Skocz do zawartości

Monster Hunter 4 Ultimate (tematyka offline)


Rekomendowane odpowiedzi

Napisalem dlugiego posta i mi bateria padla przed wyalaniem.. eh

 

 

z tego co widac na filmie powyzej nasycenie leczeniem opyla sie bardziej w powolnych broniach jak gs albo młot albo carge blade. Bo tam jeden cios ma duzy procent dmg i co za tym idzie moze dobrze uleczyć.

Tymczasem zapewnie w sns albo dualach jeden cios leczy pewnie tyle co herb czyli ze 30hp. A poniewaz z tego co mówią jest chwilowa blokada po uleczeniu nie mozna sie uleczyć kilka razy pod rząd w czasie combosa.

A niestety pod koniec gry nawer w super zbroo wrogowie zabierają grubo ponad 60proc. Wiec leczenie sie o 30hp niewiele pomaga bobi tak po uleczeniu jest sie na hita.

w ogole to leczenie to niezła loteria - oberwalismy mocno i pokawia sie pytanie - chowac bron i uciekac i sie leczyć. Czy właśnie atakować i liczyć na uleczenie zanim sie oberwie drugi raz.

 

 

Ja narazie nasycilem tylko jedna bron. Kijek z crimson fata. Jest super i nasycilem go na defensa. Dzieki temu mam ponad 800def i moge dosyc ryzykownie szaleć i starac sie ujezdzac jak najwiecej bo nawet jak oberwe to większość ciosow zabiera mi ok 60proc a nie 90-100

 

To pozwala mi przeżyć większość sytiacji nawet jeśli ostro atakuje i ostro ryzykuje

 

 

nasycanie na atak dodaje do broni odpowoednik atak up L

Odnośnik do komentarza

Dzięki za info. To leczenie wydawało mi się fajne ale jak się tak zastanowić to faktycznie trochę śliska sprawa. Jak dojdę do tego momentu (jestem na początku G3) będę się zastanawiał, ale w takim układzie chyba też zainwestuję w DEFa. Nie jestem miszczem uników i czasami nawet z Evade+3 potrafię przyjąć na klatę solidnego strzała, więc te dodatkowe 60 punktów + szansa na bonusowe zmniejszenie obrażeń bardzo się przyda.

Najgorzej jak gram charge bladem, bo tu w konkretnych sytuacjach mam zawiasy typu "blok czy unik" i zanim się namyślę jest już za późno na oba ;-)

 

Swoją drogą, o co chodzi z tymi początkowymi questami na G3. Chciałem wziąć któregoś z "dostępnych" Elderów a Panienka mi rzuca tekstem że sorry ale nie spełniam wymagań. Jakich znowu wymagań? Skoro ten quest jest dostępny na liście, a nie mogę go wybrać to co jeszcze mam zrobić?

Odnośnik do komentarza

może nie pogadałeś z wielkoludem i nie dostałeś g3 permit?

 

ogolnie jak patrzysz na questa i nacisniesz strzałke w bok to masz wymagania uprawniające do wzięcia udziału

większość to właśnie odpowiedni HR lvl albo G1/2/3 permit

ale czasem są też inne - np trzeba iść bez zbroi itp

ale te questy z elderami na g3 nie rpzypominam sobie zeby miały jakieś dziwne wymagania

 

btw zachęcam do rozmowy o mh4u w odpowiednim temacie, ten jest niby do około-monsterowego gadania

Odnośnik do komentarza

haha to serio dobra opcja :D

 

chociaz musze powiedzieć że w tej części nigdy mi nie brakowało mięsa, może nie miałem go jakoś bardzo dużo ale zawsze miałem te 30-50 sztuk i mogłem sobie usmażyć . sam nie wiem skąd je miałem ale nigdy go nie farmiłem, jakoś wpadało przy okazji różnych questów

 

w ogole w tej części tak dużo robiłem róznych rzeczy i różnego famirenia że nieczego mi nie brakowało. mogłem sobie pozwolić na luzie na maksymalne ulepszenie zbtroi a i tak mam ponad 100 armor sphere każdego rodzaju (nie licząc divine któe lecą tylko z uber guild questów na g ranku)

kasy też mam po pachy - przy ostatnich zakupach wydałem z 1.5 miliona a i tak wystarczy że sprzedam troche śmieci i moge nabic kolejny milion

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

A mi ciągle brakuje albo kasy albo sfer (głównie tych przedostatnich, divine jeszcze na oczy nie widziałem).

 

Z innej beczki - czy skille ochronne, konkretnie Protection, Felyne Defender Hi i to od Hone Defense w broni sumują szanse na zmniejszenie obrażeń? Chodzi mi o to czy mając aktywne wszystkie 3 będę miał np 75% czy "tylko" 3x 25% szans na zmniejszony dmg?

Odnośnik do komentarza

sprawdzałem hone + defender hi i nie zauważyłem żeby częściej wpadała ochrona.

 

chociaż w necie piszą że sie sumuja , przynajmniej defender i protection

 

sam już nie wiem

 

edit

w większości miejsc piszą że sie sumuje szansa ale ja tego nie zauważyłem

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

caravaneer's challenge, whoa :obama: 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Done za pierwszym razem, kiedy to zapomnialem wziac max potiony ze sobą :banderas:

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Gość ragus

Ja pie,rdole trzeba na serio drugi raz walczyć z tym Dahren Morhanem? Urgenta udało mi się zrobić i teraz mam drugi raz jako Advanced questa. Tylko ze tym razem jakoś mi nie idzie. Wku,rwia mnie ta walka, ani to fajne, nudne w chu,j i drętwe. Zrobienie tego questa drugi raz odblokowuje jakieś inne 6 gwiazdkowe questy? Czy może mogę dać sobie z nim spokój i dalej robić 7*?

Odnośnik do komentarza

troche opóźnione ale w końcu chyba można podłączać urządzenie do bezpośredniego zgrywania obrazu do new3dsa i mamy porównanie grafy i płynności między zwykłym a nowym

 

mimo że gość nie wspomniał nic o tym to ja na gypcerosie widziałem największą różnice w texturach, chociaż na tigreksie też widać

 

 

pewnie skończy sie na tym że jeśli MHX wyjdzie w europie to dla niego kupie new3dsa... chyba że wtedy będzie już new-new3ds.. a znając nitendo to pewnie bedzie

Odnośnik do komentarza

troche opóźnione ale w końcu chyba można podłączać urządzenie do bezpośredniego zgrywania obrazu do new3dsa i mamy porównanie grafy i płynności między zwykłym a nowym

 

mimo że gość nie wspomniał nic o tym to ja na gypcerosie widziałem największą różnice w texturach, chociaż na tigreksie też widać

 

 

pewnie skończy sie na tym że jeśli MHX wyjdzie w europie to dla niego kupie new3dsa... chyba że wtedy będzie już new-new3ds.. a znając nitendo to pewnie bedzie

 

Nie będzie, Nintendo powoli juz zapewne szykuje nowego handhelda. 3DS to już dość leciwy sprzęt 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Ostatni Monster jakiego ogrywałem to Freedom Unite i ostatnio straszna ochota nabrała mnie na ogranie 4 części . Nie posiadam n3ds a słyszałem że wersja na 3ds strasznie chrupie i dużo gorzej wygląda. Gra ktoś w te wersję? Nie bardzo widzi mi się kupować n3ds .

Odnośnik do komentarza

większość z nas grała na 3ds, textury są gorsze, animacja czasem spada (ale nie ma tragedii, głownie jak grasz na 4 graczy i jest wielki shitstorm, to animacja potrafi chrupnąć)

zresztą cała konsola i tak jest do dupy więc te spadki nie są jakieś nadzwyczajne, na typowym poziomie gunwa jaki reprezentuje swoją moca 3ds

 

grać na zwykłeym 3dsie można bez problemu, więc jeśli go masz to śmiało graj

 

co z tego że jakies tam spadki będą czy słabsze textury skoro i tak ekran konsoli pokazuje pixele wielkie jak moje jaja i trzeba przymykać oko na grafike

 

jeśli jesteś graphic i fps whore to zakładam że w ogole byś sie nie zbliżał do 3dsa, więc jeśli go masz i przełknąłeś inne gry to w monesterze nie bedziesz miał problemu, i tak wygląda lepiej niż większość gier na 3ds

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Nie oczekuje 1080p i 60 klatek ale jeżeli wersja 3ds by miała spadki na tyle mocne że by utrudniało to rozgrywkę to do gry na tej konsolce nie podchodzę. Jeżeli jest to poziom Zeldy to da radę grać , bardziej chodzi mi o fps podczas 4 osobowego coopa.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...