Skocz do zawartości

Monster Hunter 4 Ultimate (tematyka offline)


Rekomendowane odpowiedzi

my z fdshgdas skoczyliśmy na grankowy quest ian+red khez. było intensywnie, zabawa sie skończyła po jakichś 6 sekundach....

 

chcieliśmy najpierw ian zrobić i jak wbiegliśmy do jej lokacji to po chwili przyjechał khezu, nie zdążyliśmy rzucić bomb czy zrobić czegokolwiek. nie wiem jak umarł ashjkda ale szybko to było, a pare sekund później khezu strzelił mnie paraliżującą kulką do tyłu!!

tak na g ranku red khez potrafi strzelać też do tyłu, a myślałem że jestem bezpieczny - podbiegam do niego od tyłu i widze - podnosi głowe do góry i odchyla do tyłu i leci kulka do mnie. oberwałem i zachwiałem sie a po sekundzie kulka wybuchła i nałożyła paraliż. mijają 2 sekundy i próbuje wstać i w tym momencie leci na mnie ian i zgon

 

 

chyba wypada zrobić jakies zbroje jednak.

 

z zielonej żaby jest całkiem spoko

Hearing +11 Bomb Boost +10 Guard Up +10 FreeElemnt +4 Sharpener -10

 

dla lancy ew CB całkiem spoko, 8 slotów ma

chociaż famirenie zielonego tetsu to nie bedzie kaszka z bułką

 

 

hermitaur czerwony też ujdzie, bardzo defensywny, plus taki ze kraba zabija sie w 4 min wiec farmienie bylo by szybkie

Guard +15 Defense +15 LightEater +10 ThunderRes -10

 

hermi fioletowy też ok - mniejsze użycie staminy, dobty blok, guts pozwala raz nie-umrzeć

Constitutn +10 Guts +10 Guard +10 Crit Draw +7 Stamina -12

dopchać można crit drav, ale to wtedy trza by blokować GSem raczej bo inaczej nie ma sensu

 

basarios zwykły też niezły dla GSa

Eating +15 Mud/Snow +10 Sheathing +10 PunishDraw +10 Handicraft +2 Hunger -10

 

barroth X też niezły, ale wymaga wymiany za rzeczy z khezu, i niestety tylko 5 slotów

Guard +15 Attack +15 Constitutn +10 Guard Up +4 Hunger -10

 

 

chociaż trzeba przyznać że sergios też ma dobrą, ale głównie pod swoje własne bronie

const - zmniejsza użycie staminy przy rolowaniu, edge lore = anty odbijanie+spowolnienie spadania ostrości

Constitutn +15 Edge Lore +10 Bleeding +10 Sharpener -14

ale raczej do niego nie dojdziemy w obecnych zbrojach, patrząc po tym gwałcie jaki zrobiła ian i khez

 

 

ogolnie wymienione zbroje to te które da sie zrobić w miare na początku g ranka czylki tam gdzie jestesmy teraz, myśle że warto coś ogarnąć i pofarmić bo bedzie trudno

oczywiscie jest jest sporo innych ale wymieniłem te które wydawały mi sie ciekawe jeśli chodzi o skille

 

 

a chyba na środek granka będe chciał sobie zrobić seltas X

Artillery +15 Sharpness +10 Tranquilzr +5 Handicraft +5 FreeElemnt +4 Stam Recov -10

dobra będzie do CB którym bym chciał więcej pograć (ew do gunlancy) bo alltilery zwiększa też siłe flaszek CB. w dodatku powinno mi się udać  dopchać sharpness+1 bo mam charma handricraft+2 z dwoma slotami, więc w sumie bede miał 10 slotów (nie licząć ew. slotów w broni)

więc nawet tymi słabymi kamykami co dają +1 na 2 sloty dopcham to bo będe miał +7 i 3x2 sloty po +1, i dopcham to.

to by mi dało

alltirely+2

sharpens

sharpnes+1 (no i te 2 skille są razem ze soba za(pipi)iste, jedna z lepszych mieszanek)

więc całkiem niezły zestaw dla CB albo GL

zostanią 4 sloty, ewnetualnie więcej zależnie od broni, CB crimson fata ma aż 3 sloty, to bym miał 7 i mógłbym już pokombinować, a przy jednym slocie było by 5 więc mógłbym dołożyć jakiś skill który daje +2 na slot (chociażby bomb boost)

ewentualnie może bym dopchał tranquilazer czyli lepsze nagrody za złapanie potwora.

nie daje to jakiegos wielkiego ogromu możliwości ale też złe nie jest, a już same te 2 skille na ostorść to jest coś świetnego :D

niestety wymaga to farmienia tego wkurzającego robaczanego czołgu, ale to jedna z lepszych zbroi jakie widze na mniejwiecej połowie granku.

bo na końcu granku napewno pojawią się jakieś lepsze. ale trzeba najpierw tam dojść xD

 

dodatkowo zbroja z seltasa wygląda jak megazord xD

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

tylko że akurat velo(nene)rej ma 74defa, więc w sumie 370, znacznie mniej niż mamy obecnie w HRowych zbrojach, oczywiscie mozna dopchać pare kamyków ale nie da to powalających efektów

 

niestety patrząc na sytuacje na GR to trzeba zainwestowac troche w DEF

 

zielony tetsu na start 400, czyli też bz szału

fioletowy krab i basarios 430 na start, barroth 425

 

nie jest to ogromna róznica względem tego co mamy teraz (ja mam 407) ale jak się dopcha kilka kamieni (zapewne niezbyt dużo bo większość ulepszeń będzie wymagać grankowych kamieni) to powinno przekroczyć 500, dla mnie to już bedzie spora różnica, chociaż ktoś z was ma chyba już 500 więc myśle że w tym wypadku chyba nie warto robić nowej zbroi i marnować kase i kamienie, chyba że komuś sie strasznie podobają skile tych wczesnych grankowych zbroi

Odnośnik do komentarza

nie chce cie do niczego zmuszać ale obczaj to

mało defa na start

Defense +13 Sharpener +9 Stam Drain +8 Health +8

skille słabe poprostu

defens - nie zaszkodzi ale niewiele ci da róznicy przy i tak słabym poczatkowym

sharpner - spoko sikll ale można go dopchać 5 slotami do wszystkiego

stam drain - ok skill ale działa na broń obuchową której nie uzywasz

health - ok ale i tak jedzenie zapewnia życie

i tylko 4 sloty w zbroi czyli bez slotów w charmie albo broni z trudem uruchomisz te skille co mają +9 i +8

 

naprawde polecam rozważyć coś lepszego bo twoja obecna zbroja z sergiosa jest o wiele lepsza nawet jeśli kosztem wielku kamieni uzyskał byś troche lepszego defa w tetsu

Odnośnik do komentarza

pobawiłem się tą zbroją fioletowego kraba, co prawda nawet jej nie zapisałem na koniec ale zobaczcie co sie da z nią zrobić

28leul2.jpg

29zdiep.jpg

 

 

 

 

mówiliście że ta zbroja nie ma sensu.. no chyba jednak troche ma ;)

zobaczcie co można z nią zrobić, a tak naprawde można jeszcze 10 innych rzeczy zależnie od posiadanych chamrów

 

 a co do tego że crit draw i guard jest głupie.. no nie jest to najlepsze połączenie ale da sie coś z tego wyciągnąć. używając CB można sensownie blokować i można też zrobić wyjmowany atak odrazu do trybu topora, nie jest zapewne tak mocny jak GS ale jest dosyć mocny

 

guard i constitiution oba te skille zmniejszają zjadanie staminy na bloku, to powodowało że za pomocą CB mogłem spokojnie zablokować kilka ataków moltena na jednym pasku

constitition zmniejsza też zjadanie staminy podczas turlania, i co ciekawe powoduje że skok szczupakiem jest znacznie dłuższy niż normalnie

 

dodałem 2 skille 5 slotowe (czyli te co mają +2 na jeden slot) - bomb boost i biology, ale zamiast nich można dodać 2 inne np anty bleed, albo sharpner albo inne tego typu

można też dodać jakiś zwykły 10 slotowy skill

dodatkowo za pomocą charma dodałem kolejny 10 slotowy skill

 

ogolnie zbroja ma sporo możliwości, po częściowym ulepszeniu ma ponad 560def

 

nie zapisałem jej po tych wszystkich zabawach ale mam amteriały i jutro chyba ją zrobie, no zobaczcie ile skill jednocześnie xD

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Ja zostaje przy seregiosie, jeszcze w starym secie powinienem dac sobie z nim rade.

Ewentualnie farma garugi jesli beda chetni? Trzeba wylevelowac quest, ale set jest bardzo dobry.

 

Dalamadura nadal chcesz farmic? Bo cos bym sobie z niego zrobil.

Edytowane przez Guernica
Odnośnik do komentarza

Kurde w ogole to nie wiem co oni maja w glowie ale kolejny raz bronie z bossow sa średnie. Zarowno dalmadur jak i finalowy gazimodos maja średnią ostrość i minusowy krytyk. Tak samo jak ukanlos akantor i amatsukami

 

Dobrze ze sergios ma w miare cikeawe bronie ale tez tylko mlot i gl. Jedyny flagowy potowr ktory mial dobre bronie to brach w 3u. Bo teraz tez nie sa juz takie swietne

Odnośnik do komentarza
Gość ragus

Szybkie pytanie:

 

Jak wypuszczam robaka to nie dostanę bonusu dopóki nie nacisnę R+A żeby do mnie wrócił ta? Ogólnie to ten robak ma ciagle latać przy bestiach? On zadaje im jakieś obrażenia? Na razie zrobiłem pierwszy Quest dlatego nawet nie mam jak sprawdzić.

 

Swoją drogą animacje tego kijka (a zwłaszcza R+B) są zaje,biste.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

po jakimś czasie robak sam wraca, czasem szybciej czasem wolniej, nie wiem od czego to zależy, jak nacisiesz RiB to wroci szybciej i bonus dostajesz tylko jak wróci

 

robak zadaje obrażenia ale niezbyt wielkie, napewno samo strzelanie robakiem dużo nie zrobi

 

ogolnie warto go co chwile wystrzeliwać żeby zbierał soczek, bo niestety te bonusy trwają bardzo krótko, a zwłaszcza czerowny jest bardzo potrzbny bo zwiększa siłe i daje dłuższe combosy

 

nie gram dużo kijem ale powiem tak

warto caly czas nim strzelać i liczyc że zbierze coś ciekawego, ale np czerwony sok który bierze z głowy czasem jest problematyczny i trudno trafić wogra w głowe. więc nie warto specjalnie się starać i tracić czas na bieganie i próby strzelenia w głowe, bo czasem sie to nie udaje i nie udaje. lepiej biegać i strzelac gdzie popadnie jednocześnie atakując. oczywiscie jak jest okazja to warto strzelić w głowe ale nie warto się przesadnie na tym skupiać lepiej zadać 10 słabszych ataków niż w tym czasie tylko biegać i próbować zdobyć czerwony sok. jednak jesli masz okazje bo np porwór padł na ziemie to podbiegając do głowy wyarto strzelić robakiem bo wtedy łatwo trafić i przywołać go odrazu po trafieniu i atakować leżącą głowe już z czerwonym sokiem

Odnośnik do komentarza

Szybkie pytanie:

 

Jak wypuszczam robaka to nie dostanę bonusu dopóki nie nacisnę R+A żeby do mnie wrócił ta? Ogólnie to ten robak ma ciagle latać przy bestiach? On zadaje im jakieś obrażenia? Na razie zrobiłem pierwszy Quest dlatego nawet nie mam jak sprawdzić.

 

Swoją drogą animacje tego kijka (a zwłaszcza R+B) są zaje,biste.

masz ten pasek u gory, z prawej masz pobrana esencje, ale wtedy buff jeszcze nie dziala, dopiero jak robak wroci i esencja przejdzie w lewo. 

sa dwa rodzaje robakow, tnace i obuchowe. tak zadaja dmg, moga ogluszyc i zabic, ale obrazenia sa dosc niskie.

Na g rank dobrze ulepszyc robaka na ostatni poziom, jeden z nich ma bonus ktory wydluza buffy dwukrotnie 

Edytowane przez Guernica
Odnośnik do komentarza

hej dla fanów GS - idealny set do GSa wszystkie najlesze gswoe skille, niestety teraz go nie zrobimy, dopiero pod koniec g ranka, ale warto o nim pamiętać

 

 

a btw ja wczoraj mialem niiestamowitego farta, zrobiłem wioskowego questa z 10* - stygian+sergios.  i dostałem 2 stygian gemy i 2 sergios gemy xD

Odnośnik do komentarza

mała rozrywkoawa rzecz

zauważyliście jak dużo questów ma w nazwach żarty słowne i nawiązania do różnych rzeczy?

 

Steak Your Ground - nawiązanie do "stand your ground", czyli zwrotu znaczącego "nie poddawać sie" a dosłownie "utrzymać pozycje"

Jaggi Alliance - nawiązanie do "jagged alliance" - bardzo fajnej starej gry (taktyczna strategia/rpg)

Bug Appétit - naiwązanie do "bon appetit" czyli smacznego

Boulder-bash - nawiązanie do bardzo starej gry "boulder dash" gdzie sie przestawiało kamienie jak tetsucabra to też robi

Nerscylla Thrilla - nawiązanie do "killa thrilla" lub jego kombinacji (ten zwrot ma kilka różnych znaczeń)

Snow with Occasional Lagombi - żart z zapowiedzi pogodowych, na zasadzie "będzie słońce z okazjonalnym deszczem"

The Walls Have Eyes - nawiązanie do filmu "hills have eyes"

Whole Lava Love - nawiązanie do tytułu piosenki led zeppli "whole lotta love"

Hot-air Buffoon - przekręcone "hot air balloon"

Hermit Grab - przekręcone "hermit crab" czyli nazwa kraba

Skiff Competition - przekręcone "stiff competition" czyli "ostra konkurencja" a skiff może oznaczać "jedyna" czyli nawiązanie do pojedyńczego rogu monoblosa (którego nazwa też do tego nawiązuje)

Hide-and-Freak - przekręcona nazwa zabawy w chowanego czyli "hide and seek"

In the Pink - to może mieć wiele znaczeń, sam zwrot między innymi oznacza kogoś w świetnym stanie zdrowia, ale pierwsze moje skojarzenie nawiązywało do zwrotu "two in the pink, on in the stink" (czyli 2 palce w (nene)e, jeden w dupe) xD

Ladykiller - dosłownie zabijanie 2 ian czyli samic, ale to słowo oznacza też wyjątkowo przystojnego faceta który łatwo wyrywa laski. był też film ladykillers który podobnie bawił się tym zwrotem i zamiast potocznie traktował go dosłownie

Killer Queens - znowu 2 ian. "killer queen" to piosenka zespołu Queen

Black Rock Down - przekręcone nawiązanie do wojskowego zwrotu i/lub filmu "black hawk down"

Bad Hair Day: Brachydios i Bad Hair Day: Iodrome - nawiązanie do zwrotu mowiącego o tym że danego dnia ma sie głupią fryzure (brach i idorom mają na łbie "fryz" w stylu elvisa)

 

 

to tylko część wioskowych które na szybko wyłapałem, w hallu też troche tego jest
 

Odnośnik do komentarza

hmm

kurde po tym jak posmutniałem bo okazało sie że nie mam szans dopchać kamieniami zbroi seltasa by uzyskać sharpnes+1 i sharpness, ponieważ kamyki z tymi skillami wzajeminie sie wykluczają (bo mają ujemne punkty do przeciwnego skilla).

zbroja seltasa ma +10 do sharpness i +5 do artisana/handicraft (sharpness+1), kamyki odpadają, jedyna szansa to talizman +5 do artisana (ewentualnie np +3-4 artisan oraz +1-3 do do sharpness, bo wtedy bede miał +11-13 sharpness i jak dopcham kamykiem artisana to nie spadnie poniżej 10).

 

no ... od sobotniej nocy zacząłem farmić ostro talizmany na G2 - quest z losem w latających górach, subem jest rozwalenie pleców. wiec przebiegam po kopalniach a potem rozwalam plecy za pomocą kijka.

farmiłem to w nocy i w niedziele z 6 godzin, zebrałem ponad 250 talizmanów! (w sumie mam już z 660 !) no i nie wpadł mi żaden z artisanem.

miałem już wcześniej jeden jedyny z artisanem +2 i 3 sloty. całkiem znośny ale tak jak mowilem nic mi to nie daje w przypadku zbroi seltasa.

farmie farmie, serio setki zdobyłem i nie chce mi wpaść :(

a nawet zdołałem dopchać zbroje żeby mieć +20 do charm chaser czyli 3 poziom skilla zwiększającego ilość zdobywanych talizmanów (moj rekord po jednym runie to 25 talizmanów) ale to też narazie bezskuteczne

 

powiem nawet że zaraz mi sie skończy miejsce w inventory przez te wszystkie talizmany xD

no cóż, bede farmił dalej..

 

cała zabawa jednak nie jest kompletnie na marne, z kilku powodów

- w czasie famienia znajduje mase odpadów z ancient shardów, te kamienne bronie kosztują 20.000, jak je sprzedam pewnie bede miał z 700.000

- druga rzecz - wydropiło mi kilka całkiem fajnych talizmanów, jednak zarazem bez wielkich rewelacji, ale napewno kilka sie może przydać

- no i 3 rzecz - rozwalanie pleców losa i wychodzenie subem daje też zawsze kilka nagórd, zarazem też często kijem go sprowadzam na ziemie i wtedy wypada shiny. więc zarówno w nagrodach jak i w shiny sporo materiałów zebrałem, mam chyba z 6 los ruby, i 5 uber ruby (g rankowe)

 

 

no ale jednak z 6 godzin na niego biegałem, to szlaeństwo xD

 

musiałem sie wygadać

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...