Skocz do zawartości

Battlefield 3 - online


waldusthecyc

Rekomendowane odpowiedzi

ja tam nadal wracam do BC2 więc czekam na invite :) Jestem w gotowości...

 

PS. Może jakaś ustawka na "obrońcę przekaźników" ? :) Wczoraj siedziałem koło M-Coma i gapiłem się w niego jak szpak w pizdę i udało mi się tylko dwukrotnie skillować gościa uzbrajającego M-Coma - co za durne wyzwanie - czekać aż koleś zbliży się do M-Coma podczas gdy cała drużyna robi wszystko żeby nikogo tam nie dopuścić

Odnośnik do komentarza

cieszcie sie ze dzis rano nie graliscie. To była beka na calego.

na poczatek na mapach znikaly pojazdy, tzn staly sie niewidzialne itp

potem serwer sam sie w srodku gry przelaczyl na przeprawe na sekwane,

i na tej sekwanie nie wyswietlal odliczania tylko wszyscy mogli sie odrodzic ale nie mogli sie ruszac ani strzelac.

wyszukiwarka serwerów pokazywala ze wszystkie europejskie serwery sa na sekwanie xD

nawet te z B2K

Odnośnik do komentarza
Gość Zaqair

Chłopaki może wrócimy do BC2 ?. Ja chętnie bym tak zrobił ale musiała by to zrobić cała ekipa bo z noobami nie mam zamiaru grać. Aha coś ostatnio mało znajomych gra :(

ja chyba dzis pogram,wiec zielu jak cos to pisz.

Odnośnik do komentarza

cieszcie sie ze dzis rano nie graliscie. To była beka na calego.

na poczatek na mapach znikaly pojazdy, tzn staly sie niewidzialne itp

potem serwer sam sie w srodku gry przelaczyl na przeprawe na sekwane,

i na tej sekwanie nie wyswietlal odliczania tylko wszyscy mogli sie odrodzic ale nie mogli sie ruszac ani strzelac.

wyszukiwarka serwerów pokazywala ze wszystkie europejskie serwery sa na sekwanie xD

nawet te z B2K

Nie uwierzę w to nigdy.

Odnośnik do komentarza

Czy jest tu ktos potrafiacy sie poslugiwac Javelinem i wytlumaczyc mi, dlaczego tym shitem prawie niemozliwe jest zestrzelenie helikoptera (albo, lepiej, w jaki sposob mozna to efektywnie zrobic)?? Wyglada to u mnie mniej wiecej tak:

 

 

Ta bron ma dwa tryby strzelania/trafiania: od góry (nawet jak celujesz prosto w pojazd, to rakieta przed osiagnieciem celu leci nagle pionowo w gore i spada na niego) lub bezposrednio (jak celujesz prosto w pojazd, to rakieta leci rowniez prosto w pojazd). Można to jakos recznie przelaczac, czy jedynie automatycznie sie to odbywa? Wczoraj probowalem (krzyżak dół, kółka, przyżyki i wszystko inne) i nic to nie dawalo, a problemem jest byc moze to, ze celujac w heli automatycznie na "top" mi sie ustawia i rakieta zamiast prosto w niego walic, to lata po okolicy i w koncu gdzies znika...

Wkurza mnie to, bo mimo, ze to najskuteczniejsza bron piechoty przeciwko latajacym powinna byc, to jest praktycznie bezuzyteczna... Nie wiem, byc moze problem lezy najzwyczajniej w zasięgu? Wczoraj na Charku udalo mi sie raz tylko bojowego heli zdjąć za 340 pkt chyba, ale byl praktycznie tuz nade mną...

Odnośnik do komentarza

CITV widocznie tez, bo tym wczoraj namierzalismy. To juz cos- pytanie tylko, dlaczego nie trafia?

 

PS: Claymory sa za(pipi)iste :) Wczoraj w dwoch meczach mialem tak, że podłożylem je na poczatku, po czym punkty wpadaly gdzies pod koniec gry, jak gralem juz dawno inżynierem :)

 

W ogole testowalem tez to trafianie czolgu miedzy pancerz a wiezyczke i faktycznie dziala konkretnie :D

 

aaa, jeszcze jedna akcja mi sie przypomniala :) Na Kanałach wczoraj na niezlego snajpera trafilem- gosc dwa razy zdjął mnie pojedynczym strzalem z ziemi jak little birdem latalem :/ Jak ktos reconem gra, to polecam tą metode- bardzo skuteczna, wyprobowana na wlasnej skorze :)

Edytowane przez tommi___t
Odnośnik do komentarza

Nie trzeba namierzać wcale SOFLAMem, żeby rakieta trafiła z góry. Po prostu, kiedy już namierzysz cel, "podrzuć" celownik do góry jednocześnie strzelając. Rakieta poleci do góry i spadnie na pojazd. Musisz tylko potrenować trochę, bo nie za każdym razem się udaje.

Odnośnik do komentarza

Ustrzelisz, tylko nie jest to łatwe. Problem ze stingerem/igłą (oprocz ich sily razenia) jest taki, ze sa kierowane termicznie, wiec łatwo obronisz sie przed nimi flarami- przed Javelinem już teoretycznie nie (laser), dlatego też chce go rozpracować ;) Dziwi mnie (i irytuje) to, że naprowadzane tak samo laserem rakiety czołgu (guided shells) nie mają z tym żadnych trudności (poza zasięgiem i kątem, pod jakim możesz ustawić działo)- namierzasz, strzelasz i kasujesz punkty :D Tutaj niby powinno byc identycznie, a jednak trafienie graniczy prawie z cudem...

Odnośnik do komentarza

Ta bron ma dwa tryby strzelania/trafiania: od góry (nawet jak celujesz prosto w pojazd, to rakieta przed osiagnieciem celu leci nagle pionowo w gore i spada na niego) lub bezposrednio (jak celujesz prosto w pojazd, to rakieta leci rowniez prosto w pojazd). Można to jakos recznie przelaczac, czy jedynie automatycznie sie to odbywa? Wczoraj probowalem (krzyżak dół, kółka, przyżyki i wszystko inne) i nic to nie dawalo, a problemem jest byc moze to, ze celujac w heli automatycznie na "top" mi sie ustawia i rakieta zamiast prosto w niego walic, to lata po okolicy i w koncu gdzies znika...

Wkurza mnie to, bo mimo, ze to najskuteczniejsza bron piechoty przeciwko latajacym powinna byc, to jest praktycznie bezuzyteczna... Nie wiem, byc moze problem lezy najzwyczajniej w zasięgu? Wczoraj na Charku udalo mi sie raz tylko bojowego heli zdjąć za 340 pkt chyba, ale byl praktycznie tuz nade mną...

 

ogolnie to javelin może namierzać pojazdy latające tylko wtedy gdy są zaznaczone soflamem albo CITVem , muszą mieć na sobie "rąb", zreszta widac to na filmiku ktory dałęs, - bez rąbu javelin zupelnie nie dziala, dopiero po pojawieniu sie rąbu zaczyna namierzać i strzela

 

z pojazdami nazieminymi jest wlasnie tak ze jak walisz bez soflamu to leci prosto, a jak z soflamem to leci do góry i spada pionowo na cele (co serio wiecej zabiera) , z pojazdami latajacymi nie da sie tego zmienić bo można je namierzyć tylko przy pomocy soflamu, wiec nie ma opcji żeby strzelac do nich prosto

 

a co do samego trafienia to pewnie rzeczywiscie jest ciężko, zwlaszcza jesli ktoś zygzakuje w powietrzy, rakieta nie moze tak szybko zmienić kierunku, ale jesli ktoś swoi w miare w miejscu albo leci w jednym kierunku to rakieta powuinna go dogownic do góry

 

swoja droga super wyglada na filmiku jak rakieta mija cel lecąc z góry i zawraca tuż nad ziemią i stara sie wzlecieć do góry znowu :D

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj po raz pierwszy udało mi się wylądować i naprawić Frogfoota,ostatnio za szybko wysiadłem i mnie wystrzeliło :P Dobry patent,ale potrzebny jest spory kawałek terenu.Szkoda że Dice nic nie zrobi z tym że Thunderbolt stał się całkowicie nie grywalny i celownikami w kolorze sików,które sprawdzają się tylko na czarnym podłożu.Jakby nie mogli dać czerwonego.

Odnośnik do komentarza

Ok., wiec wyglada na to, ze tym całym Javelinem niewiele można podziałać... A szkoda, bo broń ma potencjał. Myślę, ze duzo pomogloby, gdyby po prostu dali mozliwosc ręcznego zmiany trybu ognia (top/direct). Wtedy w zależności od sytuacji i celu można byloby wybrać samemu.

 

Dla mnie to istotne, bo poki co najwiecej czasu spedzam w czolgach i wraz z postępami rozkminiam caly czas najlepsza taktyke dla tego pojazdu. Moj szatański plan byl taki:

 

Czołg:

termowizja + skaner okolicy + kartacz + CITV

 

Załoga- 2-3 os., w tym:

- 1 inżynier ze spawarką, odblokowanym CITV i np. RPG

- 1 inżynier ze spawarką i Javelinem

 

Taktyka- wiadomo, od flagi do flagi, w tym walka:

- z piechotą: działo główne na zmianę z kartaczem (dobitka) + strzelec pokładowy + okazjonalne wyjście z czołgu i ubicie gnoja giwerą jak sie szczególnie upierdliwie chowa za czyms trudno zniszczalnym z granatnikiem z łapie. Ważne: dobra komunikacja strzelca z działonowym/kierowcą, szczególnie przy wrogu atakującym z różnych stron. Kierowca na termowizji strzelając jednocześnie spotuje co się da dla strzelca/innych członków drużyny.

- z innymi pojazdami naziemnymi: standardowo, czyli działo główne (walka z samym pojazdem) + strzelec (głównie do zdejmowania pomocników ze spawarkami/rpg), przy skasowaniu ok. 50% obrażeń strzelec wysiada i naprawia, kierowca dobija przeciwnika

- z pojazdami latającymi: no, właśnie... żeby nie być bezbronnym, potrzeba rakiet, a żeby nie rezygnować z kartacza, potrzeba Javelina. Wtedy kierowca lub strzelec przesiada się na CITV i namierza, a druga osoba wysiada i naparza z Javelina.

 

Naprawa (ogólnie):

wysiada raczej strzelec, jako że nie ma termowizji i mniej skutecznie może walczyć, zwłaszcza z piechotą

 

Dobrze zgrany i skomunikowany zespół naprawdę potrafi w ten sposób przejmować flagi jedną po drugiej i dosłownie siać spustoszenie- ja wczoraj w jednym meczu na Teheranie mialem (jako kierowca) ratio 19:0, a i mój strzelec nie zginął ani razu :)

 

...choć w paru meczach też lekko nie było, jak natrafilismy na przeciwników atakujących jednocześnie w 6-7 osób ze wszystkich możliwych stron (i chowających się przy tym oczywiscie po budynkach, kontenerach, za skałami itp. :) O pojedynczą flagę walczysz wtedy czasem przez caly mecz :)

 

Jak się jednak okazuje, Javelin jest na latające średnio przydatny, więc pozostaje zamiast w niego uzbroić się w stingera, ale sami wiecie, jak sie z nich zdejmuje, wiec przy dobrym przeciwniku w heli lub jet bywa ciężko...

Edytowane przez tommi___t
Odnośnik do komentarza

@ Red Sergiej

Też mam problem ostatnio z szybką grą, dlatego ostatnio lepiej korzystać z wyszukiwarki serwerów.

 

@Litwin

W patch notes, który wyszedł 6 grudnia na pc jest napisane, że dadzą możliwość zmiany kolorów HUD'a, więc być może zakończy to problem z "niewidocznymi" celownikami.

"Added alternate HUD colors to help colorblinds. "

 

W ogóle ludzie w tej grze coraz bardziej mnie wkurzają, w przeciągu 2 dni latania helikopterem 15 razy byłem taranowany przez jety co powodowało automatycznie moje samobójstwo i teamkill na gunnerze ;/ , a pilot jeta z uśmiechem trolla spokojnie opadał na spadochronie -_-

 

Innym razem udało mi się zjechać cały IFV spawarką po czym gra stwierdziła, że nagrodzi mnie samobójstwem :]

Edytowane przez karol666
Odnośnik do komentarza

powiedzcie mi jedno czy ta gra ma z gory ustawiona wysokosc na jaka mozna sie wzniesc ?

pare razy spotkalem sie juz z mavami czy heli, ktore lecialy na takiej wysokosci, ze heli juz nie moze sie wiecej wzniesc czy tez samolot a heli jest jeszcze wyzej :/

 

i niech (pipi) naprawia te s(pipi)one spawny z radyjka, to jest zalosne jak w podoboju goscie rodza sie na dachu 20 pietrowego budynku i sobie tam siedza trollujac flage pod nimi...

Odnośnik do komentarza

jest ustalona wysokosc do ktorej mozna sie wzniesc, najlepiej to widac na małych mapach np na metrze w parku , mav lata max na wykosciosci czubków drzew i nie da sie wyżej

 

a ze spawnem to co maja zrobic? przeciez jak tam siedza to mozesz ich mortarem rozwalac, albo snajperem z pewnej odległosci, albo pojazdami latajacymi, zawsze jest sposob , albo nawet mavem, cudownie sie nim rozwala typków kampiących na dachach, po prostu trzeba sie dopasowac do sytuacji a nie marudzic ze ktoś był sprytny :P

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...