Skocz do zawartości

Football Menager Classic 2014


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

nie prawda, da sie, nawet niedawno dostalem kilka ofert wypozyczenia dla moich mlodziakow z rezerw united, a okienko transferowe dawno mam zamkniete, jest ale na to jakas regulacja uefa - bo oficjalnie z tego co mi wiadomo to chyba ona musi wydac zgode bo normalnie nie mozna ani transferowac ani wypozyczac poza okienkiem tranferowy, tez sa jakies ograniczenia wiekowe itp

 

w Anglii jest inaczej z racji na duża ilość meczy w sezonie wypożyczeń można dokonywać przez cały rok z jakimiś tam drobnymi obostrzeniami. Ogólnie wiele takich ciekawostek dowiedziałem się dzieki serii CM/FM. Dla mnie must have i zakupię napewno w ciagu najbliższego tygodnia! Szykujcie się na opis kariery :)

 

Kupował ktoś grę z PS Store na wyspach? Liczę że cyfrowa wersja z wysp też będzie miała język polski :>

Odnośnik do komentarza

No ja wszystko widze doskonale z normalnej odleglosci, ale wzrok mam doskonaly. 

 

Jak wylaczyc autosave przed kazdym meczem? 

nie da sie - i raczej nigdy tego w tej wersji nie zmienia, tlumaczyli ze tak musi byc bo dzieki temu zwalniaja pamiec konsoli by ta byla w stanie udzwignac przeliczenia algorytmow silnika meczowego

Odnośnik do komentarza

Obadałem demo na PC. Nieźle to się prezentuje, ale te taktyki, treningi, 100 milionów opcji mnie przytłacza. Jak się do tego zabrać xd? Nie wiem, rozegrać kilka meczów bez gmerania, a potem wyciągnąć wnioski i dopiero zacząć bawić się w taktyki/treningi i łatać na bieżąco to, co aktualnie w zespole kuleje?

Odnośnik do komentarza

Zagrasz sezon, dwa i nauczysz sie w to grac. Najgorsze dla mnie bylo pierwsze wlaczenie, bo gra automatycznie odrzucila mnie milionem opcji i powiadomien (wersja 2013, gdzie nie bylo trybu Classic), ale po kilku godzinach, gdy skonczylem przedsezonowe sparingi i zaczela sie gra o punkty to gra mna zawladnela. Pamietam swoj pierwszy awans do BPL przez baraze - cieszylem sie jak dziecko, ze udalo mi sie tego dokonac. FM jest mega, nie ma sie co bac. Tylko jak mowie - najgorsze sa pierwsze godziny, kiedy multum opcji cie przytlacza, pozniej jest z gorki.

Odnośnik do komentarza

Obadałem demo na PC. Nieźle to się prezentuje, ale te taktyki, treningi, 100 milionów opcji mnie przytłacza. Jak się do tego zabrać xd? Nie wiem, rozegrać kilka meczów bez gmerania, a potem wyciągnąć wnioski i dopiero zacząć bawić się w taktyki/treningi i łatać na bieżąco to, co aktualnie w zespole kuleje?

mam nadzieje, ze wlaczyles demo wersji classic, a nie glownego trybu bo jednak classic troche uproszczone jest ;)

 

mnie najbardziej wkurza w wersji na vite to:

Z0xW95u.jpg

jak widzicie koles gra lige francuska, w kalendarzu przy przeliczeniach kolejnych dni wyskakuja mu naglowki artykulow i ciekawostek z innych lig - i mimo ze to przelicza, to na vicie nigdzie nie mozna tego podejrzec, na pc mozna. Na vicie w skrzynce aktualnosci podejrzec mozna tylko te newsy, ktore bezposrednio dotycza sie nas. Np jak klub X zmienia trenera to tego newsa podejrzec i rozwinac sie nie da - oczywiscie jak kliknie sie klub X to nowy trener juz w nim bedzie i wszystko tip top ale samego newsa przeczytac sie nie da - troche to psuje immersje bo albo te newsy sa niedostepne albo informacji z innych lig trzeba doszukiwac sie recznie (jak chociazby wynikow meczy, klasyfikacji strzelcow, tabeli itp - sa newsy o tym ale by je zobaczyc trzeba recznie przegladac w zakladce "rozgrywki")

Odnośnik do komentarza

Nabite w FM 2008 - 2011 mam setki godzin i jak odpaliłem Classic w 2014 to... przeraziłem się. Tak żenującego trybu dawno nie widziałem. Spłycenie wszystkiego w bardzo dużym stopniu. Jak ktoś nie ma alternatywy grać nawet w starsze FMy na PC to niech bierze na PSV, ale tryb Classic nie umywa się w ogóle do pełnoprawnego trybu FM.

Odnośnik do komentarza

A jeszcze takie pytanie mam:

 

Zanim dostanę posadę u Romka w Londynie, chciałbym najpierw rozegrać sezon w jakimś mniejszym klubie i tam najpierw się sprawdzić, po czym stać się zastępcą Jose. Czy po zakończeniu sezonu zmiana klubu ogranicza się tylko do dwóch kliknieć, czy może jednak kluby biorą pod uwagę to, jak sobie radzę i mogą na podstawie tego mniej najzwyczajniej w świecie odrzucić?

Odnośnik do komentarza

(pipi).any pożeracz czasu. Miałem odpalić po ściągnięciu na chwilę, a nagle z chwili zrobiły się 3 godziny xd. Nie wiem, jak ja dzisiaj wstanę rano.

 

Na razie w 4 sparingach same zwycięstwa, ale mecze z konkretnymi ogórkami były. Teraz mam towarzyski z Celticiem i to może być pierwszy poważniejszy sprawdzian.

 

Edit: nie ogarniam treningu. Gdy powierzam go asysystentowi, to skupia się w 100% na kondycji. Gdy sam ustawiam inny trening, to po minięciu kilku dni, wykres kołowy i tak pokazuje 100% treningu kondycyjnego. Co robię nie tak?

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Z poczatku tez tak mialem z treningiem, potem sie samo naprawilo, moze jakos te procenty na wykresie kolowym podlcza z opoznieniem...w kazdym badz razie w trakcie sezonu bawie sie sam treningami.

 

btw ponoc niektore trofea sa zbugowane, sam nawet mam jedno takie - van persie zalapal sie do jedenastki roku uefa, a mi wpadlo trofeum za bycie menagerem roku

 

Pozeracz czasu straszny, na liczniku 20h i zadnej innej gry jeszcze nie wlaczalem odkad kupilem FM - jeszcze tylko jeden mecz jest co chwile, w okienku zimowym moj United wzmocnil Morata z Realu i Sebastian Rode (młodziak z Eintrachtu, w realu po sezonie idzie do Bayernu wiec slaby pewnie nie jest - na razie dalem go do rezerw by tam sie ogrywal), dogadałem też Diego z Ateltico na wolny transfer po sezonie, dalej rozgladam sie mimo wszystko za wzmocnieniami (nani,yaung,kagawa,fellaini,cleverley - zupelnie bez formy) ale nie wiem jakim budzetem transferowym bede dysponowac wiec na razie olewka. Z zakupu Dante zaraz na poczatku mojej przygody tez jestem zadowolony, wydaje mi sie ze nie bede plakac jak Vidic odejdzie na wolny transfer.

Odnośnik do komentarza

ustawic krycie na slupki, nawet podwojne w opcjach - gdzies tam jest i mozna ustawiac zarowno warianty jak wykonywac i jak bronic przy tych fragmentach (na kogo wrzucac, czy obroncy maja sie wlaczac do roznych, krotkie, dlugie rozegranie itp)

 

pamietaj, ze to i tak wielki algorytm matematyczny caly ten engine i nawet z dobra taktyka i tak moze sie zdarzyc ze mecz przegrasz, ja juz mialem remis 1-1 w meczu gdzie strzaly na moja korzysc wygladaly 28-3. Zreszta zupelnie tak jak w prawdziwym sporcie - zdarzy sie porazka nawet jak wydaje ci sie ze zrobiles wszystko by bylo inaczej. Jesli  bedziesz grac fair (czyli bez loadingow po zlym wyniku) to o sezonach bez porazek z jakimis chorymi rekordami zapomnij - wczesniej czy pozniej z kims przegrasz, czy sklad chwyci slaba forme + dojda kontucje i nic juz z tego nie ukrecisz

 

Patrze teraz na statystyki moje menadzerskie to moj united we wszystkich meczach pod moja wodza we wszystkich rozgrywkach i sparingach ma bilans - 23-9-8

Odnośnik do komentarza

W wersje na vite grać nie będę (ja gram zawsze na 10 krajach na raz i z dużą bazą danych) ale czytam temat z zainteresowaniem jako fan fm'a z pc'ta.

2 rzeczy chciałbym wyjaśnić.

Trening przed sezonem zawsze jest kondycyjny bo piłkarze muszą złapać kondyche przed sezonem. Potem dopiero można trenowac inne rzeczy. Zakładam że gra w trybie classic sama to wymusza bo to tryb prowadzący za rączkę. Ja kiedyś dowiedziałem się na własnej skórze co znaczy brak kondycji na początku sezonu. :)

Co do taktyk to względnym minimum jest posiadanie 3 taktyk. Na slabeusza, mocnego przeciwnika oraz na odrabianie strat tzw taktyka ostatniej szansy.

Odnośnik do komentarza

zakonczylem swoj pierwszy sezon w FMC2014 moim United - zdobylem mistrza anglii z dwoma punktami przewagi nad arsenalem i city, odpadlem w piatej rundzie pucharu anglii i w polfinale curling cup oraz przegralem w finale LM.

 

sezon mega udany jak na debiutancki ale tez na mega farcie, kiedy w polowie sezonu na 3 miesiace wypadl mi rooney, van persie zaliczyl miesiac absencji moja strata do city wynosila juz nawet 11pkt i zajmowalem 4 lokate w lidze, a za mna druzyny byly coraz blizej. Potem wydarzyl sie jakis cud - ostatnie 10 kolejek sezonu to praktycznie same zwyciestwa (8-1-1) przy doslownie hurtowym traceniu punktow przez city. Na dwie kolejki przed koncem wskoczylem na fotel lidera i juz go nie oddalem. Co wiecej te ostatnie 10 meczow sezonu zagralem jednym ustawieniem taktycznym i poleceniami - nic nie zmienialem - mata, rooney, van persie i jenuzaj wrecz demolowali rywali, no formy zycia normalnie (alleluja bo caly sezon zmiennicy w moim skladzie czyli kagawa,nani,welbeck, young czy kupiony morata byli przefatalni). Teraz pora na zbrojenie przed nowym sezonem - na pewno bede chcial kupic co najmniej z dwoch swiatowej klasy pilkarzy - nie wierze ze znowu przydarzy mi sie taki fart

Odnośnik do komentarza

Ja po 7 kolejkach mam 15 punktów i jestem w tabeli 3 za City i Liverpoolem. Na poczatku strasznie m nie szło (2 pierwsze mecze w lidze przegrzne, potem przegrana z Bayernem w pucharze Europy, przegrana z PSG w grupie LM), ale jakoś potem zacząłem się odbijać. Teraz mam 5 zwycięstw pod rząd w lidzie (w ostatnim meczu rozgromiłem West Ham 3-1 po 2 golach Torresa i Hazarda), a i udało mi się dojechać Napoli 2-0 w grupie LM.

 

Najważniejsze że nie mam już problemów z obroną rogów, bo poustawiałem grajków jak trzeba.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

A dla mnie ta gra to cały czas jedna wielka niewiadoma. Gram już czwarty sezon i myślałem, że będzie przełomowy, bo końcówka trzeciego była piękna (pięć wygranych meczów bez straty bramki i jedna głupia porażka z Valencią 5-1), a sparingi przedsezonowe to prawie same pogromy. Sezon zaczął się dobrze, bo od wygranej z Athletikiem, ale po chwili głupia porażka z ogórkowym Elche 1-2. Później wygrana z Sevillą i Malagą, remis z Realem, wygrana z Valencią i Espanyolem i bach... porażka z ostatnią w tabeli Almerią. Wygrana z Sociedad i porażka z ogórkami z Betisu. W pucharze UEFA nawet dobrze, bo remis z LOSC i dwie wygrane z Augsburgiem i Hapoelem. Wszystkie trzy mecze grając rezerwami. Mam nadzieję, że będzie w tym sezonie pierwszy raz podium w lidze, chociaż martwią te głupie porażki z ogórkami i bilans bramek 20-15 w 10 spotkaniach.

Podsumowując trzy pierwsze sezony to jakaś masakra jest :/ Największe sukcesy to przegrana w półfinale Ligi Mistrzów z Chelsea, porażka w finale Pucharu Hiszpanii z Realem 2-1 (a prowadziłem;( ). I to by było na tyle, w w drugim i trzecim sezonie nie wyszedłem nawet z grupy, a teraz gram w Pucharze UEFA, bo w PD zająłem 5 miejsce (najwięcej strzelonych i najwięcej straconych bramek w lidze).
 

Odnośnik do komentarza

tez mialem podobnie jak ty - do tej cudownej serii 10 ostatnich meczow, ktore uratowaly mi sezon (i city zaczelo przegrywac z kazdym) czesto po dwoch - trzech swietnych wystepach przychodzila przegrana z jakimis ogorkami czy nawet seria slabych wynikow. Nie wiem do konca czy ta koncowka to bardziej zasluga mega farta z forma rooneya, van persiego, maty i jenuzaja czy fakt, ze koncowke sezonu zagralem praktycznie jednym skladem (wczesniej bardzo czesto rotowalem druzyna - staralem sie by zawodnik ponizej kondycji 95% nie gral w meczu). W konsekwencji young, nani i chicharito nie pojechali na mundial i maja o to do mnie pretencje ale wali mnie to :P

 

mnie czasem dziwi, ze nawet jak ustawiam druzyne mega defensywnie i daje same polecenia defensywne, i jeszcze formacje z np dwoma defensywnymi pomocnikami to i tak na koncu rywal ma statystyki na poziomie 15-20 strzalow i w skrotach dochodzi do mega klarownych sytuacji

 

przyznam sie szczerze bez bicia ze w ciagu sezonu trzy razy zrobilem loading w czasie przegranego meczu :(

 

teraz mam rozkmine jak wzmocnic sklad - 40 mln do wydania :D

Odnośnik do komentarza

Huehue, ROZJE.BAŁEM City w domu 6:0

 

Hazard

Willian

Matić

Willian

Hazard

Willian

 

Tak było. Kibice na ulicach, prasa trąbi o nowym rekordzie, itd. Ale się podjarałem, a nie powiem, trochę się tego meczu bałem. Mam drugie miejsce i punkt straty do City. Btw., w meczu z City zapomniałem ustawić te szybkie ustawienia taktyczne podczas meczu dla całej drużyny (te, które można zmienić szybko nawet podczas meczu), a mimo to zniszczyłem City 6:0. Jedynie miałem poustawiane indywidualnie, co kto ma robić na boisku. I teraz rodzi się moje pytanie - Ustawienia w stylu gra skrzydłami/zawężenie pola gry/więcej wślizgów ustawiacie przed meczem, czy dopiero w trakcie? Bo nie wiem, czy lepiej ustawić każdego indywidualnie, a dopiero podczas meczu ewentualnie zmieniać taktyki dla całego zespołu, czy jak.

 

Z innej beczki - oj mam problemy w LM. 2 przegrane, wygrana i remis. Chyba nie dla mnie LM w tym roku :(.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...