Skocz do zawartości

iOS vs. Android vs. Windows


MrNorbi

Rekomendowane odpowiedzi

no dobrze pogadaliśmy, a teraz czas na fatality w wykonaniu Apple a abyśmy mogli spokojnie zamknąć temat bo szkoda już czytać smutne posty Yano o tym, że o wyższości telefonu decyduje kto ile ma guzików (choć zgadzam się że komuś to może przeszkadzać). O AppStore gadaliśmy, o iTunes gdzie można kupować muzykę i filmy też. iBooks jako usuługa w sumie spoko ale mała ilość polskich pozycji dyskwalifikuje ją na polskim rynku. Dlatego Panie i Panowie dziś przedstawiam Wam:

 

iTunesU

331792-itunes-u-app.jpg

 

fantastyczną, darmową usługę Apple gdzie znajdziemy mnóstwo filmów, animacji, słuchowisk z różnych dziedzin nauki. Oficjalnie Apple mówi o tym tak:

 

"Dzięki bezpłatnej aplikacji iTunes U masz dostęp do największego na świecie katalogu bezpłatnych materiałów edukacyjnych z renomowanych instytucji. Naucz się nowego języka. Poznaj dzieła Szekspira. Odkryj tajemnice kosmosu. Wszystko to jest możliwe w iTunes U — serwisie, który zawiera ponad 500 000 bezpłatnych wykładów, materiałów wideo, podręczników i innych zasobów prezentujących tysiące fascynujących zagadnień. Wśród setek szkół wyższych, uniwersytetów oraz szkół na iTunes U znajdziesz tak renomowane uczelnie, jak Stanford, Yale, MIT, Oxford i UC Berkeley, a także inne znakomite instytucje, takie jak muzeum MoMA, biblioteka New York Public Library i wiele innych."

 

Ale to jest marketingowa papka bo w rzeczywistości jest o wiele lepiej. Screeny z mojego telefonu (podobnie to wygląda na iPadzie) - więcej "marketingowych" screenów można znaleźć na www, ja chcę pokazać jak sam z tego korzystam:

 

 

zdjciep.png

 

Oto powyżej widzicie moją półkę z kursami. Jako że moje główne zainteresowanie to ekonomia i zarządzanie, w sumie większość rzeczy odnosi się do tej tematyki. Jednak ostatnio mega wciągnął mnie film o ruchu obrotowym planet. Na półce znajdują się poszczególni "dostawcy" kursów, czyli mamy uniwerek Yale, mamy o szefowaniu od Instytutu Poyntera oraz fajne i lekkie materiały o ekonomii z Oakridge School. Poniżej znajdziecie znaną i lubianą ikonkę TED - TED jest podzielony na kategorie, ja mam wrzuconą Edukacja bo strasznie lubię wykłady Kena Robinsona (na okładce) oraz kategorię Management. Na samym dole polecam wszystkim 60 sekundowe animacje z dużą dawką humoru o ekonomii. Akurat ten który widzicie to animowana historia krzywej Philipsa. Na niektórych ikonkach widzicie numerki, to oznacza, że jeszcze tyle mam "nieprzerobionych" kursów. Spokojnie, wczoraj przed spaniem przerobiłem już większość.

 

Tak jak mówiłem mamy tutaj bardzo dużo rodzajów kursów/materiałów podzielonych na kategorie:

 

zdjcie5.png

 

Oczywiście można sobie również wyfiltrować po top oglądanych z danej kategorii. Tak wyglądają strony już konkretnych materiałów, tutaj np. krótki film o księżycach (choć niektóre materiały mają ponad godzinę!):

 

zdjcie4n.png

 

Materiały tak jak mówiłem to mogą być filmy coś jak z Discovery, mogą to również być animacje, mogą to być wykłady z TED lub po prostu wykłady z uczelni. Są również godzinne debaty kilku osób naraz, więc jest w czym wybierać. Wszystko na szybko, pod ręką, przejrzyście w świetnej jakości:

 

zdjcie2s.png

 

PODSUMOWUJĄC: iTunesU to przede wszystkim mega "zabijacz" wolnego czasu np. przed spaniem, w poczekalni, korku. To niesamowita skarbnica wiedzy, dostępna całkowicie pod ręką bez wychodzenia z domu, bez logowania się, bez kupowania, całkowicie darmowa, dostarczona przez tego okropnego Apple co taki straszny jest.

 

I wychodzę na scenę cały w bieli i pytam: czy nadal uważacie moje kochane słoneczka Androidowe że o przewadze jednego systemu/telefonu nad drugim stanowi kto ile ma guziczków ale kto jak może sobie zmienić wygląda tapety? Moim zdaniem to w ogóle nie ta płaszczyzna - tak jak mówię w dalszym ciągu o przewadze nie będą decydować "rewolucyjne kafelki Windows" czy "Androida wreszcie po tylu latach się nie wiesza" tylko usługi, wsparcie, wygoda. A tutaj Apple nie ma sobie równych.

 

Pamiętajmy co mamy:

iTunes

AppStore

iTunesU

iBooks (słabo tego nie liczmy)

 

PS. Choć teraz tak w sumie muszę oddać Androidowi honor, mają YouTube (haha)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

wiecie co, żałosna ta Wasza wojenka... ogarnijcie się i przeczytajcie te wypociny jeszcze raz...

 

parę stron temu wypisałem subiektywne odczucia odnośnie andoida i iphona, uściśliłem dlaczego dla mnie bardziej atrakcyjny jest android i że te parametry, którymi iphone przerasta andka, uważam za niewarte wyższej ceny jabłuszka... wyrażałem się dobrze o iphonie; zostałem niemal zbluzgany, jako fanboj andka i ze nie przyjmuję przewagi konkurencji... (pipi), co niektórzy tutaj są jak dwaj łysi, którzy zjechali się do kupy swoimi bmw i dywagują która z nich jest bardziej niebieska albo ma bardziej okrągłe koła...

 

klapki na oczy, coco jumbo i lecimy... pokażemy kmiotom jaki mój telefonik zajefajny...

proponuję teraz temat o tym jakie pończochy zakładacie, kiedy wasze kobiety nie patrzą i dywagować nad wyższością jednych nad drugich... potem określmy wyższość jabłek nad gruszka (lub odwrotnie). szkoda, że nie ma tu miejsca na argumenty, natomiast jest mnóstwo tego co znam z shutboxa w wykonaniu mendrka i czezkiego...

shame on you

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@waldusthecyc

 

Jestes gotów na zakup nowego sprzetu apple?

Przed swietami na rynek ma wyskoczyc ultra nowosc, rewolucja, pierwszy na swiecie 7 calowy tablet : iPad Mini!

 

Ma byc konkurencja dla Kindle Fire/Google nexus 7.

Jako ze ich konkurencja kosztuje w okolicach 1000zl

 

obstawiam, ze nowy ipad mini aby byc konkurencyjny wobec nich musi miec cene ok 2000zl nie nizej inaczej nikt tego nie kupi ( wkoncu to apple wprowadzilo rewolucje ruchania klientów w dupe cenami :P )

 

 

PS. W andku tez mam jakis Readers Hub z niby 2mln ksiazek za free ale nie wiem bo nigdy nie odpalilem :P

 

PS2. Chcialbym sobie przejrzec biblioteke tego ItunesU ale niestety strona appla twierdzi, ze jestem niegodny bo nie mam safari.

jako, ze safari jest dostepne na Mac + PC to sie cieszylem ze wreszcie sprawdze i moze splynie na mnie za(pipi)istosc. niestety zawiodlem sie PC z windowsem to nie pc wiec nie moge zainstalowac :(

 

ps3 Znalazlem!. A ktos tu mowi ze apple robi intuicyjne rzeczy. Strona download Safari przekierowuje na strone glowna safari a tam nie ma opcji sciagnij... musialem grzebac w dziale support po link... za(pipi)iscie intuicyjne

Edytowane przez SzewczykDratewka
Odnośnik do komentarza

Yano to w ogóle ostatnio jest jakiś mega radykalny, jakby z pisowcami jadał śniadania ;) nie zmienia to jednak faktu, że wygadujecie takie bzdury i w takim natężeniu, że faja więdnie... początkowo myślałem, że czegoś się dowiem... a tu bzdury niestworzone i udowadnianie, ze iphone/android jest lepszy, bo ma jakąś tam funkcję, jakby druga platforma ich nie miała... sorry, ale wywód o iTunes też o kant dupy potłuc, bo na andku też są podobne rzeczy; a płacić 2000zł za usługę, którą można zastąpić innymi... no sorry... może na amerykańskich retardów to działa, ale jak ktoś myśli o wydawanych pieniądzach i ustala wartość sprzętu, to się na to nie złapie...

 

iPhone to przede wszystkim za wysoka cena, producentowi zależy na zachowaniu elitarności (tak jak np. marce Vaio - komputery często padłowate, ale cena wysoka, bo Sony chce, zeby były kojarzone jako VIPowskie, nie dla każdego), to jest sposób na sprzedaż... te aspekty w których iphone przewyższa platformę wujka google są na tyle nieznaczne, że nie są WEDŁUG MNIE I MOJEGO PORTFELA warte tej ceny...

Odnośnik do komentarza

ale jak ktoś myśli o wydawanych pieniądzach i ustala wartość sprzętu, to się na to nie złapie...

(...) że nie są WEDŁUG MNIE I MOJEGO PORTFELA warte tej ceny...

 

Twój portfel jak najbardziej, Twój wybór. Dla mnie wyścig sprzętowy skończył się już dawno, nie interesuje mnie wielkość ekranu, ilość megapikseli w aparacie, ilość przycisków. Ja obserwuję wyścig aplikacyjny, który w mojej ocenie wyłoni tego kto znów będzie "dyrygować" rynkiem przez lata. Co ciekawe to właśnie Google powinien w mojej ocenie świecić przykładem, tymczasem jak jest to wszyscy wiemy. Ja np. uważam, że przykład iTunes nie jest z doopy, bo nie ma takich rozwiązań na Andku, są oczywiście podobne i co ciekawe te również są dostępne na AppStore. Jedyna rzecz która mnie interesuje ze sprzętu to może czas trzymania baterii, ale w obu przypadkach (Andek vs iPhone) nie byłem w stanie dojechać na nawigacji z Krakowa do Poznania na baterii (a jeżdżę szybko), więc oba są dla mnie do doopy.

co do wiedzy to myślę że więcej dowiesz się z tematu dla danej platformy, ten temat powstał stricte jako temat wojenkowy, coś jak Console Wars, ot takie wesołe gadanie bzdetów. Mnie to relaksuje. A wiesz, może ktoś się własnie dowiedział, że istnieje iTunesU?

 

 

@Szewczyk

 

... i przy okazji dawania mnóstwo usług za darmo (*w cenie sprzętu)

 

nie nie kupię nowego iPada mini, mam obecnie IP4 oraz iPada2 i to mi wystarczy. po co zmieniać, skoro nie będzie różnicy? już mówiłem, nie ma rewolucji ani nawet sensownej ewolucji między kolejnymi wydaniami sprzętu. nie ma skoku między IP4 a IP4S (to chyba najbardziej spektakularny przykład ruchania klientów w doopska). The NEW IPAD poza genialnym ekranem nie wniósł nic nowego, więc to olałem, a iPada mini mi nie trzeba bo właśnie cenię tę wielkość

 

ALE

 

gdybym obecnie był na kupnie tabletu to oczywiście, że wybrałbym iPada nawet w wersji mini, bo przecież umówmy się, nexus 7, proszę Was....a za rok się dowiem że możliwość aktualizacji mojego sprzętu wygasła albo wyjdzie fajna apka której wymagania skażą mnie na poklatkowy syf na ekranie.

Edytowane przez waldusthecyc
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

 

gdybym obecnie był na kupnie tabletu to oczywiście, że wybrałbym iPada nawet w wersji mini, bo przecież umówmy się, nexus 7, proszę Was....a za rok się dowiem że możliwość aktualizacji mojego sprzętu wygasła albo wyjdzie fajna apka której wymagania skażą mnie na poklatkowy syf na ekranie.

to ze appka bedzie klatkowac to tylko wina slabej optymalizacji developera. Bo dlaczego miala by sie ciac na takim nexusie a na ipadzie nie skoro to ipad ma slabsze/porownywalne bebechy i wiekszy ekran to obslugi?

o aktualizacje bym sie nie martwil bo google o swoje flagowce dba i dostaja aktualizacje jako jedne z pierwszych jesli nie pierwsze.

 

piszesz o poklatkowym syfie a grasz w bf3 na ps3 :P

Edytowane przez SzewczykDratewka
Odnośnik do komentarza

gdybym obecnie był na kupnie tabletu to oczywiście, że wybrałbym iPada nawet w wersji mini, bo przecież umówmy się, nexus 7, proszę Was....a za rok się dowiem że możliwość aktualizacji mojego sprzętu wygasła albo wyjdzie fajna apka której wymagania skażą mnie na poklatkowy syf na ekranie.

to ze appka bedzie klatkowac to tylko wina slabej optymalizacji developera. Bo dlaczego miala by sie ciac na takim nexusie a na ipadzie nie skoro to ipad ma slabsze/porownywalne bebechy i wiekszy ekran to obslugi?

o aktualizacje bym sie nie martwil bo google o swoje flagowce dba i dostaja aktualizacje jako jedne z pierwszych jesli nie pierwsze.

 

piszesz o poklatkowym syfie a grasz w bf3 na ps3 :P

 

dlatego właśnie w AppStore by nawet nie przeszła weryfikacji i nie była dopuszczona. a BF3 na konsoli to nie jest poklatkowy syf. kurka

Odnośnik do komentarza

gdybym obecnie był na kupnie tabletu to oczywiście, że wybrałbym iPada nawet w wersji mini, bo przecież umówmy się, nexus 7, proszę Was....a za rok się dowiem że możliwość aktualizacji mojego sprzętu wygasła albo wyjdzie fajna apka której wymagania skażą mnie na poklatkowy syf na ekranie.

to ze appka bedzie klatkowac to tylko wina slabej optymalizacji developera. Bo dlaczego miala by sie ciac na takim nexusie a na ipadzie nie skoro to ipad ma slabsze/porownywalne bebechy i wiekszy ekran to obslugi?

o aktualizacje bym sie nie martwil bo google o swoje flagowce dba i dostaja aktualizacje jako jedne z pierwszych jesli nie pierwsze.

 

piszesz o poklatkowym syfie a grasz w bf3 na ps3 :P

 

dlatego właśnie w AppStore by nawet nie przeszła weryfikacji i nie była dopuszczona. a BF3 na konsoli to nie jest poklatkowy syf. kurka

przegralem tam 375h z czego paredziesiąt grajać z tobą i jesli nie widzialem tam tych spadków fps mimo slabej grafiki i ograniczoej wzgledem bc2 destrukcji o czym my tu gadamy :P Na tabletach w porownaniu z bf3 wszystko jest za(pipi)iscie plynne

Odnośnik do komentarza

eno psujesz mi zabawę - trollowanie @Yano to jedna z moich porannych rozrywek a Ty mi tutaj tak wyjeżdżasz. zabijesz temat przez to zobaczysz. shame on you! ;)

nie udalo ci sie nawet trollowac, po pierwsze nie czytalem nawet tego długiego postu o jakichś sklepikach z ksiązkami itp.

ale powiem ci jedno - na nadroidzie można sciągać torrenty, wiec wszystko co wymieniłeś i 100x wiecej też mamy, tylko że za darmo, wiem że to spora wada że nie trzeba wywalać masy kasy ale jakoś sobie z tym radzimy

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

eno psujesz mi zabawę - trollowanie @Yano to jedna z moich porannych rozrywek a Ty mi tutaj tak wyjeżdżasz. zabijesz temat przez to zobaczysz. shame on you! ;)

nie udalo ci sie nawet trollowac, po pierwsze nie czytalem nawet tego długiego postu o jakichś sklepikach z ksiązkami itp.

ale powiem ci jedno - na nadroidzie można sciągać torrenty, wiec wszystko co wymieniłeś i 100x wiecej też mamy, tylko że za darmo, wiem że to spora wada że nie trzeba wywalać masy kasy ale jakoś sobie z tym radzimy

yano jak masz samsunga to tez masz ksiazki za darmo :P

Odnośnik do komentarza

mam HTC to jak do tej pory moja ulubiona firma, ale za każdym razem ogarniam wszystkie możliwosci na dany moment

 

 

swoja drogą to umowa mi sie konczy za rok w listopadzie, ale tak duzo gadalem że już prawdopodobnie za miesiąc (czyli rok przed koncem) bede mial mozliwosc przedluzenia umowy i wziecia nowego tele ;)

zwykle pozwalają na to ze 3-5 miesiecy przed koncem (mowie o tmobile, bo w oragne to w chvja walą i dopiero chyba ze 3 tygodnie przed koncem coś sie dzieje)

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

gdybyś chociaż przez sekunde pomyślał to byś nie zadał tego pytania

 

co innego najbardziej przydatne funkcje używane 50 razy dziennie - które warto mieć pod ręką

 

a co innego czasem sobie coś zassać i musieć to wyszukać 2 minuty zamiast 1 min

 

i oczywiscie to Ty decydujesz jak czesto ktos siega po widgeta a po kursy i ksiazki na e-półce...

 

yano, weź się pizg,nij w dekiel, zatkali Cie rasowo i powinienes przyznac im racje, ale nie, yanoczynski nadal uwaza ze to była brzoza.

Odnośnik do komentarza

No ale to jest to o czym pisałem już od samego początku - zróżnicowanie potrzeb u różnych użytkowników. Jeden będzie korzystał 50x dziennie z widgetów, a drugi 15x dziennie chce sobie poprzeglądać i pozasysać książki, bo ma taki kaprys ;) Sam korzystam teraz z Androida i zrozumiałem o co chodziło Ci z widgetami, ale doskonale rozumiem też waldusia - uważam, że w każdej dziedzinie uporządkowanie i łatwość dostępu > konieczność szukania w 10 różnych miejscach. Tak jak Ty miałeś rację z widgetami, tak samo waldek ma teraz rację z książkami, tyle.

Odnośnik do komentarza

pamiętajcie również przy tym wszystkim że mi nie chodziło o książki (bo od tego jest angielsko-języczny iBooks z którego nie korzystam w ogóle, więc ja NIE szukam książek 10 razy dziennie) ale o filmy, wykłady z iTunesU. To tak jakbyście mieli Discovery, Nat Geo i TED pod ręką w komórce. polecam wszystkim serio fajna zabawa, tak nawet na szybko. krótkie fajne wstawki trwają naprawdę 60 sekund (jak te o ekonomii) i są to łatwe w zrozumieniu animacje po "łatwym-angielskim". także kuknijcie.

Edytowane przez waldusthecyc
Odnośnik do komentarza

to samo jest na jutubie pewnie :P

 

ale naprawde po co dalej gadac skoro raveb_raven podsumowal wszystko juz kilka stron temu, waldus wiem ze BF3 sie zaczyna nudzić ale znajdz sobie inna rozryke niż podbijanie tego tematu trollingiem :P

 

ale przez masturbację boli przy seksie więc ja już nie mogę :( raven podsumował i nie wychodzi to podsumowanie zbyt fajnie dla Androida więc wiesz... :)

 

dobra dobra już odpuszczam. mam tylko nadzieję, że chociaż parę osób pomyśli o Apple nie tylko jako o dojarce klientów i "efekcie owcy" gdzie można sprzedać byle (pipi), tylko faktycznie jak o całkiem dopracowanym produkcie który powstał w skutek świetnych projektów, fajnych pomysłów i ciekawych wizji, który nie miał odwagi pociągnąć nikt inny. Co do rzekomych "rewolucji" kolejnych odsłon tych samych produktów to wyjaśniłem się jasno: to jest kpina. Ale ignorowanie i hejtowanie Apple tylko dlatego że to modne trąci myszką.

 

ps. można zamknąć temat @Yano przyznał między wierszami że strasznie chciałby mieć iPhone'a. :D

Edytowane przez waldusthecyc
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
raven podsumował i nie wychodzi to podsumowanie zbyt fajnie dla Androida więc wiesz... :)

no nie wiem, w skrócie powiedział że oba systemy mają swoje zalety, np iphon jest dobry dla debili a andrid dla power userów

wg mnie to wychodzi dosyc fajnie dla andka jednak ;p

 

mam tylko nadzieję, że chociaż parę osób pomyśli o Apple nie tylko jako o dojarce klientów i "efekcie owcy"

niestety przez to ze tak bardzo probowales go bronic podtrzymales wizerunek owieczki ;)

 

Yano przyznał między wierszami że strasznie chciałby mieć iPhone'a.

dzis ogladalem oferty tmobile i przy najlepszej wersji z abonamentem dla iphone wychodzi

IP5 - 140żł/miech, 200min, 36 miesiecy umowa, cena 900zł

(w takim abo SGS3 = 1zł)

 

przy zwykłej ofercie:

htc one X - 140zł/miech, 1000min, 24 miesiace umowa, cena tele 888zł

(4rdzenie, 32gb wbudowane, andek, i ogolnie lepsze wszystko) (SGS3 też 888zł)

w takim zwyklym abo - IP5 kosztuje 1900zł

 

 

to wiesz, nie kupił bym w takiej sytuacji iphona nawet gdybym go lubił. a co dopierog gdy nim gardze :P

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

A propo Ipada mini to powiem tak: trolololo.

 

Byli iPadowcy co mowili w stylu "Wtf jest ten Nexus 7 - przeciez to ma ekran niewiele wiekszy od telefonu, wielkosc iPada to minimum" - a teraz tacy rzuca sie na iPada mini, bo to Apple, rewolucja i nawet jesli w pudelku dostana splesniale jablko (owoc) to beda wniebowzieci. W koncu nawet rewolucja jesli chodzi o dojenie kasy z ludzi jest pozytywna XD

 

Logika Applowca jest taka:

1. Co za (pipi)owe rozwiazanie, wtf >>> Apple to wprowadza - rewolucja

2. Cos juz bylo u konkurencji a Apple to za(pipi)alo - nie wazne, to jest innowacja Apple, rewolucja

itd itd

 

:D

  • Plusik 1
  • Minusik 4
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...