Skocz do zawartości

Deus Ex: Human Revolution


Paliodor

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze to w przypadku Deus EX nie interesowałem się modami. Wiem, że oprócz tego na lepszą grafikę, animacje itp, istnieje również spolszczenie.

Na forum poświęconym modowi HDTP listę modów do Deus'a więc może tam coś znajdziesz:

http://www.offtopicproductions.com/forum/viewtopic.php?t=1042

 

Pod względem moddingu DE nie był tak popularny jak Quake,Unreal czy też Half Life.

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

Obejrzałem teaser nr3 i jestem pod wrażeniem. Nie mogę się doczekać, aż ta gra wyjdzie. Będzie trzeba odkurzyć jeszcze raz Deus Ex 1 :whistling:

 

Bez kitu :) Są jakieś ciekawe mody np polepszające grafę?

 

 

 

Eeeee odpali sobie w okienku 480:320 hehe...

Teraz to tak jak sobie odpalić "Klątwę" na Atarii hehe  :)

 

 

 

 

 

 

Bez przesady... Wystarczy wiedzieć że SS i Deus to marka która dużo wniosła do swiata gier i swe miejsce w panteonie ma :)

Edytowane przez Łebi
Odnośnik do komentarza

Przeczytałem właśnie zapowiedź w Neo+.

 

Deus Ex powstaje na zmodyfikowanym silniku ostatniego Tomb Raidera i wygląda świetnie. Może nie jest to najpotężniejszy engine na rynku, ale tam, gdzie brakuje mocy, do słowa dochodzi unikatowy design świata gry. Cyber renesans jest czymś nowym, czego nie ma w żadnej innej grze, i właśnie to przyciąga uwagę ludzi, wzbudza ich ciekawość. ? wyjaśnia Jonathan Jacques-Belletete, art director.

 

Zestawiłem szkice Leonarda da Vinci z Ghost in the Shell, czy Appleseed i uderzyło mnie ich podobieństwo. Jakby Renesans był pierwszym krokiem w stronę transhumanistycznego świata. Zaczęliśmy eksperymentować.

 

Połączenie renesansu lub baroku z cyberpunkiem działa tylko częściowo, stąd pomysł, żeby jedynie kluczowe postacie oraz ich mieszkania, a także niektóre ważne miejsca zostały zaprojektowane w ten niezwykły sposób. W myśl zasady, że co za dużo, to nie zdrowo. Efekt jest piorunujący. Schemat katedry namalowany na podłodze laboratorium zadziwia, a zestawienie starych mebli i okien przypominających kształtem witraże, z ogromnym płaskim ekranem i halogenowymi lampami, wywołuje mimowolny opad szczęki.

 

A skąd wzięło się maniakalne wręcz przywiązanie do detali? Nawet jeśli gracze nie zauważają szczegółów, podświadomie je rejestrują, dzięki czemu świat gry staje się dla nich bardziej wiarygodny. Zwrócono uwagę na najmniejsze detale, jak choćby wygląd przystanków autobusowych, czy pralek, a nawet sposób, w jaki połączone są poszczególne elementy różnych urządzeń. Na potrzeby gry stworzono sto fikcyjnych firm, zaprojektowano ich logotypy i wymyślono typografię. Dotyczy to wszystkiego: samochodów, telefonów, telewizorów, ubrań oraz broni. Chodziło o stworzenie wiarygodnego świata.

 

Ja zauważyłem coś innego, gdy Jensen przechadzał się uliczkami w Szanghaju, a mianowicie wszechobecną mgłę (a może to był smog). To jeden z cyberpunkowych archetypów, musieliśmy mieć dopasioną mgłę, na którą nawet da się rzucać cienie. Przypomnij sobie, w Blade Runner były zadymione pomieszczenia. I jeszcze jedno, bohater będzie miał dwa robocze ubrania. Commando Adam wygląda jak futurystyczny Sam Fisher czy Solid Snake, a Urban Adam ubrany w granatowy, elegancki płaszcz przypomina Jamesa Bonda. Możesz wejść w tym stroju do superdrogiego hotelu, zarezerwować pokój i będziesz tam idealnie pasował. ? z dumą ogłasza Belletete. Grywalnośc tkwi w szczegółach?

 

Fragmenty z newsa gamezilla.pl

 

Cały raport ma 10 stron i strasznie mnie podjarał. W Montrealu pokazali 25 minutowe demo więc mam nadzieję, że na E3 coś zobaczymy.

 

Widać, że twórcy idą na całość jeśli chodzi o kreacje świata, fabułę, grafikę, gameplay i prowadzenie akcji. Będziemy mieli wiele dróg do celu jak w jedynce (obecnie gram hehe, nie mogłem się powstrzymać). Przywiązanie do detali przeraża, a pewność developera dobrze wróży. Mówił, że trzy lata temu nie byli pewni tego projektu lecz po premierze Bioshocka oraz Mass Effect przekonali się, że gracze lubią złożone fabularnie gry. Zakończenie ma zależeć od naszych decyzji. Nic tylko czekać.

Odnośnik do komentarza

Kolejne info na temat gry, prosto z nowego Neo+:

Dwa słowa o mech-augach

Niepokoje społeczne związane z mechanicznymi ulepszeniami nie są bezpodstawne. Oprócz zwiększenia siły umożliwiają powiększenie inteligencji i refleksu - zapewne poprzez wszczepiane czipy które są jedną z formą augmentacji.

 

W Neo+ mowa jest o 40 mechanicznych ulepszeniach - w PC Gamer wspominano o 20. Zapewne obaj redaktorzy mają rację, w zależności od tego w jaki sposób je liczyli. Niektóre ulepszenia maja dwojakie funkcje w zależności od sposobu ich rozwinięcia np. Icarus landing system umożliwia cichy, bezpieczny skok z dużej wysokości, zaś alternatywną funkcją jest skok z hukiem powodującym falę uderzeniową powalającą przeciwników.

 

Trudno powiedzieć czy jest to podział systemowy czy umowny nie mniej mechaniczne ulepszenia dzieli się na cztery grupy: combat, stealth, social i hacking.

 

Mała wyliczanka

- Gra ma regulowany poziom trudności.

- Grę tworzy 130 osób, budżet gdy to 30mln dolarów.

- Podczas dialogów kamera pokazuje obu rozmówców.

- Strzelając do ludzi na ulicy, ściągniesz na siebie policjantów którzy nie zawahają się użyć na nas siły.

- Na potrzeby gry stworzono około sto fikcyjnych firm wraz z ich logotypami. Dotyczy to broni, samochodów, telefonów, telewizorów, ubrań i innych obiektów obecnych w grze.

- Adam będzie miał dwa ubrania tzw "urban" i "commando". Uważni widzowie mogli to zauważyć w niedawno opublikowanym teaserze.

 

Krótkie info na temat głównej postaci:

Adam Jensen przez 12 lat pracował w innej firmie, kiedy to rok temu przeniósł się do Sarif Industries na której czele stoi David Sarif.

 

Do ataku na laboratorium doszło w dniu, gdy pracodawca Jensena miał zaprezentować nowe przełomowe odkrycie w materii mechanicznych ulepszeń ludzi. Po około 6 godzinach gry przeniesiemy się z Detroit do Szanghaju gdzie będziemy poszukiwać Hakera który włamał się do systemu ochrony firmy Sarif. Trop poprowadzi nas do klubu Hives gdzie znajduje się informator o imieniu Tom. Jeśli wydaje się wam że dotarcie do niego będzie proste, to odsyłam do magazynu gdzie zostały opisane przeszkody na jakie natrafimy.

 

Info pochodzi ze strony Deusex.pl

 

Po przeczytaniu fragmentów od MajorZero jak i z polskiej strony Deus Ex muszę przyznać, że twórcy starają się stworzyć bardzo dopracowaną i spójną wizję świata przyszłości, dbając o nawet najmniejsze detale. Cieszy mnie to, że twórcy nie przechwalają się jaki to oni nie mają silnik graficzny oferujący trylion graficznych pierdoł, podobało mi się to co powiedział art director, że tam gdzie brakuje mocy dochodzi do słowa design. Pomysł z cyber renesansem uważam za genialny, co widać dobrze na ostatnim teaserze. Wzorowanie się na klimacie Blade Runnera i Ghost in the shell jest również mocno widoczne, co oczywiście trzeba uznać na plus,gdyż jeśli chodzi o filmy to są to najlepsi przedstawiciele cyberpunku.

Coś czuję, że może ta część po średniej dwójce będzie równie genialna co pierwszy Deus na PC.

Odnośnik do komentarza
Zestawiłem szkice Leonarda da Vinci z Ghost in the Shell, czy Appleseed i uderzyło mnie ich podobieństwo. Jakby Renesans był pierwszym krokiem w stronę transhumanistycznego świata. Zaczęliśmy eksperymentować.

 

To mnie najbardziej przekonało o dobrych intencjach developera. Oni na prawdę się znają na temacie, dodatkowo wynajęli niezależny team, który grając w jedynkę miał wyciągnąć najlepsze rzeczy w tej grze. Teraz w nią grając mimo, że engine nie powala na otwartych przestrzeniach daje radę i mnie zaskoczyła przywiązaniem do szczegółów oraz pomysłowością twórców.

 

W Neo znajduje się więcej screenów tylko niestety nie mama jak ich pokazać, a są świetne.

 

Brat zawsze marzył o Blade Runnerze nowej generacji, a tu proszę. Marzenia czasem się spełniają.

Odnośnik do komentarza

Z tego co wyczytałem jakiś czas temu na Deusex.pl przy produkcji Human Revolution współpracuje twórca scenariusza do pierwszego Deusa i pilnuje by prequel był zgodny z wydarzeniami z jedynki.

Jeśli chodzi o dbałość i przywiązanie do detali, a także o znajomość tematyki to muszę się z tobą zgodzić Majorze. Podejście to tego projektu mają bardzo profesjonalne, co może oczywiście zaowocować bardzo dobrą, rozbudowaną i klimatyczną grą. Choć oczywiście nadal mam obawy, że specyfika obecnego rynku gier wymusi na twórcach jakieś ułatwienia i spłycenia rozgrywki ...

Odnośnik do komentarza

Oczywiście znajdą motywy obecne we współczesnych grach:

 

- reperacja zdrowia (nie wiadomo czy to aug czy nie), podyktowany tym, że autorzy nie chcą by gracz zawiesił się w grze ze względu na małą ilość życia

 

- stealth kille za pomocą jednego przycisku, sama gra dobierze odpowiednią animacje (będzie można przejść grę ogłuszając typków)

 

- opcjonalny auto-aim (wyjaśniony w grze z tego co zrozumiałem)

 

- regulowany poziom trudności

 

To mogą być ewentualne uproszczenia, teraz coś co może graczy (nie lubiących uproszeń) uspokoić:

 

- sytuację można rozwiązać na parę sposobów. Przedstawiona była misja podczas której Adam miał się dostać do klubu Hive. Jak wiadomo bramkarz wpuszcza tylko ludzi z kartami członkowskimi. Gracz miał do wyboru zapłatę, użyć broni albo poszukać innego wejścia. Prowadzący prezentację zapłacił. Chwila wahania może dużo kosztować. Jensen w klubie dyskutuje z barmanem. Nie daje się zastraszyć i gracz zostaje spławiony. Wyjść z tej sytuacji także jest parę.

 

- padniemy od paru kul

 

- rozwój postaci podzielony na cztery główne kategorie: combat, stealth, social oraz hacking. Na szczęście nie będzie można osiągnąć najwyższego poziomu doświadczenia we wszystkich klasach jednocześnie.

 

- autorka scenariusza Mary De Merle mówi: Nie jest naszym zadaniem mówić, czy modyfikowanie lidzkiego ciała poprzez technologię jest złe. I dobrze po MGS4 mam dość gadających głów, niech gra da nam samym czas na zastanowienie się nad naszymi działaniami.

 

- zakończenie będzie zależało od naszych decyzji

 

Mielu napisał, że muzyka wymiata, zwłaszcza w klubie Hive. No, ale po trailerach już o tym wiem.

Edytowane przez MajorZero64
Odnośnik do komentarza
- stealth kille za pomocą jednego przycisku, sama gra dobierze odpowiednią animacje (będzie można przejść grę ogłuszając typków)

Mam nadzieję, że tylko stealth kille, bo ja chcę widzieć normalną walkę wręcz! Future-ninja z niewidzialnością, widzeniem przez ściany + wyciszaniem biegu, a w ręce nóż. Mniam.

Odnośnik do komentarza

 

Mam nadzieję, że tylko stealth kille, bo ja chcę widzieć normalną walkę wręcz! Future-ninja z niewidzialnością, widzeniem przez ściany + wyciszaniem biegu, a w ręce nóż. Mniam.

 

Będzie można przebijać ściany i wykańczać wrogów w stylu akcji z trailera.

Odnośnik do komentarza

Wiem. Jak się zainstaluje ulepszenia zwiększające siłę w łapach. Ja bardziej myślałem o czymś na wzór pierwszego Deusa, gdzie w późniejszych etapach miało się Dragon Sworda i się po prostu szło, i cięło ;)

 

Jeszcze tam nie doszedłem, ale już teraz spodobało mi się zachodzenie typków od tyłu (?) i kończenie ich żywota nożem.

 

Taka ciekawostka z jedynki. Na początku widoczna jest panorama NY lecz bez WTC. Wizjonerzy...

 

110900963.jpg?AWSAccessKeyId=0ZRYP5X5F6FSMBCCSE82&Expires=1276198451&Signature=M7LtzJaVvsF0b6%2FmptDFbCqY1KM%3D

Edytowane przez MajorZero64
Odnośnik do komentarza

Nastąpił wysyp zapowiedzi i wywiadów na temat Deus EX: Human Revolution.

IGN preview

Eurogamer preview

Wywiad z Jean-François Dugas, dyrektorem projektu

Krótkie wywiady z osobami pracującymi w Eidos Montreal nad DE:HR

Galeria ze screenami i grafikami.

Jest w czym wybierać, więc nie pozostaje mi nic tylko życzyć miłej lektury.

 

Wracając do tych ułatwień to mam nadzieję, że ten regulowany poziom trudności nie będzie skopany. Już dosyć mam gier z tym patentem. Wolałbym sztywny podział na easy,normal i hard. Każdy wybrałby sobie to co woli. Mam też nadzieję, że zgon po paru kulach rzeczywiście się znajdzie w samej grze, bo po grach jakie dzisiaj się tworzy jakoś nie chce mi się wierzyć w to zapewnienie.

Liczę też na to, że będzie można przejść grę na różne sposoby (po cichu, frontalnie itp.)i że będą różne drogi do celu podobnie jak w pierwszym DE (ulice,kanały, szyby wentylacyjne...).

Cieszę się za to z faktu, że nie będzie można osiągnąć najwyższych poziomów we wszystkich klasach rozwoju postaci. Byłoby to zdecydowanym przegięciem i zbyt dużym ułatwienie, nie mówiąc już o tym, że byłoby to nielogiczne. Haker jednocześnie "one man army" , to by było idiotyczne. Wystarczy, że w Fallout 3 skopano system rozgrywki umożliwiając osiągnięcie max leveli we wszystkich cechach postaci.

 

Haha, ubiegłeś mnie Majorze z tymi news'ami .

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...