Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę kupić komputer i mam 2 zestawy na oku:

1.Zestaw:

Product Specifications

Manufacturer - ITexpress

Case - Black X Blade Gaming Case

Mainboard - ATX / Socket 775 / 1 x PCI Express x16, 1 x PCIe x1, 2 x PCI, 4 x SATA, 1 x UDMA100, 1 x LAN, upto 8 USB 2.0, upto 1333FSB

Processor - INTEL Core 2 Duo E6550 2.33Ghz- 4Mb L2 Cache (3 Year warranty)

RAM - 1GB DDR2 667 RAM (Max 4Gb)

Hard Disk Drive - 250GB SATA

Optical Drive - Dual Layer multi format DVDRW

Graphics - Integrated GMA 950 - Dual Head - DVI-D and 15 Pin D-Sub output

Sound - Onboard 8 Channel Audio with High Definition Audio

LAN - Ethernet LAN 10/100/1000

Warranty - 12 Months RTB Parts and Labour (unless otherwise stated)

 

Podaje link gdzie jest więcej info:

Zestaw 1

2.Zestaw:

CPU

Intel Core 2 Duo E2140 overclocked to 2x 2.16ghz

RAM

2gb DDR2-667

GFX

Intel GMA 950 Dynamic Video Memory

Sound

Realtek ALC888 High Definition Audio

HDD

160gb SATA Hard Drive

Optical Drive

20x DVD+/-RW Drive

PSU

350w

Case

ColorsIT 6001-C34

Więcej info

Zestaw 2

Odnośnik do komentarza

eee chyba dobry temat...

 

czy jest mozliwosc wymiany klawiatury w laptopach acer na normalna qwerty przy czym laptop ma oryginalnie Duńską klawiature. i czy bedzie to dzialac [normalnie]?

 

klawiatury widzialem, ze sa do kupienia ,ale nadal nie wiem czy to bedzie dzialac... aha i czy samodzielna wymiana jest trudna? [nie boje sie srubokretow, lutownic itp xD]

Odnośnik do komentarza

witam mam pytanko czy ta karta i te podzespoly dobrze zgrywaly by sie ze soba ?? wszystko pasuje ?

AMD Athlon X2 4200+ + 2048MB DDR2 800MHz Goodram

GAINWARD BLISS 8800GT GOLDEN SAMPLE 512MB

reszte podzespolow mam ale prosze was o opinie

pogram na tym zestawie w wiekszosc gier na duzych ustawieniach ??

 

ps. czy moze zamiast tego lepiej wziasc glosniki Z-5500 ?

Edytowane przez OlooS
Odnośnik do komentarza

8800GT wymiataczem jest, to nie ulega watpliwosci. Ramy slabszych marek, praktycznie nie ma roznicy, czy to 800 czy 667 . Wiekszej roznicy nie odczujesz, wiec jesli koniecznie 800, to cos lepszej marki. Procek zly nie jest, ale jesli plyte glowna juz masz, jezeli natomiast kupujesz plyte wraz z prockiem, to imo tylko intel obecnie.

 

Czy lepiej zamiast tego glosniki, to juz twoja decyzja. nie umiem na to odpowiedziec.

 

 

Na powyzszej konfiguracji wszystkie gry na wysokich ustawieniach raczej nie bedzie chodzila. Jednak odsetek tych gier nie bedzie zbyt duzy, wiadomo Crysis i spolka nie bardzo kooperuja ze sprzetem, ktory nie jest high-end'em.

Napisz cos wiecej ile masz kasy na podzespoly do nowego kompa, a moze cos lepszego zlozymy.

Odnośnik do komentarza
Z ramem 667 ciężko będzie o OC...a przy śmiesznych cenach całkiem dobrego Geila nie ma co sępić...
Problem "śmiesznych cen" Geil polega na tym, że on wcale taki dobry nie jest. Jedynie seria black dragon daje radę ale gdy już ktoś bierze sie za kręcenie to odpada przy pierwszych lepszych micronach dlatego lepiej zapolować na jakieś A-Data Extreme albo PArtiot LLK

 

 

@mlodziak1993

Budżet? Bez limitu to Ci mogę Area-51 m9750 by Alienware z HD w RAID0 i 8700M GT SLi polecić :(

Odnośnik do komentarza

A daty tez sa cienkie, pierwsze partie byly na dobrych micronach, te obecnie dostepne slabo sie kreca, a opisywany na allegro micron w tych kosciach to sciema. Sam chcialem kupic a daty bo mialy robic kolo 900-1000 na CL4, ale obecnie to nie ma sensu, wezme jakie mushkiny albo g.skille. do 200zl Mozna kupic Teamy albo OCZ Reaper, powinny styknac.

Odnośnik do komentarza

Od siebie polecam G.Skill HZ - te kości ogranicza tylko nasza wyobraźnia i to ile uciągnie cpu. Pozytywnie się zdziwiłem jak bez zmian napięcia poszły na 1030 przy standardowych timingach (a standardowe taktowanie można wyśrubować do CL3). OD tego momentu powiedziałem, że będę kupował tylko G.Skill albo w ostateczności Buffalo (tyle, że te drugie są prawie niedostępne)

Odnośnik do komentarza

HZety zacne sa, to prawda. Na purepc mozna kupic Mushkin SP2+ 2x1 GB @ 1000DDR CL4 - 175 zł z gwarancja. Wlasnie cos takiego kupie do nowego kompa. Marza mi sie Cruciale ale ich koszt jest niewspolmierny do tego co bym z nimi robil i by sie tylko pamieci razem z wydana forsa zmarnowaly :)

Edytowane przez Yacek
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

masz z PClaba.

 

Procesor : Intel Pentium Dual Core E2140 - 205 zł

Płyta Główna : Gigabyte P31-DS3L - 225 zł

RAM : GoodRam 2x1GB 800Mhz - 120 zł

Karta Graficzna : Palit 7300GT Sonic 256MB DDR3 - 165 zł

Zasilacz: Modecom MC-350ATX 2.0 - 99 zł

HDD : Samsung 200GB 8MB Cache - 175 zł

Napęd : NEC AD-7191S SATA LightScribe - 99 zł

 

RAZEM : 1088 zł

 

Nic lepszego raczej za tą kasę się nie da złożyć [i tak jest o 88pln za dużo :D ]

Odnośnik do komentarza

zapomniałes o obudowie:]

 

 

hmm, na allegro widzialem gotowe zestawy, za mniejszą kase

 

z obudową:]

 

np. http://www.allegro.pl/item298062403_x2_420...dvd_rwx20_.html

 

czym np ten botowiec z allegro rozni sie o zestawu ktory podałes nie liczac hdd 500 a nie 200?

Edytowane przez Stachu
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...