Jump to content

Amnesia: A Machine for Pigs


Sibian

Recommended Posts

Cóż, kontynuacja jednego z najlepszych horrorów na rynku, musi mieć tutaj swój temat.
 
Premiera już 10 września. Twórcy m.in na twitterze podali link do pierwszych 25-minut gry.
 

 

http://www.youtube.com/watch?v=pg3dxBUAlsY

 

Odpuszczę sobie lepiej ten filmik ze względu na możliwe spojlery. Oglądać na własną odpowiedzialność. 

 

 

Zapowiadana jest wersja polska na steamie i GOG-u.

 

 

Ceny :

 

GOG : 15,99$

Steam : 12,79€

Allegro : ok. 44-48zł

 

 

Edytor poziomów nie został jeszcze potwierdzony. Bez niego, produkcja naprawdę ogromnie straci na żywotności i ocenie. 

Edited by Sibian
Link to comment
  • Replies 18
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nie będzie możliwości tworzenia CS. Wrzucą tylko jakiś lipny zbiór teksturek do starej Amnezji. Niech się durnie ugryzą. Minimum -2 do oceny. Zaskoczenie negatywne, wiedziałbym wcześniej to bym im pokazał środkowy palec a nie kupił. 

Edited by Sibian
Link to comment
Guest TopsyTurvy

Sequel do jednego z najlepszych horrorów jakie dane było mi grać, do tego z dość wymagającymi zagadkami. Liczę tylko, że mój PC to udźwignie, bo podobno gra ma tak wyśrubowaną fizykę, że potrzebuje wyraźnie lepszego sprzętu, aniżeli poprzedniczka. Ważne by nie poszło w stronę większej ilości wrogów.

Link to comment

Gra według twórców będzie krótsza niż pierwowzór. Jedynie, średnio 5-6h czasu gry. Dodajmy do tego brak edytora. Oj, Fricional zaczyna powoli dymać klientów. Główny wątek będzie musiał być oszałamiający by oceny były dobre. Z drugiej strony , nawet jeśli gierka będzie przeciętna, mega odtwórcza to pajace nadal będą piszczeć jak to jest strasznie, ciemno i dawać dyszki. 

 

Ja zaczynam mieć coraz większe obawy , że to zwykły krótki, ograny DLC tyle , że nagle płatny. Zresztą z takim zamiarem na początku powstawała ta gra i to bodaj za darmoszkę. No nic. Oby do wtorku, do około 19:00.

Edited by Sibian
Link to comment

 

Nie będzie możliwości tworzenia CS. Wrzucą tylko jakiś lipny zbiór teksturek do starej Amnezji

 

Edytora do AAMFP nie będzie nie bez przyczyny - twórcy wyjaśnili dlaczego wybrali takie a nie inne rozwiązanie. Ten update ma nie być lipnym zbiorem tekstur, tak naprawdę w nim ma nie być żadnych assetów, tylko kod gry ATDD zostanie tak zmieniony, aby można było wykorzystać elementy AAMFP w CS dla ATDD. Z drugiej strony gracze którzy kupią AAMFP nie mając ATDD (które było już co najmniej 2 x w humble bundle) będą pokrzywdzeni...

Link to comment

Wytłumaczyli w taki prostacki sposób który tylko jeszcze bardziej ich dyskwalifikuje. M.in , że nie będzie w AAMFP "plecaka" więc twórcy CS sobie nie poradzą w tworzeniu. Dlatego CAŁY edytor wylatuje a malkontenci niech wracają do starości. Oczywiście mydlenie oczu lipnym uaktualnieniem również jest zabawne. 

 

Działania tej firmy zachęcają do spiracenia i czkawką prędzej czy później im się to odbije. 

 

A co do tego , że nie będzie nowych assetów to oni sami już się plączą. Raz fanzolą tak, raz siak. Dziwię się fanom. Wprawdzie jest kilka tematów o tym na oficjalnym forum, jednak bardzo mdłe i uległe. Może moderacja tam ostro działa ? Byłby ostry szum to tylko patrzcie jak zaraz pojawiłby się nowy edytor AAMFP z możliwościami tej odsłony. No nic, widać większość fanów CS chce lecieć na dwie części w tym jedną kulawą. 

Edited by Sibian
Link to comment

Co za (pipi). Połowy przedmiotów już nie można ruszać czyli fizyka ucięta o połowę. Połowa drzwi zamknięta na głucho. Ciągle tnie bo nie potrafi doczytać kolacji w tle ( na forum już widzę jest o tym wątek ), lampa o nieorganicznym zapasie (pipi) wi czego, fabułka taka z(pipi)ana których nienawidzę, czy to sen czy nie, (pipi) wi o co chodzi. System strachu bohatera wycięty całkowicie Tekstury, przedmioty już po 5 minutach gry powtarzają się na potęgę. Nie kupujcie tego. 

Edited by Sibian
Link to comment

Nie robili tego sami przecież a w kooperacji z FG. Ok, więcej, bez emocji opiszę za jakiś czas. 

 

Na szybko czego nie ma już i nie zostało zastąpione niczym innym tak naprawdę :

 

- brak "systemu strachu"

- brak oliwy do lampy ( aktualna lampa świeci non stop )

- brak krzesiw, nie ma już zapalania świec

- brak plecaka ( wszystko używamy w najbliższym pobliżu )

- chyba z 70% przedmiotów na mapie nie można już ruszać ( ruszamy tylko to co twórcy pozwolili, reszta nieaktywna, dramat)

- chyba z 90% drzwi i szafek zakratkowana i nawet nie można ciągnąć za klamkę, uchwyt

 

 

Za dużo różnorakich melodyjek, odgłosów. Co chwilę coś innego, no tak się strachu nie buduje stoma bzyczkami na minutę. Chyba jeszcze nawet głuchej ciszy nie było. I jeszcze prawdopodobnie przez to gra stop klatkuje ( ciągle te odgłosy ciągnie z dysku, bez pre-loadingu, watek na oficjalnym forum się rozrasta ). Póki co grałem, strachu brak. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.