Skocz do zawartości

Dragon Age III: Inquisition


Kre3k

Rekomendowane odpowiedzi

240636-DAI.jpg

 

Hey everyone,

 

We are going to do things a little differently today. Some of you may not know who I am so to start out, I´m going to tell you a little bit about myself.

 

I joined BioWare in May of 1997 making this year my 15th year with the Company (So, old…). I am a programmer by training and implemented the AI, scripting, and combat systems in Baldur´s Gate. After that, I moved into a lead programmer role on Tales of the Sword Coast, BG2, and Shadows of Amn. I kept my hands dirty during this time; you have me to blame for the wild mage.

 

After the Baldur´s Gate series, I was the lead programmer on Jade Empire, though I made a brief detour to implement the first version of the DM client in Neverwinter Nights.

 

Then through a weird series of un-relatable stories, I ended up on BioWare´s handheld title Sonic Chronicles: The Dark Brotherhood. I started out as Lead Programmer and finished in charge of the project. Along the way I managed to write a scripting language somehow WORSE than the one in BG, yet at the same time coded a stats system that I am VERY proud of. Fundamentally, the core achievement was that you could not die after you had already; it´s surprising how hard that can be to ensure, sometimes.

 

Finally I moved over to the Dragon Age franchise. I have been the Executive Producer since just before Dragon Age: Origins shipped.

 

I am part of an active D&D campaign, love collecting pen and paper stuff and like walks on the beach.

Actually I don´t like walks on the beach, too smooshy.

 

Okay, enough about me, why have I called you all here today?

 

I am pleased to confirm that we are, in fact, working on the next Dragon Age game. Not a big surprise to most of you, I know. We have been working on it in some way for about two years now with the bulk of our efforts ramping up about 18 months ago.

 

Part of that effort has involved you, our fans, and the feedback you´ve provided for Dragon Age: Origins, Dragon Age II, and their DLC. We´ve visited message boards, read reviews, and we´ve gone to events to have direct face to face conversations with some of our most passionate fans. We´ve been listening, and we will continue to listen.

 

Recently, I said that we didn´t want to talk about Dragon Age III unless we had something to show. I´m trying to stick to that plan and won´t be revealing much today. That said, a lot of information and rumors have surfaced recently and we don´t want to hide from them. There are a BUNCH of things that I really want to share with you but I want to do this right, and doing it right requires some more time.

 

 

So here´s what I can confirm for now:

  • The next game will be called Dragon Age III: Inquisition.
  • We won´t be talking about the story of the game today. Though you can make some guesses from the title.
  • This game is being made by a lot of the same team that has been working on Dragon Age since Dragon Age: Origins. It´s composed of both experienced BioWare veterans and talented new developers.
  • We are working on a new engine which we believe will allow us to deliver a more expansive world, better visuals, more reactivity to player choices, and more customization. At PAX East, we talked about armour and followers… Yeah, that kind of customisation. We´ve started with Frostbite 2 from DICE as a foundation to accomplish this.
  • There´s much more to talk about, of course, but it will have to wait until it´s ready for the prime time.

 

 

We are going to be as open as we can. We will continue to have a dialogue with you and answer what questions we can. Keep providing us with your feedback. I´m excited about what we are working on and I hope that you will be too. I know this is going to be hard to believe, but it is just as hard for me not to tell you stuff as it is for you to wait.

 

With thanks for your enthusiasm, and your patience,

 

Mark

 

 

http://eu.dragonage.com/dragonageii/...=16010&lang=en

Odnośnik do komentarza

Po padace jaką było DA II aż dziwne, że chce im się jeszcze straszyć graczy tą serią.

more expansive world, better visuals, more reactivity to player choices, and more customization.

Aha, w takie bajki to tylko chyba fanboye Bioware uwierzą. No ale niech ta gierka będzie chociaż lepsza od dwójki to już będzie coś, chociaż poziom DA2 jest tak żenująco niski, że to nie będzie chyba dla nich wielkie wyzwanie XD

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

Mi tam DA2 się podobało. Podobała mi się walka, a raczej wizualia w niej (efekty czarów, efekty umiejętności wojowników/łotrzyków). Podobała mi się historia dziejąca się na przestrzeni 10 lat. Podobały mi się dialogi, szczególnie z towarzyszami. Fabuła też mi się podobała, chociaż końcówka była trochę rozczarowująca.

 

W każdym razie, jeżeli poprawią bolączki drugiej części, a pod względem złożoności i taktyczności walki oraz epickości scenariusza wrócą do części pierwszej to ja będę więcej niż zadowolony.

Odnośnik do komentarza

jezu... jak słyszę te narzekania starych babć, to mi się żyć odechciewa...

średnia ocen da2 była lekko padaczkowata, duża część community psioczyła na nią, ale byli i tacy (jak ja) którzy grę wspominają dobrze; więc komentarze zostawcie dla siebie, tym bardziej, że to temat o da3 a nie da2;

 

ja się niesamowicie cieszę, że znów będę mógł wejść do świata ad&d; od czasu, kiedy wykluwało się moje zamiłowanie do rpgów i fantasy przez kontakt z genialnymi Wrotami Baldura, z otwartymi ramionami przyjmuję wszystko, co rzuca ekipa z bioware; da2 było zupełnie nowym podejściem do tematu, dla zatwardziałych fanów ad&d było to grzechem śmiertelnym, ale traktując to niejako za spin-off oceniam grę wysoko;

w da3 życzyłbym sobie jednak konkretnej dawki planowania taktycznego rozgrywki; mam nadzieję, że chłopaky nauczyli się sporo od czasu wydania mass effect 3 i w da3 zaimplementują podobny system: hardcorowi maruderzy będą mogli się bawić w taktykę jak w Fallout Tactics lub przynajmniej jak w Gorky17, a zwykli konsolowi napierdalatorzy będą mogli uruchomić tryb ze wskazaniem na mashowanie X'a i ograniczeniem rozmówek do minimum;

 

w tym świecie tkwi ogromny potencjał; trochę żal tej dwójki, że tak zachwiała pozycją bioware, ale jeśli tylko postarają się o odpowiedni wygląd gry, podejście do fabuły i system walki bardziej skomplikowany niż: x, x, x, x, x, special, x, x, x, special, x,.... to będzie fajny tytuł;

 

(estel, napisałeś posta, kiedy miałem już wysyłać swojego i od razu coś dopowiem: to co było zajefajnego w fabule da2 to ten podział wątków na wiele lat; natomiast chyba zgodzisz się ze mną, że wątek główny w da1 miał o wiele bardziej wyrazistą fabułę, bardziej dojrzałą i charakterystyczną dla cyklu gier ad&d z wybrzeża mieczy... ja po dziś pamiętam niektóre lokacje da1, które miażdżyły suty, a niestety mam problem z przypomnieniem sobie czegoś więcej niż facjaty bohatera z da2, bo gra ta to było trochę takie diablo - płytkie rąbanie na lewo i prawo; połączą dojrzały rys fabularny i taktyczne zagrywki jedynki z ulepszonym sterowaniem drużyną w dwójce i będzie gra roku;)

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Rowniez naleze do grona fanow uniwersum i choc jedynka faktycznie byla ta lepsza czescia, tak w dwojke bardzo przyjemnie mi sie gralo i skonczylem ja kilka razy. Jezeli polaczyc najlepsze cechy obu czesci ( w co wierze ze devsi zrobia), to bedziemy miec naprawde solidnego rpg. Chcialbym aby zachowali zlozonosc swiata z jedynki, oboz, swietnie wykreowane postacie z obu czesci, rozmowy z czlonkami teamu, wybor ras ( chcialbym zagrac qunari), dynamiczno- taktyczna walka z czesci drogiej, glownego bohatera ktory nie jest niemy, rozwiniety crafting i mase zadan do wykonania oraz randomowe eventy. Wtedy bede bardzo szczesliwy.

A wszelkim hejterom i malkontentom mowimy GTFO, nie musicie grac ;)

Odnośnik do komentarza

a ja też jak inni dziwie sie czemu ciągną tą serie po jej szybkim upadku (i średnim starcie)

pewnie łatwiej jest wypromować znaną marke i zatrzeć ślady po nieudanej dwójce niż wypromować coś kompletnie nowego

tylko że tak jest w przypadku średniaków, bo gdyby gra byla przeza(pipi)ista to by sie sama obroniła

 

niestety nie spodziewam sie tu cudów

chociaż jedna rzecz brzmi ciekawie - że ma to chodzić na frostbite2 , więc być może dodadzą jakieś efekty świetlne do czarów, bo wcześniej to byglądało tak beznadziejnie ze dupa mnie bolała, leci firebal wybucha, i nawet przez sekunde niczego nie rozświetlnił nie dodał żółtej poświaty na ziemi lub wrogu, tak jak by to nie byl ogień tylko jakieś wstążki, wyglądało to naprawde dramatycznie jak na dzisiejsze czasy

za to właśnie frostbite2 swietnie sobie poradził z oświetleniem w BF3 wiec licze że tutaj też będzie coś lepszego

Odnośnik do komentarza

niech dadzą bohaterowi głos, nie ma nic gorszego w rpg jak bohater niemowa

 

Widac ze z RPGami masz ogromna stycznosc w takim razie. Bo te najlepsze, nie maja bohaterow z podlozonym glosem. Dlaczego ? Sa zbyt obszerne, wiec ciezko podlozyc glos pod kilka ras i obie plci.

 

 

Co do DA3, to w sumie nie czekam, po fenomenalnej jedynce przezylem szok odpalajac czesc 2 i boje sie, ze w przypadku 3 czesci moze byc tylko gorzej. Postaram sie jednak wstrzymac z ostatecznymi wnioskami do pierwszego gameplayu i informacji o swiecie gry.

Odnośnik do komentarza
Dlaczego ? Sa zbyt obszerne, wiec ciezko podlozyc glos pod kilka ras i obie plci.

 

No ale żeby podłożyć głos pod 100 tys. NPC-ów z czego każdy średnio po 100 zdań to już się da?

 

To jest jeszcze archaizm z lat 90-tych, gdzie nie było środków żeby wszystkie dialogi nagrywać, no ale teraz? Daj pan spokój.

Edytowane przez Kre3k
Odnośnik do komentarza
Dlaczego ? Sa zbyt obszerne, wiec ciezko podlozyc glos pod kilka ras i obie plci.

 

No ale żeby podłożyć głos pod 100 tys. NPC-ów z czego każdy średnio po 100 zdań to już się da? Nie rozmieszaj mnie.

 

2 czy 3 suche zdania to nie problem podlozyc, w takim Skyrimie cala obsada npc to chyba jakies plus minus 50 osob, a ile NPC tam jest wspominac nie musze. Glowny bohater to jednak inna liga, trzeba odegrac role w miare przekonujaco zeby dalo sie tego sluchac, oraz nagrac wszystkie mozliwe dialogi w obu plciach. Jak i kazda rasa raczej wymaga innnego aktora (chyba ze krasnolud ma przemawiac identycznym glosem jak np Elf) wiec prosze cie, ty mnie nie rozsmieszaj. Poki co takiej gry nie ma, i nie zapowiada sie na jakas zmiane w tym temacie, mi to osobiscie nie przeszkadza (a moze i wrecz przeciwnie, nawet cieszy, bo nie mam obaw czy glos mi sie spodoba czy nie, wole miec juz niemowe niz paralityka na ktore moglbym byc skazany) , bo wiem ile srodkow na gre jak i czasu by to zezarlo.

Edytowane przez Bansai
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

ale ale!

ja tam bym wolał żeby nie było wyboru plci a ewentualny wybór krasnolud, człowiek, elf, sprowadzał sie do obróbki głosu i zrobienie go troche grubszym i cieńszym względem ludzkiego, 100 razy bardziej bym wolał to niż niemowe

 

dzieki bohaterowi ktory ma głos o wiele lepiej mozna prowadzić fabułe i scenki, przeciez niemowa nie może brac udziału w scenakch gdzie trzeba do kogosc krzynknąc, pogadać czy cokolwiek , i to nie chodzi mi nawet o filmiki, tylko o scenki na silniku gry

 

kedyś w ogole nie było głosów z podowdów technicznych, a teraz jednak mogli by sie postarać. przecież to całkowicie zmienia gre gdy bohater możne normalnie gadać w każdej sytuacji. ile sie traci mozliwosci gdy jest niemową i nie może zaistnieć tylko stoi i sie gapi albo kogoś bije mieczem

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Dragon Age 3: Inquisition: nowe szczegóły i garść grafik koncepcyjnych

 

 

Podczas Edmonton Comic & Entertainment Expo BioWare zdradziło kilka szczegółów na temat kolejnej części Dragon Age, której premiera planowana jest na jesień 2013 roku.

 

W grze pojawi się Warownia, którą będzie zarządzał nasz protagonista.

 

Wcielimy się w człowieka. Nie będziemy mieli do wyboru rasy, ponieważ korzyści byłyby niewspółmierne do komplikacji i kosztów produkcji, które by się z tym wiązały. Będziemy mogli jednak wybrać przeszłość bohatera, co „znacznie wpłynie na fabułę w grze”.

 

Podobnie jak w poprzednich częściach, nie zabraknie opcji romansowania, ale twórcy nie zamierzają pokazywać wprost scen łóżkowych.

 

Jak zapewnił John Perry, jeden poziom w Dragon Age 3 jest większy niż wszystkie poziomy w części drugiej i łatwiej będzie się w nim zgubić, a faza pre-produkcji tej gry była najdłuższa w porównaniu z innymi projektami, nad którymi pracował.

 

Dragon Age 3: Inquisition nie będzie ostatnią częścią serii.

Niektóre wątki zostaną zamknięte, ale pojawią się nowe, które zostaną rozwinięte w kolejnej odsłonie.

 

Będziemy mogli spotkać towarzyszy z poprzednich części i dowiedzieć się o nich nieco więcej, usłyszymy również o wiedźmie Flemeth. Pojawi się także rozbudowany wątek związany z rasą Qunari.

 

W grze „w wielkim stylu” powróci dostosowywanie wyglądu postaci wchodzących w skład drużyny.

 

Zmiana silnika na Frostbite 2 nie pozwoli na bezpośredni import zapisanych stanów gry z DA2, ale BioWare zastanawia się, co zrobić, by nasze poprzednie wybory nie pozostały bez znaczenia w DA3: Inquisition.

 

Premiera gry planowana jest na jesień 2013.

 

20121021035950.jpg

 

20121021040031.jpg

 

20121021040213.jpg

Odnośnik do komentarza

moze i lekki ale jeśli znowu zmienią cały system gry łącznie z kreacją bohatera to jest to troche uzasadnione

 

natomiast wielki fail to to ze ma byc tylko jedna grywalna rasa a reszta ma być ewentualnie w DLC! chu.jstwo na miare capcomu!

czemu w jedynce potrafili dac kilka raz przy tworzeniu postaci a teraz ma byc tylko 1? w dodatku reszta płatna w DLC? powaliło.

 

zrozumiał bym gdyby bylo wiele ras do wyboru a potem pojawiło się DLC z nowym kawałkiem świata zamieszkanym przez nową rase i wtedy dochodziła by ta rasa jako grywalna.

ale opcja że mamy 4 rasy w grze (ludzie, elfy, krasnoludy i jakied chu.jki) i tylko jedna z nich ma byc dostepna dla gracza, a reszta dlc?

 

 

jedyne co mnie pociesza to że i tak nigdy nie lubiłem tej serii o zarowno 1 i 2 mnie zawiodły. wiec sie nie napalam na 3. mimo to planowałem dać jej szanse, jednak przy takich zagrywkach to niech sie pocałują w odbyt

Odnośnik do komentarza

pitu pitu...

 

kto z Was gra kimś więcej niż człowiekiem lub elfem? ja tam tego ograniczenia rasy nie odczuje, w nosie to mam... nawet w pewnym aspekcie mi się to podobało, że nie definiowałem postaci na starcie jakoś mocno, a mogłem kilkoma szeroko pojętymi wyborami stworzyc postać, otwartą na kilka dróg... bardzo prosto tworzy się też postać w takim kingdom of amalur, a dopiero w ciagu pierwszych godzin rozgrywki wybieramy kim jest postać, którą gramy; na kilku polach dokonujemy wyboru, jest to naturalne i nie smierdzi sztucznym składaniem herosa z klocków;

 

w DA2 początkowo byłem zły na ograniczenie, ale grę przeszedłem chyba 3 razy i jakoś mnie nie boli, nawet z perspektywy czasu dobrze to oceniam;

a dyskusje teraz mozna wsadzic w buty... gra jest na tak wczesnym etapie, ze zmienic moze sie jeszcze wszystko

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...
BioWare zrywa z opowiadaniami Varricka

 

Jeśli graliście w Dragon Age II, to całą pewnością pamiętacie, że fabuła gry była opowieścią snutą przez krasnoluda Varricka. Ekipa BioWare postanowiła jednak zerwać z tym dość ciekawym sposobem narracji i powrócić do klasycznego, znanego choćby z "jedynki", rozwiązania.

 

Informacja ta została potwierdzona przez Marka Darraha, oczywiście za pośrednictwem Twittera. Co ciekawe zdradził on również, że opowiedziana w grze historia ma koncentrować się według tytułowej "ery smoka". Ponadto dowiedzieliśmy się również, że w grze nie uświadczymy latania na gryfach, o którym mówiło się przed oficjalnym ujawnieniem istnienia tego tytułu.

 

http://www.ps3site.pl/bioware-zrywa-z-opowiadaniami-varricka/133907

Odnośnik do komentarza
Looks Like Dragon Age III Is Next Gen After All

 

Not that it should come as a surprise, but it appears Dragon Age III: Inquisition is actually in development for the still-unannounced next-generation consoles from Sony and Microsoft.

 

Internet sleuth Superannuation spotted a LinkedIn profile of EA Shanghai level designer Tao Gu that stated, "Scope of the DAIII has been chaged [sic], which will target next gen platform [sic] and will be postpone [sic] to 2014."

 

EA officially announced the game in September 2012 for unknown platforms. It's scheduled to launch in late 2013.

 

[source: Kotaku]

 

 

http://www.gameinformer.com/b/news/archive/2012/11/28/looks-like-dragon-age-iii-is-next-gen.aspx

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Kolejny raz zmieni się nieco wygląd elfów. Nie będą oni wyglądać już jak zwykli ludzie ze szpiczastymi uszami

 

Pojawienie się Leliany w Dragon Age II będzie nieco dokładniej wyjaśnione, szczególnie biorąc pod uwagę to, że niektóre osoby mogły ją zabić w Dragon Age: Początek

 

W Dragon Age 3 nie będzie możliwości przypadkowego zabicia swojego towarzysza, tak jak to było w Dragon Age: Początek, kiedy to grając pierwszy raz nie wiedzieliśmy nawet kto może nim być.

 

Na początku gry Dragon Age 3 nasz bohater będzie musiał określić swój stosunek do tytułowej Inkwizycji.

 

Ponownie w grze pojawi się koło dialogowe.

 

Oprócz koła dialogowego pojawi się także "koło reakcji", które uaktywniać się będzie, aby wskazać reakcję naszego bohatera na daną sytuację podczas rozgrywki.

 

W grze nie powróci system Przyjaźń/Rywalizacja znany z Dragon Age II.

 

Pojawienie się opcji romansowych to wciąż jeszcze "nic pewnego"

http://www.dragon-age.pl/dragon-age-3/1448-jakie-zmiany-nastapia-w-dragon-age-3.html

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...