Skocz do zawartości

Batman: Arkham City


Czimeq

  

15 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak oceniasz trudność pucharów w Batman: AC?

    • Bardzo Łatwe
      0
    • Łatwe
    • Średnie
    • Trudne
    • Bardzo trudne


Rekomendowane odpowiedzi

Batman: Arkham City

 

batman.jpeg

 

 

1Ps3_platinum_trophy.png 11285817804.png 18Ps3_silver_trophy.png 41Ps3_bronze_trophy.png

 

 

 

trofea eng

 

 

Platinum

 

Platinum

Congratulations!

 

Gold

 

Perfect Knight - Day 2

Complete every challenge in Arkham City - Main Story, Side Missions, Upgrades, Collectables, New Game Plus and Riddlers Revenge (as Batman)

 

Silver

 

Wrecking Ball

Stop the unstoppable

 

Sandstorm

We are legion

 

Hide And Seek

A deadly game of hide and seek

 

Ghost Train

Fight for survival

 

Exit Stage Right

All the world is a stage

 

Contract Terminated

Stop the contract operative

 

Serial Killer

Track down the serial killer

 

Broken Toys

Destroy it all

 

Dial Z For Murder

Stop the phone booth killer

 

AR Knight

Complete all augmented reality training exercises

 

Brainteaser

Rescue the fifth hostage from Riddler

 

Genius

Rescue all the hostages from Riddler

 

Gold Revenge

Obtain all 72 medals on the original Arkham City ranked maps (as Batman)

 

Campaign Gold

Obtain all 108 medals on the original Arkham City campaigns (as Batman)

 

Twice Nightly

Complete New Game Plus

 

Bronze

 

I'm Batman

Become the Bat

 

Acid Bath

Save the damsel, but is she in distress?

 

Savior

Save the medical volunteers

 

Chimney Sweep

There is only one way in

 

One-Armed Bandit

Hammer the point home

 

Communication Breakdown

Clear the airwaves

 

Gladiator

Last man standing

 

Lost And Found

Uncover the secret of Arkham City

 

Freefall

Don't look down

 

Forensic Expert

Collect enough evidence to locate the gun for hire

 

Mystery Stalker

Reveal the mystery watcher

 

Dist ress Flare

Answer the call for help

 

Ring Ring

Answer a ringing phone

 

Stop the Clock

Time is running out

 

Bargaining Chip

Reunite the separated couple

 

Fully Loaded

Collect all of Batman's gadgets and upgrades

 

Aggravated Assault

Stop all assaults in Arkham City

 

IQ Test

Solve the first riddle

 

Conundrum

Rescue the first hostage from Riddler

 

Mastermind

Rescue the second hostage from Riddler

 

Puzzler

Rescue the third hostage from Riddler

 

Intellectual

Rescue the fourth hostage from Riddler

 

Bronze Revenge

Obtain 24 medals on the original Arkham City ranked maps (as Batman)

 

Silver Revenge

Obtain 48 medals on the original Arkham City ranked maps (as Batman)

 

Campaign Bronze

Obtain 36 medals on the original Arkham City campaigns (as Batman)

 

Campaign Silver

Obtain 72 medals on the original Arkham City campaigns (as Batman)

 

Flawless Freeflow Fighter 2.0

Complete one combat challenge without taking damage (any character)

 

Gotham Base Jumper

Jump off the tallest building in Arkham City and glide for 1 minute without touching the ground.

 

Pay Your Respects

A moment of remembrance

 

Storyteller

Have 12 murderous dates with Calendar Man

 

Catch

Find someone to play remote Batarang catch with

 

50x Combo

Complete a combo of 50 moves (any play mode, any character)

 

Perfect Freeflow 2.0

Perform a perfect combo including all of Batman's combat moves (any play mode)

 

Gadget Attack

Use 5 different Quickfire gadgets in one fight (any play mode)

 

 

DLC Catwoman

 

Silver

 

Arkham City Sirens

Drop in on an old friend

 

Pick Pocket

Steal the score of a lifetime

 

Family Jewels

Retrieve your stolen goods

 

Bronze

 

Sphinx' Riddle

Complete all 40 of the Catwoman Riddler grid items

 

Feline Revenge

Obtain all 72 medals on the original Arkham City ranked maps (as Catwoman)

 

Campaign Kitty

Obtain all 108 medals on the original Arkham City campaigns (as Catwoman)

 

 

DLC Robin

 

Bronze

 

Robin Revenge

Obtain 78 medals on the original Arkham City and Robin Bundle Pack ranked maps (as Robin)

 

Campaign Wonder

Obtain 114 medals on the original Arkham City and Robin Bundle Pack campaigns (as Robin)

 

 

DLC Nightwing

 

Bronze

 

Nightwing Revenge

Obtain 78 medals on the original Arkham City and Nightwing Bundle Pack ranked maps (as Nightwing)

 

Campaign Nightwing

Obtain 114 medals on the original Arkham City and Nightwing Bundle Pack campaigns (as Nightwing)

 

 

 

 

trofea pl

 

 

Platynowe

 

Platyna

Gratulacje!

 

Złote

 

Doskonały Rycerz – Dzień 2

Ukończ wyzwanie w Arhkam City – Fabuła, Misje Poboczne, Modyfikacje, Przedmioty do zebrania, Nowa Gra+, Zemsta Człowieka-Zagadki (jako Batman)

 

Srebrne

 

Kula burząca

Powstrzymaj niepowstrzymywalne

 

Burza piaskowa

Jesteśmy legionem

 

Zgubione i znalezione

Odkryj tajemnicę Arkham City

 

Pociąg widmo

Walka o życie

 

Zejdź ze sceny jak trzeba

Cały świat jest sceną

 

Kontrakt zakończony

Zatrzymaj najemnika

 

Seryjny morderca

Znajdź seryjnego mordercę

 

Zepsute zabawki

Zniszcz wszystko

 

Wykręć Z jak Morderstwo

Wyeliminuj telefonicznego mordercę

 

Rycerz AR

Ukończ wszystkie treningi rzeczywistości rozszerzonej

 

Mózgowiec

Uratuj piątego zakładnika Człowieka-Zagadki

 

Geniusz

Uratuj wszystkich zakładników Człowieka-Zagadki

 

Złota Zemsta

Zdobądź wszystkie 72 medale na oryginalnych punktowanych mapach Arkham City (jako Batman)

 

Kampania Złota

Zdobądź 108 medali w oryginalnych kampaniach Arkham City (jako Batman)

 

Dwa razy w ciągu nocy

Ukończ Nową Grę Plus

 

Brązowe

 

Jestem Batmanem

Stań się Nietoperzem

 

Kąpiel w kwasie

Uratuj kota, ale czy jest w niebezpieczeństwie?

 

Zbawca

Uratuj wolontariuszy medycznych

 

Kominiarz

Jest tylko jedno wejście

 

Jednoręki bandyta

Wbij swoją rację do głowy

 

Utrata łączności

Oczyść fale eteru

 

Gladiator

Ostatni na polu walki

 

Zabawa w chowanego

Zabawa w ekstremalnego chowanego

 

Swobodny spadek

Nie patrz w dół

 

Ekspert kryminalistyczny

Zdobądź dowody, żeby znaleźć zawodowego mordercę

 

Tajemniczy prześladowca

Odkryj tożsamość tajemniczego obserwatora

 

Raca alarmowa

Odpowiedz na wołanie o pomoc

 

Dzyń dzyń

Odbierz dzwoniący telefon

 

Zatrzymaj zegar

Czas ucieka

 

Moneta przetargowa

Doprowadź do spotkania rozdzielonej pary

 

Pełen wypas

Zbierz wszystkie gadżety i modyfikacje Batmana

 

Napaść z bronią w ręku

Powstrzymaj wszystkie ataki w Arkham City

 

Test na inteligencję

Rozwiąż pierwszą zagadkę

 

Łamigłówka

Uratuj pierwszego zakładnika Człowieka-Zagadki

 

Bystrzak

Uratuj drugiego zakładnika Człowieka-Zagadki

 

Tęga głowa

Uratuj trzeciego zakładnika Człowieka-Zagadki

 

Intelektualista

Uratuj czwartego zakładnika Człowieka-Zagadki

 

Brązowa Zemsta

Zdobądź 24 medale na oryginalnych punktowanych mapach Arkham City (jako Batman)

 

Srebrna Zemsta

Zdobądź 48 medale na oryginalnych punktowanych mapach Arkham City (jako Batman)

 

Kampania Brązowa

Zdobądź 36 medali w oryginalnych kampaniach Arkham City (jako Batman)

 

Kampania Srebrna

Zdobądź 72 medale w oryginalnych kampaniach Arkham City (jako Batman)

 

Niepokonany wojownik 2.0

Ukończ jeno wyzwanie walki bez żadnych obrażeń (którąkolwiek z postaci)

 

Skoczek z Gotham

Skocz z najwyższego budynku w Arkham City i szybuj przez minutę bez dotykania ziemi

 

Minuta ciszy

Złóż hołd

 

Opowieści

12 morderczych dat Człowieka-Kalendarza

 

Łap

Znajdź kogoś z kimś pobawisz się w łapanie zdalnego Batarangu

 

Kombinacja 50x

Wykonaj kombinację 50 ruchów (w którymkolwiek z trybów gry i którąkolwiek postacią)

 

Doskonała seria 2.0

Użyj wszystkich walecznych ruchów Batmana w jednej kombinacji (w którymkolwiek z trybów gry)

 

Atak gadżetami

Użyj pięciu różnych gadżetów szybkiego użycia w jednej walce (w którymkolwiek z trybów gry)

 

 

DLC Catwoman

 

Srebrne

 

Syreny Arkham City

Wpadnij do starej znajomej

 

Kieszonkowiec

Dokonaj największej kradzieży w życiu

 

Klejnoty rodzinne

Odzyskaj swoje skradzione rzeczy

 

Brązowe

 

Zagadka Sfinksa

Odkryj wszystkie 40 sekretów Człowieka-Zagadki dla Kobiety-Kota

 

Kocia zemsta

Zdobądź 72 medale na oryginalnych punktowanych mapach Arkham City (jako Kobieta-Kot)

 

Kampania Kocica

Zdobądź 108 medali w oryginalnych kampaniach Arkham City (jako Kobieta-Kot)

 

 

DLC Robin

 

Brązowe

 

Zemsta Robina

Zdobądź 78 medali na punktowanych mapach Arkham City i tych z zestawu dodatków Robina (jako Robin)

 

Mistrz Kampanii

Zdobądź 114 medali w oryginalnych kampaniach Arkham City i zestawie dodatków Robina (jako Robin)

 

 

DLC Nightwing

 

Brązowe

 

Zemsta Nightwinga

Zdobądź 78 medali na oryginalnych punktowanych mapach Arkham City oraz zestawie dodatków Nightwinga (jako Nightwing)

 

Kampania Nightwinga

Zdobądź 114 medali w oryginalnych kampaniach Arkham City i Nightwing Kundle Pack (jako Nightwing)

 

 

 

Edytowane przez Czimeq
Odnośnik do komentarza

w tej grze, podobnie jak w pierwszej części, wrzodem na (pipi)e są trofea za dwie konkretne rzeczy - zaliczenie wszystkich wyzwań (walka i łowca) oraz odnalezienie wszystkich "ridlerów"; o ile drugi to po prostu chodzenie i zbieranie, które można finalnie ułatwić sobie znalezieniem jakiejś mapy w necie, to pierwsze ze wspomnianych, będzie wymagało długich godzin masterowania; w jedynce nie podołałem zadaniu i po dziś dzień mam w bani (i na sercu ;)) zadrę, że mnie ta gra pokonała; dlatego B:AA cały czas czeka na mnie na półce i przypomina mi, że jestem cieniasem ;)

jeszcze "Freeflow perfection 2.0" może dać w kość - wbicie wszystkich ruchów w czasie jednego combo będzie tu jeszcze trudniejsze, niż poprzednio;

 

swoją drogą... zacząłem grę na najwyższym poziomie trudności, bo myślałem, że jest za to trofek; dopiero teraz (po chyba pięciu godzinach mordęgi na hardzie) przeczytałem w tym temacie listę trofików i okazuje się, że nie widać tu zadania 'ukończ hard' a jedynie 'ukończ ng+'; lol

Odnośnik do komentarza

jeszcze "Freeflow perfection 2.0" może dać w kość - wbicie wszystkich ruchów w czasie jednego combo będzie tu jeszcze trudniejsze, niż poprzednio;

 

Tylko, ze Freeflow Pefection nie bylo trudne do wbicia w jedynce, malo, opanowanie tego combo bylo potrzebne by ukonczyc wszystkie chellenge na extreme (w szczegolnosci ostatnie dwa) bo chodzilo o punkty ofkoz.

Odnośnik do komentarza

a tu sie nie zgodze. do przejscia ostatniego challenge w jedynce wystarczylo od poczatku jezdzic na tytanie i za jego pomoca powalic drugiego tytana i tak az jeden padnie wtedy dobic ocalalych.

powiem wiecej, zdobylem w jedynce platyne a perfect freeflow combo zrobilem tylko raz specjalnie wlasnie dla tego trofeum bo do pozostalych nie bylo mi potrzebne.

 

w dwojce polecam jak najwiecej uciekanie podwojnym skokiem przez wrogow z dala od centrum tak by widziec wszystkich. nie ma nic gorszego niz oberwanie w plecy od kolesia ktory byl poza kamera czy wykonanie ciosu gdy typ za naszymi plecami juz lezy.

najlepsza rada jaka mozna dac na to brzmi: nie mashuj, na powoli spokojnie naciskaj pojedynczo to unikasz sytuacji gdy gacek macha piastkami i nie wyrabia z blokiem na czas albo nadziewa sie na tarcze/paralizator bo nie kontrolujemy kierunku.

Odnośnik do komentarza

ja robilem zawsze to samo. batclaw na poczatek, zwykla piacha i contra cala walke przerywana instant takedown jak sie naladowala. jak kolesi bylo juz bardzo malo to wtedy ground takedown (ofc plus jakies ogluszenie i przeskakiwanie kolesi z nozem i paralizatorem choc mozna i bez tego jak sie ich wylapie instant takedownami). jak sie udawalo cala walke na jednym combie tak zrobic to stykalo a na niektorych mapach to sama fala czwarta robila wymagany wynik. ah dobre czasy.

Edytowane przez Gattz
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Właśnie Platynka wpadła ^^

 

Parę spostrzeżeń.

 

Jedna z najfajniejszych Platyn jakie miałem przyjemność wbijać. Sam tryb fabularny to klasa sama w sobie - pełno rzeczy do zrobienia i zebrania. Tym razem zagadki Riddlery'a trochę inne, mniej ciekawe, za dużo zbierania imo chociaż parę perełek się znalazło. Szkoda że tak mało było zakładników bo zabawa była przednia.

 

New Game + bez większych problemów po skończeniu już uprzednio raz głównego wątku. Nie było jakiejś mega trudnej walki.

 

Same Wyzwania Rankingowe to osobny, fajny wątek. Świetne Mapy Walki. Człowiek by chciał ciągle więcej :) Z przyjemnością wszystkie zaliczyłem! Niestety już mniej Mapy Łowcy mi przypadły do gustu. Ale po prostu w tej części w trybie fabularnym "Łowcę" przechodziłem trochę na chama i traktowałem jako zło konieczne. Człowiek dopiero docenia Twórców tej gry i ich pomysły grając w mapy łowcy. Chwała im za to że osoba, która chce wycisnąć z gry max musi je przejść. Nawet nie wiedziałem że jest tyle kombinacji (np. pionowy nokaut przez szybę, albo nokaut z kratki wentylacyjnej - tutaj musiałem jedyny raz posłużyć się googlami żeby zobaczyć że takie coś jest - w Arkham Asylum może też to było ale widocznie zapomniałem ^^) Niemniej duże brawa za kombinacje, możliwości i pomysły!

 

Trochę było nerwów w Kampanii w łowcy - jak już wspomniałem ten tryb mnie troszkę męczył - sam nie wiem dlaczego w sumie... .

Za to Kampanie z samymi walkami to po prostu poezja dla mnie! Po kilka razy sobie je już przechodziłem (ehh znów szkoda że tylko dwie z samymi walkami są...)

 

To tyle tak na szybko ;)

 

Cheers!

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza

W Arkham Asylum i tak wyzwania walki (szczególnie te z elektryczną podłogą i czasem), czy łowcy były jednak trudniejsze. Tutaj np w łowcy ciągle można korzystać z tych gargulców, a z góry znacznie łatwiej planować i rozglądać się jak wykorzystać otoczenie. W Arkham Asylum na poziomie ekstremalnym były zaminowane, pozostawała tylko zabawa na dole. Co prawda jak ktoś Batmana zauważy na górze, to strzelają od razu i mogą zniszczyć tą platformę, ale i tak ułatwia to zadanie. Przy okazji najbardziej w tych wyzwaniach irytuje jak np kogoś trzeba zaciągnąć pod ścianę, albo żeby wspinał się po drabinie. Jeszcze Batman ma batarang soniczny, dzięki czemu można ich ściągać w odpowiednie miejsce, ale już pozostałe postaci nie mają takiego bajeru i trzeba kombinować, a czas cały czas leci. Dodatkowo Catwoman z tym swoim biczem za wolno się wspina i ma mały zasięg, pozostali (Nightwing, Batman, Robin) mają do tego zdecydowanie lepszą linkę z dużym zasięgiem.

Odnośnik do komentarza

Powiem szczerze że łowca w Arkham Asylum kiedy go platynowałem mnie nie męczył tak jak w Arkham City. Może to trochę wina trybu fabularnego w Arkham City - pokoje z zabawą w łowcę jakoś tak mało wyraziste są. Za łatwo się je przechodził. W Arkham Asylum imo były trudniejsze. Za to walki w obu częściach są super ;)

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza

Walki z wieloma przeciwnikami jednocześnie, to najmocniejszy punkt obu Batmanów. Nie ma gry, która może w tym aspekcie stawać w szranki z Nietoperzem. System wydaje się prosty, ale można z niego naprawdę dużo wycisnąć przeplatając szybkie ataki z użyciem gadżetów i kontr, animacji jest masa, postaci wykorzystują nawet elementy otoczenia, jeśli kontrujemy przykładowo w okolicach ściany. Ten element jest dopracowany do perfekcji. Dodatkowo każdą postacią walczy się inaczej, a różnice nie polegają tylko na nowych animacjach, ale też sile, wytrzymałości, szybkości, szybszym reakcjom na kontrę itd.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie akurat było ok w tym względzie, tym bardziej, że były dosyć zróżnicowane i w kolejnej części chcę by jeszcze bardziej przy tym pokombinowali. Trochę ich leżało normalnie, niektóre były za wyzwania fizyczne, w jeszcze innych trzeba było pokombinować jak się do nich dostać (np rzut batarangiem przez wentylację, albo latanie nie dotykając podłoża, a tylko wyznaczonych punktów), były też oczywiście za skanowanie otoczenia.

W obu częściach szukanie zagadek bardzo mi się podobało i nie nużyło w ogóle, a zazwyczaj olewam ten element w grach (typu gołębie w GTA4, czy listy gończe w Mafii 2), bo to najczęściej zwykły zapychacz i sztuczne nabijanie długości gry. W Batmanach dostajemy przynajmniej za to dodatkowe informacje wzbogacające historię w grze (info o postaciach, taśmy przesłuchań, wydarzenia mające miejsce wcześniej itd).

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Wracam do Arkham...

jak to jest z tymi misjami pobocznymi, bo nie mogę się połapać - mogę WSZYSTKIE zrobić po przejściu gry? Zobaczyłem napisy końcowe i teraz mam dostęp do wszystkich zadań zapewniających mi trofiki, czy muszę na nie uważać w biegu rozgrywki?

(trofik za złapanie batarangu już mam; oddanie hołdu też; o zabawie z kalendarzem też wiem)

Odnośnik do komentarza

Wszystkie misje poboczne możesz zrobić po przejściu wątku głównego. Za pierwszym razem grałem spontanicznie, ale starałem się robić jak najwięcej misji pobocznych przed zobaczeniem napisów końcowych, natomiast za drugim grałem najpierw fabułe, a potem całą resztę (w 3D ;) ).

Po zdobyciu platona zaznaczyłem trofea jako średnie. Poziom podobny do Asylum.

Odnośnik do komentarza

daras, dla mnie b:aa i b:ac to trudne platyny, przez freeflow perfection.

 

albo cos chłopaki krecicie, albo to ja jestem piczka... staram się zrobić misje obserwatora ale nie mogę go znaleźć, mam tylko jeden ślad. w miejscach w których powinien być obserwator nie ma ani jego, ani znaku. w menu misji dodatkowych mi pokazuje 20 procent realizacji zadania. ta misja jest wyjatkiem, czy po prostu ja cos zle robie?

Odnośnik do komentarza

widzisz... w pierwszej lokacji go zlapalem. na karuzeli nie ma ani jego, ani symbolu. w lokacji nr 3 na ziemi jest symbol. lokacja 4 - brak i symbolu, i nieznajomego. i teraz cos bez sensu w sumie, bo mimo tego, ze mam zeskanowane 2 symbole, to mam 20%, a wiec tyle co przy jednym znaku. potrzebuje pomocy kogos, kto rzeczywiscie szukal go PO przejsciu kampanii...

w razie czego i tak jestem w trakcie ng+ ale wolalbym to robic bezstresowo bez zadan pobocznych.

Odnośnik do komentarza

No ja robiłem to zadanie po przejściu gry i za każdym razem jak go widziałem gdzieś na dachu, podlatywałem, ten znikał i zostawiał symbol do zeskanowania i tak 4 razy. Ptem na mapce nimi obracasz i dostajesz finalną lokalizację.

Nie może być tak, że masz sam symbol, bo żeby był symbol to najpierw musisz na niego wpaść i szukaj go tylko po dachach, na ziemi jest tylko i wyłącznie za ostatnim razem.

Odnośnik do komentarza

symbol byl w jednym miejscu, bo spotkalem go wczesniej. chyba sie zle tam wyrazilem poprzednio. to nie tak, ze byl symbol, a goscia nie spotkalem. w czasie kampanii byl.

 

zrobilem juz to. problem polegal na tym, ze on nie pojawia sie w tych lokacjach po kolei. sadzilem, ze mialem z nim spotkanie w pierwszej lokacji, nawet jestem przekonany ze tam byl znak po nim, a jednak sie zaskoczylem. przypadkiem wpadlem tam na niego i w tym momencie wyszlo na to, ze spotkalem go najpierw w lokacjinr 3, a pozniej 1.

po tym polecialem na karuzele, ale go nie spotkalem. wybralem sie do punktu 4, gdzie byl (przed spotkaniem w punkcie 1 bylo tu pusto) a po czworce, polecialem na karuzele po raz kolejny (a wiec lokacja nr 2) i tutaj spotkalem sie z nim po raz ostatni przed finalem.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Orientuje sie ktos moze czy uratowanie Jacka Rydera na poczatku gry (jak go tluka na ulicy) liczy sie do tego trophy zwiazanego z ratowaniem ludzi (sidequest Atak na Arkham, BRUTALNE DZIALANIA po ang Aggravated Assault).

Pytam sie, bo niestety tego nie zrobilem, a teraz juz nikt go nie atakuje, tylko JR siedzi sobie w ciemnym zaulku, a gry od nowa zaczynac nie bede bo juz calkiem sporo gralem.

Edytowane przez Yabollek007
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...