Skocz do zawartości

Fear the Walking Dead - 2015 - AMC


Frantik

Rekomendowane odpowiedzi

 

Serio nie ma wątku? Szukałem, nie znalazłem. Możliwe, że jestem ślepy, bo dałbym sobie coś uciąć, że temat jest.  :/ 

No to tego... dziś wystartował drugi sezon. Wiadomo gdzie szukać. Pewnie będę oglądał, choć pierwszy lekko mnie wymęczył. Jeszcze bardziej telenowela niż TWD, ale za to bardzo odmienny klimat, przedstawienie postaci i wydarzeń - koncentracja wokół początków apokalipsy zombie, gdy świat dopiero zaczyna się sypać. Przynajmniej to nie aż tak chamskie odcinanie kuponów od pierwowzoru, jakby mogło się wydawać. Serial jest też inaczej kręcony, nie znam się na technikaliach filmowych. W każdym razie nie ma tego paskudnego, ziarnistego filtra z The Walking Dead.

 

Pamiętam, że pierwsze odcinki dość przyjemnie, lekko zalatywały horrorem. Zobaczymy, co z tego będzie dalej. 

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

Zdaje się, że jeszcze w czasie emisji pierwszego sezonu, serial dostał zamówienia na 2 kolejne, więc AMC nie ma zamiaru się rozdrabniać. Drugi sezon ma liczyć nie 8, a już 15 epizodów.

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

Próbuję przywołać w pamięci wydarzenia z pierwszego sezonu i tak średnio mi wychodzi.

 

Była sobie rodzinka - tradycyjnie rozwodnicy (?) : blondyna, chyba Latynos, ich synalek-ćpun i córcia, trochę taka napuszona księżniczka.

 

Synalek chyba jako jeden z pierwszych

spotkał zombie w jakiejś ćpalni, ale nikt mu nie wierzył, bo myśleli, że po prostu tripował

 

 

No ale potem już coraz gęściej na mieście pojawiają się

szwendacze z niebieskimi ślepiami

 

 

Powoli wynika ogólna konfuzja, przechodząca w panikę. Rodzinka postanawia uciekać... gdzieś. Trafiają pod

wojskową kwarantannę

Jakiś czas sobie tam siedzą, aż dowiadują się o

tajnej operacji, zakładającej eksterminację ludności i odwrót. Jeden z poznanych tam typów, taki gruby Meksykanin, miał coś do wojska i postanowił uwolnić hordę szwendaczy zamkniętą na tamtejszym stadionie. W międzyczasie synek został posądzony o bycie zarażonym i zabrany do jakiejś izolacji z innymi rzekomo zarażonymi. Tam poznaje pewnego chytrego Murzyna. Po ataku hordy robi się burdel, uciekają i razem z resztą rodzinki znów gdzieś jadą. W finale Murzyn pokazuje im swoją rezydencję i zabijają lekarkę z tego wojskowego obozu, bo została ugryziona. Chyba ten ojciec-Latynos z nią wcześniej kręcił

 

 

Coś istotnego jeszcze?

Wiem, że była też internetowa miniseria o zombie na pokładzie samolotu pasażerskiego, ale nie dane było mi obejrzeć

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

Aż tak źle? To może zostawię sobie na sezon ogórkowy, czy coś. Jakby tego było mało twórcy powiedzieli ostatnio, że także i w tym serialu nie dowiemy się, skąd właściwie wziął się wirus zombie... Myślałem czy nie dać tego w spoiler, no ale w końcu to informacja podana szerokim, okołoserialowym mediom.  :scratch_one-s_head:

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

po miernym pierwszym sezonie, wczoraj obejrzałem pierwszy odcinek 2 sezonu, co by dać temu czemuś szansę, ale no nie da się. Wystarczy mi jeden serial o zombie w którym ludzie co odcinek podejmują absurdalne decyzje przeplatane absurdalnymi dialogami. W oryginalnym TWD przynajmniej da się lubić obsadę. Tutaj wszyscy są tak nijacy, że czekasz tylko aż ich coś zeżre. W drugim sezonie, nawet klon Morgana Freemana w pierwszym odcinku był bezbarwny. Czekam tylko, aż pan Miyagi, zacznie uczyć tego najmłodszego Latynosa karate i wystawiać w nielegalnych turniejach.

Edytowane przez ścierpła mi noga
Odnośnik do komentarza

Jesli ktoś pamięta imiona głównej ekipy to gratuluje pamięci. Odcinek spójny ale jak dla mnie nie logiczne postępowanie mieszkańców wyspy. Dodatkowo jak przegladali zabawki mlodego to jedna z figurek przypominała mi komiksowego Negana:) Mogliby poupychać takie smaczki to by była motywacja do oglądania.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...