Skocz do zawartości

Blokada regionalna DLC


nnorbert

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem w PS Store dodatek The Frozen Wilds do gry Horizon: Zero Dawn. Grę kupiłem w angielskiej wersji językowej, kod na płycie wskazuje na region US. Dodatek nie działa, ponieważ ma blokadę regionalną, o czym wcześniej nie wiedziałem gdyż gry na PS4 takiej blokady nie posiadają. Wyświetla się komunikat "oczekiwanie na instalacje" a po kliknięciu jestem przeniesiony do PS Store w celu zakupienia gry którą mam na płycie. Po rozmowie z Panią ze wsparcia technicznego dowiedziałem się, że nie ma szans na zwrot ponieważ dodatek jest już pobrany na konsole i jest wyświetlany w systemie jako "zużyty".

 

PS4 było reklamowane jako "region-free", czy jest gdzieś napisane w regulaminie, że dodatki do gier posiadają blokadę regionalną?

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 5
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gry nie posiadają blokady regionalnej w sensie, ze da się je odpalić na konsoli z kazdego region. DLC i inne dodatki przypuisane są do regionu konta ( tak samo gry zakupione cyfrowo). Jeśli region pomiędzy DLC a grą się nie zgadza to dodatek się nie odpali bo po prostu nie zostanie wykryty.  To nie do końca jest blokada regionalna tylko wynik specyfiki tego, że różne regiony mają różniaca się od siebie zawartość PSN. 

 

 

Możesz spróbować napisać do pomocy Sony. mi kiedyś  pomogli przy DLC z Azji (HK) dla gierki zakupionej w USA. 

Odnośnik do komentarza

Hmm no to sprzedaj plytke US i kup wersję europejska. 

 

Nie jestm pewien czy save file zadziala ale przynajmniej uruchomisz juz zakupione DLC. I na samej zamianie gry z US na EU tez niepowinienes stracic za duzo. Moze gdzies w lokalnym sklepie z grami sklepikarz wymieni ci za drobną opłatą.

 

Inne rozwiazanie to kupic DLC przez konto US psn. Ale to kolejny wydatek.

 

Edytowane przez u55r
Odnośnik do komentarza

Z tego co wyczytałem save'y też nie są kompatybilne, więc wymieniając płytkę musiałbym i tak przejść grę od początku. Chodzi mi o to, że pobranego dodatku nie można zwrócić, mimo tego, że da się go zainstalować, a nigdzie nie ma oficjalnej informacji o tym, że płyta z grą musi być z tego samego regionu co dodatek. A sam region jest opisany jedynie w postaci mało widocznego kodu na płycie, na pudełku region jest opisany jako "ALL".

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...