Skocz do zawartości

Avermedia GameCapture HD - nagrywamy gameplay z konsoli


waldusthecyc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

zapewne wielu z Was korzysta z różnych urządzeń do przechwytywania obrazu z konsoli, ja jednak moje zakupiłem nie dawno i chciałem dziergnąć parę słów o Avermedia Game Capture HD

 

AVERMEDIA-Game-Capture-HD-Record-in-Real-Time-460x460.jpg

 

Założenie było proste - zero kart, zero komputera, coś szybkiego i łatwego. Nie jestem nerdem jak @Stonek, od wielu lat korzystam ze sprzętu Apple, a w moim domu są już tylko lapciaki. W związku z tym trzeba było znaleźć urządzenie, które nie wymaga użycia PC. I takim jest właśnie jest Avermedia.

 

Urządzenie podpinamy między konsolą a TV. Do konsoli podłączamy kabel Component (dla mnie to mega minus), kabel ten wpisany do Avermedii, potem z urządenia też Component idzie na TV. Razem z urządzeniem dostajemy wszystkie potrzebne kable (ch.ujowej jakości :sorcerer: ), więc na upartego nie potrzebujemy nic więcej. W zestawie jest też pilot do sterowania - mega wygodna i fajna rzecz.

 

dsc05627a.jpg

 

dsc05628h.jpg

 

Zestaw dostajemy bez dysku - możemy dysk wsadzić do środka (2,5 cala leży pięknie) lub podpiąć dysk USB. Jak dla mnie drugie rozwiązanie jest sporo wygodniejsze - zaraz po nagraniu można wypiąć dysk i podpiąć do lapka. Urządzenia nagrywa gameplay do 1080i (kodek to H.264 oraz MP3). Używam dysku zewnętrznego 250GB i mieści mi się ponad 50 godzin nagrań w najlepszej jakości. Minus jest taki, że nagrywa tylko strumień z konsoli, nie z akcesoriów (czyli nie nagramy rozmów przez HS nawet jak puścimy dźwięk na TV po kablu). Ważne tylko aby dysk był NTFS dla dużych plików.

 

W zestawie są kable do PS3, Xszitów oraz konsol dla dzieci (WII).

 

Nagrywamy poprzez naciśnięcie REC na pilocie i ... tyle. Co więcej możemy też robić print screeny.

 

Plusy:

- łatwy w instalacji

- niewielkie rozmiary

- wygodny w użyciu

- pilot

- dobra jakość (jak na Component of cors)

- polskie menu

 

Minusy:

- cena

- tylko Component - uważam, że po HDMI obraz jest sporo lepszy, szczególnie na 50 calach (jednak zakładam, że nie poradzili sobie z rozebraniem sygnału na części)

- nie mogę robić print screenów jak nagrywam, tylko w trybie idle

 

strona producenta: http://www.avermedia.com/avertv/Product/ProductDetail.aspx?Id=556

 

a teraz mięso, czyli efekty - poniżej wrzucam screena oraz wideo. Nagranie nawet nie leżało obok stołu montażowego - to czysta surówka w jakości jaka wychodzi z urządzenia (nie komentować grania, bawiłem się Avermedią). Oglądać w HD

 

120513222921.jpg

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=5ihxdg7bmK8

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
Gość szpic

napisze to samo co przed usunieciem forumka.

nawet w 720p jakos jest slaba.

wyglada jak kamera z kina. Nie wiem czy to wina ze bf3 na konsolach jest tak brzydkie czy tez component tak oslabia sygnal

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

napisze to samo co przed usunieciem forumka.

nawet w 720p jakos jest slaba.

wyglada jak kamera z kina. Nie wiem czy to wina ze bf3 na konsolach jest tak brzydkie czy tez component tak oslabia sygnal

 

tu jest sporo znaków zapytania - po pierwsze Component. Nie ma tu chyba ch.ujowszego rozwiązania - analogowy sygnał HD podatny na zakłócenia. Po drugie H.264 (choć ten kodek akurat nie głupi jest) i po trzecie kodowanie i kompresja YouTube. Ale zgadzam się, mega szału nie robi, jednak w mojej ocenie często wygląda to spooooooro lepiej niż wiele innych gameplayi (i to świtnych montage!) na YT

Odnośnik do komentarza

Wątek wygląda trochę jak te opłacone opinie o produktach których podobno pełno w sieci, ale autor ma tyle postów nabitych że się nie czepiam :) Pozatym zbieram od dawna na to urządzenie i chętnie poczytam wasze opinie. Zgłębiłem temat w recenzjach i na YouTube i uważam że to najlepszy wybór jak się nie ma tysiaka na Hauppauge HD PVR. Jakość obraza jak dla mnie jest super. Cieszy mnie że Avermedia Game Capture jest łatwo dostępny w Polsce i ma menu po naszemu. Może w wakacje uda mi się to kupić i se zacznę kręcić różne materiały z PS2, Wii, Xboxa360 i PS3. Widziałem że można łatwo podpiąć do PS3 mikrofon i nagrywać z głosem/komentarzem.

Odnośnik do komentarza

konwertowałeś pliki wyjsciowe za pomoca tego programiku od avera? To bardzo pomaga, bez konwersji do mp4 moga wystepować artefakty przy renderowaniu (sprawdzone ;))

niestety nie ma żadnego softu dołączonego do tego, więc nic z tym nie robiłem - po prostu plik wynikowy wrzuciłem na YT. Potem będę to wrzucać do FinalCut Pro więc sobię zrobię z tym co chcę. bardziej mi zależało żeby pokazać surówkę, bo chłopaki z działu PS3 pytali co i jak i jak to wygląda.

 

 

Wątek wygląda trochę jak te opłacone opinie o produktach których podobno pełno w sieci, ale autor ma tyle postów nabitych że się nie czepiam :) Pozatym zbieram od dawna na to urządzenie i chętnie poczytam wasze opinie. Zgłębiłem temat w recenzjach i na YouTube i uważam że to najlepszy wybór jak się nie ma tysiaka na Hauppauge HD PVR. Jakość obraza jak dla mnie jest super. Cieszy mnie że Avermedia Game Capture jest łatwo dostępny w Polsce i ma menu po naszemu. Może w wakacje uda mi się to kupić i se zacznę kręcić różne materiały z PS2, Wii, Xboxa360 i PS3. Widziałem że można łatwo podpiąć do PS3 mikrofon i nagrywać z głosem/komentarzem.

 

neeeee, pracuję w firmie która to dystrybuuje, ale mam centralnie w doopie czy to odniesie sukces czy nie. Załatwiłem sobie bo miałem opcję taniej i chciałem się z Wami podzielić moją opinią. Urządzonko ma dla mnie główną zaletę - prostota. Nic nie muszę robić, odpalam PS3, odpalam Avermedię, daję REC i potem już tylko wódka, BF3 i durne rozmowy. Co ciekawe nie wiem kiedy to garnę bo mam już ze 20 godzin materiału i nie wiem ile to jest de facto warte. Nie wiem jak podłączyć do PS3 mikrofon. Szukałem odpowiedzi na stronie Avermedii jak to działa pod kątem nagrywania mojego głosu i wyraźnie tam napisali, że tylko audio wysyłane po ścieżce z gry. Jeśli montujesz materiał to de facto nie ma żadnego problemu, bo możesz nagrać na dowolne coś i potem złożyć w sofcie.

 

tak jak pisałem - dla mnie główne minusy to ta cena i ten (pipi) Component, którego od czasów poznania kabli cyfrowych szczerze nienawidzę - takie pół doopy zza krzaka. To już wolę ścieżki po DVI bo są nie podatne na zakłócenia.

 

tak czy tak, taka opcja istnieje, u mnie działa jakby były jakieś pytania to mogę pomóc bo mam ten gadżet w domu.

 

ps. co do Hauppauge HD PVR - to jest naprawdę super zabawka, ale również nagrywa po Component więc jakość spadnie tak samo jak przy Averze. i doopa zbita :( są zabawki które poprzez splittery HDMI potrafią dekodować materiał cyfrowy, ale to są już chore ceny :(

Odnośnik do komentarza

Fakt, jest to jakaś alternatywa dla Hauppauge'a. ALE. Z tego co widziałem Hauppaugi mają dużo lepszą jakość nagrywania. Na tym twoim filmiku niestety jak na moje wymagania jeszcze zbyt wali po oczach kompresją. Do tego jeżeli porównamy ceny to wychodzi nawet na korzyść tego drugiego- ok. 500zł z Amazona po obecnym kursie dolara, a do Avera musiałbym jeszcze dokupić dysk, bo przecież na pendriva nie będę nagrywał...

Odnośnik do komentarza

to Hauppauge przychodzi z dyskiem? o (pipi)a to grubo, bo ja widziałem po 550zł z Amazona, ale bez żadnego dysku.

 

 

Included with the HD PVR

  • HD PVR high definition personal video recorder, USB
  • IR Blaster transmitter cable
  • Component video cable set
  • Stereo audio cable set
  • USB cable
  • 5v power supply, 110/220v

 

co do USB - mi akurat to pasuje, bo tak jak pisałem wcześniej - jak inaczej zgrać materiały SZYBKO na kompa? przecież nie będę wyjmować dysku z urządzenia, wkładać w obudowę i podłączać do kompa. Tutaj po prostu odpinam kabelek USB i przepinam do kompa i już od ręki mam materiały - tą samą świetną funkcję ma też Hauppauge.

 

natomiast zgadzam się z Wami, jakość po tym Componencie jest słaba. Już na samym TV - nie wiem czy to kabel czy np. Aver obniża jakość (bo przez niego idzie sygnał). O ile w przypadku BF3 mnie to wali, bo i tak większość czasu gramy po preparacie pieprząc głupoty przez HSa i grafika to ostatnia rzecz na którą patrzę, o tyle napewno w singlowe gry będzie niezbędny HDMI. Hauppauge też używa H.264. Zaintrygowało mnie to, bo na papierze wygląda wszystko tak samo, a na YT skok jakościowy jest zaj.ebisty. Zamówiłem już demo u producenta, obaczymy czym to się je.

 

U siebie spróbuję wymienić kable, bo to co dała Avermedia to chinol pierwszej maści, tylko gdzie ja posiałem oryginalny Component do PS3 :D

Edytowane przez waldusthecyc
Odnośnik do komentarza

konwertowałeś pliki wyjsciowe za pomoca tego programiku od avera? To bardzo pomaga, bez konwersji do mp4 moga wystepować artefakty przy renderowaniu (sprawdzone ;))

niestety nie ma żadnego softu dołączonego do tego, więc nic z tym nie robiłem - po prostu plik wynikowy wrzuciłem na YT. Potem będę to wrzucać do FinalCut Pro więc sobię zrobię z tym co chcę. bardziej mi zależało żeby pokazać surówkę, bo chłopaki z działu PS3 pytali co i jak i jak to wygląda.

 

 

surówka wyglada jak kupa. to co sobie zgrasz na kompa konwertujesz tym programem http://www.avermedia...aspx?FDFId=5495 (konwersja to jakies 10-15s przy około 10min nagrania). dopiero po takim zabiegu robisz w tym co chcesz :)

 

corel video studio często wywala dźwięk przy "surówkach".

 

mała reklama no ale :) .. te materiały były nagrywane za pomocą tego ustrojstwa

1 Recka SH: downpour

2 recka RE ORC

 

plus jeszcze kilka, ale te sa najświeższe.

 

dla porównania jakości, nagranie z avermedia broadcaster (via HDMI)

recka kinect sports sezon 2

 

ogólnie jeśli chodzi o sprzet avermedia, to jestem zadowolony.

tip1. dobry kabel to podstawa ;)

tip2. nowy firmware poprawia jakość video (jesli masz tam stockowy to zauważysz różnicę)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Z tymi dyskami to do niedawna był horror cenowy. Teraz patrzę na ceny przenośnych i widzę że na szczęście trochę spadły. Mam pięćsetkę Verbatima i tak jak waldusthecyc, wolę sobie szybko przenosić dysk do pokoju z kompem.

 

Cenowo, patrząc przez Ceneo różnica na korzyść Avera jest duża - najniższa cena Avermedia 464zł, Hauppauge 749zł. ALE nie wiedziałem że w Amazonie Hauppauge jest taki tani. W taki razie Hauppauge wydaje się lepszym zakupem. Chociaż ja dużej różnicy nie widzę, jakość Avermedia w zupełności mi odpowiada. Ale skoro twierdzicie że jest kupiasta to poczekam na testy i opinie waldusthecyc'a.

 

@waldusthecyc - tu masz filmik jak nagrać live komentarz używając mikrofonu USB. Swoją drogę koleś ma Blue Snowball, ponoć za(pipi)isty majk do nagrywania muzy, wokalu i podcastów.

 

http://www.youtube.com/watch?v=ZDQ1HDHIx48

Odnośnik do komentarza

tak, właśnie do tego dotarłem. chodź dziwi mnie trochę, jak słaba surówka po przekodowaniu nagle stanie się ładniejsza, skoro pewne ubytki są ta etapie gdy grabber w locie koduje materiał. ale powalczę z tematem, wrzucę do FCP i też podziałam. a dziś odbieram jakiś epicki kabel Component za miliony, więc zobaczymy jaka różnica.

 

@aux, dziękuję za filmik, ale kompletnie go nie rozumiem. po pierwsze nie można ustawić dźwięku na cyfrowy output, bo Aver nie ma takiego złącza

 

  • Input Signal:
    • Component Video
    • Stereo Audio

    [*]Output Signal:

    • Component Video
    • Stereo Audio

można tylko po Composite czyli w gwarze ludowej dwukolorowe chinche.

 

po drugie przestawiałem też tak jak on pokazał (akcesoria, putput na głośniki), słyszałem ludzi gadających na normalnych głośnikach, sam gadałem do HSa a Aver niczego nie nagrał :( ale to może wina, że mam HSa po BT?

 

no nic, dzisiaj kolejne testy.

Edytowane przez waldusthecyc
Odnośnik do komentarza

Dziwi mnie troche to, co piszecie o drastycznym spadku jakosci przez komponent. Ja mam swojego x360 przez niego wlasnie podpietego i nie widze szczerze mowiac zupelnie zadnej roznicy w por. do HDMI. Sprawdzales, Kozbinio, ustawienia rozdzielczosci w opcjach, czy masz tam wszystko ok.?

Chyba, ze to przy moim mikro-tv (32 cale) jeszcze widoczne nie jest (albo poyebalem komponent z kompozytem, co tez jest mozliwe :D )

Edytowane przez tommi___t
Odnośnik do komentarza

component vs hdmi - różnica jest głównie w nasyceniu kolorów (zalezne też od TV).

 

roznica surówka <> konwertowany film wynika z zastosowania autorskiego kodeka przez avermedia (kodek jest w 100% kompatybilny z tym game capture tylko)

 

toś pojechał bo o różnicach to można wiele. co do codeca to właśnie tego się obawiam, gdyż na PC wrzucili swój kodek, a na MAC polecają czyjś soft, więc de facto mógłbym to zrobić równie dobrze swoim. dam znać jakie efekty

Odnośnik do komentarza
Gość Zaqair

to Hauppauge przychodzi z dyskiem? o (pipi)a to grubo, bo ja widziałem po 550zł z Amazona, ale bez żadnego dysku.

 

 

Hauppauge podpina sie do PC.

no nic, dzisiaj kolejne testy.

 

PSN dzis ma jakas naprawe wiec nie wiem czy zagrasz :P

Odnośnik do komentarza

component vs hdmi - różnica jest głównie w nasyceniu kolorów (zalezne też od TV).

 

roznica surówka <> konwertowany film wynika z zastosowania autorskiego kodeka przez avermedia (kodek jest w 100% kompatybilny z tym game capture tylko)

 

toś pojechał bo o różnicach to można wiele. co do codeca to właśnie tego się obawiam, gdyż na PC wrzucili swój kodek, a na MAC polecają czyjś soft, więc de facto mógłbym to zrobić równie dobrze swoim. dam znać jakie efekty

 

z tymi różnicami to serio wiele zależy od tv. najgorzej wypada combo component + monitor PC. no i wiadomo, sygnał analogowy kontra cyfrowy (hdmi/dvi). w kazdym razie nie ma tragedii ;)

Odnośnik do komentarza

dobra, podziałałem trochę wczoraj, są wnioski, więc się dzielę z Wami.

 

Po pierwsze po kupnie Avermedii od razu należało wypi.erdolić seryjne kable na śmietnik. Testowałem 3 komplety kabli i najlepsze okazały się...zwykłe kable HAMA które można kupić w każdym MM za 80zł. Obecnie korzystam z kabla Component HAMY oraz kable konsola-component, również HAMY (nie z Sonowoskiego).

 

Ta konfiguracja znacznie poprawiła jakość, dalej HDMI ryje czaszkę, ale różnica jest akceptowalna.

 

Punkt drugi - pliki które wychodzą z nagrania wrzucam do softu i zmieniam na MP4. Testowałem również inne formaty i różne ustawienia i jestem przekonany, że wykręcę z tego więcej. Niemniej jednak efekt jest już akceptowalny, poza Battlefieldem... i to jest zagwozdka której nie umiem rozwiązać. Włączyłem BFa, zacząłem nagrywać i efekt jest lepszy niż ostatnio, ale bez szału. Wtedy odpaliłem Rayman Origins i jo j.ebe - zupełnia inna jakość. Z resztą co ja będą mówić, zmieńcie na HD i oglądać:

 

Rayman Origins HD - gram razem z żoną, więc wstrzymać się od komentów :D :

http://www.youtube.com/watch?v=jSpOotbKIVg

 

Flower HD:

http://www.youtube.com/watch?v=ERHSUUPsIfg

 

Battlefield3:

http://www.youtube.com/watch?v=2oHhG2cCVzg

 

filmy które oglądać mają ostatecznie po 230-250MB wielkości. Ciekawe jest też to, że jak wrzucałem Flowera i Raymana na YT to wszytko szło gładko, a jak wrzucałem BF3 to YT powiedział, że wykrył drganie ekranu i czy chcę aby je usunął - kliknąłem NIE aby nie zmieniał mi nic w kompresji.

 

pomimo perturbacji z nowymi kablami jestem już zadowolony, może na YT tak mega nie zauważycie, ale 50" różnica jest. I tak wygoda jest super - nagrywam, odpinam kabel USB, podpinam do kompa i już mogę oglądać. fak je

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.