Skocz do zawartości

iOS vs. Android vs. Windows


MrNorbi

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, przygotowałem sobie 600-700 PLN na nowego koma i założyłem, że ma być to iPhone, gdyż Androida już wałkowałem na wielu komach i chciałem sobie zapodać coś nowego. Jako, że na iP4 mnie raczej nie stać i nie planuję dokładać, to wezmę chyba używanego 3GS. Planuje używać do go podstawowych apsów, pograć w coś czasem. Do przeciętnego użytkowania nie będzie chyba wielkiej przepaści pomiędzy czwórką, right? Lucjan, doradzaj mi tu fachowo po znajomości!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

waldus masz trochę racji z tymi usługami, to jest naprawdę fajna sprawa. Choć Android z roku na rok niweluje coraz więcej przewag iOS, w wielu aspektach wyrównując szanse, to ekosystem wciąż zostaje lepszy u Apple. Nie ma co, tylu dobrze przystosowanych aplikacji, gier i usług na Androida po prostu nie ma. Nie zrozumcie mnie źle. Android ma wszystko, czego do normalnego życia potrzeba + jeszcze więcej (geekowe sprawy, których na iOS nie ma), ale brakuje mu właśnie takich smaczków dla koneserów, takich dedykowanych rozwiązań dostarczających wysokiej jakości content w tak wygodny sposób. Fakt, można samemu poszukać i pewnie na dobrą sprawę to wszystko samemu znaleźć, ale jak podają na srebrnej tacy to jest różnica ;).

 

Z drugiej strony wciąż nie rozumiem tego "nie obchodzi mnie wyścig na cale, megaherce i megapiksele". Właśnie cale wg. mnie odgrywają tutaj kluczową rolę, bo IMO komfort używania smartfona i jego funkcjonalność dramatycznie rosną wraz z przekątną ekranu. Miałem 3,5-calowego iPhone'a 4 przez 3 miesiące i choć przyjemnie się go używało, to ekran jest po prostu MAŁY. Teraz na SGS3 czuję się jakby mnie ktoś z klatki na wielkie pole wypuścił, tyyyyle przestrzeni! Przeglądanie Internetu, PDF-ów, Twittera, oglądanie filmików i masa innych - to wszystko wygodniej się robi na większym ekranie.

Wyścig na megaherce powoli przestaje mieć na znaczeniu, bo oba systemy (ten jeden wreszcie, ten drugi można rzec "od zawsze") mają mocy przerobowej aż nadto i powoli sytuacja zaczyna przypominać rynek PC - nie dość, że ma sprawnie działać (a działa tak od dawna), to ma jeszcze być wygodne i do tego cieszące oko.

Megapiksele przemilczę, ale coraz lepsze aparaty też są fajne, a nie powiem, co jest wymieniane jako największa zaleta nowego iPhone'a po ekranie :).

Odnośnik do komentarza

Panowie, przygotowałem sobie 600-700 PLN na nowego koma i założyłem, że ma być to iPhone, gdyż Androida już wałkowałem na wielu komach i chciałem sobie zapodać coś nowego. Jako, że na iP4 mnie raczej nie stać i nie planuję dokładać, to wezmę chyba używanego 3GS. Planuje używać do go podstawowych apsów, pograć w coś czasem. Do przeciętnego użytkowania nie będzie chyba wielkiej przepaści pomiędzy czwórką, right? Lucjan, doradzaj mi tu fachowo po znajomości!

Radziłbym go najpierw sprawdzić przed zakupem, żeby później nie było rozczarowań. Ja posiadam iP4, ale raczej nie polecałbym jego kupna. Działa dobrze jak na telefon z 2010, ale z najnowszymi androidami nie ma szans. Ale jeśli ktoś używał wcześniej jakiegoś starego androida, to może być zadowolony z szybkości.

Odnośnik do komentarza

Edit:

Albo (pipi), nie chce mi sie trollowac - post do usuniecia

 

@waldus

Najnowszego minusa to ci z rozpedu dalem - generalnie nie daje ich bez powodu, wiec tego minusa sam sie wstydze.

 

 

EDYTA

A tak swoja droga Lucek jak tam poki co wrazenia z uzytkowania Galaxy S3 (w porownaniu do ajfona)?

Edytowane przez Yabollek007
Odnośnik do komentarza

Właśnie cale wg. mnie odgrywają tutaj kluczową rolę, bo IMO komfort używania smartfona i jego funkcjonalność dramatycznie rosną wraz z przekątną ekranu. Miałem 3,5-calowego iPhone'a 4 przez 3 miesiące i choć przyjemnie się go używało, to ekran jest po prostu MAŁY. Teraz na SGS3 czuję się jakby mnie ktoś z klatki na wielkie pole wypuścił, tyyyyle przestrzeni! Przeglądanie Internetu, PDF-ów, Twittera, oglądanie filmików i masa innych - to wszystko wygodniej się robi na większym ekranie.

 

@raven przemyślałem sprawę i uważam że masz rację. ekran faktycznie daje jednak większe możliwości. a dlaczego o tym teraz piszę. przeczytałem newsy o Galaxy Note II i muszę przyznać, że parę rozwiązań system mnie oczarowało. Nie wiem oczywiście jak to działa (pewnie znając Andka to słabo hehehehehehehehehe). Ale serio np. wprowadzili cudowne moim zdaniem rozwiązanie, gdzie jak rozmawiasz z kim to możesz go wrzucić na głośnomówiący, i jak wyjmiesz rysik to automatycznie odpali się apka do robienia notatek (i co ciekawe nie na całym ekranie, dzięki czemu widać dalej inne rzeczy!) i można szybciutko zanotować co ktoś nam mówi. Doskonałe rozwiązanie, bardzo mi się podoba i będę uważnie się przyglądać temu urządzeniu. Właśnie takim "nowatorskich" rzeczy szukam, które pomagają i zwiększają wygodę.

Odnośnik do komentarza

tego typu rzecz jest też w każdym innym androidzie - podczas rozmowy przerzucasz na głośnik, zwijasz "widok dzwonienia" i np z pulpitu wchodzisz do notatnika i możesz sobie notować w trakcie rozmowy , swoja droga chyba nawet wygodniej pisac na klawie niż notować rysikiem (przynajmniej ja pisze szybciej na klawie niż długopisem)

Odnośnik do komentarza

tego typu rzecz jest też w każdym innym androidzie - podczas rozmowy przerzucasz na głośnik, zwijasz "widok dzwonienia" i np z pulpitu wchodzisz do notatnika i możesz sobie notować w trakcie rozmowy , swoja droga chyba nawet wygodniej pisac na klawie niż notować rysikiem (przynajmniej ja pisze szybciej na klawie niż długopisem)

 

ale to też jest w ajfonie. sęk w tym że w NOTE II ma się to dziać z automatu (w sensie wyjmujesz rysik i apka odpala się z automatu), do tego bardzo duży ekran. i nie, nie jest łatwiej pisać na klawiaturze, tylko rysikiem. prosta sprawa telefon leci tak: Panie Adamie Pan sobie zapisze, to jest zbiornik 50tka po 4m wysokości, na bazie na Konopnickiej 32, 42-300 i tam się można skontaktować z Maciejem XYZ telefon 123456789 ale tylko do 15tej. I powodzenia latać po klawiaturze numerycznej, z symbolami i do tego jeszcze normalne literki a wszystko robisz siedząc w aucie. nie mówiąc już że najłatwiej narysować sobie zbiornik i szybko go zwymiarować. a tutaj ma niby być tak że apka się sama włączy (zero klikania), narysuję to sobie i od razu wrzucę do dokumentów/ wyślę mailem i takie tam. dla mnie bomba

 

@Yano widzę że lubisz być zawsze "po drugiej stronie" bo teraz będziesz mi udowadniać, że Android lepszy od Androida. :D

Edytowane przez waldusthecyc
Odnośnik do komentarza

oczywiscie że taknp zgadzam sie z ravenem kótry mowi że iphon jest dla amerykanów (eufemizm)

 

a kiedyś przyznałem że sie myliłem gdy ... w sumie nie pamietam ;)

 

 

ja co chwile przyznaje ludziom racje, czasem to widać w plusach. może mniej o tym pisze żeby nie spamowac tekstami "zgadzam sie z nim" albo "mysle to samo co gość nademną"

 

 

tylko nie oczekuj że bede przyznawał racje jak ktoś mówi rzeczy z którymi sie nie zgadzam

 

i też nie bierz tak na serio tego rysika

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

to prawda wydaje się spory:

 

samsung-galaxy-note-2-shankland.jpg

 

samsung-galaxy-note-II-camera1.jpg

 

Note_jeszcze_potezniejszy_5885285.jpg

 

ja się tutaj obawiam baterii, aby się nie okazało, że po 2 godzinach rozmów już nawet poczty nie odbiorę...a do wielkości się muszę przymierzyć bo może być tak że jak będę "bez krawata" to będzie przeszkadzać, do garnituru to nawet netbooka zmieszczę. :D

Edytowane przez waldusthecyc
Odnośnik do komentarza

niezła kobyła

 

note2-news-dsc07924-1346245440.jpg

 

samsung-galaxy-note-2-review-0.jpg?20121009-213736

 

 

 

 

a co do rysika to kup sobie rysik do SGS3 i walnij apke do ręcznych notatek i bedziesz mial to samo ;p , naprawde 2 klikniecia wiecej, i nie trzeba kupowac nowego tele

 

a co do rozmów - myśle że 2 godizny rozmów to pikuś, tzn w smartfonach rozmowy najczesciej zjadają bardzo mało baterii, to ekran zjada ogromne ilosci, nie raz mialem tak że pobawilem sie w necie 10 min i już zleciało kilka %. natomiast po ponad godzinnej rozmowie zlecialo 1-2 %

Odnośnik do komentarza

odpowiem ci klasykiem: w dupe se wsadź:P

nie no, na jakimś sznurku obok komorki, albo przyklej taśmą klejącą z tyłu, albo za uchem, albo w kieszeni, albo nie wiem

 

tak naprawde ja sie trzymam z dala od rysików co już wczesniej pisalem, wiec nie bede znajdował rozwiązań, bo dla mnie wygoda to właśnie brak rysika

Odnośnik do komentarza

pasował by do torebki ;)

 

właśnie nigdzie nie ma go w rękach kobieta. tylko Panowie w garniturach

 

edyta: @Yano w sumie dla mnie spoko, ja od zawsze byłem przyzwyczajony że mam te 0,5 kilo, 60-centymetrów mięsa na przedzie, więc czy telefon będzie duży czy mały jakie to ma znaczenie jak muszę pejcz przy siadaniu zwijać.

Edytowane przez waldusthecyc
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...