Jump to content

PS4 i kabel optyczny - forumku, pomóż!


Guest

Recommended Posts

A więc... Nigdy w życiu nie miałem kabla optycznego w ręku i nie widziałem jak działa, a że dźwięk do mojej PS4 chciałbym jak dawniej przez amplituner puszczać, kupiłem owy kabel (i kminiłem jak te bańki na końcach do PS4 na chama wepchnąć :D) - podłączyłem w końcu (bez baniek, heheh) ale konsola nie puszcza dźwięku przez klocek ampli, mimo, że odpowiednią opcję w menu aktywuje...

 

W ampli mam jedno tylko wyjście optyczne, no i legalnie wkładam kabel doń i do PS4, chinchami czerwonym i białym zaś łącze TV oraz ampli, a w PS4 wybieram opcję optycznego przesyłu i nic. Dalej dźwięk tylko przez tivitivitivi leci :( W source mam DVD/audio/FM/AUX1/AUX2, łączę się z AUX1, bo do AUX1 chinche podpinam. Co robię źle? Dodam, że wszystko działa, bo tydz. temu strimowałem dźwięk na PS3 przez tego AUXa.

 

Uprzejmię i serdecznie proszę o pomoc

Link to comment
  • Replies 17
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Musisz sprawdzić czy wyjście optyczne w PS4 działa. Skoro masz dzwięk z TV to wnioskuje, że w ogóle się nie przełącza na optyka i leci po HDMI. Innego wyjścia video niż HDMI nie ma, więc musisz sprawdzić bez obrazu.

Reset do ustawień fabrycznych próbowałeś?

Zmień dzwięk na HDMI, potem znowu na optyka.

Link to comment

Ja mam optykiem i wszystko bangla. Podłącz ps4 do amplitunera optykiem, a tv z konsola hdmi. W ustawieniach dzwieku w ps4 wybierz połączenie za pomocą kabla optycznego, w ampli wybierz opcje optical lub coś takiego. Wycisz tv bo w 4 puszcza mi dzwiek tu i tu.

Musi byś okey, jeżeli dalej nie będzie dźwięku to albo zryany abel (sprawdź na innym sprzecie) lub ampli coś gryzie siè z dekoderem dźwięku ps4.

Link to comment

Ampli stary klocek z Niemiec, nołnejm jakiś, mam go od kilku dobrych lat. Mam podłączone dokładnie tak jak balon gada, spróbuje z innym kablem ew. na drugim tivi. Dam znać później!

 

Aaa no i oczywiście dobrze robię ściagając te bańki z końcówek? podłączałem wszystkim zawsze sprzęty oprócz optyka właśnie ;)

Edited by Guest
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...