Skocz do zawartości

Age of Wonders: Planetfall


Bigby

Rekomendowane odpowiedzi

11f185cfe0661b7e1311092b1070cdc604ad0204

 

Kolejna część popularnej serii strategii turowych, tym razem w klimatach sci-fi i po raz pierwszy na konsolach. Premiera 6 sierpnia.

 

Pojawiły się już pierwsze recenzje, z których wynika, że to bardzo udany tytuł - aktualna średnia na Opencritic/Metacritic to 84%. Chwali się m.in. duże zróżnicowanie dostępnych frakcji, system walki, kampanię, możliwości customizacji jednostek. Na minus wymieniane są okazjonalne bugi i problemy z AI przeciwnika, interfejs, który w wersjach konsolowych nie jest w 100% intuicyjny, czy olbrzymi natłok opcji i informacji, który może niektórych przytłoczyć (a i gra ponoć nie wszystko dobrze tłumaczy).

 

 

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 5
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Po pierwszym wieczorze z grą więcej czytałem niż grałem :), dużo tego samouczka. Do AoW 3 nie za bardzo mogę porównać bo mało w to grałem. Bitwy wydają się podobne, choć mi osobiście bardziej to przypomina xcoma. Gra to takie wymieszanie Civilization, Stellaris, Xcoma i Heroes. Bardzo dużo rzeczy można skonfigurować przed meczem, od naszego bohatera po wygląd planety zasady rozgrywki i przeciwników których może być 12 razem z nami. Kampanie ledwo liznąłem, wydaje się być ok, jest zagadka do rozwiązania i łatwy początek by wprowadzić gracza do gry. Czepić się mogę co najwyżej dialogów które są drętwe i mają błędy. Przejście w SF chyba się udało. Daje sporo możliwości, teraz każdą jednostkę możemy wyposażyć w moduły które wcześniej musimy wymyślić w drzewku rozwoju. Każdy upgrade kosztuje, ekonomia musi iść w parze z rozwojem armii. Gra ma duży stopień skomplikowania i pewnie jak ktoś się pokusi o opisanie mechanik to trochę sobie popisze. Mi podoba się opcja z misjami pobocznymi które zlecają niezależne jednostki. Mimo ze praktycznie zawsze polega to na zabiciu kogoś w danym punkcie mapy jest dodatkowa motywacja na zmianę swoich planów rozwoju i wykonanie misji, jest na to ograniczona liczba tur. Obstawiam, że długo nie zobaczymy podobnej gry na konsole jeżeli w ogóle ktoś się jeszcze na coś takiego porwie. Nie wróże jej sukcesu, gra dla bardzo wąskiego grona graczy.

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...