Skocz do zawartości

Obraz z Ps4 jednocześnie na TV i projektorze/Splitter HDMI


Rekomendowane odpowiedzi

Forumku pomocy,

Wczoraj kupiłem splittera, aby nie przepinać kabli i rodzielić sygnał z ps4 na TV i projektor. Niestety dupa, dźwięk przechodzi, ale obraz czarny. Ktoś używa albo ma pomysł dlaczego nie świeci?

 

link http://allegro.pl/nowy-splitter-rozdzielacz-hdmi-1x2-hdcp-full-hd-3d-i5430132453.html

Edytowane przez Epitaph
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 15
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Rozwiązanie problemu jest proste - skróć kabel :reggie:

 

Miałem prawie tak samo, próbowałem podłaczyć PS4 bezpośrednio do pro 15 metrowym kablem i też miałem czarny obraz niestety problemem jest że sygnał HDMI PS4 jest żałośnie słaby i o kablu powyżej 10m możesz zaponieć.

Ten splitter nie wzmacnia on sygnału wystarczająco bo jest to puszka za 40pln , nie wiem który by dał radę (zapewnie któryś z wyższej półki) bo porzuciłem pomysł na kupno splittera i kupiłem lepszy amplituner - Yamaha V767 ,działa to teraz bez problemu.

 

 

Odnośnik do komentarza

Spróbuj czy pójdzie w 720p

 

Ok, jak przyjdę po pracy do domu to spróbuję zmienić. Ale nie wiem czy to coś da. Dzięki za sugestię.

 

z nc+ obraz jednocześnie jest na tv i na proju tak?

zobacz 720p jak pisze Wiesława

 

Tak, podłączyłem na próbę nc+ pod tego splittera (co prawda jeden z kabli hdmi był inny, ale to chyba nie to) i obraz zarówno na TV jak i proju był i wszystko działało super. Podłączam pod ps4, dźwięk idzie, sygnał wykryty, a obraz czarny...

 

 

Rozwiązanie problemu jest proste - skróć kabel :reggie:

 

Miałem prawie tak samo, próbowałem podłaczyć PS4 bezpośrednio do pro 15 metrowym kablem i też miałem czarny obraz niestety problemem jest że sygnał HDMI PS4 jest żałośnie słaby i o kablu powyżej 10m możesz zaponieć.

Ten splitter nie wzmacnia on sygnału wystarczająco bo jest to puszka za 40pln , nie wiem który by dał radę (zapewnie któryś z wyższej półki) bo porzuciłem pomysł na kupno splittera i kupiłem lepszy amplituner - Yamaha V767 ,działa to teraz bez problemu.

 

Kurde, no miałoby to sens. Tylko, że moje kable mają 2m tylko. Nie jest to jakoś przesadnie dużo. Wziąłem splitter właśnie z osobnym zasilaniem, aby zwiększył odrobinę moc hdmi, ale jak widać nie pomaga.

 

Myślę i myślę, a rozwiązania nie widać.

 

http://allegro.pl/rozdzielacz-splitter-hdmi-1x2-3d-4k-uhd-cx-hsp2-i4913660498.html

 

Ten niby lepszy i porządniejszy, ale jedyne czym się różni to HDMI 1.4a chipset oraz obsługa standardu 1.4a. Mój tylko do 1.3, ale czy to może być powód braku obrazu? Czytam w necie, że ludziom i na 1.3 chodziło...  :frog:

Odnośnik do komentarza

No to raportuję.

 

Działałem z tym splitterem do 3 w nocy. HDCP w konsoli włączone/wyłączone, rozdzielczość 720/1080i/1080p, pięć rodzajów kabli HDMI i nadal tylko dźwięk. Nie mam już sił, splitter do wymiany i tyle.

 

 

Ciekawostka. Jako, że w proju mam dwa wejścia HDMI, a chcę podłączyć nc+, kompa i ps4, to zakupiłem taki oto switch http://allegro.pl/show_item.php?item=4874024105, ktory pozwoli mi podłączyć 3 urządzenia pod jedno wyjście i zmieniać źródło pilotem. Działa bez problemu i sygnał z ps4 dochodzi. Jedyne czym się różni od tego splittera to chipset i standard HDMI 1.4a. Tamten ma 1.3.

 

Sądzę, że to jest przyczyną.

 

No nic pozostaje mi chyba zamówienie tego oto, i liczenie, że odpali http://allegro.pl/rozdzielacz-splitter-hdmi-1x2-3d-4k-uhd-cx-hsp2-i4913660498.html

Edytowane przez Epitaph
Odnośnik do komentarza

Wersja przewodu HDMI nie powinna mieć znaczenia. HDMI 1.4 korzysta dodatkowo z 3D którego PS4 nie wspiera oraz kanału zwrotnego audio ARC który jest wykorzystywany przy połączeniach amplituner - > TV.

Ale nie wykluczam że to jego wina.

Spróbuj jeszcze wejść w safe mode PS4 czyli:

-wyłącz PS4

- włącz PS4 i trzymaj palec na włączniku aż usłyszysz drugie piknięcie(ok. 7s.)

-podłącz kablem pada do konsoli.

-zmień rozdzielczość w "change resolution"

Dlaczego o tym piszę? Jakiś czas temu użytkownicy PS4 skarżyli się na podobny "black screen" który był spowodowany usterką w sofcie PS4, po wejściu w tryb safe mode i zmianie rozdziałki 1080p już działało.

Odnośnik do komentarza

Epitaph - czyli masz ten spliter z pilotem w domu i działa na PS4 tak?

 

ja pod komputer mam podłączony monitor i projektor i chciałem jeszcze Sony lcd podpiąć i właśnie też rozglądam sie za spliterem

 

kiedyś po czymś takim próbowałem :)

ale tylko 1 na raz działało

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16812200674

Odnośnik do komentarza

@BartSmart - Jutro sprawdzę.

 

@Fanek - Splitter to właśnie mi nie działa. Splitter rozdziela obraz na kilka. Tak jak ja chcę, aby rozdzielił mi obraz z ps4 na TV i projektor. 

 

Mi działa switch z pilotem, który podałem wcześniej. Też kupiłem, bo w moim proju (Benq w1070) są tylko dwa hdmi, a ja chcę podłączyć kompa, ps4 i nc+, a nie chce mi się przepinać kabli co chwila.

 

Reasumując, jeśli podany wyżej sposób nie zadziała, znaczy, że do dupy ten splitter co kupiłem i biorę tego za 129zł  :sir:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...