Skocz do zawartości

Utopia (Channel 4)


Ruther

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zauważyłem, by był temat na temat tego serialu, a zdecydowanie potrzebuje on rozgłosu.

UTOPIA.

Serial opowiada historię grupki ludzi, którzy wchodzą w posiadanie niepublikowanej wcześniej części kultowej powieści graficznej "The Utopia Experiments", w której podobno zawarto trafne przepowiednie dotyczące największych katastrof ubiegłego stulecia. Szybko zostają odnalezieni przez rząd. Muszą porzucić swoje dawne życie aby przetrwać.

Osobiście uwielbiam brytyjskie seriale, dlatego podoba mi się ich ogromna większość, ale Utopia była dla mnie objawieniem, tak samo jak niegdyś Black Mirror. Ten serial ma wszystko. Wielowątkową, wciągającą fabułę, oryginalnych bohaterów, piękne ujęcia kamery i genialny feeling. No i zmusza do myślenia. Trafiłem na niego zupełnie przypadkiem, czytając Reddita. Teraz wskoczył do mojego Top 3.

 

Obecnie serial ma pełen jeden sezon, 6 pięćdziesięciominutowych odcinków, dlatego łyka się go szybko. Niedawno rozpoczął się drugi, z chyba trzema odcinkami na koncie.

Poniżej scena początkowa.

https://www.youtube.com/watch?v=01VGtX9xfh0

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Bo trzeba obejrzeć cały i mind blowed. Zresztą ja miałem odwrotnie, bo pierwszy odcinek właśnie mnie wciągnął klimatem, muzyką i bohaterami, a każdy kolejny wciąga bardziej i "zmusza" do obejrzenia następnego. Drugi sezon właśnie dobiega końca, a dokładnie ostatni (szósty odcinek) w najbliższy wtorek. Kolejny świetny serial brytyjczyków.

 

Dzięki Ruther za cynk  :sorcerer:

Odnośnik do komentarza

No i wszystko się ze sobą ładnie łączy. Wątki się przecinają, zawiązują, żaden nie zostaje pominięty. Serial elegancko napisany i odtworzony.

Dotychczas chyba moją ulubioną sceną było wymachiwanie bronią przez Wilsona po przygodzie z łyżeczką :D Aż zajechało Tarantino.

Edytowane przez Ruther
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Obejrzałem dwa sezony. Nie ukrywam w tej chwili obok The Soprano's i Breaking Bad, jest to jeden z moich ulubionych seriali. Fabuła wciąga. Scenariusz jest bardzo pokręcony i zarazem świetny. Dialogi mistrzostwo. Historia, która tutaj jest przedstawiana w gruncie rzeczy wcale nie jest taka nierealna. Daje do myślenia :) Czekam na kolejny sezon.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...