Skocz do zawartości

Oszust na allegro.


triboy

Rekomendowane odpowiedzi

przecież zawsze można postraszyć że odwiedzi się takiego typka jeśli coś będzie kombinował albo wyśle jakiś fant, nikt nie próbował tego? +80 do obes,rania się i skuteczne

ta, juz to widzę.

 

"jak nie oddasz mi mojej kasy...to znajdę cie i zabiję, kurfa (pipi)" pisane do gościa podającego fałszywe dane w internecie

 

 

Kiedyś też pozbyłem się 7 dych na pada od xboxa na jakimś forum xboxpolska, czy tam xboxcentrum, moderacja była na tyle sprytna, że wywalała moje tematy z apaplem, żeby zebrać wszystkich oszukanych i zgłosić zbiorowy pozew, bo policja jakby nie patrzeć wyśmiałaby 7 dyszek, ale 2 tysiaków już nie. Poza tym sam moderator kradł tam xboxy co miały iść do niego na przeróbkę. Widać popularna praktyka, bo to nie był haro

Odnośnik do komentarza

Mi sie obilo o uszy ze ma zostac podniesniona bariera cenowa odnosnie oszustw. Teraz to jest bodajze tak ze do 250zl jest mala szkodliwosc, ma byc do 600 czy 700zl co da pole do popisu drobnym oszustom.

 

Nigdy mi sie nie zdarzylo zeby kurier pozwolil mi obejrzec paczke zanim podpisalem, nawet jak mi play wysylalo telefon i kazali przed pokwitowaniem odbioru sprawdzic czy to napewno ten model telefonu kurier sie nie zgadzal i mowil ze "rozumiem ze pan odmawia przyjecia to spadam". Kazalem mu czekac, zadzwonilem do play,dalem mu ta babe co mowila ze mam sprawdzic paczke a on ze maja odgorny zakaz pozwalania na takie rzeczy i nie ma mozliwosci. Wkoncu uleglem jak pacan i podpisalem bo bez telefonu zyc  nie mozna.

 

Wiec ja nie wiem, dla mnie to bajki ze "sprawdzaniem paczki".

Odnośnik do komentarza

Pare osób tutaj pisze o tym, ze za mała kwota żeby zgłosić przestępstwo - zapominacie, ze to nie kradzież, a wyłudzenie, a to przestępstwo nie ma dolnego limitu kwoty, nawet po wyru*haniu kogoś na złotówkę policja ma obowiązek przyjąć zawiadomienie i wszcząć dochodzenie w sprawie.

 

 


Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto żąda korzyści majątkowej w zamian za zwrot bezprawnie zabranej rzeczy.
§ 3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 4. Jeżeli czyn określony w § 1-3 popełniono na szkodę osoby najbliższej, ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...