Jump to content

Zabawa - tworzymy własne trofea / achievementy.


Recommended Posts

Witam, proponuje zabawę na myślenie i kreatywność dla rozluźnienia :) Prosta zabawa - tworzymy spis trofeów / achievementów do gier.

 

1. Do zabawy wybieramy grę wideo (PC, konsolowa, a nawet Pong :potter: ).

 

2. Gra ta nie może mieć własnej listy trofeów / achievementów. No, bo jaki jest sens tworzenia spisu trofeów do np. Dead Space'a? Tak więc eliminuje to gry wydane na xBox360 oraz te na PS3, które albo zostały wydane po 1 styczniu 2009, albo starsza, jeśli do niej dołożono potem trofea w patchu. Chodzi po prostu o to, żeby nie było kawalarzy, którzy niby zechcą dać nowe trofea do GTA IV, a w rzeczywistości wkleją jakiś spis Trofea-Retail skopiowany z jakiejś strony.

 

3. Mogą się gry powtarzać, o ile tytuł nie łamie zasady drugiej. Żeby jednak nie było akcji o plagiaty, ustanawiam zasadę, że przynajmniej 40% trofeów w drugim spisie ma być wymyślona własna (obliczane na zasadzie proporcji).

 

4. Spis osiągnięć / trofeów nie musi mieć załączanych grafik, ale jak ktoś chce to proszę bardzo ;)

 

5. Każda gra będzie po zaakceptowaniu i pewnym czasie, wpisywana na listę w ramce. Będzie podany link do postu, tytuł gry i autor.

 

6. Nie wiem, jak wygląda spis achievementów na xBoxie360, ponieważ mam PS3, ale jeśli ktoś robi trofeowo i wprowadza podział na złote, srebrne i brązowe trofea, to proszę o podzielenie ich odpowiednio, by się milej czytało. Np. najpierw spis złotych, później srebrnych itd. Można stosowac kolory oczywiście.

 

7. Przed spisem podajemy przynajmniej pogrubioną czcionką tytuł gry i platformy, na jakich gra się pojawiła albo platformę, na którą wyszła wersja omawiana w spisie - jest pare przykładów, że gra wygląda na każdej platformie inaczej. Mile widziane linki do okładek tych gier (jak komuś przyjdzie do głowy dodawanie trofeów do crapów sprzedawanych w Saturnie przed kasą w tych koszach jak np. Symulator Trucków to takie coś jest przydatne).

 

Narazie więcej zasad nie ma, ale oczywiście jak ktoś ma propozycje zmian to jestem otwarty na nie ;)

 

Rozważam wprowadzenie jeszcze rankingu punktowego 8) Tylko narazie nie wiem, czy liczyć na zasadzie 1 osiągnięcie / trofeum = 1 punkt i za załączoną ikonkę dodatkowy punkt, czy jakoś to jeszcze rozszerzyć.

 

Tabele w stylu cytatów wprowadziłem dla większej przejrzystości tego postu.

 

Narazie pusto.

 

 

Żeby nie było, że się narzucam, to komuś innemu pozwole zacząć jako pierwszy ;)

 

 

Przenoszę do graczpospolitej /Stona

Edited by Stona
  • Upvote 1
  • Downvote 12
Link to comment
  • 3 weeks later...

Jakby się wspólnie siadło i przy tutejszych zasadach, dałoby radę to zrobić bardziej przystępnym. No, ale lepiej od razu odrzucić.

 

No nic. CoATI, można już zamknąć ten temat, skoro i tak nic z niego nie będzie?

  • Downvote 1
Link to comment

Dalibyście już z tym spokój. Gość zrobił durny temat, wszyscy się pośmialiśmy z jakże adekwatnego obrazka zapodanego przez pinga, ale na tym powinna się szopka skończyć. W tym momencie jest to faktycznie kopanie leżącego, a postawa moderatora "zostawmy, może ktoś jeszcze przyjdzie się ponabijać/potrollować" nie jest szczególnie profesjonalna.

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...