Skocz do zawartości

Wysuwająca się tacka xbox 360


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To ja coś sensownego napiszę. Nie wiem jak w przypadku X'a ale kiedyś miałem tak z dvd od kina domowego. Najpierw w kółko się wysuwała ta tacka, a że i tak korzystałem z innych funkcji kina (radio, aux) to tacka pozostawała otwarta. W końcu tacka przestała się wysuwać w ogóle, nawet po naciśnięciu przycisku. Wyglądało to tak, że naciskałem przycisk, pokazywał się napis na wyświetlaczy loading... i lipa. Stało się to równo po upływie 2 lat w momencie kiedy minął okres gwarancji. Oddałem więc je do naprawy. Po rozkręceniu okazało się, że padł jeden z układów scalonych na płycie głównej odpowiedzialny za przekazywanie sygnału do silniczków. Koszt naprawy był nie opłacalny, lepiej było kupić nowe dvd na gwarancji. Puenta - lepiej oddaj go do serwisu nim całkiem się spier.do.li Cytując klasyka "Batman ja Ci dobrze radzę".

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

MierzejX

 

takie pisanie porównujące do innych sprzetow jest bez sensu, kazdy ma inna budowe z wymienionych

co ma kino domowe do konsoli?

 

konsola X360 do pcta to szybciej, czyli jakbys cos napisal o perypetiach napedu DVD w pc

w X360 wlasnie jest naped typowo pctowy (juz w PS3 calkwoicie inna historia, np jeden naped w PS3 ma elektonike sterujaca w napedzie a drugi w ogole nie ma, jest na plycie glownej, nawet konsol nie mozna do siebie porownac tego samego typu)

jedyna trafna podpowiedz to spytac tam gdzie sie na tym znaja czyli w serwisie, tylko zaufanym zeby nie wymyslili zaraz ze naped caly do wymiany i nie skroili 5 razy tyle co naprwa tego powinna kosztowac...

 

co do tego wysuwania tacki to sie nie przejmuj, to nic nadzwyczaj groznego, pasek klinowy sie slizga, lub juz tyle brudu sie zebralo ze jest z problem z dosunieciem tacki do konca  itp.

max naprawa czyli wymiana go to do 40zl... i nie trzeba tego robic od reki itp., robisz to kiedy juz Cie to denerwuje tak ze wolisz wymienic i miec spokoj...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 3 lata później...

Zrobiło mi się to samo co koledze post wyżej. Napęd przestał się wysuwać. Zdarzało się to co raz częściej, aż w końcu jak ustawiłem konsolę pionowo to już w ogóle się nie otwierał. Pomogło czysczenie alkoholem paska gumowego i zembatek. Tak jak na filmiku niżej:

 

 

Ja zmodyfikowałem metodę i nie sciągałem paska. Wystarczyło przyłożyć namoczony patyczek i obracać zembatką. Zresztą u mnie byłoby ciężko go zdjąć, bo miałem nieco inne ułożenie w napędzie (po prawej stronie) i mniej miejsca do manewrowania. Zdjęcie panelu też pomaga. Nie mialem alkoholu 70%. Wystarczył perfum.

Edytowane przez MierzejX
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...