Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

moze i jakas mala rada dla kolegi Mevka sie znajdzie??

poprostu czarnula zaczyna mi odmawiac posluszenstwa po dluzszym graniu (po kolo 4/5 godzinach).

wczesniej bylo git. calymi nocami katowalem online i dniowki siadaly bez przeszkod a teraz chwila i zgon.

sama sie wylacza, a nastepnie miga dioda czerwona - tak jak by cos bylo nie tak - przegrzana ??

konsola jest 1-na z pierwszych modeli 60-GB kupiona w angli, dniu premiery.

dodam, iz co jakis czas czyszcze ja sprezonym powietrzem.

??? hmm... ???

Odnośnik do komentarza

wychodzi na to ze przegrzewa sie cos, ale jakos dlugo jej to zajmuje, moze byc tez jakis uklad wadliwy

wiatrak nie chodzi jakos glosno przy tym jak ma sie wylaczyc?

jesli juz po za gwarancja rozbierz, zobacz jak maja sie pasty miedzy rdzeniami a radiatorami, usun stare, połóż nowe, zwroc uwage czy tej pasty bylo duzo czy malo i byla dobrze wycisnieta spod ukladow...

Odnośnik do komentarza
co jakis czas czyszcze ja sprezonym powietrzem.

 

W jaki sposób to robisz?

Jeśli dmuchasz powietrzem bezpośrednio do otworów wentylacyjnych to tu jest Twój problem. W taki sposób kurz zamiast wydostac się na zewnątrz zalega w trudno dostępnych miejscach i utrudnia prawidławą cyrkulację powietrza wewnątrz konsoli. Lepiej rorkręć konsolę, dokładnie wyczyść z kurzu i nanieś nową pastę termoprzewodzącą tak jak radzi Juchy.

 

Pasta jest do kupienia w sklepach komputerowych.

Polecam Zalman STG1.

Edytowane przez Michał102
Odnośnik do komentarza

mevek: termoprzewodzaca

kupic w sklepie komp., tylko nei silikonowa bo to najgorsze przewodnictwo ma, najbezpieczniej ceramiczna bo nawet jak cos upackasz przy okazji to zero mozliowsci zwarcia, wszelkie silver tez sa robione tak ze to proszkowane srebro niby jest z dodatkiem ktory ma utrudnić przewodnictwo ale sa warunki w ktorych to moze zawieść...ale jak nie będzie nic innego to i silver bierz tylko nie upaćkaj niczego innego niz to co trzeba...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

pleya 2 sam sobie naprawialem - ale tak jak piszesz w tych sprawach nie jestem obyty.

mechanik ze mnie - czyli potrafie sobie radzic z siliconem czy smarem i problemami codziennymi.

poprostu pytam, by sobie poradzic domowym sposobem.

jedno juz wiem... w pozycji stojecej usterka ginie.

jadnakze demontaz obudowy jest nie unikniony.

bedzie to nasz 1 raz.

bede delikatny :D

dzieki

 

p.s

mozecia zapodac lina do owej "pasty termoprzewodzącej"

Odnośnik do komentarza

Linka Ci nie podam bo posądzą mnie o reklamę :P

Poszukaj na alledrogo, pełno tam tego.

 

Pamiętaj, że grzebierz w konsoli na własne ryzyko.

Od siebie dodam jeszcze, że PS2 w porównaniu do PS3 rozkręca sie sama, także jeśli masz wątpliwości, że coś możesz zj...ć to lepiej tego nie ruszaj.

Odnośnik do komentarza

Czytając ten temat można się trochę załamać... Można powiedzieć, że jestem już zdecydowany na zakup PS3, jedyne na co czekam to news o tym czy i kiedy pojawi się nowy model ze wsteczną kompatybilnością ale mimo to chcę zaplanować zakup na parę miechów przed...

 

Chodzi o to, że nie wiem gdzie kupić plejaka żeby nie zostać zrobionym w wała gdy będe się dopominał o swoje prawa na podstawie niezgodności towaru z umową. Niby wszystko można, wystarczy się kłócić i iść do rzecznika itp. ale jak pokazały przykłady kilku osób niektóre sklepy są nieugięte do samego końca a wizyta w sądzie to mimo wszystko ryzyko bo jak przegramy to wiadomo, dodatkowe koszty a wygląda na to, że tą ustawę, która z zasady ma chronić klienta każdy może traktować po swojemu...

 

Dlatego pytam, czy możecie mi polecić sklep/siec sklepów gdzie na 99% mnie nie wyruchają jak będe próbował dochodzić swoich praw? Przeczytałem prawie cały temat i wynika z tego, że empik postępuję najbardziej uczciwie ze wszystkich tych sieci, no ale z drugiej strony skąd mam mieć pewność, że ten empik w którym kupię nie okaże się "wyjątkowy" :/ Zastanawiałem się jeszcze na sklepem psxextreme ale na jednym z forów ps3 ktoś twierdzi, że jak chciał oddać im plejaka (YLOD) po tym jak minęło 12 miechów to go zwyczajnie olali :/ Miał ktoś jakieś doświadczenia ze sklepem PE, można zaufać (szczególnie w takim przypadku)?

 

Miałem (mam wciąż) PS2 więc jestem uczulony na tego typu "przygody" (w moim przypadku była używana, bez gwarancji więc było jeszcze bardziej wesoło) dlatego chcę żeby było wszystko jasne gdy w końcu pewnego pięknego dnia udam się do sklepu w wiadomym celu ;)

Odnośnik do komentarza

Sonix,

na Twoim miejscu poczekałbym do premiery PS3 slim. Ten model ma pobierać mniej prądu a co za tym idzie mniej się będzie grzał, więc ryzyko awarii powinno być mniejsze.

Co do sklepu to nie ma takiego, że na 100% Cię nie wyd....ą.

Edytowane przez Michał102
Odnośnik do komentarza

No właśnie pewnie tak się skończy, że kupie slima (choć oficjalnie nic o nim nie wiadomo). Co do sklepów, wiem że na taki super uczciwy liczyć nie mogę (dlatego napisałem o 99 procentach :P) ale po przejrzeniu tematu wiem, że np. MM na pewno odpada jeśli chodzi o zakupy. CoATI, masz rację ale tak jak piszę, można zauważyć pewną prawidłowość...

Edytowane przez sonix
Odnośnik do komentarza

z wiekszych sklepow wktorych widzialem takie oferty to rtv euro agd. tyle ze tam maja lipne zestawy i ceny ;)

za gwarancje chyba chca 20 lub 30% wartosci towaru

 

z ciekawostek :

znalazlem ze w Angli ALLIANZ sprzedaje ubezpieczenie na konsole wychodzi 35p za 3 lata. czyli jakies 180 zl

i jak sie konsola po gwarancji zniszczy oni naprawiaja.

dziwne ze u nas tego nie ma :/

Edytowane przez szpic
Odnośnik do komentarza

z tego co Tu zauwazylem jesli o reklamcje to przechodza w EMPIKU, ale znow czy maja dobre ceny? u nich nigdy nei ma takich promocji jak w MM, bez waty itp, szkoda...

nic nie slychac o psxextreme, reklamowal ktos, respektuja 2 letnia niezgodnosc towaru z umowa, ktos mial jakis przypadek?

 

wlasnie z tym rtv euro agd to taka abstrakcja, cena podstawowa kosmos i doliczajac cene dodatkowej gwary to juz wyjdzie taka cena ze ja bym wolal ryzykować i kupowac gdzie najtaniej niz przeplacac 1,5 raza...

 

SZPIC: tak jak Ci pisalem wyzej w postach, w czesci krajow UE wlasnie jest to ubezpieczenie sprzętu (i nie jest to typowa gwara) możliwe do wykupienia i tak jak napisales, tu nawet wchodzi w gre zniszczenie konsoli przez użytkownika (tego gwarancja zwykla w gole nie obejmuje, z winy użytkownika nikt gwarancji nie uzna), fajna sprawa, w Niemczech niestety nie widzialem takiej opcji np. w MM czy Saturnie, a szkoda, bo można by to łatwo przenieść na warunki polskie, kupując tam taki zestaw aby sprzedać u nas z taka sama gwara...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Słyszałem od jednego kolesia, że udało mu się w saturnie dostać nową konsolę. Powołał się na niezgodność towaru z umową.

Ja swoja konsolę kupiłem w Mix-Electronics, kiedy polazłem z pismem reklamacyjnym koleś przyjął konsolę ale na papierku, który od niego otrzymałem napisane było "klient korzysta z prawa gwarancji udzielonej przez producenta" Myślę że koleś niedokładnie przeczytał pisemko, które mu przyniosłem więc pewnie sprawa się przeciągnie.

Oczywiście jak będzie po wszystkim i sprawa się wyjaśni napiszę tu czy warto w tym sklepie kupować czy nie.

Odnośnik do komentarza

ja juz bylem przekonany do zakupu. ba nawet juz w sklepie bylem ;)

i co ?

zdecydowalem poczekac na slima :P

chyba ze wczesniej dadza dluzsza gwarancje to sie skusze na chlebaka.

 

sony mnie powiedzialo ze oni nie moga dac 3 - 5 lat opcjonalnej gwarancji bo Ps3 nie jest marka sony.. to osobna spolka. scep.

a gwarancja extra jest tylko dla sony poland ;/

 

jak sadzicie jaki % zdycha w takim mlodym wieku jakim jest 1-1,5 roku?

40gb ponoc prawie w 40%

jak 60 i 80 to nie wiem, a chetnie bym sie dowiedzial :D

 

i czy przy uzytkowaniu rzedu max 10h na tydzien pozyla by dluzej ?

Odnośnik do komentarza
masz tam w tej opalarce plynna regulacje temperatury? no i dysza nie moze byc za szeroka.

 

lepiej zainwestowac w lutownice typu hot air

a kto tak Ci powiedzial ze nie moze byc za szeroka?

po pierwsze to wlasnie potrzeba szeroka, aby nie za waska, bo plyte jak i sam uklad musi rozgrzac jednakowo czyli rokzlad tem. musi byc poprawny, jak przegrzeje jedna ze stron to cala plyte szlak trafi, powygina, uklad odskoczy, w niektorych typach lutownic nie ma az takich szerokich, np. w pace jest, glowica bga tego typu 910zl netto. do tego przejsciowka by mozna bylo to wogole zamontowac jesli nie ma sie lutownicy pace to drugie jakies 1000zl.

do tego trzeba zestaw rework stations, a nie zwykla lutownice hot air bez wspomagania, czyli bez pdogrzewacza i statywu a w dodatku musi sie wspomagac jakims pomiarem temp...

 

 

a to co on chce zrobic czyli grzac jak popadnie to czy opalarka czy lutownica chinska to jedno, w chinszczynie nie znajdzie wiekszych glowic bga niz 35mm a tam potrzeba powzyej 42mm, nawet renex do swojego recco max co ma to 37,5mm, a to juz koszta za sama glowice ponad 300zl brutto, tylko ze nie ma, z jedynych jakich moglem dostac o poprawnej jakosci wykonania to ta pace tej wielkosci, do X0 wystarczylo recco, co by nie robil to jednak pomiar ciagly temp pod ukladem wskazany, i glowe na karku by nie przedobrzyc...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...