Skocz do zawartości

Pecetowe indie straszaki


Frantik

Rekomendowane odpowiedzi

Temat ogólnie traktujący o indyczych straszakach pojawiających się\mających się pojawić na PC.
 

Na początek - Lorelai, czyli finalna część trylogii przygodówek Remigiusza Michalskiego, po Downfallu i The Cat Lady, czyli gier, które mają na forumku kilku fanów - oprócz mnie kojarzę jeszcze @ireniqs i @Velius. :)

Lorelai powstaje w wielkich bólach. Wyczytałem właśnie, że produkcja zaliczyła niestety kolejną już obsuwę i z Halloween 2018 zrobiło się Q1\Q2 2019 :frog:
Niejako na osłodę autorzy zarzucili świeżym trailerem, no i trudno mi się nie podjarać tym, co na nim widzę i słyszę:
 

:fsg:

 

Rzecz tradycyjnie ukaże się na Steamie i GoG-u.
 

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

Downfall jeszcze czeka u mnie na ogranie, ale niebawem powinienem się za niego zabrać.

 

Swoją drogą wydaje mi się że temat może nie być zbyt popularnym na forumku. Proponuję przemianować na jakieś "indie straszaki" czy coś w ten deseń. Nad nową grą pracują np. też twórcy Detention, więc też wpisało by się do tematu.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, ireniqs napisał:

Swoją drogą wydaje mi się że temat może nie być zbyt popularnym na forumku. Proponuję przemianować na jakieś "indie straszaki" czy coś w ten deseń.

Dobry pomysł :good:

Jeśli mój risercz jest poprawny, twórcy Detention, czyli RedCandleGames, pichcą z kolei Devotion
 


:obama:

 

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...

Wspomniane wyżej Devotion miało wczoraj premierę na Steamie. Twórcy wołają sobie 60,99 zł

O dziwo gierka wyewoluowała w chodzony straszak FPP a'la P.T.
 


Btw: @ireniqs Lorelai ponoć w kwietniu, rzekomo już ostatecznie :sapek:

 

Jest już strona gry na Steamie: https://store.steampowered.com/app/593960/Lorelai/

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
16 godzin temu, Chewie napisał:

I co usuneli dovotion?

Usunęli. Oficjalna wersja jest taka, że przez bugi i gra wróciła na testy. Ja zdążyłem kupić, mam w bibliotece, ale jeszcze nie grałem

 

Ogólnie bardzo dziwna sprawa. Obstawiam shitstorm wywołany przez Chińczyków przez ten easter egg z Kubusiem Puchatkiem, jakkolwiek dziwnie to brzmi 

Odnośnik do komentarza

Sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana niż shitstorm. Przy znajomości języka chińskiego  i tego jak działa tam slang itp. można bardzo szybko wykryć rzeczy wprost obrażające chińczyków,  ci się wkurzyli  i twórcy narobili w gacie. Bo na Weibo temat tej gierki był bardzo mocny po premierze i jak zrobiło się gorąco to zaczęli przepraszać, że to niby jedna osoba z ekipy nabroiła i oni nie podzielają tych samych poglądów itp.  Albo faktycznie ktoś chciał się popisać swoja postawą polityczną i reszta ekipy nie wiedziała albo planowali kontrowersje ale sprawa ich przerosła. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Due to technical issues that cause unexpected crashes and among other reasons, we are pulling <Devotion> off from steam store to have another complete QA check. At the same time we'd like to take this opportunity to ease the heightened pressure in our community resulted from our previous Art Material Incident, our team would also review our game material once again making sure no other unintended materials was inserted in. Hopefully this would help all audience to focus on the game itself again upon its return.

 

mysle ze glownie przez recki zdjeli ze steama, z overwhelmingly positive gra zeszla na mixed po tym jak sie chinczyki dowiedzialy i  zaczely masowo hejtowac i bronic swojego przywodce, albo rzeczywiscie im odcieli glowy i o grze juz nie uslyszymy :(

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Nie grałem w wersję konsolową, więc nie wiem czy działa sprawnie i czy nie ma jakichś bugów. Ogólnie warto sięgnąć bo całkiem ciekawy straszak, który kojarzył mi się trochę z Twilight Syndrome. 40 zeta wydaje się świetną ceną  zwłaszcza jak kręcą Cię starsze horrorki czyi więcej budowy nastroju i mniej jump scare.  

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Dante napisał:

zwłaszcza jak kręcą Cię starsze horrorki czyi więcej budowy nastroju i mniej jump scare


Tylko to mnie kręci w straszakach xD
Dam szanse i zanurzę się wieczorkiem :banana:

 

EDIT:

O kurdeee tego to się nie spodziewałem. Co ta gra mi zostawiła w głowie teraz na noc. Szok. Prowadzenie historii, sam pomysł i reszta i końcówka no po prostu odpadam. Red Candle Games kochaaaam. Kolorowych snów.

 

Polecam każdemu lubującemu się w bardziej poschizowano psychologicznym straszeniu. Złotoooo!

Edytowane przez cotek
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...