Skocz do zawartości

kupno x-boxa 360


Rekomendowane odpowiedzi

Witam chcę wreszcie nabyć mojego pierwsego next-gena i mam parę pytań.

Mam telewizor philips 32'' 5000 series

Czy będzie jakaś wielka różnica jakości pomiędzy componentem a hdmi?

Czy istnieje duże ryzyko awaryjności, bo pewnie kupię używanego i różnie bywa z gwarancją

Pozdrawiam:)

 

 

Roznica miedzy componentem, a HDMI? Mniej wiecej graficznie poziom pierwszego Xboxa masz po componencie.

 

Ryzyko awaryjnsci - okresl sie czy chcesz normalna 360 czy Slima. W kazdym razie w obu masz awaryjnosc, w Slimce mniejsza, ale nadal jest. A skoro mowisz o przerobce to gwarancja i tak Ci (pipi) da.

 

 

 

 

Roznica miedzy componentem, a HDMI? Mniej wiecej graficznie poziom pierwszego Xboxa masz po componencie.

 

 

Owiec, prosze Cie :D Component to sygnal analogowy, HDMI cyfrowy, lepszy jakosciowo od componenta, ale nie ma mowy o roznicy takiej, zeby to byl poziom pierwszego Xboksa.

 

 

 

 

edit: nie ma sensu imo. podlaczac next-gena do CRT'ka/ albo przez componenta do tv hd, bo tak jak pisze Owiec - jest to poziom PS2.

 

 

to serio jakas bzdura jest :confused:

 

 

 

No i ciekawostka: wszystkie standy z Xboksami w sklepach, empikach itp sa podlaczone przez component. I co, jest jakosc jak na pierwszym X? ;)

 

 

 

Graficznie pomiedzy Slimem a Fatem nie bedzie roznicy.

 

@Lucek

 

Masz racje, zle napisalem. Nie jest to poziom PS2, ale duuuzo slabiej porownujac do Full HD.

 

 

 

lol, przeciez przez component tez masz "full hd" :sorcerer:

 

Wmówiliście sobie chyba tą jakość, albo macie mikroskopy w oczach i siedzicie metr od tv. Podłączyłem z ciekawości stary component do xbawksa i na 42" za (pipi)a nie widze roznicy w menusach, nie mowiac juz o grach.

 

w ogole, full HD w xboxie, co to za pomysły :rofl2:

 

 

 

 

+ Dodał MODERATOR
Wyczyściłem z piracenia. Następne pytania o przeróbkę i odpalanie gier skończą się banem.
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 11
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Różnica między HDMI a COMPONENTem jest minimalna/śladowa - zależy "jak widzisz" , jaki masz TV i jakie ustawienia na nim (i na konsoli także ! ) - a trochę tych ustawień na konsoli i na TV jest !

Kup używkę ale na gwarancji i problem z głowy - nowa konsola ma 3 lata gwar. więc nie będzie problemu

kupić znacznie taniej (używkę) a na gwarancji ;

poza tym chyba najlepiej kupić wersję FAT (dużą , białą) i z dyskiem 60/120/250 MB .

Odnośnik do komentarza

Ja mam iksa podpiętego pod 32" Panasonic'a przez component i obraz jest bardzo dobry. Nie słuchaj ludzi, co piszą, że przez component jest jakość jak w pierwszym X. To kompletna głupota (Crysis 2 u mnie urywa dupe z grafiką). Nie kupuj używek, bo to jak wiadomo awaryjny sprzęt, więc dołóż troche więcej kasy i kup nówke.

 

Ci co twierdzą że jest duża różnica między HDMI a COMPONENTEM zapewne nie ustawili

w konsoli i/lub w TV rozdzielczości HD (czyli 720p/1080p) i stąd takie ich opinie .

 

Co do sprawowania się obrazu HD na TV 32" to sam gram na 30 calach i wyraźnie widać , z ok. 2 metrów ,

różnicę między rozdzielczością SD a HD ;

ale poniżej 32" nie ma co schodzić , a lepiej grać na 37-50" TV.

Odnośnik do komentarza

Koleś chce mi sprzedać za 5 stówek, 40gb, 2 miesiące gwarancji ( z tym że gwarancja serwisowa) a konsola z nowym laserem więc była naprawiana + wymieniony laser. Czy duże jest ryzyko, że znów się coś zepsuję? Jak ktoś chciałby dokładnie zobaczyć konsolkę to pisać na gg, podam link z allegro bo tu chyba nie można tego robić

Odnośnik do komentarza

Ci co twierdzą że jest duża różnica między HDMI a COMPONENTEM zapewne nie ustawili

w konsoli i/lub w TV rozdzielczości HD (czyli 720p/1080p) i stąd takie ich opinie .

 

Co do sprawowania się obrazu HD na TV 32" to sam gram na 30 calach i wyraźnie widać , z ok. 2 metrów ,

różnicę między rozdzielczością SD a HD ;

ale poniżej 32" nie ma co schodzić , a lepiej grać na 37-50" TV.

 

Przecież component obsługuje 720p. Pomyliło ci sie z composite.

Różnica pomiędzy componentem a hdmi jest widoczna ale nie jest kolosalna (szczególnie w przypadku mniejszych ekranów)

 

 

Koleś chce mi sprzedać za 5 stówek, 40gb, 2 miesiące gwarancji ( z tym że gwarancja serwisowa) a konsola z nowym laserem więc była naprawiana + wymieniony laser. Czy duże jest ryzyko, że znów się coś zepsuję? Jak ktoś chciałby dokładnie zobaczyć konsolkę to pisać na gg, podam link z allegro bo tu chyba nie można tego robić

 

Z tego co się orientuje nie było dysków 40GB tylko 20 lub 60.

Co do awaryjności to ciężko powiedzieć, generalnie czym starszy model tym większe ryzyko. Sprawdź date produkcji, poszukaj jaki to model i poczytaj na forach co ludzie piszą :)

Edytowane przez tomaszz04
Odnośnik do komentarza

Skopiuje to, co napisałem Ci na gadu, może przydać sie innym.

 

powiem tak, ja bym nie brał. po pierwsze to jest wersja premium, czyli wersja, której już nie produkują dawno, a co za tym idzie starsza wersja płyty głównej. największa awaryjność ze wszystkich wersji i za pewne dawno został wyprodukowany ( zakładam, że w 2007, 2008). wywnioskować można, ze już była ingerencja w sprzęcie. dołóż więcej i kup nową konsole. jak nie potrzebujesz dużego dysku, to weź Arcade, czyli też biała obudowa, z tym, że z białą tacką napędu. jak chcesz wiekszy dysk, mianowicie 120gb to kup wersje Elite. no chyba, że będziesz miał jeszcze więcej kasy, to kup wtedy najnowszą, czyli Slim

 

z własnej autopsji - kupiłem kiedyś na allegro używke xboxa, też wersje premium - po miesiącu konsola była do wyrzucenia

Odnośnik do komentarza

Ci co twierdzą że jest duża różnica między HDMI a COMPONENTEM zapewne nie ustawili

w konsoli i/lub w TV rozdzielczości HD (czyli 720p/1080p) i stąd takie ich opinie .

 

Co do sprawowania się obrazu HD na TV 32" to sam gram na 30 calach i wyraźnie widać , z ok. 2 metrów ,

różnicę między rozdzielczością SD a HD ;

ale poniżej 32" nie ma co schodzić , a lepiej grać na 37-50" TV.

 

Przecież component obsługuje 720p. Pomyliło ci sie z composite.

Różnica pomiędzy componentem a hdmi jest widoczna ale nie jest kolosalna (szczególnie w przypadku mniejszych ekranów)

 

Czytaj ze zrozumieniem ; nie napisałem że COMPONENT nie obsługuje rozdz. 720p/1080p a jedynie

że (widocznie) ktoś nie ustawił w menu konsoli wysyłania takiej rozdzielczości (przy wysyłaniu sygnału COMPONENTEM)

i stąd doświadczył wrażenia jakości podobnej do tej z PS2/Xboxa1

Edytowane przez Paweł Dziuba
Odnośnik do komentarza

Zdecydowanie odradzam taki zakup ;

jak kupować używkę to nie starszą niż 2 letnią i z papierami dającymi gwarancję .

 

Koleś chce mi sprzedać za 5 stówek, 40gb, 2 miesiące gwarancji ( z tym że gwarancja serwisowa) a konsola z nowym laserem więc była naprawiana + wymieniony laser. Czy duże jest ryzyko, że znów się coś zepsuję? Jak ktoś chciałby dokładnie zobaczyć konsolkę to pisać na gg, podam link z allegro bo tu chyba nie można tego robić

Edytowane przez Paweł Dziuba
Odnośnik do komentarza

Z uzywek najlepiej kupowac z data produkcji od stycznia-lutego 2009. Mamy do czynienia wtedy z 360 w wersji Jasper, ktora byla najmniej awaryjna (Zasilacz powinien miec moc 150W. Starsze wersje mialy 200 oraz 175.). Nie kupowac pod zadnym pozorem szrotow z wymienianymi czytnikami, po naprawie rroda w jakimkolwiek serwisie, wymieniana pasta termoprzewodzaca czy przerobionych flashem z 50 gratisami. Jesli myslicie o przerobce najlepiej zrobic to we wlasnym zakresie. Mamy wtedy wieksza pewnosc, ze sprzet nie byl mocno katowany. Najlepiej kupic wersje z dyskiem minimum 20Gb lub zaopatrzyc sie w pamiec flash 16GB, aby moc instalowac na nim gry i tym samym oszczedzac czytnik. Odnosnie Componentu to pozwala osiagnac obraz HD tak samo jak HDMI. Panom powyzej chyba chodzilo o Composite, ktory daje sygnal SD. Roznica miedzy Componentem, a HDMI jest taka, ze ten pierwszy daje bardziej soczyste kolory, ale w oczy moga bardziej rzucac sie zabki na krawedziach obiektow (aliasing). W HDMI mamy mniejsze zabki, ale kolory sa mniej nasycone, stonowane oraz obraz sprawia wrazenie bardziej sterylnego. W przypadku kabla Component duze znaczenei ma jakosc jego wykonania. Im lepiej wykonany tym mniejsze zaklocenia (w przypadku HDMI problem nie wystepuje). Standardowy Component dodawany do starszych wersji konsol jest bdb jakosci i powinien wystarczyc. Z Componentem niestety wystepuje problem z rozdzielczoscia. Prawie wszystkie TV wyswietlaja po Componencie max rozdzialke 1080i. Na rynku istnieje bardzo malo TV, ktore obsluguja 1080p. W przypadku HDMI problem nie wystepuje.

Edytowane przez bebbop
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...