Skocz do zawartości

Treningi typu p90x, Body Beast


Rekomendowane odpowiedzi


p90x-logo12-300x64.jpg

P90X jest kompletnym programem treningowym zaprojektowanym tak, abyś mógł kompletnie zmienić swoje ciało w 90dni.


Tak jak wyżej wspomniałem program trwa równe 90dni, ćwiczymy 6dni w tygodniu i to od nas zależy czy odpoczywamy w ten 7dzień. Po pierwszym miesiącu ćwiczeń zmienia się "pakiet" filmów, przy których będziemy ćwiczyć, czyli automatycznie zmieniają się też ćwiczenia.

Na program składa się 12 filmów:

1.How to Bring It
2.Chest and back
3.Plyometrics
4.Shoulders and Arms
5.Legs and Back
6.Kenpo X
7.X Stretch
8.Core Synergitics
9.Chest and Shoulders
10.Back and Biceps
11.Cardio X
12.Ab Ripper


oraz 3 różne style treningu:

Classic - podstawowy program
Double - program rozszerzony
Lean - dla osób słabszych, z mniejszą ilością ćwiczeń siłowych
Ja osobiście polecam zacząć od Classic. W p90x nie chodzi o to, czy dajesz radę ćwiczyć tak jak reszta na filmie, lecz o to ile z siebie dasz na treningu.

Czemu to jest takie skuteczne?

Program opiera się na zaawansowanej technice treningu zwanej ™ Confusion. Wiele ćwiczeń prowadzi do "wyżyny", w której organizm przyzwyczaja się do procedur, zmniejszając automatycznie wyniki. Natomiast P90X oferuje szeroki wybór ćwiczeń, które jednocześnie spalają tkankę tłuszczową oraz budują tkankę mięśniową jednocześnie stawiając nam ciągle nowe wyzwania.

Czy p90x jest dla mnie?

Nie ma tutaj ograniczeń. Program może wykonać osoba bardzo otyła jak i osoba z niedowagą. Podstawa to dobra dieta, rozpisana pod nasze wymagania co do efektów oraz 100% siebie w treningu. Pierwsze 2 tygodnie są bardzo ciężkie, lecz później idzie z górki.

Jakie ćwiczenia wykonamy?

P90X jest tak skuteczne przez to właśnie, że posiada tak duży wachlarz stylów ćwiczeń. Przez to też treningi nie stają się nudne. System obejmuje treningi cardio, plyometrics [ trening oparty na skokach], ćwiczenia na brzuch [po głównym treningu ok 3x w tyg], ćwiczenia z własną masą ciała, stretching, sztuki walki, ćwiczenia siłowe a nawet jogę.
W rezultacie nie budujemy tylko masę mięśniową, lecz polepszamy swoją ogólną
wydolność i funkcjonalność.

Jaki sprzęt potrzebuję?

Zacznijmy od tego, że w p90x każde ćwiczenie można wykonać na praktycznie 4 różne sposoby
1 - Robisz wszystko tak jak główny trener Tony Horton
2 - Wybierasz "mięśniaka" i wszystko robisz na maxa
3 - Gościu z gumą, zamiast np. podciągnięć, ty ćwiczysz z ta samą partię mięśni z ekspenderem.
4 - Czwartą osobą jest kobieta i to głownie dla kobiet ona tam się znalazła.

Tak więc, zależnie od tego w jaki sposób będziemy ćwiczyć, to takiego sprzętu będziemy potrzebowali. Najlepiej to widać na filmach.

Sprzęt:

Uchwyty do pompek - służą głównie do pompek, lecz wykorzystywane są też do ćwiczeń np. na barki.
5018_2.jpg

Hantle - główne wykorzystanie to ćwiczenia ramion, barków oraz pleców. Jeśli chodzi o klatkę piersiową to występują w jednym ćwiczeniu. Ciężar hantli zależy od naszych możliwości. Najlepiej mieć 2 pary - ciężkie oraz lekkie.
hantle2x10_3.jpg

Drążek - najtaniej wychodzi kupić drążek rozporowy do futryny

drazek-rozporowy-regulowany.jpg

Guma [ekspander] - tutaj najlepiej kupić dłuższy ekspander, nie ma wtedy problemu z zawieszeniem go np. na drążku i zrobieniu ćwiczeń na plecy.
http://www.pre100.pl/PrestoCore/WWW/external/getImageById2/?store=favia&id=12514

reszta potrzebnych rzeczy to:
-krzesło [ pomagamy sobie w czasie podciągnieć ]
-opcjonalnie mata do Jogi, lecz się naprawdę przydaje
-opcjonalnie rękawiczki
-ręcznik

Podgląd ćwiczeń w P90X







bblogo1.png

Body Beast jest 90 dniowym programem nastawionym na budowanie suchej m asy mięśniowej. Głównym prowadzącym jest profesjonalny kulturysta Sagi Kalev. Zaletą programu jest tak zwany „Dynamic Set Training”, czyli dynamiczny trening łączący w sobie dawne szkolne techniki podnoszenia wagi z najnowszymi metodami treningowymi. Będziemy wykonywać różne zestawy ćwiczeń takie jak obwody, combo, progresja, super serie, w których będziemy wykonywali różne ćwiczenia i przeróżne kombinacje ćwiczeń. Każdy rodzaj techniki treningowej będzie wymuszał na naszym organizmie angażowanie coraz większej liczby włókien mięśniowych. Twórcy programu mówią o tym „Musce confusion w trybie bestii”.
Program podzielony jest na 3 fazy. Pierwsza z nich BUILD trwa 3 tygodnie, druga BULK w zależności od kalendarza który wybierzemy 5 lub 6 tygodni. 3 faza programu BEAST trwająca 3 lub 4 tygodnie to połączenie pierwszej i drugiej fazy. 6 dni treningowych w tygodniu, jeden dzień całkowitej regeneracji. Ponieważ głównym celem programu jest budowanie masy mięśniowej, mamy tylko jeden trening cardio w tygodniu. Generalnie możemy wykonywać tych treningów więcej, jednak tym samym automatycznie musimy dostarczać więcej kalorii do naszemu organizmowi.
Codziennie ćwiczymy inną partię mięśniową. Polecam dodać po każdym treningu chociaż 10 minutowe rozciąganie całego ciała lub danej partii mięśniowej, ćwiczonej w danym dniu . Dodatkowo możemy wykonywać raz w tygodniu np. w dzień wolny rozciągnie z P90X. Dlaczego? Z racji że codziennie nasze mięsnie są wykorzystywane do maksimum możliwości, jesteśmy bardziej narażeni na kontuzje. Ponadto rozciąganie ma także dobry wpływ na rozbudowę naszych mięśni. Treningi są ciężkie i intensywne dlatego bardzo ważne jest właściwe odżywianie aby uniknąć przetrenowania.
Jakiego sprzętu potrzebujemy? Generalnie czym więcej go mamy tym lepiej dla nas. Taki minimalny zestaw to hantle i ławeczkai drążek. Ponadto potrzebna nam będzie sztanga łamana, ekspandery i piłka gimnastyczna.

 

 

PS. Zeby trening byl bardziej lepszy trzeba jesc sterydy.

Edytowane przez wronerro
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 19
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

W sensie kolesie z filmiku nie wyglądają natural, takiego czegoś nie osiąga się natural. Nie neguje sterydów bo to istotna część bodybuildingu. W zasadzie nie wiem po co to pisze, bo każdy w temacie wie jak jest, ale szkoda mi tylko młodocianych co myślą, że jak Heath reklamuje Muscletecha np. białko to po zażyciu owego białka będzie takim wielkim skurczybykiem, a jak wiadomo - nie będzie. 

 

Generalnie wolę klasyczne dźwiganie ciężarów.

Odnośnik do komentarza
Wujek wroner poskladal Wam zestaw do p90x, na cale 90 dni naku%$@ania !






 

SUMA: 177zl a po odliczeniu np mati i rekawiczek (bo mozesz miec rowerowe itp) wychodzi 128zl !
Odnośnik do komentarza

A po kij rękawiczki :P

 

Uchwyty do pompek można zamienić hantlami, nawet lepiej się pracuje, bo trzeba równowagę trzymać (mogą się "rozjeżdżać")

 

Zamiast powyższego dorzucić kasę do drążka i kupić przykręcany do ściany/sufitu, lepiej wyjdzie, nie mam zaufania do rozporowych (polecam Marbo)

 

 

Zapomniałeś dorzucić koszt przesyłki - ok. 50zł

 

Daruję sobie taki trening - notoryczny brak czasu, robię po swojemu, ale plus za chęci :)

Odnośnik do komentarza

Ligę? hmm. Dokładniej proszę :)

 

Najwięcej po sieci cisnąłem w PES6 na 360tce. Miałem genialny bilans, pierwsza 100 w rankingu, podobnie w Fifa 09. Dwie najlepsze kopanki jakie pojawiły się na obecnej generacji. I tylko te dwie. Reszta nie była dla mnie.

 

Szkoda, że EA już nie archiwizuje danych na stronce ze starszymi Fifkami, ale w edycji 09 miałem bilans około 800 wygranych i 40 czy 50 porażek. Piękne czasy, ale wtedy miałem nadmiar czasu na gierki - teraz to nawet TLoU mnie nie ciągnie i nawet NextGeny nie uruchomiły hajpu :/ 

Odnośnik do komentarza

A po kij rękawiczki 

mogą się przydać. nie każdy jest twardym s(pipi)ysynem o skórze nosorożca. chwyt jest pewniejszy, stabilizatory nadgarstków też się przydają.

 

Uchwyty do pompek można zamienić hantlami, nawet lepiej się pracuje, bo trzeba równowagę trzymać (mogą się "rozjeżdżać")

jeśli chcesz się skoncentrować na klatce piersiowej lub/i tricepsie, to trzymanie równowagi na rozjeżdżających się hantlach niepotrzebnie komplikuje sprawe

Edytowane przez Kazub
Odnośnik do komentarza
Dzisiaj jestem po 1 dni z p90x.
Pompki wiekszego wrazenia na mnie nie zrobily.
Robione tempem hortona, dokladnie, weszly idealnie. Klata pekala.
No ale to co sie dzialo przy podciaganiu to masakra, myslalem, ze to mam opanowane..
W pierwszej serii ok 33 idealnie podciagniecia bo potem spasc do 23 i 17 shocked.png
Nie spodziewalem sie, ze sila tak szybko ze mnie ucieknie..
No i ten AB Ripper, pieczenie brzucha juz po 2 min cwiczenia :F
Odnośnik do komentarza
Jesli ktos korzysta z p2m to mam hashcode do Body Beast.

Ja np mam torrenty zablokowane przed admina a moj dobry znajomy

poratowal mnie tym upem i moge sie cieszyc BB na swoim dysku.

Nie wiem czy mozna takie rzeczy udostepniac wiec o hashcode piszcie na PM.

No a teraz podam instrukcje jak korzystac z moorhunta.

 


1. Wchodzisz na https://p2mforum.info/redirect-to/?redirect=http%3A%2F%2Fdb.tt%2FZnQYhTAo i sciagasz.
2. Wchodzisz na http://www.programs.pl/program,769,NET-Framework.html i sciagasz.
3. Instalujesz oba programy, kolejnosc malo wazna. Wazne bys po zainstalowaniu obu zresetowal komputer.
7. Wchodzisz w program MOORHUNT i dajesz NARZEDZIA (u gory w menu), podczas wlaczenia programu wyskacza dwa bledy, zignoruj i klikaj OK. W menu NARZEDZIA wejdz w USTAWIENIA i tam zaznacz opcje SZUKAJ HASHCODE W SCHOWKU. Jak to zaznaczyles dajesz ok.
9. Kopiujesz myszka cala zawartosc hashcode (hashcode zaczyna sie znakami << a konczy >>).
10. Program powinien sam znalezc hashcode, i potem wybierasz miejsce gdzie chcesz miec sciagnieta gre i on zacznie pobieranie.
11. Koniec pobierania i instalowanie
 
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...