Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej e-koledzy. Jak pisałem wcześniej w 2014 roku planowałem wypad na Bałkany -  1 auto, 4 kolegów, niewielki budżet. Dziś w końcu udało mi się zmontować filmik z wyprawy. Później dodam jeszcze jakieś fotki. Chętnie podzielę się doświadczeniem, więc walcie śmiało - może kogoś zainspiruje. 

 

 

Trasa przejazdu:

 

Balaton

Zagrzeb

Split

Zuljana

Sarajevo

Neretva Rafting

Kotor ( ;) )

Budva

Ulcinj

Shkoder

Tirana

Ochryd

Belgrad

 

Enjoy!!

  • Plusik 9
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 9
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Kumple byli już 2-3 raz więc te miejsca co wymieniłem są sprawdzone i naprawdę warte polecenia. Koszty to 2000-2500 za osobę, ze wszystkim, wiadomo, że zależy co kto i jak jada na śniadania itp (burżuj czy nie) ale generalnie wydałem mniej więcej w tych granicach. Mieliśmy coś tam sypiać w namiotach ale się obyło i tylko kwatery lub hotele (w Albanii nawet mieliśmy klime, basen i śniadanko za 15 euro :P)

Odnośnik do komentarza

No powiem Ci szczerze, że byłem w większości zachodnich krajów europy ale bałkany  :banderas: , tamte widoki, ludzie, jedzenie, klimat tym bardziej dla polaków to jest istny miód. Do tego taniej, czuć trochę biedę w takiej Albanii czy Macedonii ale przez to jest bardziej wiarygodna, nie zadeptana zachodnimi nawykami. Szok jak na granicach Niemcy są trzepani jak uchodźcy z Afganistanu a nas puszczali machając ręką "aaa polaki"...

Odnośnik do komentarza

Wyjechaliśmy w piątek wieczorem, wróciliśmy w niedzielę rano za 2 tygodnie. Noclegi za każdym razem wyglądały tak - parkujemy auto, szukamy kwatery, pytamy o ceny, targujemy niższą - wbijamy. Kwatery były to takie mini mieszkanka, z kuchnią itp zazwyczaj (max 15 euro za osobo noc). W Albanii hotel z basenem :) bo tanio. W Belgradzie hostel barka na rzece ale rewelacyjny, czysto itp 15 euro ale ze śniadaniem i rowerami. Często były śniadania w cenie. Największa masakra w Sarajewie - strach było siąść na kibel (na filmiku to ten moment jak pijemy rakije).

Edytowane przez kermit
Odnośnik do komentarza

Sklejałem wszystko sam, pierwszy raz się tym bawiłem - zajęło mi to 8-10h   ;) Ale wczesniej juz ogladalem 20gb filmikow i mniej wiecej wiedzialem co i jak bym chcial zmontowac. Dopiero nowy komp jednak pozwolil na taka zabawe bo lapek zdychał przy montażu. Jako kamerkę zakupiłem chińską podróbkę gopro SJ4000 - koszt niecale 100 dolców.

 

Najlepsze miasto - Sarajewo zdecydowanie, niesamowita historia, wiele różnych religii, każdy budynek z innej bajki, klimat, klimatyczne knajpki, zdjęcia sprzed paru lat jak co wyglądało podczas wojny, wieżowce jeszcze mialy obdarte ściany po bombach, porady od miejscowych żeby auto zostawiać na prywatnym podwórku lub w ścisłym centrum, masa bezdomnych psów.

 

Albania wjazd bez problemu, choć trzeba było odstać swoje - już bardziej napięty klimat bo to tej pory puszczali nas luzem. Chcieli nas tylko oszukać na stacji benzynowej (płatność kartą to tam egzotyka) jak już ktoś ma terminal to bankowo jakoś tak przeliczy, że cię skroi na kasę - pomaga telefon do polskiej ambasady - wtedy nagle cena spadła jak usłyszą że dzwonisz do urzędu. Mandatów na szczęście zero, policja upomniała nas tylko żeby zachowywać większą odległość między pojazdami.

Edytowane przez kermit
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...