Jump to content


Blue

Użytkownicy
 • Content Count

  535
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

211 Wybraniec

Informacje o profilu

 • Płeć:
  mężczyzna

Recent Profile Visitors

633 profile views
 1. Nie wiem po co ten temat. Powinniśmy omawiać ten film w temacie HORROR. Zmiótł konkurencję.
 2. No też mi przykro, że reżyserzy muszą tłumaczyć co, gdzie, jak bo ludzie nie rozumieją filmu o poziomie skomplikowania komiksów o Kaczorze Donaldzie.
 3. No tak, tylko Snap dotyczył IronaMana. Nawet gdyby cofnął tylko jego czas, to przecież musiałby cofnąć też jego snap. Chociaż cofniecie nie wpłynełoby na żyjących, to cofnięcie Snapa i tak przywróciłoby Thanosa i jego armię. Po za tym, wydaje mi się, że w Dr Strangu jak Stephen cofnął czas to też wskrzesił Wonga... Ale to tylko dewagacje. Możliwości time stone rodzą paradoksy i są gorzej nakreślone niż mechanizm cofania się w czasie w endgame.
 4. No nie, ponieważ time stone cofa czas. Czyli mógłbyś jedynie cofnąć czas to momentu przed snapu IronMana, co niczego by nie zmieniło, ponieważ cofnąłbyś też sam snap... Tu trzbea jednak przyznać, że time stone jest bardzo przegięty, dlatego w Dr. Strange podkreślono, że z "jakichś ważnych powodów" nie można go za często używać.
 5. Tak jak już mówił przedmówca, to co mówisz nie ma najmniejszego sensu. Jak śmierć kogoś z głównej lini czasowej miałaby wpłynąć na losy alternernatywnej lini czasowej? Dialog z Ancient One był naprawdę bardzo prosty. Ona nie chce dać kamienia, ponieważ jest on niezbędny by ocalić ludzkość (vide Dr. Strange - bez kamienia czasu ziemia zostałaby wchłonięta przez Dormammu). Hulk mówi, że odda. Ancient One mówi, że jak umrą to nie odda. Hulk mówi, że jednak oddadzą. No i w końcu dała. W żaden sposób nie wskazuje to, że śmierć podróżnika w czasie niszczy jakąś oś czasu. Zacznijmy od tego, że Thanos to prawdziwa bestia. Bez kamieni jest silniejszy zarówno od Hulka jak i Thora co doskonale widać w Endgame. Jest to konsekwetne z IW, ponieważ gdy na początku Thanos rozłożył Hulka jak dziecko nie używał Power Stona, co potwierdzili braci Russos. Zresztą, za każdym razem jak Thanos używa kamieni, to widać ich aure. No i najważniejsze... w filmach kamienie nie działają tak jak w komiksach. Jak widać w filmie, kamienie to nie buffy tylko narzędzia, które dają ogromne możliwości. To znaczy - kiedy Thanos założył power stone, nie mógł nagle nałożyć sobie więcej na sztange w przysiadzie. Natomiast mógł użyć powerstona jak broni, co zrobił w Endgame uderzając Capitan Marvel. Po za tym, brzemie kamieni osłabia tego, który je nosi. Za każdym razem jak Thanos zakładał kolejny kamień widać było, że jest to dla niego obciążeniem. W finałowej walce IW Thanos by walczyć używa właściwie tylko kamieni a kiedy zakłada ostatni kamień widzimy, jak bardzo cierpi. Zresztą w Endgame pokozano, jak kamienie działają na słabsze jednostki takie jak Hulk czy Iron-man. Warto zauważył, że Thanos nie przegrał żadnej potyczki w IW. Thor załatwił go z zaskoczenia, a i tak guzik zrobił. ( Co też potwierdzili bracia Russos). Czy już nikt nie ogląda filmów? Przecież Hulk nie mógł przywrócić do życia Czarnej Wdowy, więc nie dziwne, że nie mógł też przywrócić do życia Starka. Kamienie mogą widocznie jedynie odczynić skutek działania ich samych.
 6. Wystarczy poczekać... przecież Tom Holland też się starzeje i szybciej niż myślicie, będziemy obserwować zmagania dorosłego Pająka.
 7. Taaa... Przypominam, że Tobie podobni wieszczyli koniec Marvela związany z feministyczną i wprowadzoną na siłę Captain Marvel. Tymczasem zarobiła ponad miliard dolców.
 8. ... co? xDDDDD Rozwalanie kościelnej wieży było ideologiczne? xDDDD Jasne, ale ja mówie o sytuacji w któej mała dziewczynka bardzo cieszy się z tego, że w jednej scenie jej ulubione bohaterki łoją dupsko złym w komiksowym filmie. Wyobrażam sobie moja córkę, która cieszy się z takiej akcji i nie będę jej odmawiał radości, nawet jeśli dla niektórych scena zajeżdza cringe festem. Przecież w odwrotnej sytuacji (np. kiedy z Thanosem walczy 3 białych facetów) nikt cringu nie czuje. Przecież to naturalne. Nie rozumiem, czemu naturalne nie jest, kiedy kilka kobiet ma własną scenę w filmie. No ale, żyjemy w czasach kiedy antiSJW jest równie głupie jak SJW.
 9. No ale przecież tam były potężne laski (Wanda, Valkyria i Gamora (a one mają strength level na poziomie kilku ton), ironpots, Hope...) które rozwaliły pokaźny oddział Minionków Thanosa + Lewiatana. Można podejrzewać, że przynajmniej uniknęły spowolnienia Capitanówny
 10. Ehh... Wyobrażcie sobie, że jesteście dziewczyną która od dziecka ogląda Avengersów. No i w finalnym epizodzie jest cała scena, w której główną rolę ma banda jej idolek. Kisiel w gaciach. Dajcie już spokój, taknieok?
 11. Przekazał Samowi bo trzyma się Capa od Winter Soldiera i w przeciwieństwie do niego nie był radzieckim szpiegiem. No i tak było w komiksach
 12. No nie mógł tam żyć. Jeśli żyłby w oryginalnej linii czasowej to oznaczałoby to, że można zmieniać przeszłość co podważałoby sens wszystkich innych wydarzeń. Byłoby też oczywistym rozwiązaniem dla śmierci Natashy, Tonego i całej reszty. Ujęcie wygląda tak a nie inaczej (tak jak zresztą zauważyłeś) zapewne z powodów czysto filmowych - po prostu ładnie wygląda. Jednak nie zmienia to koncepcji, kiedy tyle innych zdarzeń potwierdza nieodwracalność przeszłości Zresztą, Russos na pewno na ten temat wypowiedzą się na jakimś Q&A
 13. Tak, sama scena nie tłumaczy tego za dobrze. Natomiast Capitan nie cofnął się w tej samej linii czasowej, bo wtedy to po prostu by wziął i zniszczył tesarakt w latach 60 i sru po Thanosie. Przecież kilka razy tłumaczyli, że to niemożliwe. Po prostu tam wrócił tylko w taki sposób, że go nie zauważyli. Jak? Nie wiem
 14. Zaskakuje mnie jedna rzecz... Nikt tutaj chyba nie rozumie idei podróży w czasie, przedstawionej w tym filmie. Przecież Hulk tłumaczył a póżniej Ancient One dopowiadała, że to nie jest tak jak w każdy innym filmie o podróżach w czasie. Co się zdarzyło, to się zdarzyło i basta, nie można tego zmienić. Kiedy wracasz to przeszłości, tworzysz alternatywną linię czasową, która gdzieś tam sobie leci i nie wpływa na terażniejszość. Dlatego gdy Nebula2023 zabiła Nebulę2014 nie znknieła, dlatego po zabiciu Thanosa2014 nadal doszło w linii czasowej 2023 do pstryknięcia. Kiedy Cap cofnął się w czasie by przeżyć życie z Peggy, nie zmienił przeszłości ani nie wymazał jej życia z mężęm z oryginalnej lini czasowej. Po prostu rukał ją w alternatywnej lini czasu a potem wrócił.
×
×
 • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.