Jump to content

Age of Wonders: Planetfall


Bigby

Recommended Posts

11f185cfe0661b7e1311092b1070cdc604ad0204

 

Kolejna część popularnej serii strategii turowych, tym razem w klimatach sci-fi i po raz pierwszy na konsolach. Premiera 6 sierpnia.

 

Pojawiły się już pierwsze recenzje, z których wynika, że to bardzo udany tytuł - aktualna średnia na Opencritic/Metacritic to 84%. Chwali się m.in. duże zróżnicowanie dostępnych frakcji, system walki, kampanię, możliwości customizacji jednostek. Na minus wymieniane są okazjonalne bugi i problemy z AI przeciwnika, interfejs, który w wersjach konsolowych nie jest w 100% intuicyjny, czy olbrzymi natłok opcji i informacji, który może niektórych przytłoczyć (a i gra ponoć nie wszystko dobrze tłumaczy).

 

 

Link to comment
  • Replies 5
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Po pierwszym wieczorze z grą więcej czytałem niż grałem :), dużo tego samouczka. Do AoW 3 nie za bardzo mogę porównać bo mało w to grałem. Bitwy wydają się podobne, choć mi osobiście bardziej to przypomina xcoma. Gra to takie wymieszanie Civilization, Stellaris, Xcoma i Heroes. Bardzo dużo rzeczy można skonfigurować przed meczem, od naszego bohatera po wygląd planety zasady rozgrywki i przeciwników których może być 12 razem z nami. Kampanie ledwo liznąłem, wydaje się być ok, jest zagadka do rozwiązania i łatwy początek by wprowadzić gracza do gry. Czepić się mogę co najwyżej dialogów które są drętwe i mają błędy. Przejście w SF chyba się udało. Daje sporo możliwości, teraz każdą jednostkę możemy wyposażyć w moduły które wcześniej musimy wymyślić w drzewku rozwoju. Każdy upgrade kosztuje, ekonomia musi iść w parze z rozwojem armii. Gra ma duży stopień skomplikowania i pewnie jak ktoś się pokusi o opisanie mechanik to trochę sobie popisze. Mi podoba się opcja z misjami pobocznymi które zlecają niezależne jednostki. Mimo ze praktycznie zawsze polega to na zabiciu kogoś w danym punkcie mapy jest dodatkowa motywacja na zmianę swoich planów rozwoju i wykonanie misji, jest na to ograniczona liczba tur. Obstawiam, że długo nie zobaczymy podobnej gry na konsole jeżeli w ogóle ktoś się jeszcze na coś takiego porwie. Nie wróże jej sukcesu, gra dla bardzo wąskiego grona graczy.

Link to comment
  • 1 year later...

Jest w ME za 35 zł i zamówiłem, ale czy dobrze zrobiłem? Nie grałem w strategie od 15 lat, civki nawet 5 minut na żywo nie widziałem, ale coś mnie ciągnie by sprawdzić te pozycje. Polecacie? Ciężko się w nią wdrożyć? Bo takie opinie często o tym tytule widnieją.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.