Skocz do zawartości

Awaryjność PS3


Rekomendowane odpowiedzi

z opisu wynika ze to nic innego jak przedluzona zwykla gwarancja o rok dluzej czyli do 3 lat na zasadach podobnych jak gwarancja tradycyjna, czyli naprawianie na koszt gwaranta w ramach gwarancji,

 

jest tylko male ale, powolujac sie na ustawe jakby Ci wymienili na nowa to musza dac od nowa gwarancje, a tam zapewne nawet jak wymienia to nie bedzie, wiec tez trzeba uwazac na co sie powoluje jak sie reklamuje w okresie pierwszych 2 lat, najlepiej wtedy reklamowac jako towar niezgodny z umowa, a w okresie 2-3 lata juz wg tej gwarancji....

pytanie tylko mozna zadac co jesli wymienia na nowa np miedzy 1-2 rokiem gwary wg niezgodnosci towaru z umowa, zapewne nowa gwara ustawwa bedzie szla od nowa, a ich juz nie...

 

Ale w Polsce.

a skad wiesz ze to numeracja PL?

po za tym jesli to jest numeracja tego serwisu w wawie to przeciez oni nie tylko PS3 naprawiaja :), wiec rownie dobrze moze byc to numeracja ogolna...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich. Mam pytanie w jakim sklepie najlepiej kupić konsolę, żeby mieć pewność, że w razie awarii sklep nie będzie robił żadnych problemów.

I kilka stron wcześniej ktoś pisał o możliwości przedłużenia gwarancji w sklepach Euro, czy na takich zasadach warto tam kupić konsolę?:

Zyskujesz:

 

Od następnego dnia po zakupie, przez 3 lata bezpłatne naprawy i części w razie przypadkowych uszkodzeń z winy użytkownika (nieszczęśliwy wypadek).

 

Po zakończeniu gwarancji producenta lub sklepu dodatkowy rok bezpłatnych napraw i części w razie awarii sprzętu.

 

Dodatkowo:

 

o wymiana na nowy sprzęt, jeśli naprawa będzie nieopłacalna

o naprawy tylko w wyspecjalizowanych serwisach

o bez limitu napraw i ukrytych opłat

 

Nie znam się za bardzo, bo jeszcze nie mam PS3, ale planuję w niedługim czasie kupić, ale przeczytałem kilkanaście stron tego tematu i widzę, że lepiej teraz się tym zainteresować. Dlatego czy mógłby mi ktoś wyjaśnić z powyższego cytatu jakie awarie mogą wchodzić w grę a jakie nie.

 

Ile chcą za konsolę z taką gwrancją?

Odnośnik do komentarza

@ Chicken

Zależy jaki zestaw weźmiesz, bo oni chyba za przedłużenie gwarancji biorą jakiś % wartości zestawu. Ale za przedłużenie gwarancji na wersję Slim cena wynosi od 350 do 387 zł. Wbij na ich stronę to zobaczysz jakie są zestawy i kwoty za przedłużenie gwarancji: http://www.euro.com.pl/konsole-do-gier,_Sony,h5.bhtml (skopiuj cały link)

Edytowane przez Grigori
do poprawnego wyświtlania linka słyży tag o tej samej nazwie
Odnośnik do komentarza

Odebrałem konsolę.

Naprawiona przez wymiane pasty i podgrzanie lutów, zatem moze za długo nie podziałać. W sklepie powiedzieli że jak tym razem padnie to dostanę nową.

Skopiowałem sejwy bo po raz drugi miałem farta i nie sformatowali twardziela:)

 

Sprzedawaj puki działa. Moja po takich naprawach średnio 5 dni trzymała i znowu to samo się działo...

Odnośnik do komentarza

a co lepiej zrobic sprzedac konsole na allegro jako uszkodzona z gra U2 nie rozkrecana?? czy rozkrecona bez gry??

w gole sie nie oplaca sprzedawac uszkodzonych na allegro tym bardziej z gra, a bez gry to bedzie rozkrecana wiec jeszcze gorzej

jak chcesz sprzedac to skupujemy, gre wyjmujemy na serwisie i oddajemy, juz nie jeden, nawet z tego forum, skorzystał z takiej opcji...

 

osobiscie to bym probowal naprawy i po naprawie ewentualna sprzedaz, lepiej sie na tym wyjdzie...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Dlatego zadałem pytanie,bo to dziwne by było 150 tys. konsol w Polsce a 50 tys. naprawionych :P

 

Wziąłeś pod uwagę fakt , że większość użytkowników PS3 ma już kolejną konsolę ? ;)

W moim przypadku to już 3 sztuka :)

A tak na marginesie... Strasznie długo się przeciąga ta twoja naprawa. U mnie się wyświetla ,że nie ma cię jakieś 46 dni.

Odnośnik do komentarza

skoro miales na gwarancji konsole to naprawy sa wykonywane w ramach gwarancji wiec gwarancje masz, a nie ze zadnej nie masz :)

masz tyle gwarancji ile Ci pozostalo do tych 2 lat...

zarznij ja bo jak dadza nowa to pamietaj o fakcie nowej gwarancji ktora bedzie liczona od nowa :), na pismie to wez, ze wymienili na nowa i kiedy...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Po poście juchego poszedłem sprawdzić karty gdy oddawałem moją PS3 na gwarancje.Na jednej pisze nr seryjny:7479347-cech04 a na drugiej 0389727 i model cech04,jak na moją logike to są dwie różne konsole,nie zwarcałem na to uwagi bo na kartce pisało odnowienie produktu na S/N 0389727.Dopiero teraz kumam że coś wymienili.

 

 

P.S.W opisie naprawy pisze:Symptom-1611,Sekcja-SYS,Defekt-N,NAPR.-Z

 

 

Ilona ty mnie tam nie skreślaj z listy :P bo niedługo partyjka w COD 4 MW2 :D

Edytowane przez Litwin25
Odnośnik do komentarza

Naprawić samemu nie jest wcale tak trudno jak się wydaje. Niestety konsola nie pośmiga za długo po takiej naprawie. Moja wytrzymała 3 miechy. Może kiedyś spróbuję ponownie ją wskrzesić, tylko nie wiem po co jak mam 2 nowe. Sprzedaż nie wchodzi w grę. Nie chce świadomie wydymać kogoś, kto mógł ciułać każdy grosz na swoją wymarzoną PS3.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...