Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Hej panowie co myślicie o takich konfiguracjach(Filmy HD i gry) :

 

Procesor:

Intel Core i7-860 /2.8GHz, 8MB, LGA1156, BOX/

1030 zł

Płyta główna:

Gigabyte P55-USB3 /intel P55/

460 zł

Wentylator:

Scythe Mugen II Rev.B

175 zł

Pamięć RAM:

A-Data 8GB 2x(2x2GB) 2000MHz Xtreme Series

399 zł

Dysk twardy:

Seagate 320GB 7200rpm 16MB cache SATAII Barracuda 7200.11

159 zł

Karta graficzna:

Asus Radeon HD5870 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/DP

1439 zł

Nagrywarka DVD:

LG GH22NS50 SATA SecurDisc (black)

99 zł

Obudowa:

SilentiumPC Gladius 600 Pure Black (bez zasilacza)

219 zł

Zasilacz:

Antec TruePower New 650W

430 zł

 

Zestaw drugi :

 

Procesor:

Intel Core i7-920 /2.66GHz, 4.8 GT/s, 8MB, LGA1366, 45nm, BOX/

1030 zł

Płyta główna:

Asus Rampage II GENE /intel X58/

839 zł

Wentylator:

Scythe Mugen II Rev.B

175 zł

Pamięć RAM:

A-Data 4GB (2x2GB) 2000MHz Xtreme Series

399 zł

Dysk twardy:

Samsung 160GB 7200rpm 8MB cache SATA-II F1

139 zł

Karta graficzna:

Asus Radeon HD5870 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/DP

1439 zł

Nagrywarka DVD:

LG GH22NS50 SATA SecurDisc (black)

99 zł

Obudowa:

SilentiumPC Gladius 600 Pure Black (bez zasilacza)

219 zł

Zasilacz:

Antec TruePower New 650W

430 zł

Ty poważnie z tym pytaniem? Konfig imo potężny, ale ten dysk to żart rozumiem? xD

Odnośnik do komentarza

Na początek zapoznaj się z testami:

 

http://pclab.pl/art38674.html

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Radeon_HD_5870_-_premiera_kart_graficznych_AMD_5800-2311.html

 

Akurat ja osobiście tego modelu nie mam, ale o jednym mogę Cię zapewnić - sterowniki od AMD już od dawna są bardzo dobre. Ja bym brał karcioszkę w ciemno, ale jak Ci się nie śpieszy to poczekaj miesiąc na premierę nVidia GF GTX480 (Fermi) - wtedy ceny na pewno sporo spadną.

dzięki ako kartę zakupiłem i jest za(pipi)...

Odnośnik do komentarza

Poważnie pytam, co do dysku zamieniłem go na 500gb f3 samsunga :)

Zastanawiam się tylko czy brać procek i mobo na lga 1156 czy na lga 1366 z racji możliwości obsługi pamięci w trybie triple chanel

 

Lepiej brac x58 myslalem nad p55 ale wczoraj kupilem Gigabyte GA-X58A-UD3R i ma dual tripple ddr channel (i Intel i7-920)

Odnośnik do komentarza

Poważnie pytam, co do dysku zamieniłem go na 500gb f3 samsunga :)

Zastanawiam się tylko czy brać procek i mobo na lga 1156 czy na lga 1366 z racji możliwości obsługi pamięci w trybie triple chanel

 

Lepiej brac x58 myslalem nad p55 ale wczoraj kupilem Gigabyte GA-X58A-UD3R i ma dual tripple ddr channel (i Intel i7-920)

 

 

"Conclusion

 

After all these tests you need to ask yourself: What the heck is that triple channel mode useful for anyway, when it is obvious that is doesn?t provide performance boost that is expected? Maybe in the future and with some new versions of memory controllers, triple channel mode will provide better performances so transition to this platform will make more sense. Until that moment triple channel mode will be just another nice sticker on LGA 1366 motherboards and memory packages"

 

 

Plyty na P55 spokojnie starczaja do wydajnyc gierek wiec jesli zalezy komus na kasie to pakowanie sie w x58 oraz triple channel moim zdaniem nie ma sensu i ogromnej roznicy nie ma, no chyba ze ktos jara sie testami syntetycznymi.

Odnośnik do komentarza

Elo. Mam pytanie ( jak większość ludzi na tym forum ) odnośnie zestawu.

Co myślicie o takim zestawie ( podaje to co najbardziej istotne :))-

 

Procesor: Intel Core i5 750 2,66 GHz

Pamięć RAM: DDR3 4GB 1333MHz

Karta graficzna: GeForce with CUDA GTS 250 - 1GB ( jak karta bd tolerowała 24' calowego HD'ka? )

Płyta główna: Asus P7P55-M

 

Komp głównie do gierek :)

I pytanie do grających w B:Bad Company 2.

Czy na takim zestawie bd mógł bez stresowo grać na wysokich det. albo przynajmniej średnich w B:BC2?

 

Z góry dzięki Pozdro :)

Odnośnik do komentarza

Ok, potrzebuje małej porady.

 

Miałem okazję wciągnąć za 60pln Radeonka 2600Pro na AGP od koleżki z roku, co z radością uczyniłem. Stary R9800, może iść zatem w odstawkę.

Podłączyłem go elegancko i odpaliłem sobie to co miałem najnowsze na kompie czyli Portal ;p Ustawiłem wsio na high, plus AA na max itd. Śmiga bez zarzutu.

Ale stwierdziłem, że pograłbym w nowego CODa MW. Po powrocie do domu zainstalowałem giere i ruszam. Startuje kampanie i w momencie w którym minie cały briefing i (chyba) powinna zacząć się gierka, robi się czarny ekran i gaśnie monitor, ale w słuchawkach słysze elegancko muzyczkę z gry.

 

Czy jest to wina chu.jowego (zapewne) zasilacza? Mam go dość długo i na R9800 pewnie nie trzeba było wiele, ale kolega co mi sprzedawał tego radka, powiedział że potrzebuje on zasilatora lepszego.

 

Co możecie polecić? Komp jest bez szału, dużo go nie używam, jak już to do grania w jakieś lepsze gierki, bo laptop nie pozwala na szaleństwa.

 

pr0c to bodajże Athlon 2700 XP+, ostatnio jedna kość ramu odmówiła posłuszenstwa i zostałem z 512MB na pokładzie hehe.

 

Czy nowy zasilac pozwoli mi pogierzyć w COD MW2 i jeżeli tak to jaki polecacie, w jakiejś rozsądnej cenie.

Odnośnik do komentarza

Masz 512MB? XD LOLZ Zanim kupisz zasilator, po prostu pożycz jakiś lepszy od kogoś i sprawdź. Może gra wymaga więcej niż 512MB i dlatego nie odpala? A może faktycznie zasilacz. Wystarczy Ci markowa 350W. Ale zanim kupisz,sprawdź inny.

 

Podziwiam ilość optymizmu który płynie z Twego postu nt. grania w CODa na tym sprzęcie ;)

Odnośnik do komentarza

No, 512MB zostało, bo jedna kość odmówiła współpracy.

Mam Athlona 64 3700+, więc ujdzie. Powiem Ci, że na R9800 i 512RAMu przeszedłem jedynkę ;] Poza długimi loadingami w sumie nie narzekałem, ale szaleństwa oczywiście nie było. Nie mam na razie piniondza na to wszystko więc kupuje stopniowo hehe. A z CODem dwójką jest taka sprawa, że wczoraj po briefingu, widziałem przez jakieś 3sekundy piękną trójwymiarową grafikę ;P jakiś poligon, ludziki i karabin na stole, no ale zaraz znowu monitor zgasł i został mi sam dźwięk.

Właśnie chu,jowo bo nie mam od kogo pożyczyć nawet zasilatora żeby obczaić czy pomoże. Byłem się przejść po sklepach na moim nadmorskim zadu.piu i najlepsze co w sklepach mieli mi do zaoferowania (do 400W) to jakiś kur.wa tracer xd więc wolę poczekać i rozejrzeć się w stolicy województwa, a jak tam też będzie kiepsko, to uderzę na allegro po jakiegoś czifteka i niedługo może trochę ramu do tego hehe.

Edytowane przez alienator
Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie mam zamiar kupić nowego pcta (wreszcie) i mam na oku takie oto zestawy ,jaki mi polecacie zestaw tak abym pograł bez stresowo w nowe gry?(Jesli się wogóle da pograc na takim sprzęcie ).Dziękuje za pomoc.

 

1. PC: Hyrican PC  AMD Phenom? II X2 550 Black Edition Dual Core Procesor Windows 7 Home Premium  

  • Procesor: AMD Phenom? II X2 550 Black-Edition Dual-Core Procesor, (3,1 GHz, 2x 512KB L2 Cache, 6MB L3 Cache)
  • HD: 1000 GB SATA II
  •  4096 MB DDR2 PC800
  • Graficzna karta. VGA PCI-Express ATI Radeon HD4650 1GB

2.PC: Hyrican PC  Intel Core 2 Duo Procesor E7500, 

  • Procesor: Intel? Core? 2 Duo Procesor E7500 (2,93GHz, 3MB L2 Cache)
  • HD: 1000 GB SATA II
  • 4096 MB DDR2 PC800
  • Graficzna karta:  VGA PCI-Express ATI Radeon? HD4650 1GB

3.

  •  : Hyrican PC 
  • Procesor: AMD Phenom? II X2 550 Black Edition Dual-Core Prozessor (3,1GHz, 6MB Cache)
  • HD: 1 TB SATA II
  • 4 GB DDR3 Samsung
  • Graficzna karta. VGA ATI Radeon HD5750 1GB DDR5 (VGA, DVI, HDMI)

4.

  • PC Opis: Hyrican PC z procesorem Intel Pentium E6300, 4GB RAM, 1 TB dysk twardy, karta graficzna ATI Radeon HD5750 1GB karty graficznej i Windows 7 Home Premium systemu operacyjnego
  • Procesor: Intel Pentium E6300 (2,8 GHz)
  • Dysk twardy: SATA II 1 TB
  • Pamięć: 4 GB DDR2 PC800
  • Karta graficzna: VGA PCI-Express ATI Radeon ? HD5750 1GB DDR5

 

Edytowane przez visaman
Odnośnik do komentarza

Szczerze, za tę cenę,to wszystkie są o kant dupy rozbić.

 

Jeśli byłbyś na bezludnej wyspie i znalazłbyś kontener z rozbitego samolotu, to mógłby w nim być generator oraz zestaw nr 3.

 

Gdybym miał zapłacić za taki zestaw 999ojro [nawet licząc monitor], to chyba bym się rozpłakał.

Odnośnik do komentarza
Gość Mr. Blue

Stona, co sądzisz o takim zestawie?

 

Płyta: MSI 790GX-G65

Proc: AMD Phenom II X4 955

Ram: G.Skill DDR3 4GB (2x2GB) 1333MHz RL CL9

Grafika: Sparkle GeForce GTX 275

Dysk: Samsung SpinPoint F3 500GB 16MB 7200rpm SATA2

Napęd: Samsung SH-S223C

Chłodź: SilentiumPC Gladius 600 Pure Black GD-600

Zasilacz: OCZ StealthXStream 500W SLI

 

Za 3000?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...