Skocz do zawartości

Muse Dash


Suavek

Rekomendowane odpowiedzi

Takie coś wyszło na Steamie i Switchu.

 

 

https://store.steampowered.com/app/774171/Muse_Dash/

https://www.siliconera.com/2019/06/20/muse-dash-is-a-welcoming-rhythm-game-with-vocaloid-tracks-and-a-lot-to-unlock/

 

Z tego co widzę, to port gry mobilnej, ale dość konkretnej. Cena za podstawkę śmiesznie niska, utworów w bazowej wersji dużo, dopiero DLC droższe. Fajna stylistyka, trochę customizacji i unlocków. Poziom trudności póki co niewygórowany, ale dla mnie to akurat plus. Chyba potem się robi ciężej, patrząc na filmiki.

 

Za niecałe 9zł na Steamie warto.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy później...

Na Steam gra jest w promocji -50% a DLC -30%. Za ok. 5zł podstawka warto. Z okazji nowego roku chińskiego dodali do podstawki kilka darmowych piosenek. Natomiast DLC to  dziesiątki nowych utworów oraz season pass na kolejne, ciągle dodawane.

 

Fajna gierka, prosta i przyjemna. Polecam.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...
  • 1 rok później...
  • 6 miesięcy później...

Średnio co miesiąc-dwa do gry dodawane są nowe utworki i inne nowości. Na PC osoby, które posiadają DLC dostają wszystko za darmo. Gram sporadycznie, ale mam wrażenie, że twórca coraz bardziej pomysłowe poziomy/utwory robi, łącząc muzykę z elementami otoczenia, układem przeciwników itp. Na tle tych pierwszych poziomów z podstawki to widać progress. Do tego częste gościnne występy postaci oraz muzyki z innych gier, albo artystów/Vtuberów.

 

To samo tyczy się też grafiki. Choć z ekranu wylewa się czasem trochę lekkiej erotyki, to sama stylistyka jest bardzo ładna.

 

Pewnie nikt nie zagra, ale i tak zachęcam. Kupić podstawkę za grosze zawsze można i nawet jak się nie spodoba, to strata niewielka. Dla mnie gra ma też ten atut, że nie należy do tych trudniejszych. Choć lubię gry muzyczne/rytmiczne, to wszelkie DJ Maxy i temu podobne są ponad moje zdolności, a tutaj przynajmniej trochę utworków można sobie poznać.

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Niby nic, ale dodali Achievmenty na Steam.

 

Grę stale aktualizują. Średnio co miesiąc-dwa dodają pakiet z utworkami różnych gatunków, choć dominuje azjatycki pop i elektronika. Są też collaby, np. DJ Max.

 

Bazowa gra kosztuje grosze. Jednorazowe DLC daje dostęp do wszystkich nowości na PC. Na innych platformach chyba trzeba wszystko kupować osobno, więc myślę PC to najlepsza opcja (gra działa też na Steam Deck). A nawet jak nie kupi się DLC, to jest też rotacja darmowych utworków dostępnych co tydzień.

 

No polecam, no... Pomimo zboczonej oprawy. ;)

Odnośnik do komentarza
  • 9 miesięcy później...

Muse Dash na PC zmienia nieco model biznesowy. Z tego co widzę to ładne zamieszanie było w ostatnich tygodniach.

 

Znika DLC Just as Planned, które działało jak swego rodzaju Season Pass. Tj. kupując to otrzymywaliśmy cały czas wszystkie nowe DLC za darmo. Na mobilkach trzeba było płacić. Zamiast tego będzie jakiś gorszy Muse Plus i płatne DLC.

 

Dużo informacji, te starsze wrzucam w spoiler.

Spoiler

F409Q_aaAAA_NAD?format=jpg&name=4096x409

 

F469KKIbUAAh7Ik?format=jpg&name=4096x409

 

F5VeNOgbAAA_zfX?format=png&name=medium

 

F6YURHzaIAAcRMk?format=jpg&name=large

 

Generalnie nadal tego do końca nie rozumiem... :turned: Tj. wygląda na to, że najpierw chcieli zrobić normalne płatne DLC, potem, że posiadacze Just as Planned mieliby określony czas na odebranie ich za darmo, a teraz, że w ogóle nadal będą dostawać wszystko za darmo. JaP zniknie ze sprzedaży 4 października.

 

Ogólnie to zawsze byłem zdziwiony, że gra zarabia na siebie i ciągle wydają regularnie kolejne aktualizacje, podczas gdy płaciło się raz. Pewnie główne dochody były z mobilek.

 

Jak by nie było, to nadal uważam, że to zabawna i niedoceniona gierka. Jeśli nie przegną z cenami, to nawet mógłbym płacić za przyszłe co ciekawsze DLC.

 

A z fajniejszych newsów... ;)

 

-66.gif.80697259b11ed0c510fb23718f805c80.gif

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

czyli... taniej już było :teehee:

 

 

A ogólnie gierkowo, to jak widać na załączonym obrazku GaaS, wraz z SeasonPass/DLC, to zawsze był bardzo grząski temat.

Jeżeli dobrze zrozumiałem Just as Planned to praktycznie przepustka sezonowa, ale bez konkretnej daty przydatności (klasyczne season pass określa ile i/lub jakie konkretne DLC się dostanie - tutaj tego nie określili, nawet drobnym druczkiem?). Twórcy chcieli naprawić swoje niedopatrzenie, i od tej pory wprowadzać dodatkową zawartość w postaci osobnych płatnych DLC, nie związanych z JaP. Spora grupa graczy musiała się na ten pomysł mocno zirytować (patrz: ostatnie komentarze na Steam). Ani stały rabat, ani okienko czasowe na odebranie za darmo nowych DLC, ich nie udobruchało.

Odnośnik do komentarza

Just as Planned był nie tyle niedopatrzeniem opisu, co raczej nie do końca przemyślanym (choć dla konsumenta bardzo dobrym) modelem biznesowym i teraz po prostu zmienili swoją decyzję, wygląda na to.

 

Normalnie rzucałbym hasłami o zachłanności i takie tam, ale kurcze ta gra ma 5 lat, tworzy ją raptem garstka osób, podstawka kosztuje grosze, za JaP zapłaciłem raz i dostałem za to kilkaset utworków, natomiast sama gra mimo tego jest cały czas aktualizowana. Jakoś ciężko narzekać, choć oburzenie rozumiem, mimo wszystko.

 

Nie wiem, jak się skończy zmiana modelu biznesowego. Zależy to głównie od cen DLC. Ale skoro osoby, które zakupiły już JaP dalej będą miały wszystko za darmo, to pół biedy. Pytanie, czy gra będzie jeszcze nadal na siebie zarabiać.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.