Jump to content

Blokada regionalna DLC


nnorbert

Recommended Posts

Zakupiłem w PS Store dodatek The Frozen Wilds do gry Horizon: Zero Dawn. Grę kupiłem w angielskiej wersji językowej, kod na płycie wskazuje na region US. Dodatek nie działa, ponieważ ma blokadę regionalną, o czym wcześniej nie wiedziałem gdyż gry na PS4 takiej blokady nie posiadają. Wyświetla się komunikat "oczekiwanie na instalacje" a po kliknięciu jestem przeniesiony do PS Store w celu zakupienia gry którą mam na płycie. Po rozmowie z Panią ze wsparcia technicznego dowiedziałem się, że nie ma szans na zwrot ponieważ dodatek jest już pobrany na konsole i jest wyświetlany w systemie jako "zużyty".

 

PS4 było reklamowane jako "region-free", czy jest gdzieś napisane w regulaminie, że dodatki do gier posiadają blokadę regionalną?

Link to comment
  • Replies 5
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Gry nie posiadają blokady regionalnej w sensie, ze da się je odpalić na konsoli z kazdego region. DLC i inne dodatki przypuisane są do regionu konta ( tak samo gry zakupione cyfrowo). Jeśli region pomiędzy DLC a grą się nie zgadza to dodatek się nie odpali bo po prostu nie zostanie wykryty.  To nie do końca jest blokada regionalna tylko wynik specyfiki tego, że różne regiony mają różniaca się od siebie zawartość PSN. 

 

 

Możesz spróbować napisać do pomocy Sony. mi kiedyś  pomogli przy DLC z Azji (HK) dla gierki zakupionej w USA. 

Link to comment

Hmm no to sprzedaj plytke US i kup wersję europejska. 

 

Nie jestm pewien czy save file zadziala ale przynajmniej uruchomisz juz zakupione DLC. I na samej zamianie gry z US na EU tez niepowinienes stracic za duzo. Moze gdzies w lokalnym sklepie z grami sklepikarz wymieni ci za drobną opłatą.

 

Inne rozwiazanie to kupic DLC przez konto US psn. Ale to kolejny wydatek.

 

Edited by u55r
Link to comment

Z tego co wyczytałem save'y też nie są kompatybilne, więc wymieniając płytkę musiałbym i tak przejść grę od początku. Chodzi mi o to, że pobranego dodatku nie można zwrócić, mimo tego, że da się go zainstalować, a nigdzie nie ma oficjalnej informacji o tym, że płyta z grą musi być z tego samego regionu co dodatek. A sam region jest opisany jedynie w postaci mało widocznego kodu na płycie, na pudełku region jest opisany jako "ALL".

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.