Jump to content

Utopia (Channel 4)


Ruther

Recommended Posts

Nie zauważyłem, by był temat na temat tego serialu, a zdecydowanie potrzebuje on rozgłosu.

UTOPIA.

Serial opowiada historię grupki ludzi, którzy wchodzą w posiadanie niepublikowanej wcześniej części kultowej powieści graficznej "The Utopia Experiments", w której podobno zawarto trafne przepowiednie dotyczące największych katastrof ubiegłego stulecia. Szybko zostają odnalezieni przez rząd. Muszą porzucić swoje dawne życie aby przetrwać.

Osobiście uwielbiam brytyjskie seriale, dlatego podoba mi się ich ogromna większość, ale Utopia była dla mnie objawieniem, tak samo jak niegdyś Black Mirror. Ten serial ma wszystko. Wielowątkową, wciągającą fabułę, oryginalnych bohaterów, piękne ujęcia kamery i genialny feeling. No i zmusza do myślenia. Trafiłem na niego zupełnie przypadkiem, czytając Reddita. Teraz wskoczył do mojego Top 3.

 

Obecnie serial ma pełen jeden sezon, 6 pięćdziesięciominutowych odcinków, dlatego łyka się go szybko. Niedawno rozpoczął się drugi, z chyba trzema odcinkami na koncie.

Poniżej scena początkowa.

https://www.youtube.com/watch?v=01VGtX9xfh0

  • Upvote 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Bo trzeba obejrzeć cały i mind blowed. Zresztą ja miałem odwrotnie, bo pierwszy odcinek właśnie mnie wciągnął klimatem, muzyką i bohaterami, a każdy kolejny wciąga bardziej i "zmusza" do obejrzenia następnego. Drugi sezon właśnie dobiega końca, a dokładnie ostatni (szósty odcinek) w najbliższy wtorek. Kolejny świetny serial brytyjczyków.

 

Dzięki Ruther za cynk  :sorcerer:

Link to comment

No i wszystko się ze sobą ładnie łączy. Wątki się przecinają, zawiązują, żaden nie zostaje pominięty. Serial elegancko napisany i odtworzony.

Dotychczas chyba moją ulubioną sceną było wymachiwanie bronią przez Wilsona po przygodzie z łyżeczką :D Aż zajechało Tarantino.

Edited by Ruther
Link to comment
  • 2 months later...

Obejrzałem dwa sezony. Nie ukrywam w tej chwili obok The Soprano's i Breaking Bad, jest to jeden z moich ulubionych seriali. Fabuła wciąga. Scenariusz jest bardzo pokręcony i zarazem świetny. Dialogi mistrzostwo. Historia, która tutaj jest przedstawiana w gruncie rzeczy wcale nie jest taka nierealna. Daje do myślenia :) Czekam na kolejny sezon.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...