Skocz do zawartości

Avermedia GameCapture HD - nagrywamy gameplay z konsoli


waldusthecyc

Rekomendowane odpowiedzi

zawsze mozna przekierować głosy kompanów na głosniki, a do nagrywania swojego głosu użyć zewnętrznego majka i nagrywac na pc (potem w programie do edycji dodajecie kolejna ścieżkę dźwiękową i juz ;))

 

btw. do renderingu filmików polecam corel video studio (trial jest na 30 dni). potem w programie wybieracie: niestandardowy - format mp4 - opcje - kompresja h264-main - rozdzielczosc 720p bo wiecej nie ma sensu - szybkosc danych video 5000 i tyle :)

nie musicie dziękować :P

Odnośnik do komentarza

czyli widzę, że jedyną metodą aby nagrać rozmowy przez HSa jest wyłączenie własnego.

to nie tak poprostu używam słuchawki bluetooth tylko jako sygnał IN czyli jako mikrofonu, sygnał OUT jest na TV (dźwięki master ustawiam na 25% i zgłaśniam TV po podłączeniu słuchawek) 2 zalety. Bateria trzyma dłużej i mam wszystkie sygnały w słuchawkach i skład słyszę bardzo wyraźnie.

 

Kozbinio ściągnąłeś sobie konwerter Game Capture HD MP4 Builder z avermedia.com???

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

wspomniał o konwerterze w jadnym z postów wiec pewnie tak. wydaje mi sie, ze źle ustawił opcje przy renderowaniu.

 

btw. to renderowanie przy takich samych opcjach na roznych pc daje często rożne efekty. ostatnio przy renderowaniu materiału do recki MIB http://www.grasz24.pl/recenzje/video-recenzja-men-in-black-alien-crisis,1,1,11017 na jednym kompie obraz "wzbogacany" był o cos w stylu filtra ziarnistości z silent hill :/ a na drugim wszystko ok.

Odnośnik do komentarza

jak bede jakos bardziej przy kasie, to zrobie sobie jakiś pr0 kabelek na cordialu albo czyms podobnym. obecnie mam całkiem fajny component do ps3, ale konsola chyba go nie lubi... ogolnie zauważyłem, ze x360, nawet na compo słabej jakości, daje rade, a ps3 (przynajmniej moje) bardzo wybrzydza.

 

troche to trwało ale zrobiłem sobie w koncu "home made component" :) tzn ten odcinek avermedia<>LCD i różnica (stock vs. home made) jest mocno zauważalna :D

inwestujcie w dobre kable ;)

 

ibvWaT6zHlbXCa.jpg

ibyoqb3Y48BoAm.jpg

Gdyby kogoś interesowało:

- Cordial Video Cable 75Ohm CDS 122 - w zasadzie kabel lepiej nadaje się do audio i to była loteria czy sie nada... ale udało się :)

- 6X Neutrik REAN NYS373 - normalnie brałbym pailiccsa ale... nie chciałoby mi się czekać na paczkę (neutriki można kupić wszędzie)

- cyna mundorf, srebro chyba 4%

- Oplot nylon, niestety skonczyła mi się termokurczka i ratowałem się taśmą izolacyjną (kiedyś to sobie zmienie)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Od jakiegoś czasu robię let's play'e na YT niestety przy pomocy Dazzle Video Creator Platinum HD, które pomimo hd w nazwie w wysokiej rozdzielczości na pewno nie nagrywa, tylko brzydko obraz rozciąga, ale jakość i tak daje słabą. Po przedstawionych tu filmikach nawet tych "surowych" twierdze że Avermedia daje o niebo lepszą jakość. I tutaj moje pytania:

-Czy w ogóle polecacie to urządzenie? Czy może znajdzie się coś dającego podobną/lepszą jakość w podobnej cenie?

-Mówicie że jakość sztucznie obniżają kable dodane w zestawie, jakie więc proponujecie?

-No i najważniejsze pytanie. Czy nagrywając sam mogę grać w rozdzielczości HD/HDMI (używam kabla tego drugiego rodzaju)

Byłbym wdzięczny za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

niestety złe wieści dla Ciebie (najważniejsze pytanie)

 

 

-Czy w ogóle polecacie to urządzenie? Czy może znajdzie się coś dającego podobną/lepszą jakość w podobnej cenie?

tak, jak polecam, jest tanio i wykwitnie. Z tym, że ja to sobie nagrywam, robię tam jakieś składaki i potem publikuję dla jaj. nie mam fun page, kanału czy innych pierdół. polecam bo obsługa bardzo łatwa, pilot, możliwość robienia screenów, szybkie działania, wygoda zewnętrznym dyskiem, brak potrzeby podłączania do kompa. odpalam konsolę, avermedia, daję rec i śmigam

 

 

-Mówicie że jakość sztucznie obniżają kable dodane w zestawie, jakie więc proponujecie?

ja używam HAMA COMPONENT PS3 a drugi Component (z Avera do TV) miałem dobry na chacie. generalnie mam wrażenie, że cokolwiek kupisz lepszego będzie lepsze niż chińszczyzna z zestawu

 

-No i najważniejsze pytanie. Czy nagrywając sam mogę grać w rozdzielczości HD/HDMI (używam kabla tego drugiego rodzaju)

wydaje mi się, że nie ma takiej opcji. schemat podłączenia jest następujący:

Visuel%20Explicatif%20Final%20AVerMedia%20Game%20Capture%20HD%20-C281-.png

 

a to w skrócie oznacza, że PS3 musi mieć na wyjściu ustawione COMPONENT. Z tego co się orientują nie ma możliwości ustawienia, aby konsola wychodziła obrazem po dwóch wyjściach naraz (COMPONENT i HDMI naraz), więc to się chyba nie uda. Co więcej takie coś jest potrzebne, bo Avermedia wysyła komunikaty (rec stop, start, ilość minut wolnej przestrzeni na dysku itp)

Odnośnik do komentarza

No to mnie załamałeś, ponieważ nagrałem już jeden LP na wyjściu component i gra wyglądała paskudnie, a ja jestem przede wszystkim graczem i lubię się cieszyć tym w co gram, a rozmazany obraz mi tego nie ułatwia. Chyba że jest urządzenie które pozwala na jednoczesną grę i nagrywanie w HD, jeśli jest proszę powiedzcie jakie.

Nieważne od przekazanych wieści dziękuje za szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

jeśli masz normalnego PC, to jedyny słuszny wybór na dzień dzisiejszy to: http://www.morele.net/avermedia-darkcrystal-hd-capture-pro-61c0270000ad-355834/ dzięki tej karcie nagrasz obraz 1080p poprzez hdmi i taką samą jakość będziesz mieć na TV.

 

z drugiej strony... niewiele gier obsługuje 1080p, więc game capture hd + dobre kable powinny wystarczyć ;)

 

ja wybrałem game capture hd, z dwóch powodów :) 1. mam laptopa, 2. urządzenie było wspólnym zakupem (na spółkę) czyt. lepsza mobilność urządzenia.

Odnośnik do komentarza

Mam PC, ale wolał bym uniknąć używania bo lubi freeza złapać. Faktycznie z gier na ps3 obsługujących 1080p kojarzę tylko GTA4 i Rayman'a. Rozumiem że dobre kable usuną efekt rozmazania ekranu, ale co z ostrością kolorów? Z drugiej strony DarkCrystal daje pełne HD i jeszcze jest tańsze, więc wydaję się lepszym wyborem, tylko czy przypadkiem nie wymaga kompa z super mocnymi bebechami?

(dopisane po chwili): czy przez component można grać w rozdzielczości 720p?

Edytowane przez Drakei
Odnośnik do komentarza

Chyba że jest urządzenie które pozwala na jednoczesną grę i nagrywanie w HD, jeśli jest proszę powiedzcie jakie.

 

hmmm no właśnie Avermedia - nagrywa i wyświetla obraz 1080i, czyli 720p. Chyba, że nie interesuje Cię HD tylko FULLHD, to wtedy faktycznie zwróć się w kierunku kart, bo obawiam się, że stacjonarki nie pomogą :(

Odnośnik do komentarza

Dziękuje za wszelką pomoc teraz zauważyłem błąd mojego rozumowania ponieważ myślałem że granie przez component oznacza granie w niskich rozdzielczościach (poniżej 720p), jednak okazuje się że po wielu latach posiadania ps3 nadal można nie wiedzieć tak podstawowj rzeczy(: Jedyne co się zmienia do chyba ostrość kolorów,ale na szczęście nie jest to zmiana drastyczna. Teraz jestem przekonany co do zakupu Game Capture HD ponieważ wiem że będę usatysfakcjonowany jakością. Dziękuje raz jeszcze.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...