Jump to content

Fillery w anime wszelakim - Dlaczego ludzie mają z tym problem?


Recommended Posts

Fillery, zapychacze dlaczego tak często są nielubiane? Czy to źle jeśli rozwija się historie postaci drugoplanowych? Mnie to osobiście nie przeszkadza, zawsze można to omijać, jednak czy przez to czegoś się nie traci? Walki w DB ciągnące się kilkanaście odcinków miały swój klimat.

Edited by Kafar0011
Link to comment
  • Replies 11
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Czytasz Władcę Pierścieni. Oprócz głównego wątku prowadzonego przez Tolkiena, co jakiś czas pojawia się rozwinięcie postaci pisane przez Ziemkiewicza (np. o tym, jak to podczas gdy Gimli oddalił się od drużyny z powodu (pipi)zki zaszlachtował herszta orków i jak wpłynęło to na jego prawicowe poglądy). 

Link to comment

Nie, dragon ball był ciekawy tylko przez pierwszą serię gdy songo był małym kretynem a bulma zboczoną dzi.wką. To późniejsze fillery sprawiły, że DB trąci penisem.

 

To jest właśnie problem z dzisiejszymi mass-produkowanymi chińskimi kreskówkami. (w porównaniu z np. Armitage III, Ghost in The Shell albo Akirą)

 

Tak. Dawniej też bywały (krótkie, uzasadnione kontekstem!) fillery, ale to co się dzieje teraz to przegięcie pały i nie idzie oglądać.

 

Nie wiem czemu chcesz wmawiać, że to coś dobrego.

Link to comment

Problem polega na tym, że jak  tylko jakaś manga zyska popularność to od razu startują z anime. Nie trzeba długo czekać ażeby anime dogoniło mangę z fabułą. Co wtedy? Wstrzymać anime? Noł łej. Wcisnąć filler z fabułą z d*py i jechać dalej. Dlatego anime powinno powstawać przynajmniej z 2 - 3-letnim opóźnieniem (pod warunkiem, że sama manga nie będzie ciągła się przez dekadę). Fillery to w większości zło bo powstają na szybko i biorą się za nie partacze. Mało kto potrafi zrobić ledwo wyczuwalny filler pasujący do kanonu i zarazem ciekawy.

Szczerze wolałbym wstrzymanie anime na jakiś okres i dopiero potem ruszyć dalej z wątkiem fabularnym.

Link to comment

W pierwszym poście piszesz, że można ominąć, a następnym że się męczysz i oglądasz. Słuchaj własnych rad może.

Można, co nie oznacza że osobiście stosuje takie rozwiązanie. W tym przypadku to przesadzili, co innego krótkie fillery, a co innego kilkadziesiąt odcinków.

Link to comment

Jeżeli ogląda się jakiegoś tasiemca obecnie, jednym ciągiem i "wypełniacze" są w miarę ciekawe - można to przeżyć. Gorzej, gdy oglądało się np. Bleach systematycznie, gdzie odcinki i tak były skrajnie rozwleczone + kilka minut powtórek w każdym i nagle... bach! Przerwa w głównym wątku i wchodzi ogromny i nudny "wypełniacz" a kontynuacja przerwanej w połowie walki za... kilka miesięcy :P

 

Są fillery lepsze i gorsze. W takim One Piece nie ma zbyt wielu fillerów (dla przykładu) ale są raczej marne.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.