczne przedłużanie gry) to backtracking w całkowicie negatywnym tego słowa znaczeniu, a przy pierwszym przejściu gry można ustawić tylko jeden portcrystal.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

"szynszyl"

Seneszal - (fr. sénéchal, łac. senescalus) najwyższy rangą dostojnik świecki w państwie Franków, a później we Francji,

Urzędnik, noszący tytuł seneszala, zastępował króla, w czasie jego nieobecności, we wszystkich sprawach cywilnych, sądowniczych i wojskowych. Ponadto pełnił rolę przełożonego dworu i wszystkich dworskich urzędników,

 

myśle że ta nazwa mogła brać sie z tego że było sie jakby zastępcą boga

 

 

a co do zarzutów - są 2 dema, jedno daje wycinek walki z gryfem i prolog, a drugie demo daje mozliwosc obczajenia początku gry, obie te dema mają wielką wade - nie pokazują najlepszych cech gry.

walka z gryfem jest wyrwana z kontekstu i człowiek jest zagubiony. a demo pokazujące początek może wiele osób odrzucić brakiem akcji, ponieważ początek jest spokojny i sielankowy. mi sie akurat podobal ale wiem że kogoś może znudzić, potem jest już o wiele mniej czasu na nude

 

ogolnie gra jest przeza(pipi)ista, niezaprzeczalnie dla mnie GOTY, najlepsza gra tego roku, oraz najlepszy rpg w jaki gralem od daaaawna (ostatnio tak dobrze sie bawilem przy falloucie 2 na pc, albo wizardry 8)

 

ma swoje wady, np pare technicznych niedorobek (pop up) , i backtracking, ale ogolnie klimat i frajda z gry naprawde super

 

 

a przy pierwszym przejściu gry można ustawić tylko jeden portcrystal.

a przypadkiem nie 2? chyba mialem 2 o ile sie nie myle

no i można je kopiować w black cat za 200.000. tylko nie wiem czy kopie będą działać, ale chyba tak

Odnośnik do komentarza

Powód pewnie taki, że trwało by to kilka sekund dłużej... Straszne... Ludzkośc nie wysiedziała by pewnie tych 10 sekund żeby dostać żyletę. Do tego te doklejane pasy, logo i prawa.

 

Z fajnej opcji zrobili bubel. :/ Szkoda, że do CEXów nie można doczepić target managera, tam screeny robi są normalne.

Odnośnik do komentarza

nowe info na temat dark arisen

 

Dragon_s_Dogma__Dark_Arisen_13482367837835.jpg

 

ma to być "wersja deluxe" coś jak monster hunter G, albo żeby sobie to lepiej wyobrazic - jak super street figter 4 w porównaniu do SF4 (tyle że wiecej nowego), nie jest to kontynuacja ani byle dlc tylko rozwinięcie gry o nowe rzeczy z wszelkich dziedzin

 

tutaj lista nowosci

- Dodano: nowe postacie, nowych przeciwników, nowy ekwipunek i wiele innych niesprecyzowanych nowych rzeczy.

- Będzie można użyć zapisu stanu gry z oryginału.

- Capcom nazywa Dark Arisen "rozwinięciem", podkreśla, że to nie kontynuacja.

- Sceną gry będzie przeklęta wyspa. Struktura świata ma być otwarta, ale oprócz jej powierzchni zwiedzimy również podziemia.

- Fabułę ma charakteryzować aura tajemniczości.

- Struktura gameplayu natomiast nie będzie się raczej opierała na questach, głównym motywem jest tutaj odsłanianie tajemnic podziemi.

- Poza tym: więcej ulepszania ekwipunku niż w oryginale.

 

ja sie podniecam :D

zwłaszcza że podziemne kawałki były bardzo klimatyczne :D

 

fajnie by bylo jak by dorzucili jakas nowa klase postaci (albo chociaż nowe skille dla istniejących klas)

 

jedyne co zastanawia to czy dadza to jako dlc czy jako nowe wydanie gry (tak jak SSF4)

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

są już te 2 wyczekiwane tryby

 

speedrun wybiera sie osobno z menu, i nie można podczas niego save'owac, a co za tym idzie odpalenie speedruna nie niszczy naszego głównego sejwa. dodatkowo speedrun odbywa sie offline

zaczynamy na golasa ale zachowujemy level i skille, oraz sprzęt (leży w skrzyni)

 

 

 

hard mode wybiera sie z opcji podczas gry, informacja mówi że będziemy dostawać wieksze obrażenia i zjadać więcej staminy, ale za to bedziemy dostawać znacząco wiecej kasy z pokonanych wrogów (do tej pory kasa z wrogów byla mizerna, głownie questy i bossowie albo sprzedaz itemów coś dawały), po wybraniu tego trybu gra mówi że zresetuje sie do poczatkou NG+ czyli zachowamy swoja postać i sprzęt, ale musimy zaczać od nowa

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

nie ma nic w stylu monster hunter, nie można biegać z innymi ludźmi

funkcja online ogranicza sie do tego że po twoim świecie biegają pomagierzy innych ludzi (boty), stworzeni przez graczy, i możesz ich sobie rekrutować. tak samo twój pomagier który pomaga twojej postaci jest widoczny dla innych graczy i mogą go sobie wynająć.

potrafią sie oni uczyć wiadomości o świecie i potem ci podpowiadać (np wskazówki do questa którego zrobili z innym graczem)

 

system jest ciekawy i wprowadza urozmaicenie (zwłaszcza przy bardzo zaawansowanej customizacji postaci), jednak troche brakuje multi bo kozackie walki, na 4 graczy były by jeszcze fajniejsze (chociaż osobiscie cieszyłem sie że pierwsze przejście moge zrobić na spokojnie i delektować sie grą. ale podczas drugiego przejscia mialem ochote poszaleć z innymi)

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...