Skocz do zawartości

iOS vs. Android vs. Windows


MrNorbi

Rekomendowane odpowiedzi

sup guise

HTC-J-Butterfly_2-medium.jpg

 

Na największą uwagę zasługuje ekran. Jest nim 5-calowy panel Super LCD 3 o rozdzielczości 1080 x 1920 pikseli (czyli Full HD), przy czym zagęszczenie pikseli wynosi 441ppi. To pierwszy na świecie telefon , który może pochwalić się taką jakością wyświetlanego obrazu. Również pozostałe elementy specyfikacji stawiają HTC Butterfly daleko przed konkurencją. Mam na myśli czterordzeniowy układ Snapdragon S4 Pro o taktowaniu 1,5 GHz z procesorem graficznym Adreno 320 i 2 GB RAM. Do dyspozycji użytkownika oddano również 16 GB wbudowanej przestrzeni dyskowej, slot na karty microSD i aparat 8 Mpix.

 

co tam słychać? :D

Edytowane przez Yano
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

WOW! FULL HD NA 5 CALACH! JA PJERDOLĘ TO R E W O L U C J A ! CZA BLU REJE RIPOWAĆ JA NIE MOGĘ XD

szkoda ze to zwykle wyglada tak:

o (pipi)aaa retina ouch... jaka rozdzielczosc... litosci juz nie moge wiecej sobie walic !!11!! ;)

waldek - iphonowcy zawsze sie chwalą ekranem, wiec wiesz, nie odwracaj kota ogonem

 

hehe Panowie, z czym do gościa. Retina to nie tylko FullHD. to nasycenie, to paleta RGB, to kąty widzenia. Moi drodzy ...

 

bitch-please.jpg

Edytowane przez waldusthecyc
Odnośnik do komentarza

Oh+no+what+now+-+Robbo.jpg

 

@Szewczyk akurat mnie nie w(pipi)iaj bo na nowej plaźmie Panasa (z grudnia 2011 więc ma 10 miesięcy) mam już wypalone na stałe logo TVN24 i najbardziej to było widać na wczorajszym meczu gdzie miałem transmisję normalnie z logiem TVN24. (pipi)a mi się zachciało szitoską technologię testować bo niby duży ekran. dobrze że to prawie za darmo miałem bo inaczej bym zwariował :(

Edytowane przez waldusthecyc
Odnośnik do komentarza
to czym to się różni od JB IPhone'a? Toż to taka sama "bandytierka"
Większość ludzi robi jailbreak tylko po to aby wgrać Cydie i kraść programy. Na Androidzie ludzie robią root albo łamią bootloader po to aby móc wgrywać bardziej rozbudowane programy bądź customowe romy. Czym jest taki customowy rom? Android, jako że jest otwartym i w pełni darmowym systemem posiada coś takiego jak AOSP - kod źródłowy pozwalający na tworzenie własnych modyfikacji. Najbardziej znanym jest Cyanogen Mod na podstawie którego powstały już dziesiątki pomniejszych modyfikacji. Wgrywając takiego moda nie łamiesz warunków użytkowania systemu tylko warunki korzystania z telefonu tj. producent nie ponosi odpowiedzialności za to czy jakiś rom nie spali Ci procesora ale z drugiej strony nie goni z siekierą i nie tłucze po łapach jak ktoś chce utracić gwarancję i wgrywać na telefon inne rewizje opensource'owego, darmowego systemu.

Dodatkowo obecnie jest trend wśród firm aby sprzedawać telefony z już odblokowanym bootloaderem więc producenci przyzwalają na modyfikacje ale zostawiają sobie bufor bezpieczeństwa w postaci wspomnianej utraty gwarancji jeśli ktoś z tego skorzysta.

 

Dlaczego ludzie rezygnują z gwarancji na rzecz custom romów? Ponieważ te, które są robione od podstaw (tj. zawierają modyfikacje kernela a nie tylko kilka fixów i kosmetykę shella) potrafią dać drugie życie starszym słuchawkom i np. na takiego HTC Desire (telefon ma już chyba ze 3 lata), którego ma Legion można wgrać zarówno ICS jak i JellyBean bądź starszy system mimo, że HTC zakończyło support telefonu dawno temu (nawet nie wiem czy dostało oficjalne OTA z 2.3). Dodatkowo głębokie modyfikacj pozwalają na zmiany w architekturze samego telefonu; posługując się przykładem wspomnianego Desire - telefon w oryginale posiadał niewiele pamięci na programy (nie to co teraz jak na same aplikacje user ma kilka gb) więc fachowcy z xda postanowili coś z tym zrobić i jeszcze zanim android na dobre dostał opcję app2sd (z której nie wszyscy developerzy korzystają co widać po komentarzach pod nowymi programami gdzie ludzie narzekają na brak tej opcji) custom romy posiadały już przebudowaną tablicę partycji i pozwalały na przerzucenie dalvika na kartę sd.

 

i TO jest korzystanie z telefonu jak power user. Power userem nie jest ktoś kto zrobi roota i zainstaluje CWM; power userem jest ktoś kto swój telefon zna od podszewki, rootował za pośrednictwem linuksa a nie oneclickroota a pierwszą aplikacją, którą instaluje jest terminal a nie PowerAmp.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
1. Gołym okiem nie zauważysz różnicy w rozdzielczości, więc to jest tylko dla picu, full hd w telefonie, ohoho.

2. Pozdrawiam baterię

1. Zabawnym jest widzieć taką wypowiedź od kogoś kto korzysta z iPhone, którego użytkownicy prawie, że szczytowali na myśl o retinie i 300dpi. Różnicę się zauważy ponieważ tutaj HD opiera się na gęstości pikseli a nie ich rozpiętości.

No i nie zapominajmy, że to telefon na rynek japoński na którym większość matryc ma podbite dpi, bo w przypadku kanji gęstość ma duże znaczenie.

 

2. Pozdrów również baterię od SGS3, która wytrzymuje tyle co ta w iPhone mając przy tym do obsłużenia większy ekran. Da się? Da.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@raven tutaj musisz mi pomóc - czy wgrywanie custom romów w telefon który dostałem od operatora jest legalne? czy jak coś tfu tfu będzie nie teges i go oddam na gwarancji to mi nie powiedzą że mam dziwny soft i to moja wina? z ciekawości pytam bo nie wiem jak to jest

 

Nie raven jestem, ale pomogę :)

Wgrywając customa możesz stracić gwarancję, przed oddaniem do serwisu najlepiej wgrać stockowy rom i zdjąć roota (jeżeli posiadasz) czyli doprowadzić telefon do stanu z zakupu.

 

Tak gwoli ścisłości: każdy telefon z Androidem ma licznik (domyślnie ustawiony na 0), który zwiększa się z każdym zainstalowaniem ROMa. I tak, nawet po wgraniu stocka i zdjęciu roota wszystko widać (choć w paru telefonach da się ten licznik zresetować - bodajże w SGS2 na przykład), a producent może odmówić przyjęcia telefonu na gwarancję. Ale wielu nie robi żadnych problemów, póki ewidentnie nie spierniczysz telefonu przez to, co robiłeś na roocie (bodajże np. Samsungowi to nie przeszkadza, ale HTC owszem).

Odnośnik do komentarza
1. Gołym okiem nie zauważysz różnicy w rozdzielczości, więc to jest tylko dla picu, full hd w telefonie, ohoho.

2. Pozdrawiam baterię

1. Zabawnym jest widzieć taką wypowiedź od kogoś kto korzysta z iPhone, którego użytkownicy prawie, że szczytowali na myśl o retinie i 300dpi. Różnicę się zauważy ponieważ tutaj HD opiera się na gęstości pikseli a nie ich rozpiętości.

No i nie zapominajmy, że to telefon na rynek japoński na którym większość matryc ma podbite dpi, bo w przypadku kanji gęstość ma duże znaczenie.

 

2. Pozdrów również baterię od SGS3, która wytrzymuje tyle co ta w iPhone mając przy tym do obsłużenia większy ekran. Da się? Da.

 

1. Tyle, że powyżej 300dpi nie jesteśmy w stanie dostrzec pojedynczych pikseli. Nie mówię, że pakowanie tylu pikseli za cal jest złe, tylko nie ma się czym podniecać, bo problem baterii trzeba wtedy próbować rozwiązać.

 

2. Powtórzę, Bitch please...

Głupota, niczym posty Yano.

Bateria w SGS3: 2100 mAh

Bateria w iPhone 5: 1400 mAh

Większy telefon = więcej miejsca na baterię. Sytuacja się wyrównuje. Pozdrawiałem baterię HTC Butterfly, który ma 445 pikseli na cal, a nie SGS3, który ma 306...

Edytowane przez Norbi13
Odnośnik do komentarza

Jeśli podany za przykład Samsung potrafił poradzić sobie z problemem wytrzymałości baterii poprzez zwiększenie jej pojemności to myślisz, że HTC - firma, która na smartfonach zjadła zęby - wypuści urządzenie, które nie spełnia chociażby minimalnych wymagań stawianych obecnym smartfonom?

 

 

a pojedynczych pikseli na ekranie 300dpi nie odróżnimy dopiero powyżej 30cm podczas gdy wiele osób korzysta z telefonu trzymając no w odległości ok 20cm więc ta umowna granica nie jest definicją idealnego ekranu. Wrzucanie takiej gęstości ma na celu pokazanie na jakim etapie technologicznym znajduje się producent korzystający z takiego rozwiązania a dodatkowo jest to reklama dla Sharpa i poinformowanie odbiorców, że przechodzi na nowy rodzaj matryc.

Odnośnik do komentarza

Jeśli podany za przykład Samsung potrafił poradzić sobie z problemem wytrzymałości baterii poprzez zwiększenie jej pojemności to myślisz, że HTC - firma, która na smartfonach zjadła zęby - wypuści urządzenie, które nie spełnia chociażby minimalnych wymagań stawianych obecnym smartfonom?

 

Patrząc na firmę NOKIA wszystko jest możliwe ...

Odnośnik do komentarza

gdzieś czytałem, że na najnowszym HTC można pograć od 1,5h do 4h... jak wygląda z tym na innych telefonach?

Na iPhone 5 codziennie siedzę sporo w necie i gram w gry, ostatnio takie z lepszą grafiką jak np. CSR Racing czy Niesamowity Spider-Man, jak wracam do domu to przeważnie mam baterię na poziomie 30-40% i czas użycia telefonu 3-3.5 godziny z tym, że jak wychodze z domu to zazwyczaj mam ok. 90%. Reasumując myślę, że grając bez przerwy w jakąś w miarę wymagającą grę można wyciągnąć ze 3h. Jednak podkreślam, że to moje spostrzeżenia, nie testowałem telefonu dokładnie.

Odnośnik do komentarza

Jaki problem z aplikacjami masz na mysli?

nie wiem skąd pytanie

Stąd, że przez 2 lata użytkowania ajfona nie spotkałem się z żadnym problemem z aplikacjami.

 

ale chłamowy system udostępniania aplikacji sprawia, że niezależni "pisarze" praktycznie nie istnieją na rynku ajfonowym, co za tym idzie aplikacje darmowe czy tanie, ktore moga umilic zycie, niemal nie istnieja; ich brak doskwiera kazdemu, kto przechodzi z andiego na jabłka;

i nie mów, ze jest inaczej, bo i tak każdy wie czym się różni platforma dystrybucyjna googla od jabłek :]

Nie mowie, ze jest inaczej. Ale czy system jest chlamowy? Dzieki niemu nie musialem sie przekopywac w appstore przez wiadro syfu, ktory obecny jest na Androidzie.

 

HAHAHA, mam to samo kurde, kupilem SGS3 i jestem zadowolony ALE... czasem przegladarka się wyłącza (każda, mam 4ry), czasem gra zawiesi, czasem telefon staje tak, że tylko wyjecie baterii pomaga. Z moim IP4 przez 2 lata zawiesił się RAZ a aplikacje wywalili może z 3 razy. A dodam, że wylądował w kiblu i był suszony ;-) Andek jest fajny ale przez 2 lata iphone'a ja widgety wyłączyłem i mam same ikony + widget z działającymi aplikacjami. Przeglądarka zrzera ram a widgety zzeraja go na dzieńdobry. Uwazam też ze ten tel powinien miec 2gb ramu w standardzie a nie 1gb. No i odpowiedz na dotyk jest LEPSZA w KAZDYM produkcie Apple'a. Nie przeszkadza mi to ale przez swoja budowe andek tego nie osiagnie - na IP 10% mocy jest zarezerwowane na reakcje na dotyk na stałe - tak dotyk działa idealnie zawsze praktycznie.

 

I mimo tego jestem zadowolony ze zmiany. 4.8">4>3.5 i mi to odpowiada ale... jakby tej wielkosci albo chociaz 4.5 był srajphone to bym na niego zmienił.

 

Edit: Dopiero zobaczyłem tego Butterfly - fajnie się prezentuje. A co do RETINY to słowo RETINA oznacza SIATKÓWKĘ po angielsku i przy pierwszej prezentacji jak i kilku następnych zwracano uwagę na rozdzielczość na Cal która nie pozwala dojrzeć pixeli a RGB, nasyceniu i paru innych sloganach tu przez kogos przytoczonych nie było mowy. Nie będę ukrywał, że miałem jako informatyk i serwisant sporo do czynienia z różnym sprzętem (mówię o kompach) i produkty Apple zawsze mają niezłe wyświetlacze ale... do paru rzeczy można się przyczepić. Ja np. nie umiałbym już pracować na laptopie z matrycą błyszczącą - dla mnie strzał w stopę szczególnie że dużo jeżdżę. Przez odpbijanie światła słonecznego mamy wtedy lepsze, bliższe rzeczywistości kolory a nie musimy ich doświetlać z tyłu bo załatwia to powłoka ale nie każdy tak chce bo to też działa na niekorzyść pryz dużym naświetleniu.

 

I teraz ja się pytam - czemu tej pięknej Retiny nie ma w wersji Anti-Glare? Nie rozumiem takiego działania (cały czas piszę o macbookach). Swoją drogą chętnie zobaczyłbym telefon z matowych ekranem ;-) Ale tam bez szkła pewnie by się szybko zniszczył.

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...