Skocz do zawartości

PS4 i kabel optyczny - forumku, pomóż!


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

A więc... Nigdy w życiu nie miałem kabla optycznego w ręku i nie widziałem jak działa, a że dźwięk do mojej PS4 chciałbym jak dawniej przez amplituner puszczać, kupiłem owy kabel (i kminiłem jak te bańki na końcach do PS4 na chama wepchnąć :D) - podłączyłem w końcu (bez baniek, heheh) ale konsola nie puszcza dźwięku przez klocek ampli, mimo, że odpowiednią opcję w menu aktywuje...

 

W ampli mam jedno tylko wyjście optyczne, no i legalnie wkładam kabel doń i do PS4, chinchami czerwonym i białym zaś łącze TV oraz ampli, a w PS4 wybieram opcję optycznego przesyłu i nic. Dalej dźwięk tylko przez tivitivitivi leci :( W source mam DVD/audio/FM/AUX1/AUX2, łączę się z AUX1, bo do AUX1 chinche podpinam. Co robię źle? Dodam, że wszystko działa, bo tydz. temu strimowałem dźwięk na PS3 przez tego AUXa.

 

Uprzejmię i serdecznie proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 17
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Musisz sprawdzić czy wyjście optyczne w PS4 działa. Skoro masz dzwięk z TV to wnioskuje, że w ogóle się nie przełącza na optyka i leci po HDMI. Innego wyjścia video niż HDMI nie ma, więc musisz sprawdzić bez obrazu.

Reset do ustawień fabrycznych próbowałeś?

Zmień dzwięk na HDMI, potem znowu na optyka.

Odnośnik do komentarza

Ja mam optykiem i wszystko bangla. Podłącz ps4 do amplitunera optykiem, a tv z konsola hdmi. W ustawieniach dzwieku w ps4 wybierz połączenie za pomocą kabla optycznego, w ampli wybierz opcje optical lub coś takiego. Wycisz tv bo w 4 puszcza mi dzwiek tu i tu.

Musi byś okey, jeżeli dalej nie będzie dźwięku to albo zryany abel (sprawdź na innym sprzecie) lub ampli coś gryzie siè z dekoderem dźwięku ps4.

Odnośnik do komentarza

Ampli stary klocek z Niemiec, nołnejm jakiś, mam go od kilku dobrych lat. Mam podłączone dokładnie tak jak balon gada, spróbuje z innym kablem ew. na drugim tivi. Dam znać później!

 

Aaa no i oczywiście dobrze robię ściagając te bańki z końcówek? podłączałem wszystkim zawsze sprzęty oprócz optyka właśnie ;)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

jak nazywa się wejście optyczne w ampli? dlaczego pytam - w moim ampli mam np. wejscie CD pod CD moge podpiac optyk lub standard. jak podepne optyk, to w ampli musze przelaczyc aby w CD bral sygnal z optyka a nie z chinchy, czyli musze wybrac aby CD był DIGITAL a nie analog. inaczej będzie cisza.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...