Skocz do zawartości

Dragon Quest Builders


AbraHAM

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mi się wydaje, czy są dwie wersje gry - angielska i japońska, obie wydane w Azji? Czy to działa tak, że jak mam japoński język w konsoli to włączy się po japońsku, a jak mam inny to po angielsku?

 

@up no oczywiście, że używki :). Żaden problem dla mnie.

 

edit: Wygląda na to, że są dwa wydania gry: z krzakami i bez. To nie jest tak, że każde pudełko z Azji będzie miało angielski. Te na Amazonie o których pisałem niestety właśnie są japońskie.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

nie, wydania azjatyckie czesto wychodza w dwoch rzutach - tylko w krzakach i ewentualnie po angielsku. gierki z stricte z kkw na vite to przewaznie tylko japonski, na pozostale rynki azjatyckie czasem rzuca angielskia wersja

 

np digimony cs, orishika, civ, soul sacrifice delta, ffx-2, dragon quest builders to takie przypadki gdzie jedyna opcja by fizycznie gierke miec po angielsku na carcie to import z azji wydania angielskiego (a ze naklad wiadomo jaki byl to sa to biale kruki)

Odnośnik do komentarza

Interesujące. Chyba w Hong Kongu np. te angielskie gierki wydają, podejrzewam, że jest tam trochę ludzi mówiących po angielsku (chociaż mogę się mylić), z racji bycia byłą brytyjską kolonią.

 

No nic, to może zaczekam na jakąś obniżkę :). 160 zł za gierkę w digital to sporo, jeszcze 80 zł byłbym w stanie wydać.

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

no ja aktualnie ogrywam na ps4 gierkę, wstępnie to bardzo ok, tak jak chłopaki pisali wcześniej, to minecraft z fabułą i celem, trochę hermetyczny świat, mniej itemów, ale przyjemny. Gra imo wolno się rozkręca, wręcz mnie odrzucała i musiałem robić przerwy, pierwsze 8-10h to praktycznie teturial tłumaczący każdy aspekt gry, na minecrafcie zjadłem zęby, więc dla mnie wszystko było oczywiste, tutaj to tak męczy, nie da sie tego pominąć, sterowanie też imo zyebane, walka to mordęga, jak przeciwnik stoi przy ścianie budynku to niestety, zamaszystym strzałem niszczymy tez budynek ;/, budowanie tez mega irytujące, najbardziej wku.rwia łatanie dziur w murze, wcelowanie klocka za pierwszym razem praktycznie niemożliwe. I te dialogi, niby gra heheszkuje z nich i takie tam nabijanie się z głosów w głowie z głównego bohatera, ale kuuuuuurwa, przez 10h w grze o budowaniu, 6h spędziłem czytając i prowadząc dialogi z jakimiś typami ;/ PONOĆ BYLE DO NASTĘPNEJ LOKACJI

Edytowane przez Orzeszek
Odnośnik do komentarza

Tu masz liste wszystkich gierek - przy czym jeszcze raz podkreslam (ale sam to zauwazyles) zakup obojetnie jakiej wersji azjatyckiej nie rowna sie od razu tym, ze na bank bedziesz miec wersje angielska bo gierki z listy wychodza w dwoch rzutach: jedynie krzaki i jedynie po angielsku i trzeba polowac na ten drugi rzut (i sa to biale kruki)

 

jezyk konsoli nie ma tu nic do rzeczy

 

Confirmed list of full English cover Asian releases that didn't release physically in the west:

  • Soul Sacrifice Delta
  • Sword Art Online: Hollow Fragment
  • Final Fantasy X-2
  • Oreshika: Tainted Bloodlines
  • Moe Chronicle
  • MLB: 15 (US release was a code in a box)
  • Deception IV: Nightmare Princess
  • Resident Evil Revelations 2
  • Samurai Warriors 4-II
  • Dynasty Warriors 8: Empires
  • Digimon: Cybersleuth
  • Mobile Suit Gundam Extreme Vs-Force
  • Dead or Alive: Xtreme 3
  • Gundam Breaker 3
  • Civilization Rev 2+
  • Deemo: The Last Recital
  • Asterisk War
  • Dragon Quest Builders
  • SD Gundam G Generation Genesis
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Czy mi się wydaje, czy są dwie wersje gry - angielska i japońska, obie wydane w Azji? Czy to działa tak, że jak mam japoński język w konsoli to włączy się po japońsku, a jak mam inny to po angielsku?

 

@up no oczywiście, że używki :). Żaden problem dla mnie.

 

edit: Wygląda na to, że są dwa wydania gry: z krzakami i bez. To nie jest tak, że każde pudełko z Azji będzie miało angielski. Te na Amazonie o których pisałem niestety właśnie są japońskie.

 

No to tak. Azjatyki to przewaznie w przenosni krzaki ale nie japonia, czyli hongkong, chiny itp. Te wydania z HK maja przewaznie tez dwie rozne wersje, z angielskimi i chinskimi napisami oraz z samymi chinskimi napisami, mozna to rozpoznac po znaczku po lewej w dole (te angielskie przewaznie nie maja nic poza info ze potrzeba memory card) oraz z tylu pudelka ladnie opisane, jakie audio, jakie napisy itp itd.

 

O ile dobrze czytalem to w HK jezyk angielski jest oficjalny i bardzo duzo osob tam po takiemu mówi, stad mozliwosc gry po angielsku. Oczywiscie nie wszystkie gry tak maja i trzeba zrobic research przed kupnem.

 

Co ciekawe, rózne gry maja rozna kompatybilnosc z DLC. Niektóre azjatyckie gry sa kompatybilne DLC z Europa, a inne z Ameryka i vice versa.

 

Teraz o czym nikt nie wspomnial, wydania japonskie tez moga miec angielskie napisy i angielska wersja ALE po sciagnieciu patcha. Coraz bardziej popularne staje sie wydanie gry JP, oraz dostepny patch, który sciaga nam angielskie napisy, przykladem moze byc Airship Q. Niestety takich gier jest mało. Np Chaos Ring III prologue ma juz patcha i jak sie sciagnie japonca to mozna po angielsku grac :)

 

Teraz kwestia kupna i cen, przewaznie na premiere mozna je wyrwac za tyle samo co gierki w USA i EU, jednak skalperzy, janusze i handlarze kupuja ile wlezie i potem wystawiaja za wyzsze sumy, wiec np taka Oreshika w Polsce kosztuje 300zł. Takie gierki maja tez mniejszy nakład co dyktuje ceny. Swego czasu mozna bylo na play-asia kupic Soul Sacrifice Delta za 70zł z wysylka, teraz lata po 300zl na allegro i OLX.

 

Głównym zrodlem sciagania takich gierek jest play-asia, ale maja przewaznie ograniczony stock, videogamesplus.ca tez sprzedaje ale male ilosci wiec wszystko u nich wyprzedane, oczywiscie ebay i sklepy z singapuru lub malezji. Jak masz parcie to moge Ci dac namiary na jednego malezyjczyka/singapurczyka co moze zalatwic kilka gier taniej niz ebay.

 

Najdrozsze sa przewaznie te, które juz sa out of print (SS Delta) oraz Gundamy, bo te maja bogate wydania, np SD Gundam Genesis Generation G wyszedl na DWÓCH cartach, stąd wyzsza cena :obama:

 

Civke idzie wyrwac z darmowa wysylka juz za 140-150zł nówke wiec naprawde zalezy od gry i zrodla. Jak cos to pytaj mnie bo siedze w tym ostatnio duzo :)

 

P.S

 

A DQ Quest Builders jak lubisz swiat DQ jest super, warto imo.

Edytowane przez Velius
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

choas ring 3 ma bank juz ma patcha? bo ja sie zatrzymalem na etapie, ze jedynka i dwojka po angielsku (ale sa tylko cyfrowe kody w pudelku i trzeba kombinowac z ps store) a trojka na carcie only krzaki

 

Na 100% nie wiem, ale w jakims azjatyckim sklepie jest zdjecie pudelka z wersji JAP i takie info:

 

PS Vita Chaos Ring III: Prequel Trilogy

PS Vita Chaos Ring III: Prequel Trilogy

English Subtitles and Chinese Subtitle can be added with update patch

 

Edit:

 

Chyba ze to zbiorowisko trzech gier i np I i II maja tylko patch do sciagniecia, musialbym poszukac gdzies info.

Edytowane przez Velius
Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...