Skocz do zawartości

The Dwarves


gkihdghdhj

Rekomendowane odpowiedzi

Main_Artwork.jpg

 

Ostatnio wszędzie widuję ten tytuł, w zamyśle taktyczny RPG z kilkunastoma grywalnymi bohaterami, mający na celu pokazać jak zarąbiste są krasnoludy.

 

Bardzo bym chciał, aby coś z tego wyszło i jestem skłonny kupić na premierę(149zł wer. na konsole), jeśli gra będzie prezentować pewien poziom i dostarczy mi zabawy na wiele godzin(jak na erpega przystało). Obawy? No na gejmplejach to tak sobie wygląda, cena też coś niska. Oby niesłusznie.

 

Premiera 1 grudnia tego roku.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 12
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ja sie dziś dowiedziałem o grze i bardzo mnie zaciekawiła

wydaje sie że krasnoludy są fajnie pokazane a to moja ulubiona rasa

 

graficzne widok z góry dla mnie ok, jak na starych rpgach

 

boje sie o walke jedynie, ma być "taktyczny real time" a to zwykle wychodzi jak jeden wielki chaos albo jak klon diablo albo coś w stylu walk z MOBA - żadna opcja mi nie pasuje, wolał bym turową walkę

chociaz ma być pauza na wydawanie jednoczesnych rozkazów - jednak to też (pipi)owo działa bo albo trzeba pauzować co 2 sekundy albo zdac sie na chaos (tak było w dragon age)

 

mimo obaw co do walki klimat krasnoludów mi sie podoba i nastawiam sie na zakup, chyba że recenzje zjadą tą gre jak burą suke

Odnośnik do komentarza

Są obecnie trzy recenzje na metacritic, dwie z ocenami 74 i 75 dla PC i jedna z bodajże oceną 62 dla PS4 i tą konkretnie przeczytałem, wszak planuję zakup na XO. Wg niej, zaletą wszystkich wersji jest solidnie poprowadzona historia, interakcje między postaciami i muzyka. Gra opiera się przede wszystkim na walce, kombinowanie z ekwipunkiem i skillami jest mocno ograniczone, a eksploracja polega na przechodzeniu przez poziom mapy do kolejnych bitew, do każdej wybierając 4 lub 5(nie pamiętam) osób z kilkunastu dostępnych. Gra jest też ponoć wymagająca i juź na normalu często trza korzystać z pauzy, celem dobrania odpowiedniego ataku specjalnego. Na minus sterowanie i dropy animacji na PS4, tak przynajmniej wg gościa.

 

Co o tym sądzę? Jest tak, jak się spodziewałem, gra na 7/10 z jakimś ujmującym aspektem. Chcialbym jednak przed kupnem zobaczyć jakiś gameplay, te spadki i inne kwestie techniczne na konsolach, no i wtedy, przy dobrych wiatrach ją odpalę za jakieś 3 miesiące.

Odnośnik do komentarza

Sorry za offtopa ale tak sobie mysle, ze w klimacie krasnoludow mozna by zrobic za(pipi)ista gre strategie- sim. Rozbudowa wlasnej kopalnii- miasta, wyprawy na powierzchni w celu zdobywania zlota do skarbca itd.

Krasnoludy fajny temat

 

 

No brzmi jak główna idea kultowej od 10 lat gry Dwarf Fortress.

 

 

 

W sumie trochę dziwne, że przez tyle lat nikt nie sypnął groszem na zrobienie wersji graficznej Dwarf Fortress. Minecraft i Spelunky podbiły konsole... Forteca zrobiona z grafiką mogłaby być popularna bardziej jak World of Warcraft.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

poogladałem na szybko jakiś gameplay z ps4, chyba serio sterowanie jest średnie, i chyba serio nie opyla sie kupowac gry na premiere.

 

bardzo żałuje bo chciałem pograć w gre która sie skupia na krasnoludach

 

 

ale chyba lepiej poczekać na promocje i wyrwać gre za ok 50zł a nie teraz kupować... szkoda bo sie już nastawiałem

 

 

macie tu gameplay ps4 , widac że obłożenie klawiszy i inne bajery nie są zbyt cudowne...

 

 

szkoda.

ale myśle że nadal kiedyś tam bede chiał kupić gierke

bo klimat krasnoludów jest fajnie zrobiony

Odnośnik do komentarza

Fajna by była gierka z lekko wolniejszym tempem, jak z gejmpleja nowego God of War, kamerą zza pleców, ale z kilkudziesięcioma wrogami naraz, to by szło tak, że każdy cios krasnoluda to jeden trup, a nie jakieś pierdzielenie, że trza mieczem pociąć gościa dziesięć razy zanim padnie, plus kombosy, no a jak by z tego zrobić Hobbit uncut to już w ogóle.

 

Notabene jest pewna gra z dość podobną mechaniką o tytule (werble) "We are the dwarves", która swego czasu została zjechana za wyśrubowany poziom trudności, jednak teraz jest już spaczowana, na papierze i artach wygląda na niezły miks Sci-fi i krasnali, jest też lokalny coop na jednym ekranie, polecam obadać, jedynie na steamie jednak.

 

Edit: heh, właśnie zauważyłem, że gra z tematu ma PEGI 18+... Sądziłem, że jest to góra 16+.

Edytowane przez gkihdghdhj
Odnośnik do komentarza

Heh czytam kilka recek z neta i to na ps4 też najlepiej nie działa. W skrócie xbox one wersja nie grywalna , wersja na ps4 grywalna ale ledwo co z masą bugów i wywalaniem do menu konsoli ,  wersja na pc niby grywalna ale też wypieprza ludzi do windowsa.  Jeżeli chodzi o płynność to tylko pc na konsolach leży optymalizacja. 

 

Sam bym to chętnie kupił ale za 2-3 miesiące jak wyjdzie z early access

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...