Skocz do zawartości

Dark Souls II


Gość Zaqair

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam za post pod postem. Mam pytanie odnośnie czaru Hidden Weapon, który mogę otrzymać jeżeli osiągnę 2 ranking w przymierzu Bell Keepers. Czy mogę to zrobić offline?. Nie daję rady, ostatnio miałem jedno wezwanie na godzinę. Zaznaczam że nie mam wysokiego levelu. Jak tak raz na godzinę będę wezwany i mnie ktoś wbije w glebę, pogryzę pada.

Odnośnik do komentarza

Bell Keepers to jeden wielki ganbang i s(pipi)ielstwo na całego :D Ogólnie to ustaw się pod ogniskiem przed wejsciem do wieży gdzie siedzi karzełek i powinienes być wzywany co minutę :) Może masz z siecią problemy? Mnie wzywało co chwilę. Jak chcesz t zrobić offline to musisz farmić fantomy w drugiej częsci dzwonnicy, do której wchodzisz w iron keep.

 

btw mnie w ciągu 70h gry napadło tylko 3 niebieskich...Sytuacja powinna poprawić się w NG+ ale zanim tam przejdę, mam jeszcze masę rzeczy do zrobienia ;)

Odnośnik do komentarza

Bell keepers można wyfarmić offline- ja musiałem tak zrobić, bo zająłem się tym post-game i miałem chyba za wysoki level- byłem przyzywany mniej niż raz na godzinę.

W belfry sol (tej części dostępnej z iron keep) pojawia się raz na jakiś czas red phantom, który liczy się do killsów. Więc musisz wejść po drabinie, przebiec na drugą stronę podwórka, żeby zobaczyć czy czai się za rogiem. jak nie, to wracasz, spadasz, siadasz przy ognisku i powtarzasz, a jak się pojawi to ubijasz i tak w kółko.

Mi dojście do 2 levelu zajęło tym sposobem trochę ponad godzinę

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No może trochę przesadziłem że  nie miałem wysokiego levelu. Był coś koło 170. Poza tym czekałem tylko przy dzwonnicy w  Iron Keep, także tam pewnie o klienta trudnej.

Na razie odpuściłem calaka i zrobiłem nową postać. Znowu gram sobie od nowa, a co. Moje nawiedzenie jest conajmniej dziwne ;-).

Edytowane przez anarom_pl
Odnośnik do komentarza

Jakies pro tipy na Zgniłego dla fightera miecz-tarcza? Nie potrafie s(pipi)iela obalic. Standardowa uzywana przeze mnie do tej pory taktyka, czyli kołowanie wokół niego w prawą strone z wyciagnieta tarczą i rąbanie w tedy, kiedy sie odsloni, nie sprawdza sie, bo mnie s(pipi)isyn lapie lewą reką i wyciska trzewie. Od porzodu i w moje lewo tez hoyowo, bo ma niesamowity zasięg tą swoją siekierką, nie wspominam już o tym mega tanim, potrójnym uderzeniem, który mi przebija tarcze za kazdym razem. Ale blizej jestem niz  w pokonaniu tego Piekielnego rydwana, no i tak utkwiłem pomiędzy tymi dwoma, jeszcze mi pozostała ta kraina cieni (czy jakos tak, taka jungla jakby, wchodzisz tam po odczarowaniu tej babki zamienionej w kamien), ale tam w sumie nie ma chyba nic ciekawego, bo po szybkiej eksploracji cofnąłem sie w kółko. Zgniłego chce pierwszego zmęczyc, bo jest ognisko zaraz przed areną :D

A i jak z ekwipunkiem? mam około 100 lvl i smigam z setem drangleic, mieczem long fire sword +6 i hełmem heide. Ominąłem cos lepszego? Albo niedługo bedzie cos wartego uwagi?
 

Edytowane przez Andżej
Odnośnik do komentarza

To jest Dark Souls...gear tutaj jest na wyciagniecie reki bo gra nie jest liniowa tak do konca wiec ciezko powiedziec. Ja nie gram fighterem ale dobry jest set dark z mimicow imho i po ubiciu niektorych bossow warto do merchanta wracac w Majuli ktory po wydaniu odpowiedniej kwoty bedzie mial ciekawe armory (nawet te po bossach).

 

The Rotten to najltawiejszy boss w tej grze, bez jaj. Zabilem go strafujac w prawo, mialem na sobie red eye ring zeby mial na mnie 100% agro bo chcialem zeby lucatiel przezyla i odpalilem bonfire ascetic na poziom 3 - dalej bylo latwo. Nie wiem jaka tu rade dac, krec sie do okoła grubasa, unikaj jego atakow i atakuj jak sie recoveruje po ataku. Cala w sumie taktyka. Mnie ani razu nie trafil przez te 3 razy jak go lalem.

 

W dzungli z mgła mozna znalezc ciekawe przedmioty w skrzyniach.

Edytowane przez Velius
Odnośnik do komentarza

Jakies pro tipy na Zgniłego dla fightera miecz-tarcza? Nie potrafie s(pipi)iela obalic. Standardowa uzywana przeze mnie do tej pory taktyka, czyli kołowanie wokół niego w prawą strone z wyciagnieta tarczą i rąbanie w tedy, kiedy sie odsloni, nie sprawdza sie, bo mnie s(pipi)isyn lapie lewą reką i wyciska trzewie. Od porzodu i w moje lewo tez hoyowo, bo ma niesamowity zasięg tą swoją siekierką, nie wspominam już o tym mega tanim, potrójnym uderzeniem, który mi przebija tarcze za kazdym razem.

 

Może zabrzmi to złośliwie, ale z tego co piszesz, to najważniejszy tip powinien tu brzmieć:

 

naucz się rollować, zamiast blokować tarczą

 

W moim odczuciu to była największa zmiana tej części- granie z podniesioną tarczą nie jest już tak skuteczne. Sam przeszedłem pierwsze podejście do DS tchórzliwie kłując włócznią zza greatshielda, ale tutaj po prostu się to nie sprawdza- walenie w tarcze zabiera za dużo staminy.

Tak jak napisałem powyżej, sam musiałem się nauczyć unikać ataków i byłem zachwycony efektami- mając 20 ADP miałem tyle "invincibility frames", że mogłem bez większego problemu unikać prawie wszystkiego, łącznie z atakami bossów.

Nie pamiętam dokładnie rottena, ale jestem prawie pewien że rollując unikniesz też jego graba, a na pewno ten wielokrotny atak przestanie być problemem. No i ten skill przyda się na przyszłych bossów, bo masz jeszcze kawał gry przed sobą

Odnośnik do komentarza

@anarom - level nie ma znaczenia, możesz mieć za wysokie Soul memory i dlatego już do nikogo cie nie wysyła. Najczęstsze invejdy miałem mniej więcej do 1,2mil SM, zaraz po premierze nie byłem w stanie po inwazji nawet zdjąć pierścionka a już mnie wysyłało do kolejnej :D

Próbowałem to zrobić na NG+. Tam też trzeba mieć odpowiedni soul memory?. Miałem coś ponad dwa melony.

Mam pytanie odnośnie tego BP z Belfry Sol. Czy on się pojawia już w NG, czy dopiero wyżej.

Edytowane przez anarom_pl
Odnośnik do komentarza

Mam pytanie odnośnie tego BP z Belfry Sol. Czy on się pojawia już w NG, czy dopiero wyżej.

 

Pojawia się od początku- już na NG

 

Czyli kupuję wersję US i mogę grać z ziomkami z Polski, którzy mają wersję EU?

Ja kupiłem grę z US PSS i, sądząc po imionach phantomów, łączyłem się z ludźmi z Europy i Azji- w opcjach jest chyba nawet możliwość wyboru, czy chcesz grać tylko z graczami z regionu, czy z całym światem

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Jakies pro tipy na Zgniłego dla fightera miecz-tarcza? Nie potrafie s(pipi)iela obalic. Standardowa uzywana przeze mnie do tej pory taktyka, czyli kołowanie wokół niego w prawą strone z wyciagnieta tarczą i rąbanie w tedy, kiedy sie odsloni, nie sprawdza sie, bo mnie s(pipi)isyn lapie lewą reką i wyciska trzewie. Od porzodu i w moje lewo tez hoyowo, bo ma niesamowity zasięg tą swoją siekierką, nie wspominam już o tym mega tanim, potrójnym uderzeniem, który mi przebija tarcze za kazdym razem.

 

Może zabrzmi to złośliwie, ale z tego co piszesz, to najważniejszy tip powinien tu brzmieć:

 

naucz się rollować, zamiast blokować tarczą

 

W moim odczuciu to była największa zmiana tej części- granie z podniesioną tarczą nie jest już tak skuteczne. Sam przeszedłem pierwsze podejście do DS tchórzliwie kłując włócznią zza greatshielda, ale tutaj po prostu się to nie sprawdza- walenie w tarcze zabiera za dużo staminy.

Tak jak napisałem powyżej, sam musiałem się nauczyć unikać ataków i byłem zachwycony efektami- mając 20 ADP miałem tyle "invincibility frames", że mogłem bez większego problemu unikać prawie wszystkiego, łącznie z atakami bossów.

Nie pamiętam dokładnie rottena, ale jestem prawie pewien że rollując unikniesz też jego graba, a na pewno ten wielokrotny atak przestanie być problemem. No i ten skill przyda się na przyszłych bossów, bo masz jeszcze kawał gry przed sobą

 

no wlasnie jak rolluje, to wiecznie mnie janusze trafiają, mimo iz dla oka, wydaje sie ze przemknąłem gladko. Jak to zmienic? Wątpie ze chodzi o timing, bo tak jak mówie, robilem tyle prób, ze napewno odskakuje w odpowiednich momentach, bo to widac. A i tak janusz mnie swoją kuśką zahaczy i po wykonaniu efektownego rolla, mam 1/3 hp mniej...

Edytowane przez Andżej
Odnośnik do komentarza

Wybrane patchnote'y z nadchodzących ver.1.03 calibration 1.04 (przygotowywanego na premierę PC)

 

  • Changed the “heavy” throwing animation for Corrosive Urns. Reduced corrosive damage to items when hit.
    Szkoda zmiany, fajnie można było pomęczyć casuali przy inwazjach gdzie widać było, że są dużo słabsi.
     
  • Increase in durability on Twin Blade Weapon / Decreased their durability degradation.
    ...czyli zamiast naprawić zgliczowaną animację obchodzą problem dookoła :D
     
  • Moonlight Greatsword can no longer be enchanted and buffed. Attack animation has been slowed / adjusted.
    Sensowny rebalans, trochę śmieszne że STR/Quality build wykręca greatswordem mniejszy damage niż mag dedykowanym sobie mieczem.
     
  • Reduced damage from the Ring of Thorns. Reduced damage from the Ring of the Old Sun.
    Hehe, szkoda : D
     
  • Increase in casting time and decrease of damage for Soul Greatsword/Wrath of Gods/all Fire Storm-esque pyromancies.
    Śmiech, żaden z tych spelli nie był na tyle przegięty żeby wymagał nerfa.
     
  • Female mages in Shrine Of Amana receiving nerf in both damage and their spell’s tracking ability.
    Kolejny żart, podobno Amana to "najtrudniejsza" lokacja w grze - tylko dlatego, że niektórzy nie używali łuków (b-bo ja mam STR builda)? W tej części nie da się tego usprawiedliwić - masz jakiś problem w grze, robisz respec, bo soul vesseli zdobywasz kilka, przechodzisz lokacje, wracasz do starego builda. Bardzo głupia i naciągana zmiana.
     
  • The Lost Sinner now has less HP and does less damage. Royal Rat Authority now has less HP and does less damage. Duke’s Dear Freja’s laser breath now does less damage.
    PC master race wymaga widać bardziej casualowego podejścia. O ile nerf Lost Sinnera mogę minimalnie zrozumieć (brak lockona jeśli nie pokonałeś wcześniej gargulców, nie masz Bastille key i nie zapaliłeś oleju przed wejściem na plac boju) tak reszta znowu jest śmieszna.

    Najlepsze na koniec
     
  • The Last Giant now does even less damage to players and Well-Mannered Pate.
    Pierwszy, najsłabszy boss w grze jak widać też za trudny :down:
     
Edytowane przez Qjon
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...