Skocz do zawartości

Wii U - temat główny


Lipa

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie WiiU podoba mi się, a gamepad z ekranem ma niezły potencjał. Przeszedłem siedząc na kiblu jeden poziom w NSMBU (swoją drogą, co jest z tą serią, że wersje na duże konsolę zjadają te z handheldów?).

 

A, no i fajne jest to, że piszę teraz posta, a obok siebie mam odpalonego gamepada i mogę jednocześnie przeglądać sklep i ściągnąć sobie demo Wonderful101.

 

Ogólnie to nie jest taka zła inwestycja. Mam tego Maria, z chęcią kupie Wind Wakera, Raymana, Pikmina 3, czy W101, a za pasem też kilka gierek się zbliża. Dobre uzupełnienie PCta.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Wii u już do mnie leci w ciągu tygodnia powinienem mieć :) + TWWHD

PS. Za duże ciśnienie jest i tivik w sobotę jak dam rade i będę jeszcze żył podam fc. Wiecie ja ... z hd mam do czynienia na komputerze i ta technologia na konsoli jest mi obca, a jako że TWW zasuwa w 1080p to mi roztopi gały. Na lapku mam 720p i nie wycisnę 1080p natywnego.

Edytowane przez Xord
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Od 2 dni nie mogę się pozbierać bo konsola na mnie zrobiła tak mocne wrażenie że żałuje że na razie za dużo czasu nie mam. Wydaje się ba dla mnie jest lepsza od Wii obecnie czuję moc z niej bijącą. Choć mam zaledwie 8GB pamięci bo to wersja basic ale wystarczy nie będę za dużo ssał z netu a najważniejsze hity i tak w pudełku. Wyczekuje hiciorów i serii które wielbię i będę ja pieścił przynajmniej 3h co dziennie. 

PS: W ramach kopiowania save nieukończonych kilku tytułów z Wii odpaliłem Xenoblade na padzie i już wiem w jaki sposób będę grał w gry z poprzedniej konsoli Nintendo na ich najnowszym dziecku. Wygląda ładnie nawet bardzo a myśl że mogę grać w łóżku w sąsiednim pokoju niczym na 3DS działa na wyobraźnie i rajcuje mnie dodając solidnego plusa do świetności tych tytułów. Pomyślcie czy nie chcieliście mieć np. Xenoblade na handheldzie czy innej "dużej" gry N i grać w sąsiednim pokoju? Ja mówię tak i jestem z tej funkcji dobitnie wniebowzięty od razu po TWW HD zabieram się za te tytuły.
 

Edytowane przez Xord
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Sorry za post pod postem ale muszę to tyczy się emulatora Wii i VC na nim. Wszyscy wiemy jak wyglądają gry z NESa na tv crt prawda na padzie od Wii U są jakby retuszowane poważnie wyglądają lepiej niż na Wii i tv crt. Teraz czas na SNES do testu posłużyła mi najładniejsza z gier z ówczesnej biblioteki tytuł którego każda z części wyciskała poty z wysłużonego dziecka wielkiego N a bohaterem tego testu był Donkey Kong Country 2 nic lepszego do tego nie ma czas na mięsko:

grafika bo o niej mowa jest czysta na Wii był widoczny aa i ząbki tu tego nie widać postacie są gładkie wyglądają bardzo dobrze nic rozmytego czy pikselozy nie doświadczyłem. Momentami szczęka mi opadała bo teraz DKC wygląda jakby był napisany pod pada od WiiU heh. Fakt rozdzielczość tych gier jest niższa ale i tak na tym wyglądają pięknie. Nastepna gra to The Legend of Zelda Majora's Mask ekran robi się mniejszy taki jakby od psp chyba  mamy format 16/9 i wygląda zadowalająco z reszta ta gra jak ja pierwszy raz zobaczyłem kilka lat temu to od razu pomyślałem TWW w wersji N64 już wtedy wyglądała bdb ale teraz trzeba będzie ja pocisnąć za jakiś czas. Więc gamepad od Wii u zdaje egzamin w ogólnym rozrachunku i jest jakby stworzony do tego by na nim grać aż łezka się kręci kiedy widzi się te wszystkie wspaniałości history of Nintendo. Grafika na 9.5/10 na padzie nawet w grach na NESa jak na ich wiek. Oczywiście TWWHD na padzie wygląda o kosmos lepiej ale to inna kategoria i tu jej nie uwzględniam. Powiem krótko warto było wydac te 900 zł i porzucić wysłużone 5 letnie a ogólnie 7 Wii (2 konsole). Dziękuje za uwagę.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Dobrze chłopaki jako iż forum pomogło mi przy zakupie 3dsa to teraz potrzebuje pomocy forum ponownie :)

 

NA allegro bieda mało aukcji i ogólnie ceny takie se przy 3dsie wybór jest znacznie większy. Z tego też powodu moje pytania :

 

1.Gdzie kupiliście wii u lub jaki sklep możecie polecić?

2. czy wii u obsługuje pendrive przy grach ? tzn zastanawiam sie czy warto brać 32 gb czy 8 gb jaka różnica

3. Jakie gry to must have po ograniu mariana co niedługo wyjdzie (dla tej gry chce kupić wii u)

4. Czekać do nowego roku czy kupować teraz? Mam kase ale nie mam ciśnienia. Głód nowej konsoli zaspokoił 3ds. Mam chrapke na jeszcze jeden gadżet ale może po nowym roku jest spodziewana jakaś obniżka...

5. Jak z awaryjnością konsoli i pada?

6. Co musiałbym dokupić do konsoli aby cieszyć się grami z wii (chodzi mi o zeldy, mario galaxy, donkey konga, the last story etc) ? Ogólnie ile by mnie to kosztowało :)

 

Dzięki z góry za pomoc obiecuje odwdzięczyć się plusami :)

Odnośnik do komentarza

Przyłączam się do pytania kolegi.

 

ad. 3 właśnie też mnie to interesuje. Pierwotnie chciałem kupić tą konsolę na Zombie U, ale słyszałem, że jednak nie jest taka dobra jak wydawało się z zapowiedzi. Ogólnie rzecz biorąc czy jest tam w co grać dla kogoś kto grał tylko w xboxa? Nie wiem czy te wszystkie mario-popierdołki by mi się spodobały. Jakoś nie mam ciśnienia na takie tytuły, choć szukam czegoś czego nie ma na innych konsolach. Ewentualnie to coś mógłby zastąpić pad ze swoimi funkcjami. Do tego jest od groma gier na stare wii, które chyba warto poznać. Jak choćby silent hill.

Odnośnik do komentarza
Gość GregZPL

1. Best Play z Białegostoku. Kupiłem nówkę basica za 699. Do tego mam zniżkę na gry, np Mariana nowego za 199 z wysyłką. SA szybcy i solidni. Polecam bardzo

2. Obsługuje. Bierz basica. Nie ma w tym premium nic co by uzasadniało wydaną kasę. I 8 i 32 giga to żal, na demka starczy 8 a kupowanie gier cyfrowo za 250 zeta bez systemu kont? Bitch please

3. Zelda WW, Marian, Donkey Kong. Tyle. Ograć można jeszcze NSMB z dodatkiem, Lego City podobno bardzo fajne, Pikmin ok. Tyle narazie. Ale Nintendo zapowiada gry, a za pół roku są na półce. Więc spokojnie

4. Za te 699, ewentualnie 749 bierz. Drożej nie

5. Nintendo. Nie psuje się i tyle :)

6. Wiilota z motion plus, nunchuck i sensor bar. Wydatek jakieś 200 zł na oryginały

Edytowane przez GregZPL
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jeżeli masz kasę to coś takiego jest świetnym dealem http://store.nintendo.co.uk/wii-u-hardware/mario-mega-bundle/10874508.html

Masz konsolę premium, trzy gry z Marianem wartości jakiejś 450 zł, wiilota limitowanego za 150 spokojnie i czapkę też za 50 zeta. Czyli wychodzi 850 za premiuma co jest dobrą ceną

a do polski wysyłają ?

Odnośnik do komentarza

Ok bylo, ale wklejam z opisem:
Juz za tydzien czyli 29 listopada w UK. ma sie pojawic rewelacyjny zestaw Wii U zawierajacy:

  • Wii U w wersji premium,
  • New Super Mario Bros U,
  • New Super Luigi U,
  • Super Mario 3D World,
  • Wii Remote w barwach Mario
  • ​Czapke Mario.

eurogamer-mdbbsz.jpg

 

Jesli taki zestaw pojawi sie w cenie 300eur. to mysle, ze sie skusze bo jeszcze nie mam konsoli, a wlasnie czekalem na jakis ciekawy zestaw, jednak wydaje mi sie, ze bedzie nieco drozszy niz te trzy stowki. W sumie wole biala konsole, ale te sa tylko w gorszych zestawach.

 

Na Wii nie ma jeszcze zbyt wielu gier, ktore mnie interesuja, ale niebawem bedzie ich wiecej, poki co najbardziej interesuja mnie dwie gry: Mario 3D World i Lego City Undercover, poza tym troche New Mario i New Luigi tez, ale juz mniej.

 

Nadchodzacy Donkey Kong Country: Tropical Freeze to dla mnie jako fana serii oczywiscie must-have - mam wszystkie poprzednie czesci.

Czekam na zapowiedz nowej Zeldy bo Wind Waker mam juz na GameCube i zapowiedz jakiegos Metroida bo musza zrobic nowa czesc.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...