Skocz do zawartości

Najbardziej zeschizowane filmy jakie widziales


michal

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lukasz
No "Diabeł" faktycznie jest mocno schizowy.

Karzeł zapodaje dobre teksty swoją drogą:

- Za co Ty mnie tak nienawidzisz? - Bo jesteś taki wielki!

. Ogólnie film jest mocny, ale razi trochę przejaskrawione czy zbyt ekspresyjne aktorstwo.

 

No, to stety albo niestety standard u Żuławskiego. Polecam jego "Opętanie" z Adjani i Neilem ("W paszczy szaleństwa"). Też świetnie się ogląda.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A jak wrażenia ogólnie? Pozytywne?

Pewnie, że pozytywne, do tego film kupiony za 9,90. Mnie akurat to ekspresyjne aktorstwo nie razi w tym filmie, co więcej, jest dla mnie dużym plusem. Proste, że karzeł rządzi, też dałbym jakiś cytat, ale przez miesiąc, się trochę pozapominało.

 

 

PS. No i siostra Jakuba to fajna dupa. Szkoda, że aktorka nie zagrała w zbyt wielu filmach

Odnośnik do komentarza
Gość lukasz
A jak wrażenia ogólnie? Pozytywne?

Pewnie, że pozytywne, do tego film kupiony za 9,90. Mnie akurat to ekspresyjne aktorstwo nie razi w tym filmie, co więcej, jest dla mnie dużym plusem. Proste, że karzeł rządzi, też dałbym jakiś cytat, ale przez miesiąc, się trochę pozapominało.

 

 

PS. No i siostra Jakuba to fajna dupa. Szkoda, że aktorka nie zagrała w zbyt wielu filmach

 

Obadaj koniecznie "Opętanie". Chyba jeszcze lepsze jest.

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...

"Begotten" - czarno-biały groszkowy obraz o dużych niewyrazistościach kontur i sporym kontraście obrazu wszystko po to by wyobraźnia widza sama na swój sposób wyrysowała szczegóły na swój sposób (przynajmniej ja tak uważam). Fabuła metaforyczna, nie jednoznaczna i symboliczna. Stwórca wycinający sobie wnętrzności na samym początku brzytwą w starej chatce, kobieta masturbująca stwórcę przedstawiona poniekąd jako matkę naturę, rodzi ona syna którego potem lud Ziemi czci i co nie tylko na swoje potrzeby. Film przygnębiający, psychiczny inny niżeli wszystkie. Najlepiej nie nastawiać sie na jakiekolwiek oczekiwania, schemat, przed obejrzeniem takiego seansu. Film jak dla mnie ciekawe doświadczenia ze względu na swoją oryginalność.

 

"Gruz 200"- obraz prawdziwej patologii z rąk rosyjskich. Traumatyczny, trzymający swój negatywny klimat, po takim filmie można docenić swoje domowe zacisze. Po takim filmie przez pewien czas czuć negatywny trans przezyć i nie smak, turpiści będą zadowoleni jak i degustatorzy klimatów odmiennych niżeli pochodzących z kina sielankowego. Myślę że gorzkość takich filmów od czasu do czasu jest potrzebna by nie zatracić się w złudnej przyjemności kina lekkiego i przyjemnego, które chcąc czy nie chcąc pozostawia podświadome piętno na pojmowanie rzeczywistości.

 

No i jeszcze "eraserhead" surrealistyczny obraz, niczym koszmar.

Edytowane przez szczurek
Odnośnik do komentarza

"Begotten" - czarno-biały groszkowy obraz o dużych niewyrazistościach kontur i sporym kontraście obrazu wszystko po to by wyobraźnia widza sama na swój sposób wyrysowała szczegóły na swój sposób (przynajmniej ja tak uważam). Fabuła metaforyczna, nie jednoznaczna i symboliczna. Stwórca wycinający sobie wnętrzności na samym początku brzytwą w starej chatce, kobieta masturbująca stwórcę przedstawiona poniekąd jako matkę naturę, rodzi ona syna którego potem lud Ziemi czci i co nie tylko na swoje potrzeby. Film przygnębiający, psychiczny inny niżeli wszystkie. Najlepiej nie nastawiać sie na jakiekolwiek oczekiwania, schemat, przed obejrzeniem takiego seansu. Film jak dla mnie ciekawe doświadczenia ze względu na swoją oryginalność.

niom, masakra. ogladalem ten film jakies 6 lat temu i od tamtego dnia nie widzialem nic rownie mocnego.

Odnośnik do komentarza

Kiedyś był dobry dokument o Pink Flamingo na Ale Kino!, pokazywali nawet scene jedzenia gó.wna. W doborowym towarzystwie bo obok El Topo i Rocky Horror Picture Show. Swoją drogą to ostatnie polecam, bo moze i nie najbardziej zeschizowany film jaki widziałem, ale musical napewno.

Edytowane przez Walter_Cronkite
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...