Skocz do zawartości

Netia ściągała fikcyjny dług i zignorowała postanowienie Prokuratury


Rekomendowane odpowiedzi

Netia SA stworzyła fikcyjny dług a następnie zignorowała postanowienie Prokuratury w tej sprawie (czyli postawiła się ponad polskim prawem)

 

W skrócie sprawa tego oszustwa wygląda tak:

 

1] W lipcu 2011 chciałem zamówić w Netii Internet dla moje firmy, ale ostatecznie z tego zrezygnowałem, o czym Netia wiedziała

2] Umowę miałem dostać wyłącznie do wglądu e-mailem, ale ona została do mnie od razu wysłana kurierem do podpisu. Oczywiście ja niczego im nie podpisałem ani nie odesłałem do wdrożenia w życie

3] Umowa z moim sfałszowanym podpisem w magiczny sposób znalazła się w archiwum Netii- czyli zostałem jej klientem wbrew mojej woli i przekazanemu Netii oświadczeniu

4] Ja tłumaczyłem oraz wyjaśniałem (przez e-mail) nie raz i to różnym pracownikom Netii, że nie jestem ich klientem, a podpis na umowie na pewnonie jest mój

5] Netii przysłała mi niezamawiany modem a potem nie chciała go odebrać. Musiałem więc własnym kosztem go im odesłać, aby nie być posądzonym później o jego przywłaszczenie

6] W końcu zawiadomiłem Prokuraturę o absurdalnych poczynaniach Netii i o wystawianych przez nią fakturach za niezamawiane usługi. Prokuratura poleciła Policji zająć się tą sprawą

7] Z usług Netii nie korzystałem (a więc i za nie płaciłem), ale Netia i tak przekazała ten mój fikcyjny dług do windykacji przez poznańską firmę Pactor

8] Badanie fałszerstwa umowy przez Policję i poinformowanie o tym fakcie Netii oczywiście nie wstrzymało egzekucji fikcyjnego długu przez Pactora

9] W kwietniu 2012 Prokurator stwierdził jednoznacznie, że umowa została sfałszowana, ale niestety samych sprawców przestępstwa nie wykrył

10] Netia najpierw zasłaniała się nieznajomością treści tego postanowienia, ale po otrzymaniu jego skanów przyjęła stanowisko, że mnie obowiązuje ich regulamin a nie jakiś tam dokument Prokuratury wydany w imieniu Rzeczpospolitej

11] W wyniku kontynuowania udowadniania przeze mnie oczywistych faktów, po ponad roku Netia łaskawie zwróciła mi koszt poniesionego przeze mnie odesłania modemu

12] Firma windykacyjna Pactor nie chciała odpowiedzieć na moje ponawiane pytanie, czy istnieje dla nich różnica pomiędzy egzekucją długu fikcyjnego a prawdziwego. Natomiast wyraźnie napisali, że postanowienie Prokuratury ich nie interesuje

13] Mamy już 2013 rok a Netia do dzisiaj nie uważa za stosowne zrekompensować mi straconego przez ich skandaliczne działania mojego czasu, bo nie widzi do tego podstaw

14] Ja nadal nie wiem czy i gdzie figuruję jako dłużnik, ani tego, czy windykatorzy z Pactora zostali poinformowani przez Netię o bezprawności swojej egzekucji

 

 

 

Bardzo szczegółowy opis tego przestępstwa, wraz ze skanami dokumentów, znajduje się pod adresem http://pokazywarka.p...ie-prokuratury/

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Gość dodał wpis na wykopie i ma 1239 wykopów. Rejestruje się na każdym konsolowym forum, tylko po to, by wkleić ten jeden post.

 

Co do samej Netii to jeszcze niedawno wyciekła im baza klientów. Ot, nie ma to jak lokalny Internet, a nie jakieś Netie, czy dzieci Neo.

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Gość dodał wpis na wykopie i ma 1239 wykopów. Rejestruje się na każdym konsolowym forum, tylko po to, by wkleić ten jeden post.

 

Nie każdy wchodzi na Wykop, nie każdy siedzi na konsolowych forach

 

Jeżeli prawo jest poniewierane, to trzeba o tym mówić głośno- czyli w różnych miejscach

 

Na Pokazywarce jest całość z dokumentami, w innych miejscach tylko skrót z odnośnikiem do szczegółów właśnie

Odnośnik do komentarza

Podobne przypadki trafiają się też innym operatorom np. TP, cóż wśród tylu pracowników są też złodzieje i oszuści.

5] Netii przysłała mi niezamawiany modem a potem nie chciała go odebrać.

12] Firma windykacyjna Pactor nie chciała odpowiedzieć na moje ponawiane pytanie, czy istnieje dla nich różnica pomiędzy egzekucją długu fikcyjnego a prawdziwego.

5. Netia mu zostawiła router pod drzwiami :) Wiem jak to robią i odbiera się to kwitując podpisem, bodajże w tym momencie zawarłem ostateczną umowę z Netią (nie pamiętam, bo dawno to było, ale routerów słali mi kilka i każdy kwitowałem).

12. Wyobraź sobie, że nie ma i komornik okradł staruszkę na ok.30000 zł (tylko dlatego, że nieuczciwy wierzyciel zmyślił jej dane, od razu zbankrutował i kasa przepadła), sprawa na TOP-ie bo właśnie Gowin zwraca jej kasę (a komornik będzie miał trzepanie). Ona nie miała ŻADNEGO związku z tą firmą (gdy ty miałeś, nawet "modem" odebrałeś), ot polskie prawo. Z tego co tam czytałem na forum to jest to nowe oszustwo i to nie jest przypadek jednostkowy, takie zmyślanie danych dłużnika, jedynie dzięki aferze w mediach ona dostanie kasę (inni będą się sądzić prywatnie).

Edytowane przez Arek_
Odnośnik do komentarza

I coś się wyjaśniło?

 

Wyjaśniło się tyle, że różni ludzie mi różnie doradzają

 

 

No i okazało się, że zawsze znajdzie się parę osób, które nie zrozumieją najbardziej oczywistych komunikatów i będą się bronić przed faktami do samego końca. Jeden osobnik, na innym forum, posunął się nawet do stwierdzenia, że przecież Netia w ogóle nie ściągała tego fikcyjnego długu

 

W sumie mnie to nie dziwi. Przecież niektórzy o zgwałconych kobietach mają opinię taką, że to są jakieś szmaty, które same się o to prosiły

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.